انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کار نکردن ادوبی کانکت در مرورگر گنو/لینوکس ( حل شد )  (دفعات بازدید: 941 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Nixon

• Full Member
  • *
  • ارسال: 132
  • دبیان + گنوم
سلام

من کلاس های دانشگاهم شروع شده و دوباره گرفتار برنامه ای به نام ادوبی کانکت شدیم

از اونجایی که من اوبونتو ۲۰.۰۴ روی سیستم نصب هست و نمیخوام برم سراغ ویندوز شدیدا دنبال راه حلی برای این موضوع میگردم

راستش چند تا پست توی انجمن و همچنین خارج انجمن جهت رفع این موضوع دیدم و هرکدوم رو که امتحان کردم به نتیجه نرسیدم  [-(

یکی گفت باید روی مرورگر افزونه فلش پلیر دانلود کنی - یکی گفت باید آخر لینک کلاست چندتا کد اضافه کنی - یکی گفت مرورگر رو باید رو حالت ویندوز قرار بدی ( یعنی مثلا از User agent switcher استفاده کنی ) که صفحه کلاست رو بالا بیاره و ...

هیچکدومش برای من جواب نداد  [-X - یعنی واقعا جواب نداد  :-|

خوب فکر کنم دیگه راهی نباشه . فقط سوالی که برام پیش اومده اینکه چرا مرورگر ها در ویندوز و اندروید خیلی راحت صفحات ادوبی کانکت رو بالا میارن اما توی لینوکس همچین قابلیتی رو اضافه نکردن ؟ آیا مشکل از طرف مرورگره یا از طرف سیستم عامل ؟

چرا شرکت ادوبی خودش بدلایل امنیتی محصول خودش رو ول کرده ( دیگه پشتیبانی نمیکنه ) ولی همچنان ادوبی کانکت برای ورود نیازمند ادوبی فلش پلیر هست ؟ مگه نمیتونن یه آپدیت بدن طوری که ادوبی کانکت بدون فلش پلیر بالا بیاد ؟

و در آخر اگر راهی مدنظرتون هست که خودتون هم الان امتحانش کردید و جواب داده لطفا به من هم معرفی کنید . سپاس  [-o<

آقا قضیه حل شد و راه حلش رو پایین همین صفحه براتون توضیح دادم
« آخرین ویرایش: 24 بهمن 1400، 03:57 ب‌ظ توسط Nixon »
کاربر تازه کار . حدود دوسال هست از گنو/لینوکس استفاده میکنم . شروع با لینوکس مینت + میزکار xfce - بعدش ابونتو و در آخر دبیان پایدار + میزکار گنوم

آفلاین َUxmlai-ad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 486
  • متنفر از گنو و FSF
همون ویندوز یا اندروید مطمئن ترن

تا حالا فایل connect.exe رو با wine اجرا کردید؟ (باید توی دایرکتوری مربوط به خودش باشه)
متنفر از گنو و FSF

آفلاین Nixon

• Full Member
  • *
  • دبیان + گنوم

تا حالا فایل connect.exe رو با wine اجرا کردید؟ (باید توی دایرکتوری مربوط به خودش باشه)

۱- خوب چرا مطمئن ترن ؟ سازوکارشون چطوریه مگه ؟

۲-بله چند روز پیش امتحان کردم اما متاسفانه توی مراحل نصب به مشکل خوردم . فکر کنم باید یه چند ساعتی وقت بزارم روی این موضوع هم تحقیق بکنم .
کاربر تازه کار . حدود دوسال هست از گنو/لینوکس استفاده میکنم . شروع با لینوکس مینت + میزکار xfce - بعدش ابونتو و در آخر دبیان پایدار + میزکار گنوم

آفلاین sd70

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 95
با فایرفاکس هیچ مشکلی در استفاده از نسخه تحت وب adobe connect نداشتم. کافیه عبارت proto=true رو به پارامترهای انتهای لینک کلاس اضافه کنید تا بدون نیاز به فلش پلیر بتونید از طریق مرورگر به کلاس وصل بشید.
« آخرین ویرایش: 24 بهمن 1400، 12:10 ق‌ظ توسط sd70 »

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین َUxmlai-ad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 486
  • متنفر از گنو و FSF

۱- خوب چرا مطمئن ترن ؟ سازوکارشون چطوریه مگه ؟

۲-بله چند روز پیش امتحان کردم اما متاسفانه توی مراحل نصب به مشکل خوردم . فکر کنم باید یه چند ساعتی وقت بزارم روی این موضوع هم تحقیق بکنم .

اگه می خواهین با مرورگر وارد adobe connect بشید یا باید ورود مهمان فعال باشه یا فلش پلیر داشته باشید که اصلا مطمئن نیست.
نه منظورم اون فایلی که توی ویندوز هست وقتی که برنامه adobe connect رو نصب کرده باشید(باید توی
C:\Program File
یا همچین چیزی باشه) اون فایل نصبی با wine نصب نمیشه
« آخرین ویرایش: 24 بهمن 1400، 08:28 ق‌ظ توسط Aminavy »
متنفر از گنو و FSF

آفلاین مجتبی باغبان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 780
این پست رو بخونید

آفلاین sd70

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 95
این پست رو بخونید
فلش منسوخ شده و نباید ازش استفاده کرد. برای اینکه کلاس داخل خود مرورگر از طریق HTML5 بدون نیاز به فلش باز بشه کافیه از همون proto=true استفاده بشه. در تاپیک اولی که دوست مون Dragon- معرفی کردن این موارد به خوبی توضیح داده شده.
« آخرین ویرایش: 24 بهمن 1400، 03:33 ب‌ظ توسط sd70 »

آفلاین Nixon

• Full Member
  • *
  • دبیان + گنوم
آقا بالاخره درست شد

ممنون بابت راهنمایی دوستان

واقعیت اینکه من خیلی از مطالب داخل انجمن و خارج از انجمن رو خونده بودم اما به هیچ نتیجه ای نمی رسیدم

الان متوجه شدم مشکل از کجاست :

لینک کلاس ما اینه ( البته دقیقا این نیست  :lolflag: ) :

vc.uni.ac.ir/s14002-s-101130

ولی وقتی من روی لینک کلیک میکنم و با خطای نصب نبودن ادوبی فلش پلیر روی سیستم مواجه میشم لینک کلاس تغییر میکنه و میشه این:

vc.uni.ac.ir/system/get-player?urlPath=/s14002-s-101130

بخاطر همین من هرچی آخر لینک کد زیر رو اضافه میکنم هیچ اتفاقی نمی افته :

proto=true?

یا

html-view=true?

بنابراین باید این قسمت از لینک حذف بشه :

system/get-player?urlPath=
و بعد یکی از کد های بالا رو به لینک اضافه کنید . یعنی لینک درست که ادوبی کانکت رو راحت بالا میاره این هست :

vc.uni.ac.ir/s14002-s-101130/?proto=true

یا

vc.uni.ac.ir/s14002-s-101130/?html-view=true

نکته خیلی خیلی مهم : اگر کد رو میخواهید کپی کنید و آخر لینک اضافه کنید حواستون باشه که علامت سوال قبل از کد قرار داشته باشه چون من وقتی میخواستم کد رو به آخر لینک کپی و اضافه کنم علامت سوال میومد جلو کد و خوب اون وقت دیگه لینک درست کار نمیکنه .