انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: توزیع پیشنهادیتون چیه ؟(حل شد)  (دفعات بازدید: 2293 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mamadism

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 712
    • راه های ارتباطی
پاسخ : توزیع پیشنهادیتون چیه ؟
« پاسخ #30 : 19 بهمن 1400، 10:39 ب‌ظ »
چه درگیری ای داره ؟
اگر فقط تبدیلش به ناپایدار باشه مشکلی نیست

آفلاین َUxmlai-ad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 486
  • متنفر از گنو و FSF
« پاسخ #31 : 19 بهمن 1400، 10:39 ب‌ظ »
نه به خاظر سبکی نگفتم برای من هر دوتاشون با گنوم تقریبا یک مقدار رم مصرف میکنن. دبیان خیلی به میزکار وابسته نیست تا حالا گنوم و xfce و چند تا مدیر پنجره رو با هم امتحان کردم مشکلی نداشت (البته گنوم و xfce هر دوتاشون با gtk نوشته شدن)
متنفر از گنو و FSF

آفلاین mamadism

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 712
    • راه های ارتباطی
« پاسخ #32 : 19 بهمن 1400، 10:43 ب‌ظ »
اهان از اون نظر
خب پس از اوبونتو یا دبیان یکی رو امتحان میکنم ممنون از راهنمایی همگی

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
پاسخ : توزیع پیشنهادیتون چیه ؟(حل شد)
« پاسخ #33 : 19 بهمن 1400، 10:49 ب‌ظ »
البته اینکه اوبونتو به میزکار وابسته باشه بنظرم حرف درستی نیست بخاطر این وابستست چون میزکار از اول روش نصبه بخاطر همین کاربر نمی دونه چه بسته هایی نصب شدن برای میزکار و پاکسازی کامل میزکار باید چه بسته هایی رو حذف کرد.
توی دبیان چون خود کاربر میزکار رو نصب می کنه می دونه چه بسته هایی نصب شدن.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #34 : 19 بهمن 1400، 11:47 ب‌ظ »
بهتر نیس از یک متخصص این حوزه منظور از وابستگی اوبونتو به دسکتاپ رو بپرسیم جای اینکه خودمون همینجوری نتیجه گیری کنیم ؟
آرچ و گنوم!

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #35 : 20 بهمن 1400، 12:07 ق‌ظ »
بهتر نیس از یک متخصص این حوزه منظور از وابستگی اوبونتو به دسکتاپ رو بپرسیم جای اینکه خودمون همینجوری نتیجه گیری کنیم ؟
اینجا انجمن اوبونتو هست. برای این ساخته شده که کاربران مشکلاتشون رو بپرسن و افرادی که دوست دارند کمک کنند.
من هم بخاطر کمک هایی که بهم شده دوست دارم کمک کنم.
جملات من هم اگر اشکالی داشت عزیزانی که به این تاپیک سر می زنند  حتما می گفتند. چه خوب که بگن چون هم به تجربیات من اضافه میشه هم مشکل یک نفر دیگه هم حل میشه.
به همین دلیل هم توی جملاتم گفتم بنظرم.
اشتباه هم همه می کنند. من هم نمیگم حرفام درسته مطمئنم. ولی طبق تحقیقاتی که کردم میگم بنظرم این موضوع اشتباهه.
شما اگر اشتباهی دیدی درستش رو اطلاع بده. نه اینکه فقط با نگاه کردن به اینکه کی پست داده میاید و میگید بهتره متخصصان جواب بدهند.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #36 : 20 بهمن 1400، 12:45 ق‌ظ »
منم چون میخوام کمک کنم این نکته رو متذکر میشم که فردی که نمیدونه میزان تخصص ما چقدره ، چیزی رو که بهش انتقال بدیم رو میپذیره دوست من ، استفاده از - بنظرم - در چنین مسائلی که جواب مشخصی داره کار درستیه - بنظرتون - ؟
دارید میگید : بنظرم این حرف که اوبونتو به دسکتاپش وابستس درست نیس ! حرفی که عزیزان متخصص میگن درسته ! این کجاش فقط یک نظره ؟
خوب میشه یکی از عزیزان اگاه توضیح بده اوبونتو چرا به دسکتاپش وابستس ؟
« آخرین ویرایش: 20 بهمن 1400، 12:54 ق‌ظ توسط / sudo rm -rf »
آرچ و گنوم!

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #37 : 20 بهمن 1400، 12:59 ق‌ظ »
متخصص لازم نداره. با apt search و apt depends و apt rdpends میشه کار رو حل کرد. اگه هم محیط گرافیکی می‌خواهید، می‌تونید برید توی آدرس زیر و اسم بسته مورد نظر رو جست‌و‌جو کنید. بعد که بسته رو پیدا کردید، برید توی صفحه مربوط بهش و اطلاعاتش مثل وابستگی‌ها و چیز‌های دیگه رو ببینید.
https://packages.ubuntu.com

در مورد دبیان هم می‌تونید برید اینجا
https://packages.debian.org/index
اون index آخرش لازمه در غیر اینصورت به یه آدزس دیگه شما رو می‌فرسته.

در مورد وابستگی بسته‌ها توی اوبونتو هم درست گفتند.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #38 : 20 بهمن 1400، 01:06 ق‌ظ »
چه درگیری ای داره ؟
اگر فقط تبدیلش به ناپایدار باشه مشکلی نیست
سر firmware ها می‌تونه یکم اذیت کنه. چون توی دبیان، firmware های انحصاری از کرنل برداشته شدند و توی بسته‌های مختلفی قرار گرفتند تا کاربر هر کدوم رو می‌خواهد نصب کنه. این firmware ها توی قسمت non-free مخازن قرار دارند. بسته به اینکه چجوری دبیان رو نصب کردید، ممکنه این قسمت از مخازن غیرفعال باشه.

در مورد iso های دبیان هم ممکنه یکم گیج بشید که کدوم رو باید دریافت کنید. اینجا یه سری چیز درباره اونها گفتم. (ولی همه iso ها رو پوشش نداده.)

در مورد کدک‌ها هم شاید به مشکل بخورید. باز هم به این خاطر که اکثر اونها انحصاری هستند و چیز‌های انحصاری توی قسمت اصلی مخازن دبیان قرار نمی‌گیرند.

همچنین بعضی پیش‌فرض‌ها توی دبیان، با توی اوبونتو فرق داره. پس حواستون به این هم باشه.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #39 : 20 بهمن 1400، 01:09 ق‌ظ »
متخصص لازم نداره. با apt search و apt depends و apt rdpends میشه کار رو حل کرد. اگه هم محیط گرافیکی می‌خواهید، می‌تونید برید توی آدرس زیر و اسم بسته مورد نظر رو جست‌و‌جو کنید. بعد که بسته رو پیدا کردید، برید توی صفحه مربوط بهش و اطلاعاتش مثل وابستگی‌ها و چیز‌های دیگه رو ببینید.
https://packages.ubuntu.com

در مورد دبیان هم می‌تونید برید اینجا
https://packages.debian.org/index
اون index آخرش لازمه در غیر اینصورت به یه آدزس دیگه شما رو می‌فرسته.

در مورد وابستگی بسته‌ها توی اوبونتو هم درست گفتند.
چون خیلی تاکید شده بود اوبونتو به دسکتاپش خیلی وابستس فکر کردم دلیل خیلی خاصی داشته باشه ، یعنی فقط بخاطر چند تا depend ؟
آرچ و گنوم!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #40 : 20 بهمن 1400، 01:13 ق‌ظ »
تو این مدت کدورت هایی هر چند کوچک بینمون پیش اومده جناب mt
خوشحال میشم کنارشون بزاریم و زین بعد با دید تازه ای بدون کینه و در چارچوب ادب و احترام صحبت کنیم ، موافقین ؟
آرچ و گنوم!

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #41 : 20 بهمن 1400، 01:18 ق‌ظ »
خوشحال میشم کنارشون بزاریم و زین بعد با دید تازه ای بدون کینه و در چارچوب ادب و احترام صحبت کنیم ، موافقین ؟
لطف دارید. ارادت دارم. عذر خواهی می کنم اگر حرفام باعث سوء تفاهم شده.
گاهی برای تاکید یک حرفم علامت تعجب میزارم دوستان فکر می کنند دارم به کسی حمله می کنم ولی در واقع اینطور نیست.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #42 : 20 بهمن 1400، 01:23 ق‌ظ »
لطف دارید. ارادت دارم. عذر خواهی می کنم اگر حرفام باعث سوء تفاهم شده.
گاهی برای تاکید یک حرفم علامت تعجب میزارم دوستان فکر می کنند دارم به کسی حمله می کنم ولی در واقع اینطور نیست.
اتفاقا من خودم از نقطه خوشم نمیاد و اگه دقت کرده باشید ، نود درصد جملاتم با علامت تعجب تموم‌ میشه در حالی که اصلا با هویت و معنای علامت تعجب کاری ندارم و اکثر مواقع قصدم ن هشداره ن تعجب و ن تاکید !

ممنون میشمد حداقل با چنین صراحتی مانند این ارسالتون https://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=154421.msg1205994#msg1205994 درباره چیزایی که دیگران دوسش دارن نظرتونو بیان نکنید …
« آخرین ویرایش: 20 بهمن 1400، 01:36 ق‌ظ توسط / sudo rm -rf »
آرچ و گنوم!

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #43 : 20 بهمن 1400، 01:32 ق‌ظ »
دارید میگید : بنظرم این حرف که اوبونتو به دسکتاپش وابستس درست نیس ! حرفی که عزیزان متخصص میگن درسته ! این کجاش فقط یک نظره ؟
فقط یه چیزی. وقتی از لفظی مثل «متخصص» استفاده می‌کنی در واقع داری بخش بزرگی از کسانی که می‌تونسته‌ن در بحث مشارکت کنن رو خط می‌زنی و حذف می‌کنی. علتش چند تا چیزه. یکی اینکه شاید اصلاً اون موضوع نیازی به نظر یک متخصص نداشته باشه و یه فرد غیرمتخصص هم بتونه کمکی بکنه. بعد اینکه اصلاً تعریف متخصص چیه؟ کی می‌تونه خودشو متخصص بدونه و کی نمی‌تونه؟ یعنی اگه یه نفر اعتماد بنفس نداشت و خودش رو متخصص نمی‌دونست، نباید مشارکت کنه؟ خب شاید اتفاقاً همون شخص جواب رو بلد باشه! ضمناً وقتی چنین چیزی میگی خیلی‌ها به خاطر تواضع داشتن، ترجیح میدن هیچی نگن. چون نمی‌خوان جلوی دیگران ادعای متخصص بودن بکنن!
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #44 : 20 بهمن 1400، 01:34 ق‌ظ »
فقط یه چیزی. وقتی از لفظی مثل «متخصص» استفاده می‌کنی در واقع داری بخش بزرگی از کسانی که می‌تونسته‌ن در بحث مشارکت کنن رو خط می‌زنی و حذف می‌کنی. علتش چند تا چیزه. یکی اینکه شاید اصلاً اون موضوع نیازی به نظر یک متخصص نداشته باشه و یه فرد غیرمتخصص هم بتونه کمکی بکنه. بعد اینکه اصلاً تعریف متخصص چیه؟ کی می‌تونه خودشو متخصص بدونه و کی نمی‌تونه؟ یعنی اگه یه نفر اعتماد بنفس نداشت و خودش رو متخصص نمی‌دونست، نباید مشارکت کنه؟ خب شاید اتفاقاً همون شخص جواب رو بلد باشه! ضمناً وقتی چنین چیزی میگی خیلی‌ها به خاطر تواضع داشتن، ترجیح میدن هیچی نگن. چون نمی‌خوان جلوی دیگران ادعای متخصص بودن بکنن!
حرفتون واقعا درسته ، منظورم عزیزانی بودن که با ساختار سیستم عامل اشنا هستن و میتونن بدون ایجاد ابهام راهنمایی لازم رو بکنن ، به همین دلیل در پایین ترش از لفظ اگاه استفاده کردم
آرچ و گنوم!