انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: متاورس، جهانی تخیلی یا اینده اینترنت ؟  (دفعات بازدید: 9693 بار)

0 کاربر و 12 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
پاسخ : متاورس، جهانی تخیلی یا اینده اینترنت ؟
« پاسخ #45 : 20 بهمن 1400، 09:27 ب‌ظ »
قبول دارم چیز خطرناکیه اما خب کاری از دست ما بر میاد وقتی هم جامعه تشنشه هم شرکت ها در صدد ساختنش ؟ ما که بخش های بدشو نمیبینیم اما نسل های اینده که زندگیشون منتقل میشه به متاورس میبینن پس من به شخصه نیمه پر لیوان رو تماشا میکنم و لذتمو میبرم اگه قبل از اینکه از این دنیا برم متاورس متولد بشه !

( وی به هزینه ای که نمیتواند پرداخت کند تا وارد متاورس شود فکر میکند و دکمه ارسال را میزند ! )

تصویری قابل تامل :
آرچ و گنوم!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #46 : 20 بهمن 1400، 09:34 ب‌ظ »
خوبیش از نظر من مثل فایده هایی است که اره برقی بدون دسته داره  ](*,) فکر کن دور تا دورش اره باشه (فکر می کنم جمله کامل و بدون نیاز به توضیح باشه)
خب از وسطش بگیریمش ! 😅 شوخی میکنم ، حق دارین …
آرچ و گنوم!

آفلاین #unknown#

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 441
« پاسخ #47 : 20 بهمن 1400، 09:36 ب‌ظ »
یه نوع بازی هستش ، فقط همین .

آفلاین َUxmlai-ad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 486
  • متنفر از گنو و FSF
« پاسخ #48 : 20 بهمن 1400، 11:21 ب‌ظ »
واقعا این شبیه به گول زدن خودمون توسط خودمون نیست.

قبول دارم چیز خطرناکیه اما خب کاری از دست ما بر میاد وقتی هم جامعه تشنشه هم شرکت ها در صدد ساختنش ؟ ما که بخش های بدشو نمیبینیم اما نسل های اینده که زندگیشون منتقل میشه به متاورس میبینن پس من به شخصه نیمه پر لیوان رو تماشا میکنم و لذتمو میبرم اگه قبل از اینکه از این دنیا برم متاورس متولد بشه !

( وی به هزینه ای که نمیتواند پرداخت کند تا وارد متاورس شود فکر میکند و دکمه ارسال را میزند ! )

تصویری قابل تامل :
چطور اون گوسفند ها زنده موندن؟!!!
متنفر از گنو و FSF

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #49 : 20 بهمن 1400، 11:27 ب‌ظ »
واقعا این شبیه به گول زدن خودمون توسط خودمون نیست.

تصویری قابل تامل :
چطور اون گوسفند ها زنده موندن؟!!!
🤨
آرچ و گنوم!

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #50 : 21 بهمن 1400، 10:25 ق‌ظ »
درسته نیمه پر لیوان خیلی خوبه ولی همین اینستاگرام چقدر تاثیر گذاشت ؟ الان به چه مکانی تبدیل شده ؟ درسته من خودم هم برای اهداف تجاری استفاده می کنم ولی الان جایی شده که هر کس بدون هیچ محدودیتی خودش رو به نمایش بزاره من از این می ترسم
فکر کن یک دنیای از دید واقعی که هیچ قانونی توش نباشه همه توش ول باشن درسته نمیشه اونجا ادم کشت ولی ... فکر می کنم تونسته باشم منظورم رو برسونم
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19701
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #51 : 21 بهمن 1400، 10:56 ق‌ظ »
فکر کن یک دنیای از دید واقعی که هیچ قانونی توش نباشه همه توش ول باشن
البته این که هیچ قانونی نباشه،‌خیلی هم خوبه. مشکل اون‌جاست که قانونش، افزایش سود سازنده‌است.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین sameet

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 901
  • وبمستری به سبک سامیت
« پاسخ #52 : 21 بهمن 1400، 01:28 ب‌ظ »
نقل‌قول
فکر کن یک دنیای از دید واقعی که هیچ قانونی توش نباشه همه توش ول باشن درسته نمیشه اونجا ادم کشت
اوکی !!!!
پس میرم به برادران اسلامی میگم یک چیزی شبیه به متاورس بسازن اسمشم بگذارن متاورس اسلامی و توش پر از قوانین باشه که مثلا یک دولتی درست کنن , مردم فیلتر باشن , به اینترنت دسترسی نداشته باشن و از های دیجیتال نخرن و از ارز های داخلی استفاده کنن و اون هارو پیش اون دولت نگه داری کنن .... :/
خدارو شکر که هنوز چنین کشوری وجود نداره که همچین کار هایی رو انجام بده : )
وبمستری به سبک سامیت

آفلاین َUxmlai-ad

• Sr. Member
  • *
  • متنفر از گنو و FSF
« پاسخ #53 : 21 بهمن 1400، 03:31 ب‌ظ »
البته این که هیچ قانونی نباشه،‌خیلی هم خوبه. مشکل اون‌جاست که قانونش، افزایش سود سازنده‌است.

خوبه دیگه قانون هم نباشه فقط یه خورده شبیه به شهر هرت میشه.
انسانیت حکم می کنه که نیاز به قانون هست گرچه تو کشور ما بعضی قانون ها واقعا بی خودی هستن
متنفر از گنو و FSF

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #54 : 21 بهمن 1400، 03:59 ب‌ظ »
منظورتون رو درست متوجه نشدم ؟

نقل‌قول
اوکی !!!!
پس میرم به برادران اسلامی میگم یک چیزی شبیه به متاورس بسازن اسمشم بگذارن متاورس اسلامی و توش پر از قوانین باشه که مثلا یک دولتی درست کنن , مردم فیلتر باشن , به اینترنت دسترسی نداشته باشن و از های دیجیتال نخرن و از ارز های داخلی استفاده کنن و اون هارو پیش اون دولت نگه داری کنن .... :/
لطفا مزه نپرونید
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین sameet

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 901
  • وبمستری به سبک سامیت
« پاسخ #55 : 21 بهمن 1400، 04:16 ب‌ظ »
نقل‌قول
انسانیت حکم می کنه که نیاز به قانون هست گرچه تو کشور ما بعضی قانون ها واقعا بی خودی هستن
قانون های توی متاورس چه ارتباطی به کشور ما داره ؟
نقل‌قول
لطفا مزه نپرونید
اول پیام رو بفهمید بعد چیزی بگید .
« آخرین ویرایش: 21 بهمن 1400، 11:37 ب‌ظ توسط sameet »
وبمستری به سبک سامیت

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #56 : 21 بهمن 1400، 06:34 ب‌ظ »
درسته نیمه پر لیوان خیلی خوبه ولی همین اینستاگرام چقدر تاثیر گذاشت ؟ الان به چه مکانی تبدیل شده ؟ درسته من خودم هم برای اهداف تجاری استفاده می کنم ولی الان جایی شده که هر کس بدون هیچ محدودیتی خودش رو به نمایش بزاره من از این می ترسم
فکر کن یک دنیای از دید واقعی که هیچ قانونی توش نباشه همه توش ول باشن درسته نمیشه اونجا ادم کشت ولی ... فکر می کنم تونسته باشم منظورم رو برسونم
بستگی داره فضاش چجور پیش بره ممکن قانون نیاز داشته باشه یا نداشته باشه مثلا شما بازی gta میکنی توش هرکاری میکنی خب الان این بده؟ دوست داری مثلا اگه یکاری توی بازی کردی بیان در خونت بزنن ببرنت؟ :D فکر میکنم منظور دوستانم حدودا همینه
البته صد درصد هرچیزی یه ساختاری داره همونطور که تلگرام محتوای +18 ریپورت میشه داد یا گروهک های تروریستی توی فضای مجازی بسته میشن یا حتی تحت پیگیری، البته شاید هم یه نسخه ای بیاد بیرون بدون محدودیت ها(: ولی خب باید دید اصلا چیزایی که میگم ممکن بدتر پیش بره یا اصلا بهش نرسیم!

ولی درکل چیزی که خیلی مواظب بود که داریم واقعیت با مجازی قاطی میکنیم و حتی اگه دست جاسوسی  قطع کنیم از حریم خصوصی باز هم ممکن آسیب های اجتماعی بزرگی بخورن جامعه و  بنظرم اصلا چیز خوبی نیست همین الان ببینی افراد جوان خیلی گوشه گیر شدن اصلا یکیش خودم! حالا اینارو هم باید فکر کرد اول با جامعه چیکار میکنه بعد همه مثل چی بپرن توش بگن دیگه نیاز نیست هیچجا بریم میریم کوه میریم دریا و..!

البته نقطه جاسوسی و.. هم خیلی مهمه مخصوصا توی این سالها که تبدیل به یه برده برای شرکت ها نشیم و به شخصه خیلی دوست دارم یه چیز آزاد خوب بیاد بیرون!
و صرفا شاید از نظرم خیلی بد نباشه تو بازی چیز میز خرید(حداقل بقیه میخرن) ولی این واقعا مسخرست بری توی فضای مجازی واسه خودت زمین بخری! :D  خلاصه باید با عقل و منطق واردش  شد همینطور که گفتن اول فرهنگش بیاد بعد خودش نه برعکس چند سال همه برت توش ببینیم رفتیم توی دنیای تاریکی، البته همینطور هم که گفتن نو آوری خاصی نیست اصلا بازی های VR هم همینکار میکنن تازه کیفیت خوبی هم دارند..

آفلاین َUxmlai-ad

• Sr. Member
  • *
  • متنفر از گنو و FSF
« پاسخ #57 : 21 بهمن 1400، 06:48 ب‌ظ »
نقل‌قول
قانون های توی متاورس چه ارتباطی به کشور ما داره ؟

من قانون های ایران رو با اونجا ربط ندادم. منظورم اینه که ما توی خیلی از موارد به قانون احتیاج داریم از جمله ارتباطات.
متنفر از گنو و FSF

آفلاین mamadism

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 712
    • راه های ارتباطی
« پاسخ #58 : 21 بهمن 1400، 09:39 ب‌ظ »
نبودن قانون که نشدنیه ! کلا وجود قانونه که باعث میشه اختلافات یا به وجود نیان یا اگر اومدن با ساز و کاری حل بشن
اوکی !!!!
دیگ از اونور بوم هم نباید افتاد !
علت این اتفاقات (فیلترینگ و غیره) اینه که قانون مشخصی براشون نیست ! و ابزار بدون محدودیت دست افراد میوفته وگرنه فیلترینگ به خودی خود بد نیست ! مثلا فیلتر کردن سایتای چیز (!!!!!) خب منطقیه ! ولی ناموسا تلگرام خیلی مسخره بود ! یکی از ضرورت های وجود قانون همینه که افراد از قدرت سواستفاده نکنن (که متاسفانه ...)

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #59 : 21 بهمن 1400، 10:00 ب‌ظ »
نبودن قانون که نشدنیه ! کلا وجود قانونه که باعث میشه اختلافات یا به وجود نیان یا اگر اومدن با ساز و کاری حل بشن
اوکی !!!!
دیگ از اونور بوم هم نباید افتاد !
علت این اتفاقات (فیلترینگ و غیره) اینه که قانون مشخصی براشون نیست ! و ابزار بدون محدودیت دست افراد میوفته وگرنه فیلترینگ به خودی خود بد نیست ! مثلا فیلتر کردن سایتای چیز (!!!!!) خب منطقیه ! ولی ناموسا تلگرام خیلی مسخره بود ! یکی از ضرورت های وجود قانون همینه که افراد از قدرت سواستفاده نکنن (که متاسفانه ...)
ازون حرفا بود ها !
« آخرین ویرایش: 21 بهمن 1400، 10:01 ب‌ظ توسط / sudo rm -rf »
آرچ و گنوم!