انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: متاورس، جهانی تخیلی یا اینده اینترنت ؟  (دفعات بازدید: 9665 بار)

0 کاربر و 23 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
پاسخ : متاورس، جهانی تخیلی یا اینده اینترنت ؟
« پاسخ #150 : 23 بهمن 1400، 07:22 ب‌ظ »
مردم پول ندارن دلیل بر دزد بودن و فاسد بودم کل مملکت نمیشه!
«فقر مردم، نشانهٔ فساد حاکمان است»
--
سیدعلی خامنه‌ای

اینم خب ازون حرفاست صرفا همین چند ساعت پیش هم یه کلیپ کوتاه داشتم میدیم ویدیو های مردمی که خونه ندارن بدبختن و.. گذاشته بود بالا، و پایینش هم حرف های خمینی که از رفاهی که برای مردم قولش داده بود، و دقیقا داشت چیز دیگه میگفت و دقیقا همونجا میخواست بگه اینطوری باید باشه صدای خمینی قطع میشد و میرفت قسمت بعدیش! البته خودمم با تصویری که داشت فکر میکردم اینطور باشه و قشنگ منتظر بودم برش بخوره ویدیوش(:
تحریم ها چیکار میکنه وقتی فروش نفت ما  کم تر از دوران شاه و جمعیت دو برابر و بیشتر شده درامد کشور نیومده پایین پس؟! یا مثلا دوران ۸ سال جنگ ایران و عراق نباید وضع مملکت بدتر شه چون صرفا مسئولین خوب باشن پس اثرات جنگ هم از بین میره و شرایط سخت.. مسئولین هم ممکنه فاسد باشن درسته و اونا باید برداشته بشن(در صورتی که فساد داره واقعا) و درست بشه ولی هر موقع یکم وضع بد شد نمیشه یه سره چسبید به کلیت خیلی دلیل ممکن باشه البته اکثرش با مدیریت قابل حل ولی اگه اشتباهی پیش اومد دلیل بر اینکه کل ساختار نظام ساخته شده تا مردم بدبخت کنه نیست! منظورم بیشتر این بود که طرف کاملا بی اساس  حرف میزنه، چیزایی که شنیدم مثلا چند نمونه اش که دلیلشون این بود ایران کلا کشور خوبی نیست، کدوم کشوری توش جووناش خودکشی میکنن! دریاچه های مملکت خشک کردن پراید در اصل 20 تومن اینا 100 میلیون وبالاتر میدن،‌و از این حرفا که خب اکثرش یه مغلطه هست که جای توضیح نداره تورم چیه و پراید امکان نداره ۲۰ میلیون ساخته بشه (ارزون ترین خودرو جهان بشه شاید نمیدونم!)
تو انجمن از این حرفا خوشم نمیاد زده شه شایدم بخاطر همین نوشتم در متنم هم، ولی خب کافه اوبونتو دیگه(:!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #151 : 23 بهمن 1400، 07:25 ب‌ظ »
بر فرض که کسایی که میگن خدا وجود نداره افتادن مردن و دیدن خدا وجود داشت، اونموقع میخوان چیکار کنن؟ اما کسایی که دین داشتن که ضرری نکردن.
یه سوال ؟ این همه عقیده هست که از اون دنیا میگه ، ط میری همشونو میپذیری و رعایت میکنی که از همه لحاظ ضرر نکنی ؟ یا فقط همین که از بچگی به خوردت دادن ؟ همونطور که میدونی دین رو موقعیت جغرافیایی مشخص میکنه !
آرچ و گنوم!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19701
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #152 : 23 بهمن 1400، 07:29 ب‌ظ »
بر فرض که کسایی که میگن خدا وجود نداره افتادن مردن و دیدن خدا وجود داشت، اونموقع میخوان چیکار کنن؟
احتمالاً اون‌وقت می‌گن خب، پس وجود داره.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #153 : 23 بهمن 1400، 07:35 ب‌ظ »

ممنون بابت نصیحتت دوست من ، عقیده ای رو از بچگی بهمون فرو کردن ، واسه همین سخته برای بعضی ها درک نبود دین و خدا ، اونم در حالی که حکومت در همه جا دست داره و نود و نه درصد منابع زیر نظر خودشونه ، نباشه هم کی جرعت میکنه خلافشو بنویسه ! پس با خوندن منابع فارسی نمیتونین عقیده درست رو پیدا کنید برای خودتون ، من هم نظر اینوری ها رو خوندم هم اونوری ها رو ، منظورم تعیست و اتعیسته ، به این رسیدم که نیازی به دین نمیبینم ، اما در مورد خدا شک داشتم که برطرف شد در اون تاپیک ، حتی با اینکه تعیست ها تعدادشون بیشتر بود ، حرف اتعیست ها منطقی تر میزد ، حداقلش یک جهان تصادفی برای من منطقی تر از بهشت و جهنمه و خدای بالاسرش !
در ضمن من نگفتم جناب بهزادی گفتن من خداناباورم ، بلکه خودم دارم میگم که خودم خداناباورم در حالی که برای عقاید دیگه احترام قاعلم و مثل بعضیا نمیام بگم دو تا بی خدا تو یک انجمن زپرتی‌ …
  ;) خیلی هم خوبه اینم قبول دارم که خب حرفت بزن تهش خب میتونی اصلا چیزی ننویسی یا اصلا قبول نداشته باش حرف طرف و جوابش نده ولی اینکه بیای توهین کنی کاملا واضح و کل حرفت توهین باشه خوب نیست چی بهتر میشه؟ فقط تویی که نفرت تو دل یکی انداختی خودت خراب کردی و در نهایت نمیدونم به چی میرسیم به خواسته شخصی یا چی؟!(البته خودم جاهای دیگه شاید تعصبی حرف بزنم ولی فقط برای شوخیه اکثرا)
امم اره چی بگم منم راستش خیلی چیزا میبینم یه بعدی نگاه میکنن و اگه آدم بخواد مخش وا کنه متوجه میشه اون دیدگاه سایت ها تک بعدی البته فقط هم سایت نه خیلی افراد جامعه یبار یادمه یه شخص خیلی مذهبی بود داشتیم درمورد یه نوع بیمار شدن میگفتن طرف نقض میکرد  بعد میگفتن پس شما بگو چجوری این بیماری میگیریم؟ طرف میگفت اونش دیگه من نمیدونم کار خداست دیگه!! ولی خب وقتی نمیدونی مگه مجبوری بیای به بقیه بگی حرف دروغه و کار خداست! حتی اگه اطلاعات کافی نداریم میتونیم ببینیم خب حرف بقیه رو(:
و اینکه گفتی نیازی ندارم متوجه ام ولی خب بنظرم باز دنبالش برو بعضی چیزا که آدم میبینه نکته هایی داره و اون نکته هارو پیش میری میبینی چیزای خوبی داره، نمیدونم منظورم چجور بگم ولی شاید با تحقیق بیشتر چیزای منطقی تر از خدا دیدی شایدم نه به هرحال چیز خوبیه آدم اطلاعاتش ببره بالا بیشتر مخصوصا تو این مورد، البته بازم نمیگم آدمی بدون اطلاعات هستید این چیزی بود که خودم نظرم و دوست دارم کلا گفتم(:

بر فرض که کسایی که میگن خدا وجود نداره افتادن مردن و دیدن خدا وجود داشت، اونموقع میخوان چیکار کنن؟ اما کسایی که دین داشتن که ضرری نکردن.
آقای گرامی ولی به صورت جد میگم من که قبول دارم کاملا این متن میبینم دیدم بد میشه به دین! حداقل از دیدگاه کسی که خدارو باور نداره خیلی بیشتر
من ترجیح میدم بیشتر بدونم تا اینکه برم همه جا خودم خوب جلوه بدم نماز بخونم و دیگر موارد این دقیقا همون دین الکی نیست؟ الان خیلی افرادی که میبینم حتی تعصبی دینی میگما، باهاش حرف میزنی میبینی کلا میلنگه و یجا که به نفعش باشه کارهای دین نمیکنه و جایی که نفعش نگیره میکنه،  و این اصلا خوب نیست بهتره دین قشنگ درک کنه و خداش
به هرحال اگه هم اینطور نیست بازم فکر نمیکنم یک در هزار کسی با این حرف ایمان بیاره

آفلاین َUxmlai-ad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 486
  • متنفر از گنو و FSF
« پاسخ #154 : 23 بهمن 1400، 07:38 ب‌ظ »
همون طور که ممدیسم گفت، من واقعاً‌ حرفی برای زدن ندارم و دنبال اثبات چیزی هم نیستم؛ چون دو طرف ماجرا از نظر مطالعه در یک سطح نیستن. من خودم ۱۵ سال پیش از طریق نوام چامسکی با این تفکر آشنا شدم و در طول این مدت،‌کلی مطالعه کردم تا امروز به این‌جا رسیدم که حرف‌هاش درستن. تنها کاری که من این‌}ا می‌تونم بکنم، اینه که به بقیه بگم یه چنین تفکّری هست و از بین افراید که می‌شنون،‌دو نغر برن در موردش مطالعه کنن تا ۱۵ سال دیگه به درستی این تفکّر پی ببرن.
در مورد فعالی که اون جرف رو زده هم واقعاً‌فکر می‌کنم محتوای حرف، مهم‌تر از گوینده‌شه؛ برای همین هم نام نبردم. ولی اگه خیلی اصرار دارید، خانم Harriet Tubman بوده.

شما بگو که از این همه مطالعه چی فهمیدی؟ امروز به کجا رسیدی؟
نمیشه که حرفی رو قبول کرد بدون اینکه دلیلی برای اون باشه من فکر میکنم شما کورکورانه این چیزایی رو که خوندید رو به ما انتقال میدید.
من چیز زیادی نمی خواهم فقط بگید انسان ها چطور می خواهن بدون قانون زندگی کنن؟
این که می بینید حیوانات بدون قانون کنار هم زندگی می کنن به خاطر اینه که اونها تابع طبیعت هستند یعنی مثل انسان دارای اختیار و اراده نیستند
متنفر از گنو و FSF

آفلاین behzad121

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 510
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #155 : 23 بهمن 1400، 07:40 ب‌ظ »
آقای گرامی ولی به صورت جد میگم من که قبول دارم کاملا این متن میبینم دیدم بد میشه به دین! حداقل از دیدگاه کسی که خدارو باور نداره خیلی بیشتر
من ترجیح میدم بیشتر بدونم تا اینکه برم همه جا خودم خوب جلوه بدم نماز بخونم و دیگر موارد این دقیقا همون دین الکی نیست؟ الان خیلی افرادی که میبینم حتی تعصبی دینی میگما، باهاش حرف میزنی میبینی کلا میلنگه و یجا که به نفعش باشه کارهای دین نمیکنه و جایی که نفعش نگیره میکنه،  و این اصلا خوب نیست بهتره دین قشنگ درک کنه و خداش
به هرحال اگه هم اینطور نیست بازم فکر نمیکنم یک در هزار کسی با این حرف ایمان بیاره
من سعی ندارم کسی رو با ایمان کنم. هر کسی هر کاری میخواد بکنه واسه خودش و اعمال خودش می کنه. اتمام حجت
دیگه زیاد اینجا نیستم و بیشتر تو گروه‌های گنو/لینوکسی تلگرام کمک می‌کنم، دور از هیچ اذیت و حواشی. تلگرام: behdev@

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #156 : 23 بهمن 1400، 07:43 ب‌ظ »
من سعی ندارم کسی رو با ایمان کنم. هر کسی هر کاری میخواد بکنه واسه خودش و اعمال خودش می کنه. اتمام حجت
فک میکنم حرفم یکم بد زدم  و طوری که انگار میخوام بگم من بهترم(: شرمنده :D ولی خب اینطور شاید حتی جدای از اینکه کسی ایمان نیاره برعکس هم بشه و کسی زده بشه از دین به هرحال متوجه‌ای منظورم دیگه ;)

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #157 : 23 بهمن 1400، 07:44 ب‌ظ »

ممنون بابت نصیحتت دوست من ، عقیده ای رو از بچگی بهمون فرو کردن ، واسه همین سخته برای بعضی ها درک نبود دین و خدا ، اونم در حالی که حکومت در همه جا دست داره و نود و نه درصد منابع زیر نظر خودشونه ، نباشه هم کی جرعت میکنه خلافشو بنویسه ! پس با خوندن منابع فارسی نمیتونین عقیده درست رو پیدا کنید برای خودتون ، من هم نظر اینوری ها رو خوندم هم اونوری ها رو ، منظورم تعیست و اتعیسته ، به این رسیدم که نیازی به دین نمیبینم ، اما در مورد خدا شک داشتم که برطرف شد در اون تاپیک ، حتی با اینکه تعیست ها تعدادشون بیشتر بود ، حرف اتعیست ها منطقی تر میزد ، حداقلش یک جهان تصادفی برای من منطقی تر از بهشت و جهنمه و خدای بالاسرش !
در ضمن من نگفتم جناب بهزادی گفتن من خداناباورم ، بلکه خودم دارم میگم که خودم خداناباورم در حالی که برای عقاید دیگه احترام قاعلم و مثل بعضیا نمیام بگم دو تا بی خدا تو یک انجمن زپرتی‌ …
  ;) خیلی هم خوبه اینم قبول دارم که خب حرفت بزن تهش خب میتونی اصلا چیزی ننویسی یا اصلا قبول نداشته باش حرف طرف و جوابش نده ولی اینکه بیای توهین کنی کاملا واضح و کل حرفت توهین باشه خوب نیست چی بهتر میشه؟ فقط تویی که نفرت تو دل یکی انداختی خودت خراب کردی و در نهایت نمیدونم به چی میرسیم به خواسته شخصی یا چی؟!(البته خودم جاهای دیگه شاید تعصبی حرف بزنم ولی فقط برای شوخیه اکثرا)
امم اره چی بگم منم راستش خیلی چیزا میبینم یه بعدی نگاه میکنن و اگه آدم بخواد مخش وا کنه متوجه میشه اون دیدگاه سایت ها تک بعدی البته فقط هم سایت نه خیلی افراد جامعه یبار یادمه یه شخص خیلی مذهبی بود داشتیم درمورد یه نوع بیمار شدن میگفتن طرف نقض میکرد  بعد میگفتن پس شما بگو چجوری این بیماری میگیریم؟ طرف میگفت اونش دیگه من نمیدونم کار خداست دیگه!! ولی خب وقتی نمیدونی مگه مجبوری بیای به بقیه بگی حرف دروغه و کار خداست! حتی اگه اطلاعات کافی نداریم میتونیم ببینیم خب حرف بقیه رو(:
و اینکه گفتی نیازی ندارم متوجه ام ولی خب بنظرم باز دنبالش برو بعضی چیزا که آدم میبینه نکته هایی داره و اون نکته هارو پیش میری میبینی چیزای خوبی داره، نمیدونم منظورم چجور بگم ولی شاید با تحقیق بیشتر چیزای منطقی تر از خدا دیدی شایدم نه به هرحال چیز خوبیه آدم اطلاعاتش ببره بالا بیشتر مخصوصا تو این مورد، البته بازم نمیگم آدمی بدون اطلاعات هستید این چیزی بود که خودم نظرم و دوست دارم کلا گفتم(:

من توهینی نکردم ک ! در ضمن ، اتفاقا خیلی هم خوندم و مطالعه کردم و بدون اطلاعات به این نتایج نرسیدم ، همونطور که گفتم یک دنیای تصادفی منطقی تر از بهشت و جهنمه از نظر من ، مگه مسابقس که نمره منفی و مثبت بخوری ک یا بری بهشت حوری بدن بهت یا بری جهنم ذقوم بریزن تو حلقت !
در ضمن لاقل اگه با تایپ صوتی کار میکنی یه سر دوباره چک کن متنو و ایراداتشو بگیر ، بخدا مغزم سوخت تا تونستم بخونم متنتو ، ن ویرگولی ن چیزی !
آرچ و گنوم!

آفلاین َUxmlai-ad

• Sr. Member
  • *
  • متنفر از گنو و FSF
« پاسخ #158 : 23 بهمن 1400، 07:46 ب‌ظ »
همین طور که دنیا بدون وجود خدا نمی تونه وجود داشته باشه جامعه هم بدون قانون هم وجود نداره
متنفر از گنو و FSF

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #159 : 23 بهمن 1400، 07:48 ب‌ظ »
همین طور که دنیا بدون وجود خدا نمی تونه وجود داشته باشه جامعه هم بدون قانون هم وجود نداره
در این مورد زیاد صحبت شده تو تاپیک ایا خدا ، میخواستم بگم چرا ربطشون میدی بهم که خب نمیخوام تاپیک ایا خدا ۲ رو بسازم !
آرچ و گنوم!

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #160 : 23 بهمن 1400، 07:49 ب‌ظ »
بخدا مغزم سوخت تا تونستم بخونم متنتو ، ن ویرگولی ن چیزی !
ای شرمنده اکثرا وقتی درهم و سریع مینویسم و دقت نمیکنم اینطور میشه، منظورم دقیقا با کسایی بود که اینطور هستن اشتباه میکنن نه اینکه شما توهین کردید :)
اتفاقا خیلی هم خوندم و مطالعه کردم و بدون اطلاعات به این نتایج نرسیدم
اوهوم خیلی هم خوبه انشاالله همیشه همینطور پیش برید :)
پ‌ن:  فک کنم انقد تو شبکه‌های اجتماعی اشتباه نویسی میکنن و منم میکنم روم تاثیر گذاشه(:
« آخرین ویرایش: 23 بهمن 1400، 07:51 ب‌ظ توسط aliiririran »

آفلاین َUxmlai-ad

• Sr. Member
  • *
  • متنفر از گنو و FSF
« پاسخ #161 : 23 بهمن 1400، 07:51 ب‌ظ »
در این مورد زیاد صحبت شده تو تاپیک ایا خدا ، میخواستم بگم چرا ربطشون میدی بهم که خب نمیخوام تاپیک ایا خدا ۲ رو بسازم !

میگم که چنین چیزی غیر ممکن هست
نمیشه که انسان ها با وجود تعارض منافع کاری یه هم نداشته باشن چند بار گفتم کلمه آزادی به تنهایی بی معنی هست
متنفر از گنو و FSF

آفلاین saeed89

• Full Member
  • *
  • ارسال: 103
  • ؟؟؟؟؟؟
« پاسخ #162 : 23 بهمن 1400، 07:54 ب‌ظ »
سلام
بحث متاورس بسیار توی فضای مجازی زیاد شده و همچنین داغ
به نظر شما اصلا فکر عملی است ؟ ایا شما باهاش مخالف هستید یا موافق ؟
تاثرش توی زندگی و حتی نرم افزار ازاد چطور. میتونه باشه ؟ ایا دیگه حریم خصوصی معنی داره ؟

من حوصله ندارم عینک نگه دارم بیام یه عینک سه بعد به اون سنگی بزنم این طرف اون طرف برم  :o
یا تو اتاق رو کلا مقوای سبز کنم وایستم این طرف اونطرف برم  ;D

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #163 : 23 بهمن 1400، 07:55 ب‌ظ »

میگم که چنین چیزی غیر ممکن هست
نمیشه که انسان ها با وجود تعارض منافع کاری یه هم نداشته باشن چند بار گفتم کلمه آزادی به تنهایی بی معنی هست
خب در مورد مثالتون در جهت بی منطق بودن به اندازه ۲۰ صفحه تو اون تاپیک صحبت شده ! همین که یکی گفت : مگه دلیل منطقی ای هم برای اثبات خدا وجود داره ، ۲۰ صفحه گفتمان ساخت !
آرچ و گنوم!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #164 : 23 بهمن 1400، 07:56 ب‌ظ »
سلام
بحث متاورس بسیار توی فضای مجازی زیاد شده و همچنین داغ
به نظر شما اصلا فکر عملی است ؟ ایا شما باهاش مخالف هستید یا موافق ؟
تاثرش توی زندگی و حتی نرم افزار ازاد چطور. میتونه باشه ؟ ایا دیگه حریم خصوصی معنی داره ؟

من حوصله ندارم عینک نگه دارم بیام یه عینک سه بعد به اون سنگی بزنم این طرف اون طرف برم  :o
یا تو اتاق رو کلا مقوای سبز کنم وایستم این طرف اونطرف برم  ;D

بحث کلا کشیده به چیزای دیگه ، اونو دیگه بیخیال ! 😂
آرچ و گنوم!