انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: متاورس، جهانی تخیلی یا اینده اینترنت ؟  (دفعات بازدید: 9668 بار)

0 کاربر و 24 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 973
پاسخ : متاورس، جهانی تخیلی یا اینده اینترنت ؟
« پاسخ #135 : 23 بهمن 1400، 05:18 ب‌ظ »
این دنیایی که من میبینم تا هزار سال اینده هم همینجوریه ، چون تلاش های اینجوری سرکوب میشن همیشه !
اگه ما ساکت بشیم و تلاش نکنیم، آره.
خیلی دوست دارم در این مسیر سهمی داشته باشم و کمکی کرده باشم ، راهنمایی میکنید مثلا چیکار میتونم بکنم ؟

با ترویج این عقیده شروع کنم ؟
خیلی خنده داره! دو تا بی خدا در یه انجمن زپرتی میخوان یه عقیده بی منطق رو تو ایران ترویج بدن. نبینید اینجا بهتون چیزی نمی گن، برید جای دیگه ای بگید، بهتون میخندن.
اگه شما خواستید الان مثلا روی بی‌خدا بودن تمرکز کنید و استدلال بیارید واقعا براتون متاسفم، منم به وجود خدا معتقد هستم ولی به جای اینطور صبحت کردن حداقل بلدم نظرات دیگران را گوش به دهم و در صورت نیاز بحث کنم، اگر هم علم حرف زدن را ندارم سکوت میکنم. به قول آقای بهزادی که توی چند تا پاسخ قبلی نوشتن:
نقل‌قول
بدترین ضربه به یه عقیده رو کسانی می‌زنن که بدون شناخت کافی ازش، ترویجش می‌کنن.
من از بقیه دوستان معذرت میخواهم از سمت ایشون.

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
« پاسخ #136 : 23 بهمن 1400، 05:22 ب‌ظ »
حرف های اقای بهزادی جالبه !
بزار برات از انسان بگم ... البته فارغ از هر دین و مذهبی ... فقط منطق میارم واستون چون میدونم تو منطق حرفی برای زدن ندارید
انسان موجود اجتماعی ای هست و برای بقاش به یک جمع هم نوع (جامعه) نیاز داره
اما این وسط برخی انسان ها به دلیل تعارض منافع یا هرچیزی به مشکل میخورن !
خب بینشون اختلاف میوفته و باید حل شه با چی ؟ یهسری قانون برای جرایم مختلف !
شما میگی هر کی قوی تره زنده بمونه (قانون جنگل) و این بد نیست ! اگر کسی بدنش از شما قوی تر باشه اما عقلش در حد شما نباشه باز ایا این قانون قابل قبوله ؟ استیون هاوکینگ فلج بود ... ضعیف بود اما به علم کمک کرد حالا قانون جنگل اگر بود .... همون اول جرش میدادن
ضمنا متن قوی تر توی ویکی پدیا با انسان قوی تر در یک جمع خیلی فرق داره پس مغلطه نکنید ! تمثیل برای اثبات کاربرد نداره و منطقی هم نیست !
ضمنا حقوق بشر رو ما کاری نداریم اصلا مهم نیست ! بیا منطقی عوارض و فواید یه چیز رو بگو و ثابتش کن ! حقوق بشر میاری که چیو ثابت کنی ؟ اون رو هم ته تهش جمعی از سرمایه دارا نوشتن !
منم با قسمت‌هایی از صبحت‌هاتون موافقم، فکر میکنم یکسری از جریانات فکری زیادی دچار شعارزدگی شدن با اینکه خودشون معتقدند اینگونه نیست

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
« پاسخ #137 : 23 بهمن 1400، 05:25 ب‌ظ »
چرافقط حاشیه موضوع و خوبیش میگید؟! و بدی و تاریکی قانون رو؟
الان دیدم گفته شد هرکی اسلحه بخره و... آها باشه قانونی نیست؟ حله پس اگه علم اونقدر پیش‌رفت کرد من برای خودم بمب اتم نگهداری میکنم حقم نداره کسی بهم بگه چرا، خب از شانس شما یه روز دوست دارم این منفجر کنم حالا بعدش که زندگی خیلیا به خاک رفت بیاید جلوم بگیرید! او تازه بعد کشتار عمیق بنده یه عده میخوان همون اول منو بکشن یه عده میگن نه نیاز به کشتن اون نیست میشه اصلاحش کرد خب خود درگیری باقی خواهد ماند(در مرحله اول با بی قانونی یکی میکشه!)  اسلحه هم باشه هرکی بتونه بخره خوبه ولی باز هم کشته های زیادی میده و دقیقا قانون جنگل نمیدونم!
خیلی مثال جالبی زدی شما، واقعا یکسری از این عقیده‌ها رو بیاری توی عمل می‌بینی به قول معروف سوراخ‌های بزرگی داخلش هست، و از همه زیباتر وقتی که شما گفتید منم دوست‌دارم این دنیا رو ولی بیاید جدی باشیم  ;D

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
« پاسخ #138 : 23 بهمن 1400، 05:27 ب‌ظ »
نه مشکلی نداره در کافه هستیم من خیلی فلسفه دوست دارم تازه داره جالب میشه
مشکل اینه که حرف های اقای بهزادی در ظاهر خیلی عجیب و نامفهوم و حتی اشتباه است و مشکلش اینه که باید حد اقل سه چهار صفحه به سر و کله هم بزنیم تا بفهمیم مفهوم و منظور اون حرف چیه  :D
دوست عزیز این بحثا اصلا فلسفی نیست، شما اگه واقعا فلسفه دوست‌داری برو فلسفه رو واقعا بخون که مطمئنم بیشتر از این صحبت‌ها بهش علاقه‌مند میشی و ریشه‌ای تر نگاه میکنی به همین موضوعاتی که داره مطرح میشه

آفلاین behzad121

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 510
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #139 : 23 بهمن 1400، 05:30 ب‌ظ »
این دنیایی که من میبینم تا هزار سال اینده هم همینجوریه ، چون تلاش های اینجوری سرکوب میشن همیشه !
خیلی دوست دارم در این مسیر سهمی داشته باشم و کمکی کرده باشم ، راهنمایی میکنید مثلا چیکار میتونم بکنم ؟

خیلی خنده داره! دو تا بی خدا در یه انجمن زپرتی میخوان یه عقیده بی منطق رو تو ایران ترویج بدن. نبینید اینجا بهتون چیزی نمی گن، برید جای دیگه ای بگید، بهتون میخندن.
اگه شما خواستید الان مثلا روی بی‌خدا بودن تمرکز کنید و استدلال بیارید واقعا براتون متاسفم، منم به وجود خدا معتقد هستم ولی به جای اینطور صبحت کردن حداقل بلدم نظرات دیگران را گوش به دهم و در صورت نیاز بحث کنم، اگر هم علم حرف زدن را ندارم سکوت میکنم.
من کاری به این کارا ندارم و چیز بدی هم نگفتم. من دارم میگم که این آزادی نرم افزار داره آزادی های دیگه رو به حاشیه میکشونه. مثلا الان افراد این انجمن فلسفه و دانش آقای بهزادی رو ندارن و دارن به سمت بی منطقی و بی خدایی رواله میشن. مثلا همین آقای sudo rm -rf رو آقای بهزادی و اسماعیلی منحرف کردن و ایشون چون فکر می کنه که افراد این انجمن خیلی موفق هستن میخوان زندگیشون رو مثل اینها، ریچارد استالمن یا لینوس توروالدز کنن. الان کسی که دانش و سواد این چیز هارو نداره، داره میگه این خوبه و این بده و داره مردم رو گمراه می کنه. الان یعنی چی قانون رو حذف کردن؟ مگه ما حیوانیم؟ خود این انجمن هم قانون داره. افراد این انجمن چیزی از فلسفه و این چیزا بلد نیستن و تنها کمکی که میتونن در این انجمن بکنن در مورد گنو/لینوکسه نه چیز دیگه ای.
دیگه زیاد اینجا نیستم و بیشتر تو گروه‌های گنو/لینوکسی تلگرام کمک می‌کنم، دور از هیچ اذیت و حواشی. تلگرام: behdev@

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #140 : 23 بهمن 1400، 05:40 ب‌ظ »

اگه شما خواستید الان مثلا روی بی‌خدا بودن تمرکز کنید و استدلال بیارید واقعا براتون متاسفم، منم به وجود خدا معتقد هستم ولی به جای اینطور صبحت کردن حداقل بلدم نظرات دیگران را گوش به دهم و در صورت نیاز بحث کنم، اگر هم علم حرف زدن را ندارم سکوت میکنم.
من کاری به این کارا ندارم و چیز بدی هم نگفتم. من دارم میگم که این آزادی نرم افزار داره آزادی های دیگه رو به حاشیه میکشونه. مثلا الان افراد این انجمن فلسفه و دانش آقای بهزادی رو ندارن و دارن به سمت بی منطقی و بی خدایی رواله میشن. مثلا همین آقای sudo rm -rf رو آقای بهزادی و اسماعیلی منحرف کردن و ایشون چون فکر می کنه که افراد این انجمن خیلی موفق هستن میخوان زندگیشون رو مثل اینها، ریچارد استالمن یا لینوس توروالدز کنن. الان کسی که دانش و سواد این چیز هارو نداره، داره میگه این خوبه و این بده و داره مردم رو گمراه می کنه. الان یعنی چی قانون رو حذف کردن؟ مگه ما حیوانیم؟ خود این انجمن هم قانون داره. افراد این انجمن چیزی از فلسفه و این چیزا بلد نیستن و تنها کمکی که میتونن در این انجمن بکنن در مورد گنو/لینوکسه نه چیز دیگه ای.
منحرف ؟ 🤣🤣🤣 خوب خندوندیمون ! دایی من از گذشته این مسیرو رفته بودم و تحقیقامو کرده بودم ، فقط در وجود خدا شک داشتم وگرنه دینو خیلی وقت پیش بوسیده بودم گذاشته بودم کنار ! که خب وقتی گفته های منطقی این عزیزان رو خوندم چشام باز تر شد !
بهتره همینجوری از چیزایی که میبینی چرت و پرت نچینی پشت هم به زبون بیاری ، این انارشیسم رو هم هنوز درش سوال برام وجود داره و گیجم در موردش و کسی نگفته پذیرفتمش ، در لحظه اول یکم تند پیش رفتم درموردش و مجذوبش شدم ! فقط همین !
علاقه ای به این مساعل نداری میتونی وارد کافه اوبونتو نشی و به همون چیزایی بپردازی که دانشت میکشه !
« آخرین ویرایش: 23 بهمن 1400، 05:43 ب‌ظ توسط / sudo rm -rf »
آرچ و گنوم!

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
« پاسخ #141 : 23 بهمن 1400، 05:41 ب‌ظ »

برادر من میدونم منظور شما چیه، منم با عقاید آقای بهزادی و دیگر دوستان موافق نیستم ولی دیلیل نمیشه بیام با لحنی صحبت کنم که متاسفانه شده کلیشه افراد مذهبی، آقایون sudo rm -rf یا دیگران هم که به سمت عقاید آقای بهزادی جذب شدن به نظر بنده دوتا دلیل میتونه داشته باشه: یک اینکه هنوز نتونستن استقلال فکری-شخصیتی پیدا کنن یا به قول معروف نمیدونن چطور باید در مورد عقاید دیگران فکر کنن(اصلا قصد توهین یا قضاوت ندارم، فقط دارم نظرم میگم، ممکن اصلا این آقایون خودشون دانشمند باشن  :D) و دلیل دوم که به شدت روش معتقد هستم اینه که اگه شما میگی عقیده آقای بهزادی درست نیست، پس شما باید عقیده و فکر صحیح را بیان کنی، اینقدر درست و با علم حرف بزنی که اونا بیان سمت صحبت‌های شما(کاری به این ندارم که عقیده کی درسته یا نه، کلی دارم عرض میکنم)، نه فقط چهار تا دلیل بچه‌گانه بیاری برای اینکه عذاب وجدانی که گرفتی کم کنی. این نحوه صحبت برادر اثر به شدت مخربی داره، کاری که متاسفانه خیلی از افراد دیگه انجام میدهند چون فکر میکنند وظیفه دارن، ولی یادمون باشه وقتی علمش نداریم حداقل صبحت نکنیم این خودش یک وظیفه بزرگ و همگانیه، یکسری از دوستان نمیگم خیلی درست و علمی ولی تا حدودی با آقای بهزادی به شکل درست مخالفت کردن، صحبت‌های ایشان را بررسی کنید.

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #142 : 23 بهمن 1400، 05:48 ب‌ظ »
تقصیر خودمه که دو تا عقیده رو پشت سر هم از آقای بهزادی پذیرفتم ، که برداشت همه بشه من تقلید میکنم و استقلال فکری ندارم ، دوستان من قبلا از دین کشیده بودم بیرون و کلا اعتقادی به وجود دین نداشتم ! در وجود خدا شک و ابهام برام وجود داشت که گفته های منطقی بزرگواران منو قانع کرد و چشامو باز تر !
در مورد انارشیسم هم هنوز هیچی رو نپذیرفتم ، شما کلا دومی رو پاک کن ، من فقط دیگه به وجود خدا اعتقادی ندارم و راه درست برای خودم پیدا کردم ! و در مورد انارشیسم نظری ندارم !
آرچ و گنوم!

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #143 : 23 بهمن 1400، 06:15 ب‌ظ »
خوبه که با حضورت در اینجا بساط خنده و شادی رو بوجود میاری و باعث میشی فضای انجمن از حالت خشک و یکنواخت خارج بشه ((: بیشتر ما رو از بیانات قشنگت بهرمند کن. خیلی مرسی ((:
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
« پاسخ #144 : 23 بهمن 1400، 06:17 ب‌ظ »
تقصیر خودمه که دو تا عقیده رو پشت سر هم از آقای بهزادی پذیرفتم ، که برداشت همه بشه من تقلید میکنم و استقلال فکری ندارم ، دوستان من قبلا از دین کشیده بودم بیرون و کلا اعتقادی به وجود دین نداشتم ! در وجود خدا شک و ابهام برام وجود داشت که گفته های منطقی بزرگواران منو قانع کرد و چشامو باز تر !
در مورد انارشیسم هم هنوز هیچی رو نپذیرفتم ، شما کلا دومی رو پاک کن ، من فقط دیگه به وجود خدا اعتقادی ندارم و راه درست برای خودم پیدا کردم ! و در مورد انارشیسم نظری ندارم !
دوست عزیز منم کاری اصلا با شما یا عقیدتون نداشتم فقط روی صحبتم به اون دوستمون بود که پاسخش دادم. اگه توی حرفام توهینی کردم به شما ازتون معذرت می‌خواهم

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #145 : 23 بهمن 1400، 06:58 ب‌ظ »
ولی بیاید جدی باشیم  ;D
هعی همینش میگم ;D حرف های مانند شعار خوبه ولی وقتی که قبلش درست باشه و جا افتاده، مانند همین سیاست که فضای مجازی پر شده از اینکه طرف خونه نداره پول نداره و تمام دلیل مخالفتش اینه، البته نمیخوام این بحث وا کنم درست میگن یا نه و مسئولین فاسدن یا نه، ولی صرفا مردم پول ندارن دلیل بر دزد بودن و فاسد بودن کل مملکت نمیشه! و باید دقیق تر موضوع نگاه کرد(نمیخوام بحث سیاست وا کنیم پس اگه کسی دلیل منطقی در این باره داره خوبه،‌صرفا منظورم اینه با دیدگاه بدبختی نباید فقط نگاه کنیم)

منحرف ؟ 🤣🤣🤣 خوب خندوندیمون ! دایی من از گذشته این مسیرو رفته بودم و تحقیقامو کرده بودم ، فقط در وجود خدا شک داشتم وگرنه دینو خیلی وقت پیش بوسیده بودم گذاشته بودم کنار ! که خب وقتی گفته های منطقی این عزیزان رو خوندم چشام باز تر شد !
بهتره همینجوری از چیزایی که میبینی چرت و پرت نچینی پشت هم به زبون بیاری ، این انارشیسم رو هم هنوز درش سوال برام وجود داره و گیجم در موردش و کسی نگفته پذیرفتمش ، در لحظه اول یکم تند پیش رفتم درموردش و مجذوبش شدم ! فقط همین !
علاقه ای به این مساعل نداری میتونی وارد کافه اوبونتو نشی و به همون چیزایی بپردازی که دانشت میکشه !
هیچ دیدگاهی ندارم به اینکه شما چجور پیش رفتید از نظرات آقای دانیال‌بهزادی و یا دیگران و قضاوت کنم، ولی صرفا یکم درمورد یه موضوع بیشتر فکر کنید صرفا بخاطر چندتا چیز که دیدید و قاطی کردنش با چیزایی که دوست دارید خودتون به اون سمت نبرید و چون صرفا یه عده دیدید تعصبی بودن یا اشتباه میگفتن دور کل یه جامعه و عقاید خط نزن! این میگم چون بنظرم خود آقای بهزادی هم صرفا نگفت من خداناباور هستم!
البته اگه همینکارو میکنید یا درست پیش میرید که هیچی صرفا یه نصیحت بود از من کم سن سال :)

« آخرین ویرایش: 23 بهمن 1400، 07:05 ب‌ظ توسط aliiririran »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19701
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #146 : 23 بهمن 1400، 07:05 ب‌ظ »
مردم پول ندارن دلیل بر دزد بودن و فاسد بودم کل مملکت نمیشه!
«فقر مردم، نشانهٔ فساد حاکمان است»
--
سیدعلی خامنه‌ای
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #147 : 23 بهمن 1400، 07:17 ب‌ظ »
ولی بیاید جدی باشیم  ;D
هعی همینش میگم ;D حرف های مانند شعار خوبه ولی وقتی که قبلش درست باشه و جا افتاده، مانند همین سیاست که فضای مجازی پر شده از اینکه طرف خونه نداره پول نداره و تمام دلیل مخالفتش اینه، البته نمیخوام این بحث وا کنم درست میگن یا نه و مسئولین فاسدن یا نه، ولی صرفا مردم پول ندارن دلیل بر دزد بودن و فاسد بودن کل مملکت نمیشه! و باید دقیق تر موضوع نگاه کرد(نمیخوام بحث سیاست وا کنیم پس اگه کسی دلیل منطقی در این باره داره خوبه،‌صرفا منظورم اینه با دیدگاه بدبختی نباید فقط نگاه کنیم)

هیچ دیدگاهی ندارم به اینکه شما چجور پیش رفتید از نظرات آقای دانیال‌بهزادی و یا دیگران و قضاوت کنم، ولی صرفا یکم درمورد یه موضوع بیشتر فکر کنید صرفا بخاطر چندتا چیز که دیدید و قاطی کردنش با چیزایی که دوست دارید خودتون به اون سمت نبرید و چون صرفا یه عده دیدید تعصبی بودن یا اشتباه میگفتن دور کل یه جامعه و عقاید خط نزن! این میگم چون بنظرم خود آقای بهزادی هم صرفا نگفت من خداناباور هستم!
البته اگه همینکارو میکنید یا درست پیش میرید که هیچی صرفا یه نصیحت بود از من کم سن سال :)

ممنون بابت نصیحتت دوست من ، عقیده ای رو از بچگی بهمون فرو کردن ، واسه همین سخته برای بعضی ها درک نبود دین و خدا ، اونم در حالی که حکومت در همه جا دست داره و نود و نه درصد منابع زیر نظر خودشونه ، نباشه هم کی جرعت میکنه خلافشو بنویسه ! پس با خوندن منابع فارسی نمیتونین عقیده درست رو پیدا کنید برای خودتون ، من هم نظر اینوری ها رو خوندم هم اونوری ها رو ، منظورم تعیست و اتعیسته ، به این رسیدم که نیازی به دین نمیبینم ، اما در مورد خدا شک داشتم که برطرف شد در اون تاپیک ، حتی با اینکه تعیست ها تعدادشون بیشتر بود ، حرف اتعیست ها منطقی تر میزد ، حداقلش یک جهان تصادفی برای من منطقی تر از بهشت و جهنمه و خدای بالاسرش !
در ضمن من نگفتم جناب بهزادی گفتن من خداناباورم ، بلکه خودم دارم میگم که خودم خداناباورم در حالی که برای عقاید دیگه احترام قاعلم و مثل بعضیا نمیام بگم دو تا بی خدا تو یک انجمن زپرتی‌ …
« آخرین ویرایش: 23 بهمن 1400، 07:20 ب‌ظ توسط / sudo rm -rf »
آرچ و گنوم!

آفلاین behzad121

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 510
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #148 : 23 بهمن 1400، 07:21 ب‌ظ »
بر فرض که کسایی که میگن خدا وجود نداره افتادن مردن و دیدن خدا وجود داشت، اونموقع میخوان چیکار کنن؟ اما کسایی که دین داشتن که ضرری نکردن.
دیگه زیاد اینجا نیستم و بیشتر تو گروه‌های گنو/لینوکسی تلگرام کمک می‌کنم، دور از هیچ اذیت و حواشی. تلگرام: behdev@

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #149 : 23 بهمن 1400، 07:21 ب‌ظ »
نمیدونم چرا فک میکنید فقط تاپیک ایا خدا تنها جایی بود که من در این زمینه دربارش مطالعه کردم ؟!
آرچ و گنوم!