انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: panel transparency  (دفعات بازدید: 2221 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین freen

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 64
panel transparency
« : 26 بهمن 1400، 12:30 ق‌ظ »
با سلام. من میخواستم panel بالای اوبونتو رو transparent کنم. dynamic panel transparency رو پیدا کردم واسه اینکار که متاسفانه کاملا دقیق کار نمیکنه. یغنی در حالت maximize که باید transparency رو ۱۰۰ باشه همچنان transparency رو ۰ باقی میمونه. ممنون میشم راهنمایی کنید.

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
پاسخ : panel transparency
« پاسخ #1 : 26 بهمن 1400، 12:38 ق‌ظ »
با سلام. من میخواستم panel بالای اوبونتو رو transparent کنم. dynamic panel transparency رو پیدا کردم واسه اینکار که متاسفانه کاملا دقیق کار نمیکنه. یغنی در حالت maximize که باید transparency رو ۱۰۰ باشه همچنان transparency رو ۰ باقی میمونه. ممنون میشم راهنمایی کنید.
آره یادمه واسه منم این باگو داشت این اکستنشن ! بگردید افزونه دیگه ای پیدا کنید یا باگو گذارش کنید ! یا میتونید به طور کلی مخفیش کنید مثل من ! با یه اکستنشن دیگه !
آرچ و گنوم!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19701
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #2 : 26 بهمن 1400، 12:43 ق‌ظ »
در کل، افزونه‌ها در گنوم یه سری هک هستن و نباید بهشون تکیه کنید. ممکنه هر لحظه درست کار نکنن.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #3 : 26 بهمن 1400، 12:47 ق‌ظ »
در کل، افزونه‌ها در گنوم یه سری هک هستن و نباید بهشون تکیه کنید. ممکنه هر لحظه درست کار نکنن.
درست میفرمایید …
البته من مدت هاست از just perfection و app grid و custom hot corners استفاده میکنم ! خوشبختانه مشکلی ندیدم !

تاکیدتون برای گنوم برای چی بود ؟ یعنی در دیگر دسکتاپ ها اینجوری نیست ؟
« آخرین ویرایش: 26 بهمن 1400، 12:49 ق‌ظ توسط / sudo rm -rf »
آرچ و گنوم!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #4 : 26 بهمن 1400، 12:52 ق‌ظ »
من مدت‌هاست که با میزکار دیگه‌ای کار نکردم. نظری ندارم.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین freen

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 64
« پاسخ #5 : 26 بهمن 1400، 09:10 ق‌ظ »
با این اوصاف من باید تا مدتها شاهد کراش و خرابی سیستم عاملم باشم چون خیلی از اطلاعات با تجربه به دست میاد. نصب افزونه ها و انواع برنامه های مختلف و .... همگی میتونه به این سیستم عامل آسیب بزنه.

آفلاین سید حسین موسوی فرد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 268
  • Debian
« پاسخ #6 : 26 بهمن 1400، 09:55 ق‌ظ »

خب میزکاری که خودش رسما افزونه ها رو پشتیبانی نمی کنه به چه دردی می خوره؟
قال علی (ع): لا غِنَی کالعَقلِ، و لا فَقرَ کالجَهلِ، و لا میراثَ کالاَدَب و لا ظَهیرَ کالمُشاوَرَه

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #7 : 26 بهمن 1400، 11:24 ق‌ظ »
خب میزکاری که خودش رسما افزونه ها رو پشتیبانی نمی کنه به چه دردی می خوره؟
برعکسه. افزونه‌ها باید از آخرین تغییرات میزکار پشتیبانی کنن که معمولاً‌به دلایل مختلف نمی‌کنن.

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #8 : 26 بهمن 1400، 11:51 ق‌ظ »
با این اوصاف من باید تا مدتها شاهد کراش و خرابی سیستم عاملم باشم چون خیلی از اطلاعات با تجربه به دست میاد. نصب افزونه ها و انواع برنامه های مختلف و .... همگی میتونه به این سیستم عامل آسیب بزنه.
در مورد افزونه ها به مرور بهترین اکستنشن ها رو پیدا می‌کنی ، ی سرچ انگلیسی افزونه هایی که خیلی ها استفاده میکنن و ب مشکل نخوردن رو برات مشخص می‌کنه ، نگران نباش دستت میاد صحنه چیه !
آرچ و گنوم!

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
« پاسخ #9 : 26 بهمن 1400، 01:15 ب‌ظ »
به سیستم عامل مربوط نمیشه. مشکل افزونه ها هست. سعی کنید زیاد افزونه نصب نکنید تا مشکل پیدا نکنید.
من میزکار xfce رو پیشنهاد میدم تا حالا برای من مشکل پیدا نکرده.
میزکار kde هم از همه شخصی سازی هاش بیشتره ولی من خیلی ایراد توش دیدم مثلا تم نصب می کردم بعد پاک می کردم ناقص پاک میشد بعد غیرفعال هم نمیشد کرد.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین سید حسین موسوی فرد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 268
  • Debian
« پاسخ #10 : 26 بهمن 1400، 01:35 ب‌ظ »
برعکسه. افزونه‌ها باید از آخرین تغییرات میزکار پشتیبانی کنن که معمولاً‌به دلایل مختلف نمی‌کنن.
منظورم این بود که چرا مثل kde خودش یه زیرساخت برای افزونه ها ایجاد نمی کنه؟
قال علی (ع): لا غِنَی کالعَقلِ، و لا فَقرَ کالجَهلِ، و لا میراثَ کالاَدَب و لا ظَهیرَ کالمُشاوَرَه

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #11 : 26 بهمن 1400، 03:35 ب‌ظ »
چون چنین کاری، جزو اولویت‌هاش و حتا اهدافش نیست. گنوم رو باید همون‌جوری که هست، پذیرفت. یک چیز ثابت بهت می‌دن که همون شکلی که هست،‌خوب و درست کار می‌کنه.

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #12 : 26 بهمن 1400، 04:08 ب‌ظ »
چون چنین کاری، جزو اولویت‌هاش و حتا اهدافش نیست. گنوم رو باید همون‌جوری که هست، پذیرفت. یک چیز ثابت بهت می‌دن که همون شکلی که هست،‌خوب و درست کار می‌کنه.
ولی اکثرا دنبال یه چیز منعطف که خوب و درست کار می‌کنه هستن ک !
آرچ و گنوم!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #13 : 26 بهمن 1400، 05:45 ب‌ظ »
ولی اکثرا دنبال یه چیز منعطف که خوب و درست کار می‌کنه هستن ک !
هدف تیم گنوم این نیست. براش هم مهم نیست که کسی خوشش می‌آد یا نه. چون گنوم رو برای استفادهٔ خودشون توسعه می‌دن، نه بقیه. کدهاشون رو هم منتشر می‌کنن که اگه کسی خواست، استفاده کنه یا تغییرش بده.