انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: متاورس، جهانی تخیلی یا اینده اینترنت ؟  (دفعات بازدید: 9656 بار)

0 کاربر و 15 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mskf1383

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 407
پاسخ : متاورس، جهانی تخیلی یا اینده اینترنت ؟
« پاسخ #120 : 23 بهمن 1400، 09:53 ق‌ظ »
چه‌قدر بدم می‌آد توی این انجمن هر موضوعی که باز می‌شه تهش به موضوعات فلسفی ختم می‌شه. واقعاً یعنی چی آخه؟ بیش‌تر موضوعات این انجمن تهش به دعوا کشیده شده! اصلاً هم هیچ ربطی به موضوع اصلی اون نداشته...

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #121 : 23 بهمن 1400، 10:53 ق‌ظ »
نه مشکلی نداره در کافه هستیم من خیلی فلسفه دوست دارم تازه داره جالب میشه
مشکل اینه که حرف های اقای بهزادی در ظاهر خیلی عجیب و نامفهوم و حتی اشتباه است و مشکلش اینه که باید حد اقل سه چهار صفحه به سر و کله هم بزنیم تا بفهمیم مفهوم و منظور اون حرف چیه  :D
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #122 : 23 بهمن 1400، 10:57 ق‌ظ »
قابل توجه اقای sudo و دوستانی که فکر می کنند من مخالف تاپیک ایا خدا هستم
من نه طرف خدا باوران هستم نه طرف خدا نا باوران کلا من در مسائل دینی دنبال دلیل و منطق نیستم حرف دلم رو گوش می کنم و دلم میگه چیزی به نام خدا وجود داره چه اشتاباه باشه چه درست من قبولش داره
فقط برای اعلام بی طرفی گفتم که فکر کردم بعضی از دوستان از اون تاپیک به بعد یکم نا خود اگاه بین دو طرف اختلاف می بینند
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین mamadism

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 712
    • راه های ارتباطی
« پاسخ #123 : 23 بهمن 1400، 11:05 ق‌ظ »
چه‌قدر بدم می‌آد توی این انجمن هر موضوعی که باز می‌شه تهش به موضوعات فلسفی ختم می‌شه. واقعاً یعنی چی آخه؟ بیش‌تر موضوعات این انجمن تهش به دعوا کشیده شده! اصلاً هم هیچ ربطی به موضوع اصلی اون نداشته...
همچین هم فلسفی نیست ! بیشتر دیدگاه سیاسیمون رو میگیم و نقد میکنیم
فلسفی یه چیز دیگست و یه حال و هوای خیلی خاصی داره
اینی که بحث میکنیم خیلی خوش بینانه میشه فلسفه ضمنی ! فلسفه حقیقی نیست

آفلاین سید حسین موسوی فرد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 268
  • Debian
« پاسخ #124 : 23 بهمن 1400، 12:27 ب‌ظ »
اگه به قانون نیازی نبود از اول به وجود نمیومد یا خیلی زود از بین می رفت...
قال علی (ع): لا غِنَی کالعَقلِ، و لا فَقرَ کالجَهلِ، و لا میراثَ کالاَدَب و لا ظَهیرَ کالمُشاوَرَه

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
« پاسخ #125 : 23 بهمن 1400، 12:34 ب‌ظ »
نه حرفتون درست نیست. بعضی قانون ها شاید برای این درست شدند تا بقیه به خواسته های ایجاد کننده قانون عمل کنند.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین behzad121

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 510
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #126 : 23 بهمن 1400، 12:47 ب‌ظ »
نه حرفتون درست نیست. بعضی قانون ها شاید برای این درست شدند تا بقیه به خواسته های ایجاد کننده قانون عمل کنند.
چه ربطی داشت؟
دیگه زیاد اینجا نیستم و بیشتر تو گروه‌های گنو/لینوکسی تلگرام کمک می‌کنم، دور از هیچ اذیت و حواشی. تلگرام: behdev@

آفلاین mamadism

• Hero Member
  • *
    • راه های ارتباطی
« پاسخ #127 : 23 بهمن 1400، 01:04 ب‌ظ »
منظور حسین موسوی یه چیز دیگست
میگه ینی اگر کلا به قانون نیازی نبود ئس کلا یا بوجود نمیومد یا خیلی زودتر از بین میرفت
اینکه شما میگی شامل بعضی قانونا میشه

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19701
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #128 : 23 بهمن 1400، 01:05 ب‌ظ »
این که این‌قدر از زندگی بدون قانون می‌ترسید،‌ جالبه، ولی عجیب نیست. بالاخره نظام سرمایه‌سالاری داره این همه خرج پروپاگانداش می‌‌کنه و تاریخ هم همیشه تمرار می‌شه. یه زمانی برده‌ها می‌ترسیدن که اگه ما صاحب نداشته باشیم، پس کی به کارهامون نظارت کنه و نذاره بمیریم. یه زمانی رعیت‌ها می‌کگفتن اگه ارباب‌ها نباشن، زمین‌ها از بین می‌ره و هرج و مرج و آشوب می‌شه و می‌میریم. الآن هم اکثریت فکر می‌کنن اگه قانون نباشه،‌اوضاع بع هم می‌ریزیه و خر تو خر می‌شهخ و همه مي‌میرن.
خوشبختانه تاریخ نشون داده که در نهایت، آزادی پیروزه!

حالب ماجرا اینه که اون‌هایی که با تغییر مخالفن، دقیقاً‌اون‌هایی هستن که مطالعه نداشتن و صرفاً با هراسی که ناشی از یک عمر زیر فشار پروپاگاندا بودن بهشون وارد شده، شروع به مخالفت می‌کنن. یکی از فعّالان حقوق مدنی در زمان جنگ داخلی آمریکا می‌گفت سخت‌ترین بخش کار ما، این بود که به برده‌ّا بقبولونیم شما حق دارید آزاد باشید.
« آخرین ویرایش: 23 بهمن 1400، 01:08 ب‌ظ توسط دانیال بهزادی »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #129 : 23 بهمن 1400، 02:08 ب‌ظ »
اینجا کافه‌س. هیچ موضوع خاصی نداره و همه موضوعی رو شامل میشه.
نفس بحث کردن هم اصلاً بد نیست و اتفاقاً نشونه‌ی زنده و پویا بودن جامعه‌س. نشون میده اعضای جامعه به خیلی چیزا اهمیت میدن و بی‌تفاوت نیستن.
اگه کسی به قول شما دعوا یا بی‌احترامی می‌کنه هم مشکل از نوع انتخاب‌های اون شخصه، نه ذات خود بحث.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین mamadism

• Hero Member
  • *
    • راه های ارتباطی
« پاسخ #130 : 23 بهمن 1400، 02:18 ب‌ظ »
این که این‌قدر از زندگی بدون قانون می‌ترسید،‌ جالبه، ولی عجیب نیست. بالاخره نظام سرمایه‌سالاری داره این همه خرج پروپاگانداش می‌‌کنه و تاریخ هم همیشه تمرار می‌شه. یه زمانی برده‌ها می‌ترسیدن که اگه ما صاحب نداشته باشیم، پس کی به کارهامون نظارت کنه و نذاره بمیریم. یه زمانی رعیت‌ها می‌کگفتن اگه ارباب‌ها نباشن، زمین‌ها از بین می‌ره و هرج و مرج و آشوب می‌شه و می‌میریم. الآن هم اکثریت فکر می‌کنن اگه قانون نباشه،‌اوضاع بع هم می‌ریزیه و خر تو خر می‌شهخ و همه مي‌میرن.

حالب ماجرا اینه که اون‌هایی که با تغییر مخالفن، دقیقاً‌اون‌هایی هستن که مطالعه نداشتن و صرفاً با هراسی که ناشی از یک عمر زیر فشار پروپاگاندا بودن بهشون وارد شده، شروع به مخالفت می‌کنن. یکی از فعّالان حقوق مدنی در زمان جنگ داخلی آمریکا می‌گفت سخت‌ترین بخش کار ما، این بود که به برده‌ّا بقبولونیم شما حق دارید آزاد باشید.
کسی که حرفی برای زدن نداره اینجوری صحبت میکنه اقای بهزادی !
شاید هم بعضیا که از نظر مخالف میترسن شروع میکنن به زدن حرفای قشنگ که بیجواب بودنشونو جبران کنه !
ضمنا ازادی پیروز است و این حرفا توی این بحث شعاره و فاقد هرگونه ارزش (توی بحث البته) هست
به هر حال خیلی دوست دارم :
1 - بدونم اون فعال مدنی کی بوده
2 - این داستان از کجا نقل شده
بلکه حداقلش باورپذیر تر بشه
اگر هم توی اینستاگرام یا تلگرام خوندید و بهشون استناد میکنید ... کلا بیخیال !

آفلاین َUxmlai-ad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 486
  • متنفر از گنو و FSF
« پاسخ #131 : 23 بهمن 1400، 03:09 ب‌ظ »
۱.شما اگه میگید که به قانون نیاز نیست باید ثابت کنید که انسان ها به قانون نیاز ندارن
۲. آزادی پیروزه یعنی چی؟ شما به هر کی بگی آزادی (البته به غیر بعضی ها) میگن آزادی چی؟ مثلا آزادی بیان یا ...؟
متنفر از گنو و FSF

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
« پاسخ #132 : 23 بهمن 1400، 03:26 ب‌ظ »

اینکه این‌قدر از زندگی با قانون می‌ترسید،‌ جالبه، ولی عجیب نیست. بالاخره نظام سرمایه‌سالاری داره این همه خرج پروپاگانداش می‌‌کنه و تاریخ هم همیشه تکرار می‌شه. یه زمانی برده‌دارها می‌ترسیدن که اگه ما برده‌ها را مشغول و وابسته به خوشی‌هایی نکنیم، می‌فهمند سرشون کلاه رفته و دنبال رشد خودشون می‌رن و قیام می‌کنن و از قدرت و سلطه ساقط می‌شیم. الآن هم عده‌ای می‌گن اگه قانون باشه،‌ آزادی نیست و جلوی پیشرفت گرفته می‌شه.
خوشبختانه تاریخ نشون داده که در نهایت، حق پیروزه!

جالب ماجرا اینه که اون‌هایی که با قانون بر پایهٔ حقیقت مخالفن، دقیقاً‌اون‌هایی هستن که مطالعه نداشتن و صرفاً با فریبی که یک عمر از پروپاگاندا خوردن، شروع به مخالفت می‌کنن. شاید سخت‌ترین کار برای آزادی برده‌های شبکه‌های اجتماعی اینه که بهشون بفهمونیم این آزادی نیست و این ساختار ظاهراً آزاد و بی‌قانون فلان شبکه، پر از قانون‌های نانوشته است و جوری ساخته شده که اهداف سازنده‌اش را تأمین کنه و تو ناخواسته برای اون کار کنی و از هستی و امکان حقیقی خودت غفلت کنی.

بی‌قانونی (که ازش می‌گن) و قانون بد (که الآن گذاشتن) و قانون خوبی که بهش عمل نکنن، در دنیای کنونی یکسان‌اند. چون انسان‌ها نقص دارند و نیازشون به هم گره خورده و بعضی‌ها نمی‌تونن جلوی طمعشون را بگیرن یا از سلطه بر دیگران لذت می‌برن یا نمی‌خوان تسلیم حقیقت بشن یا…
شاید روزگاری هم بیاد که همهٔ گرگ‌ها و گوسفندها بدون دردسر از یک آخور بخورن! ولی الآن…
یکی رفت مناظره کنه تا ثابت کنه عیسی (علیه‌السلام) فرستادهٔ خدا و راه نجاته. گفت: بیا تعصب را دور بریزیم و از پایه تحقیق کنیم. مخالفش گفت: قبوله پس تعصب را دور می‌ریزیم و من پول‌هام را تو دریا می‌ریزم چون پول را راه نجات می‌دونم و تو هم عیسی را تو دریا بنداز! تا از نو شروع کنیم!
« آخرین ویرایش: 23 بهمن 1400، 04:05 ب‌ظ توسط بهنام … »
:) :)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19701
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #133 : 23 بهمن 1400، 04:43 ب‌ظ »
همون طور که ممدیسم گفت، من واقعاً‌ حرفی برای زدن ندارم و دنبال اثبات چیزی هم نیستم؛ چون دو طرف ماجرا از نظر مطالعه در یک سطح نیستن. من خودم ۱۵ سال پیش از طریق نوام چامسکی با این تفکر آشنا شدم و در طول این مدت،‌کلی مطالعه کردم تا امروز به این‌جا رسیدم که حرف‌هاش درستن. تنها کاری که من این‌}ا می‌تونم بکنم، اینه که به بقیه بگم یه چنین تفکّری هست و از بین افراید که می‌شنون،‌دو نغر برن در موردش مطالعه کنن تا ۱۵ سال دیگه به درستی این تفکّر پی ببرن.
در مورد فعالی که اون جرف رو زده هم واقعاً‌فکر می‌کنم محتوای حرف، مهم‌تر از گوینده‌شه؛ برای همین هم نام نبردم. ولی اگه خیلی اصرار دارید، خانم Harriet Tubman بوده.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 973
« پاسخ #134 : 23 بهمن 1400، 04:49 ب‌ظ »
مثلا انجمن اوبونتو میره توی متاورس ، اونوقت کافه اوبونتو میشه یه کافه مجازی ، یه محل با ظاهر کاملا شبیه یه کافه واقعی که رو درو دیوارشم عکس استالمن و تروالدز و ریچیه ، وقتی کاربرا آنلاین میشن آواتارشون اونجا لود میشه ، و مثلا الان که ۲۰ نفر تو انجمن آنلاینیم ، آواتار همدیگه رو اونجا میبینیم ، حالا اگه با عینک واقعیت مجازی اومده باشیم که دیگه خیلی طبیعیتره ، و دیگه لازم نیست حتما تاپیک بزنیم ، بجاش زنده و مجازی کنار همیم و با هم حرف میزنیم ، یا حتی میریم سر میز بیلیارد بازی میکنیم و بقیه هم نگا میکنن ، یا دانیال روی پروژکتور مجازی کنفرانس میره برامون که گنوم بهتره از کی دی ای ما هم گوجه مجازی پرت میدیم روی پرده پروژکتورش .
کافه واقعی و کنفرانس واقعی همچنان سرجای خودشون هستن ، ولی این حالتش هم خوبیای خودش و داره ، شب میای خونه داری شام میخوری میبینی ناتیفیکیشن میاد که گردهمایی اعضای انجمن توی کافه برای جشن انتشار ، همون موقع عینکت و میزنی یا روی تلویزیون هوشمندت وصل میشی ، و دیگه اینجوری نیست که از یه روز قبل پاشی بری تهران مثلا و توی جشن حضوری شرکت کنی . هرچند که اون جشن حضوری هم همچنان سر جای خودش هست و میتونی شرکت کنی .
ببینید دوست‌عزیز منم خیلی دوست‌دارم دنیایی که شما تعریف کردید را باور کنم، و کاملا هم درسته، شاید این انجمن به همین شکل داخل متاورس ادامه پیدا کنه و توصیفات شما درست باشه ولی متاسفانه تجربه نشون داده چه مردم، چه افراد و شرکت‌ها(مخصوصا فیسبوک که کلی دلایل دیگه برای کنترل روی دنیا غیر از پول و قدرت دارند) از دنیای مجازی اون استفاده‌ای که باید بکنن نمیکنن، شما یک نمونه کوچیک از این قضیه رو میتونی توی فضای مجازی محبوب الان یعنی فیسبوک و اینستاگرام می‌بینی که خوب به نظرم هر چقدر هم خوشبین باشی وخامت اوضاع را میتونی با تمام وجود درک کنی، حالا دیگه شما این دنیای چندتا اسکرول توی ۶ اینچ رو اینقدر مقیاسش بزرگ کن چه اتفاقی میفته؟