انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: متاورس، جهانی تخیلی یا اینده اینترنت ؟  (دفعات بازدید: 9633 بار)

0 کاربر و 16 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین behzad121

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 510
  • آرچ + گنوم
پاسخ : متاورس، جهانی تخیلی یا اینده اینترنت ؟
« پاسخ #180 : 23 بهمن 1400، 09:42 ب‌ظ »
خب، ۸ صفحه صحبت و بحث کردین، چی شد؟ آیا دنیا رو تغییر دادین؟!
دیگه زیاد اینجا نیستم و بیشتر تو گروه‌های گنو/لینوکسی تلگرام کمک می‌کنم، دور از هیچ اذیت و حواشی. تلگرام: behdev@

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #181 : 23 بهمن 1400، 09:49 ب‌ظ »

دوستان بحث نکنین با هم ، ایشون خوششون نمیاد ، نمیدونن انسان ها میتونن با هم صحبت کنن و تبادل اطلاعات جزوی از ذاته ، از نظر ایشون همه باید ساکت بشینن تو خونه و اصلا با هم ارتباط نگیرن ، ادامه ندین دیگه ، نارحت شدن ایشون
آرچ و گنوم!

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 973
« پاسخ #182 : 23 بهمن 1400، 09:56 ب‌ظ »
نقل‌قول
پرسش خوب و به جاییه. شما به دادگاه محلّی اجتماع آنارشیستیتون شکایت می‌کنید. اون دادگاه، یه هیئت‌منصفهٔ کاتوره‌ای از افراد عادی داوطلب اون اجتماع تشکیل می‌ده. جلسهٔ استماع تشکیل می‌شه و هیئت‌منصفه به حرف دو طرف گوش می‌ده. در نهایت هم حکم صادر می‌کنه که حق با کیه و باید چه اتفاقی بیفته.
تازه این در صورتیه که وجود چیزی به اسم «خونه شما» رو بپذیریم. در اشکال والاتر آنارشیسم، اصلاً هیچ شکلی از مالکیت وجود نداره. چرا که همون‌طور که پیر-ژوزف پرودون می‌گه: «مالکیت دزدی است». وقتی خونهٔ شما و خونهٔ کس دیگه‌ای معنی نداشته باشه، چرا یکی باید کس دیگه‌ای رو از جایی که برای اون نیست و نمی‌تونه برای خودش هم باشه،‌بیرون کنه؟
ببخشید آقای بهزادی میشه در مورد صحبتی که کردید سوالات زیر پاسخ بدید:

1- اگر افرادی که به خانه فرد دیگر حمله کردند راضی نباشند بیاند دادگاه؟ اینطوری در نظر می‌گیریم که یه مشت آدم وحشی اومدن اصلا زدن و غارت کردن و رفتن اون موقع چی؟ یه جورایی صبحتم اینه که هر کدوم از شیوه‌های قضاوت را در حکومت‌ها می‌بینیم پشتیبانی برخورد فیزیکی دارن که می‌تونن کنترل کنن، به فرض من میرم دادگاه متهم شناخته میشم، خوب اصلا میگم باشه من متهمم و راهم میکشم و میرم.

2- اینطور در نظر میگیریم که اون‌ افراد یکسری مریض روانی هستند که ریختن توی خونه و به اعضای خانواده تجاوز کردن و کشتن، کی قراره پیگیری کنه اینو؟

3- من زیاد اطلاعی ندارم در این زمینه برای همین اگه اشتباه میگم بفرمایید: آیا این مورد حق مالکیت نداشتن توسط کمونیسم پیاده‌سازی نشد؟ آیا واقعا جواب داد؟

آفلاین دکتر کاظمی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 252
  • Manjaro+Cinnamon
« پاسخ #183 : 23 بهمن 1400، 09:58 ب‌ظ »
در مورد قانون همین الان که قانون داریم خیلی ها رعایت نمی کنند  و مثلاً از چراغ قرمز عبور می کنند حالا تصور کنید که اصلاً قانون نبود ترافیک سنگین و تصادف پیش می آمد و بعد از تصادف هم چون قانونی نیست دعوا پیش می آید چون مقصر مشخص نیست و هر کس زور بیشتری دارد طرف دیگر را محکوم می کند اگر کسی را هم کشت قانونی برای قصاص نیست و کسی هم حق ندارد جان آن را بگیرد چون حق دارد زنده باشد و آزاد باشد

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
« پاسخ #184 : 23 بهمن 1400، 09:59 ب‌ظ »
دوست عزیز نکن آقا جان من نکن، شما از اول تا حالا فقط داری حرف‌هایی میزنی که اثرات سو و مخربی داره. عزیزمن چندین بار روی پاسخ‌های شما ریپلای زدم و توضیح دادم خواهشا اون‌ها رو بخون. به همون خدایی که هم من معتقدم هم خودت فقط داری بدتر میکنی. امر به معروف و نهی از منکر شما در این‌جا به‌خدا فقط سکوت، لطفا نکن که داری بد ضربه می‌زنی.

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #185 : 23 بهمن 1400، 10:01 ب‌ظ »
در مورد قانون همین الان که قانون داریم خیلی ها رعایت نمی کنند  و مثلاً از چراغ قرمز عبور می کنند حالا تصور کنید که اصلاً قانون نبود ترافیک سنگین و تصادف پیش می آمد و بعد از تصادف هم چون قانونی نیست دعوا پیش می آید چون مقصر مشخص نیست و هر کس زور بیشتری دارد طرف دیگر را محکوم می کند اگر کسی را هم کشت قانونی برای قصاص نیست و کسی هم حق ندارد جان آن را بگیرد چون حق دارد زنده باشد و آزاد باشد
فک کنم قوانین رانندگی و قضایی با قانونی که جناب بهزادی عرض میکنن متفاوته !
آرچ و گنوم!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19701
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #186 : 24 بهمن 1400، 12:33 ق‌ظ »
به فرض من میرم دادگاه متهم شناخته میشم، خوب اصلا میگم باشه من متهمم و راهم میکشم و میرم.
شما عضوی از اجتماع هستین یا نه؟ زور همهٔ اجتماع بیش‌تره یا زور شما؟ اینی که الآن افراد جنایت می‌کنن،‌به خاطر شکل حکومت‌های امروزیه. در اجتماع‌های آنارشیستی که نهایت صد تا دویست نفر در یک اجتماع هستن، همه هم‌دیگه رو می‌شناسن و کسی به خودش اجازهٔ انجام کار بدی رو نمی‌ده. از اون‌طرف هم چون مالکیت که عامل اصلی جنایت‌های فعلیه، وجود نداره، انگیزه‌ای برای انجامش نیست.

اینطور در نظر میگیریم که اون‌ افراد یکسری مریض روانی هستند که ریختن توی خونه و به اعضای خانواده تجاوز کردن و کشتن، کی قراره پیگیری کنه اینو؟
همین الآن هم اگه یه مریض روانی این کار رو بکنه، پیگیری می‌شه؟ مگه همین صالح سوزنچی نبود که این‌همه اعمال مجرمانه انجام داد. آخرش هم گفتن سلامت روانی نداشته و دادگاه مختومه شد؟

آیا این مورد حق مالکیت نداشتن توسط کمونیسم پیاده‌سازی نشد؟ آیا واقعا جواب داد؟
نکته اینه که خود کمونیسم هم هیچ وقت پیاده نشد. در واقع، مغزهای انسان قرن بیست و یکم،‌هنوز برای پذیرش کمونیسم هم ابتدایی و عقب‌افتاده است. ولی این دلیل نمی‌شه ما سقفمون رو کمونیسم بگیریم. ما صد رو می‌زنیم، چون که صد آید، نود هم پیش ماست.

همون‌طور که گفتم، قانون از ناتوانی اجتماع در اعطای آزادی به دست می‌آد. کشوری مثل آلمان می‌تونه به مردمش آزادی روندن با هر سرعتی در اتوبان‌ها رو بده و این کار رو می‌کنه. کشوری مثل ما، این توانایی رو نداره وقانون می‌ذاره که سقف سرعت مجاز این‌قدره. اجتماعی که از ابتدا با دید دادن آزادی به مردم بنا بشه، اصلاً‌تقاطع هم‌سطحی نمی‌سازه که توش چراغی وجود داشته باشه که قانون ایستادن پشت چراغ توش وجود داشته باشه.
« آخرین ویرایش: 24 بهمن 1400، 12:36 ق‌ظ توسط دانیال بهزادی »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
« پاسخ #187 : 24 بهمن 1400، 12:40 ق‌ظ »
با این حال چه بحث به نتیجه برسه چه نرسه چه فایده؟ الان می تونید جامعه رو
بی قانون کنید؟ خیر. پس بحث بی فایده است.
اگر هم بشه همچین کاری کرد ۱۰۰۰ سال دیگه، اون موقع هم که ما زنده نیستیم پس برامون مهم نیست.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #188 : 24 بهمن 1400، 12:42 ق‌ظ »
اگر هم بشه همچین کاری کرد ۱۰۰۰ سال دیگه، اون موقع هم که ما زنده نیستیم پس برامون مهم نیست.
خب برای من مهمه. من الآن می‌کارم که مردم پونصد سال دیگه بخورن.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #189 : 24 بهمن 1400، 12:44 ق‌ظ »
خب برای من مهمه. من الآن می‌کارم که مردم پونصد سال دیگه بخورن.
البته افرادی هم هستند که نزارن اهداف شما گسترش پیدا کنه پس تلاش هاتون بی نتیجست.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #190 : 24 بهمن 1400، 12:46 ق‌ظ »
البته افرادی هم هستند که نزارن اهداف شما گسترش پیدا کنه پس تلاش هاتون بی نتیجست.
حقیقت همیشه راهش رو پیدا می‌کنه. مگه افرادی نبودن که نذارن* نرم‌افزار گسترش پیدا کنه؟ ولی ما امروز سیستم‌عامل گنو رو با همهٔ برنامه‌هاش داریم.

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #191 : 24 بهمن 1400، 12:55 ق‌ظ »
حقیقت همیشه راهش رو پیدا می‌کنه. مگه افرادی نبودن که نذارن* نرم‌افزار گسترش پیدا کنه؟ ولی ما امروز سیستم‌عامل گنو رو با همهٔ برنامه‌هاش داریم.
البته اگر واقعاً حقیقت باشه!
خداحافظ لینوکس!

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
« پاسخ #192 : 24 بهمن 1400، 01:00 ق‌ظ »
نقل‌قول
شما عضوی از اجتماع هستین یا نه؟ زور همهٔ اجتماع بیش‌تره یا زور شما؟ اینی که الآن افراد جنایت می‌کنن،‌به خاطر شکل حکومت‌های امروزیه. در اجتماع‌های آنارشیستی که نهایت صد تا دویست نفر در یک اجتماع هستن، همه هم‌دیگه رو می‌شناسن و کسی به خودش اجازهٔ انجام کار بدی رو نمی‌ده. از اون‌طرف هم چون مالکیت که عامل اصلی جنایت‌های فعلیه، وجود نداره، انگیزه‌ای برای انجامش نیست.
یعنی شما اینقدر مطمئن هستید که کسی انگیزه‌ای برای انجام کار خلاف پیدا نمی‌کنه؟ دوست عزیز ما توی همین دنیای خودمون کسانی رو داریم که برای صرفا تفریح آدم سلاخی می‌کنه، خلافکارهایی که نه به دنبال پول نه به دنبال قدرت نه شهرت هیچ چیز دیگه، از خودشم می‌پرسی هدفت از جنایاتی که می‌کنی چیه اصلا نمیدونه چرا، کمم نیستن اینجور آدم‌ها. با این حال شما اینقدر مطمئن هستید اوضاع می‌تونه تحت کنترل قرار بگیره؟
مثال جالبی نیست شاید بچگانه باشه ولی توی همین Gta خودمون دارن بازی می‌کنن همینجوری میزنن آدم گوشی خیابون می‌کشن، درسته عواقبش با دنیای واقعی فرق داره و شرایط دیگه ولی حالا فقط فرض می‌کنیم یک درصد از اون شیوه رفتاری توی بازی که اکثرا دارن(یادمه توی جایی داشتم می‌دیدم پیرمردی داشت Gta بازی میکرد اونم مردم گرفت به رگبار و کیف می‌کرد) توسط ده درصد افراد جامعه پیاده بشه به نظرتون چه اتفاقی میفته؟ نمی‌خوام قضاوت کنم ولی میشه یک لحظه از بدنه اعتقادیتون در این مورد بیاید بیرون و موضوع را یکم واقعی‌تر(اگر چه شاید اسمش احمقانه بگذارید یا این که بگید من جزو سطح عموم هستم و چون اندازه شما مطالعه نداشتم حرفم ارزش فکر کردن نداره) ببینید؟

نقل‌قول
همین الآن هم اگه یه مریض روانی این کار رو بکنه، پیگیری می‌شه؟ مگه همین صالح سوزنچی نبود که این‌همه اعمال مجرمانه انجام داد. آخرش هم گفتن سلامت روانی نداشته و دادگاه مختومه شد؟

آقای بهزادی اینجا فکر کنم زدی توی جاده خاکی برادر، ببین من اصلا از وضع حکومتی الان دفاع نکردم، نگفتمم حکومت باید داشته باشیم یا نه، من فقط منطق شما رو نقض کردم، همین، در ضمن ببخشید این جواب سوال نبود فقط شما سوال منو با سوال جواب دادید که سوالتون هم اشتباه بوده چون من از چیزی دفاع نکردم که شما سوالی با مقابله به مثل می‌پرسید.

نقل‌قول
نکته اینه که خود کمونیسم هم هیچ وقت پیاده نشد. در واقع، مغزهای انسان قرن بیست و یکم،‌هنوز برای پذیرش کمونیسم هم ابتدایی و عقب‌افتاده است. ولی این دلیل نمی‌شه ما سقفمون رو کمونیسم بگیریم. ما صد رو می‌زنیم، چون که صد آید، نود هم پیش ماست.

در مورد این پاسختون چون من مطالعه‌ای نداشتیم در این زمینه نظری ندارم. در کل ممنون که وقت گذاشتید.

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #193 : 24 بهمن 1400، 01:03 ق‌ظ »
 بهشتی که ازش میگن نیازمنده آماده کردن اذهانه و برای اون به فردی فرهیخته مثل جناب بهزادی احتیاج ، پس این بحث بی فایده نیس اگر یک نفر هم دچار تلنگر بشه ! چه برای چند ماه دیگه چ برای چند قرن دیگه !
اما بزرگوارانی مثل شما آقای بهزادی میبایست ازونجایی که علمشو دارن مثلا کتابی بنویسند و به زبان ساده چنین فلسفه هایی رو توضیح بدن و به درک هرچه بهتر اینجور موضوعات کمک کنند ، چراکه یا افراد گیج میشن و احمقانه تلقی میکنن فلسفشو و یا پرخاشگر و بدون دانستنش به سرعت پسش میزنن !
آرچ و گنوم!

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
« پاسخ #194 : 24 بهمن 1400، 01:07 ق‌ظ »
نقل‌قول
آقای بهزادی لطفا اگر به بقیه صحبت‌های من پاسخ میدید این را در نظر داشته باشید که بنده موافق چیزی نیستم که الان در جبهه‌ای دیگر شما را مورد نقد قرار بدهم در پرانتز باید بگم بنده هم متنفرم از نظام‌سرمایه‌داری، حکومت‌های به ظاهر دموکراسی و... فقط من اینجا به عنوان فردی بی طرف نشستم که ببینم آیا دنیایی که شما ازش صبحت می‌کنید واقعا قابل پیاده‌سازی هست یا نه، همین، پس لطفا دیگه از پاسخ‌هایی مانند: "حالا مگه الان این مشکل نیست؟"، "مگه الان که حکومت هست می‌تونه کنترل کنه" و... پرهیز کنید چون بنده موافق وضعیت فعلی نیستم که شما بخواهید با این منطق به بنده پاسخ بدهید.
بسیار ممنون