انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل یا باگ در سرویس جیمیل گوگل  (دفعات بازدید: 605 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Nixon

• Full Member
  • *
  • ارسال: 132
  • دبیان + گنوم
مشکل یا باگ در سرویس جیمیل گوگل
« : 22 بهمن 1400، 11:25 ق‌ظ »
سلام و عرض ادب خدمت تمام دوستان پیشاپیش ببخشید که موضوع طولانی شد  :)

جیمیل : پست الکترونیکی (ایمیل) که در گوگل ساخته میشه

مقدمه :

خوب تقریبا چند هفته ای میشه که من هربار میخوام به ایمیل اصلیم دسترسی پیدا کنم به در بسته میخورم  ](*,)

خلاصه داستان :

من یک ماه پیش  رمز ایمیلم رو تغییر دادم و خوب به طرز شگفت آوری اون رمز رو گم کردم و و خواستم ایمیل رو بازیابی کنم اما نشد که نشد هر بار میرم برای بازیابی اول گوگل میگه از طریق شماره موبایلت ثابت کن این ایمیل مال تو هستش و خوب من کد تایید رو براشون ارسال میکنم اما بعد از اون میگه برای اینکه مطمئن بشیم ایمیل مال تو هست باید کدی که به ایمیلت ارسال شده رو هم وارد کنی تا بتونی ایمیلت رو بازیابی کنی .

کارهایی که در این چند هفته انجام دادم :

۱- با سیستم اصلی که همیشه از طریق اون وارد جیمیلم میشدم سعی کردم ایمیل رو بازیابی کنم

۲- با چند تا سیستم دیگه و گوشی موبایلم سعی کردم ایمیل رو بازیابی کنم اما بازم این ماجرا تکرار شد

۳- خواستم به خود شرکت گوگل یا بخش پشتیبانیشون پیام بدم اما اصلا هیچ ایمیل یا شماره تماسی برای این کار ندارن (یا من نتونستم پیدا کنم)

۴- مشکلم رو توی بخش کامیونیتی گوگل مطرح کردم اما حتی یه نفر هم جواب نداد

۵- https://support.google.com/accounts/answer/7682439?hl=en

کارهایی که توی سایت بالا گفته شده رو انجام دادم اما بازم گوگل میگه باید کدی که به ایمیلت فرستاده شده رو وارد کنی تا ما مطمئن بشیم این اکانت مال خودته .

خوب آخه من اصلا به اون ایمیل دسترسی ندارم که بتونم کد رو ببینم و وارد کنم
  :(

نظر من :

فکر میکنم این موضوع فراتر از یه مشکل باشه یعنی بیشتر شبیه یه باگ توی سرویس  جیمیل میمونه تا یه مشکل و فکر کنم گوگل فقط یه سرویس به نام جیمیل درست کرده و یه سری الگوریتم و روبات گذاشته روش و ولش کرده رفته و هیچ خدمات پشتیبانی براش نذاشته که ما بتونیم اگر مشکلی پیش اومد رفعش کنیم .

البته من جیمیل های دیگه ای هم دارم که تا الان با هیچ مشکلی مواجه نشدن اما این یکی خیلی شگفت آوره

تقاضا :

لطفا درصورتی که راه حلی برای این موضوع دارید یا قبلا همچین تجربه ای رو داشتید ممنون میشم بهم کمک کنید و بگید که باید چیکار کنم الان؟

پ.ن : از اونجایی که من برای ورود به ایمیل هام از سیستم تایید دو عاملی (یعنی علاوه بر وارد کردم رمز نیاز هست که کد ارسال شده به شماره موبایلتون رو هم تایید کنید) بنابراین احتمالا تقریبا صفره که کسی من رو هک کرده باشه

کاربر تازه کار . حدود دوسال هست از گنو/لینوکس استفاده میکنم . شروع با لینوکس مینت + میزکار xfce - بعدش ابونتو و در آخر دبیان پایدار + میزکار گنوم

آفلاین behzad121

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 510
  • آرچ + گنوم
پاسخ : مشکل یا باگ در سرویس جیمیل گوگل
« پاسخ #1 : 22 بهمن 1400، 11:32 ق‌ظ »
اینجا انجمن اوبونتو است نه انجمن گوگل. صحبت درباره نرم افزار یا شرکت های انحصاری هم ممنوعه.
دیگه زیاد اینجا نیستم و بیشتر تو گروه‌های گنو/لینوکسی تلگرام کمک می‌کنم، دور از هیچ اذیت و حواشی. تلگرام: behdev@

آفلاین Nixon

• Full Member
  • *
  • دبیان + گنوم
« پاسخ #2 : 22 بهمن 1400، 11:37 ق‌ظ »
اینجا انجمن اوبونتو است نه انجمن گوگل. صحبت درباره نرم افزار یا شرکت های انحصاری هم ممنوعه.

عذخواهی میکنم من تازه وارد انجمن شدم . ولی خوب گفتم شاید بشه توی انجمن عمومی سوالاتی از این دست مطرح کنم .
کاربر تازه کار . حدود دوسال هست از گنو/لینوکس استفاده میکنم . شروع با لینوکس مینت + میزکار xfce - بعدش ابونتو و در آخر دبیان پایدار + میزکار گنوم

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #3 : 22 بهمن 1400، 11:50 ق‌ظ »
راه حل > پروتون میل
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #4 : 22 بهمن 1400، 12:04 ب‌ظ »
حالا ک وارد دنیای گنو لینوکس شدی از سرویس های گوگل هم جدا شو به جایگزین های ازاد بپیوند ، در این انجمن در مورد دنیای انحصاری نرم افزار صحبت زیادی نمیکنیم !
« آخرین ویرایش: 22 بهمن 1400، 05:47 ب‌ظ توسط / sudo rm -rf »
آرچ و گنوم!

آفلاین Nixon

• Full Member
  • *
  • دبیان + گنوم
« پاسخ #5 : 22 بهمن 1400، 12:58 ب‌ظ »

حالا چطور من این پست رو حذف کنم ؟

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #6 : 22 بهمن 1400، 01:06 ب‌ظ »
کنار ارسال اول گزارش به مدیر رو بزنید و درخواست حذف بدید چون کاربر عادی دسترسی حذف ارسال یا موضوعب رو نداره
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #7 : 22 بهمن 1400، 01:53 ب‌ظ »

مقدمه :

خوب تقریبا چند هفته ای میشه که من هربار میخوام به ایمیل اصلیم دسترسی پیدا کنم به در بسته میخورم  ](*,)
...
یه مدت کاری به اون حساب نداشته باشید (مثلا ۱ ماه) بعد دوباره امتحان کنید.
اگه زیاد سعی کنید رمز یه جیمیل رو بازیابی کنید و هر بار شکست بخورید، گوگل روی اون حساب حساس میشه و تا یه مدت هر کاری می‌کنید، نمیذاره رمز رو بازیابی کنید و به چنین مشکلاتی می‌رسید.
من یه دفعه مشکلی شبیه این دیدم، هر کاری انجام میشد، باز هم ممکن نبود رمز رو بازیابی کرد. بعد یه مدت توجهی به اون حساب نشد؛ وقتی که دوباره سعی شد رمز رو بازیابی کرد، توی امتحان اول موفقیت آمیز بود. دقیقا یادم نیست چقدر وقت بین اینها قرار داشت؛ ولی به احتمال خیلی زیاد، بیشتر از ۱ ماه بود.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین Nixon

• Full Member
  • *
  • دبیان + گنوم
« پاسخ #8 : 22 بهمن 1400، 02:24 ب‌ظ »

مقدمه :

...
یه مدت کاری به اون حساب نداشته باشید (مثلا ۱ ماه) بعد دوباره امتحان کنید.
اگه زیاد سعی کنید رمز یه جیمیل رو بازیابی کنید و هر بار شکست بخورید، گوگل روی اون حساب حساس میشه و تا یه مدت هر کاری می‌کنید، نمیذاره رمز رو بازیابی کنید و به چنین مشکلاتی می‌رسید.
من یه دفعه مشکلی شبیه این دیدم، هر کاری انجام میشد، باز هم ممکن نبود رمز رو بازیابی کرد. بعد یه مدت توجهی به اون حساب نشد؛ وقتی که دوباره سعی شد رمز رو بازیابی کرد، توی امتحان اول موفقیت آمیز بود. دقیقا یادم نیست چقدر وقت بین اینها قرار داشت؛ ولی به احتمال خیلی زیاد، بیشتر از ۱ ماه بود.

باشه . امیدوارم که درست بشه . سپاس از جوابتون

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #9 : 22 بهمن 1400، 03:18 ب‌ظ »
کارهایی که توی سایت بالا گفته شده رو انجام دادم اما بازم گوگل میگه باید کدی که به ایمیلت فرستاده شده رو وارد کنی تا ما مطمئن بشیم این اکانت مال خودته .

خوب آخه من اصلا به اون ایمیل دسترسی ندارم که بتونم کد رو ببینم و وارد کنم  :(
می‌دونی که منظورش همین اکانت نیست؟
به جز شماره موبایل، آدرس یه ایمیل دیگه‌ت روی یه سایت دیگه رو هم ازت گرفته موقع ثبت‌نام. یا حتی یه حساب دیگه داخل همین جیمیل. باید یه خلاصه از اون آدرسی که داره بهش ایمیل می‌فرسته رو اعلام کنه همونجا.

کی تا حالا؟ واسه خودت قانون وضع می‌کنی؟ یه چی نوشتی که فقط تعداد ارسال‌هات زیاد شه؟
« آخرین ویرایش: 22 بهمن 1400، 03:23 ب‌ظ توسط آرمان اسماعیلی »
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین Issac

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 890
    • Mastodon
« پاسخ #10 : 22 بهمن 1400، 04:08 ب‌ظ »
کی تا حالا؟ واسه خودت قانون وضع می‌کنی؟ یه چی نوشتی که فقط تعداد ارسال‌هات زیاد شه؟
👍
این پست رو فرستادم که تعداد ارسال‌هام زیاد بشه.

آفلاین behzad121

• High Sr. Member
  • *
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #11 : 22 بهمن 1400، 06:35 ب‌ظ »
پس چرا درباره مایکروسافت و ویندوز صحبت می شه ممنوعه، اما درباره گوگل و جیمیل نه؟  شما سعی نکن که دوباره حواشی ایجاد کنی چون رکورد ارسال هاتو تو کافه اوبونتو زدی دوست عزیز :)
دیگه زیاد اینجا نیستم و بیشتر تو گروه‌های گنو/لینوکسی تلگرام کمک می‌کنم، دور از هیچ اذیت و حواشی. تلگرام: behdev@

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #12 : 22 بهمن 1400، 09:01 ب‌ظ »
پس چرا درباره مایکروسافت و ویندوز صحبت می شه ممنوعه، اما درباره گوگل و جیمیل نه؟  شما سعی نکن که دوباره حواشی ایجاد کنی چون رکورد ارسال هاتو تو کافه اوبونتو زدی دوست عزیز :)
من تا الان فکر می‌کردم درک کردن تفاوت مفهوم «نرم‌افزار» با «خدمت برخط» واسه هر کسی ساده باشه و یه موضوع بدیهی به حساب بیاد. ظاهراً اشتباه می‌کردم.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین behzad121

• High Sr. Member
  • *
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #13 : 22 بهمن 1400، 10:14 ب‌ظ »
من تا الان فکر می‌کردم درک کردن تفاوت مفهوم «نرم‌افزار» با «خدمت برخط» واسه هر کسی ساده باشه و یه موضوع بدیهی به حساب بیاد. ظاهراً اشتباه می‌کردم.
خود جیمیل هم یه نرم افزار به حساب میاد، مگه نه؟  :)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #14 : 22 بهمن 1400، 10:15 ب‌ظ »
نه. جی‌میل یه خدمته که اتّفاقاً روی نرم‌افزارهای آزاد بنا شده!
منتها این خدمت، ربطی به این‌جا نداره واقعاً.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن