انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نظر شما دربارهٔ مطالعهٔ درسی با کتاب‌های الکترونیکی چیست؟  (دفعات بازدید: 1425 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mah_diar

• Full Member
  • *
  • ارسال: 227
سلام
من چندتا کتاب کمک درسی تست و… رو به صورت الکترونیکی دارم؛ می‌خواستم بپرسم که به نظر شما مطالعهٔ درسی به صورت چاپی بهتره یا الکترونیکی؟ و این که برای افزایش بهره‌وری چه راه‌هایی رو پیش‌نهاد می‌کنید؟

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
دوستان بزرگوار ، توجه کردید بعد از تاپیک ایا خدا ، چقدر توجه به کافه و تاپیک هاش بیشتر شده ؟ دقت کردید تاپیک هایی که به دنیای کامپیوتر و گنو لینوکس ارتباطی ندارن هی دارن بیشتر ساخته میشن ! 🤔🧐

از خام گیاه خواری گرفته تا کتب درسی و تست کنکور !
آرچ و گنوم!

آفلاین mah_diar

• Full Member
  • *
دوستان بزرگوار ، توجه کردید بعد از تاپیک ایا خدا ، چقدر توجه به کافه و تاپیک هاش بیشتر شده ؟ دقت کردید تاپیک هایی که به دنیای کامپیوتر و گنو لینوکس ارتباطی ندارن هی دارن بیشتر ساخته میشن ! 🤔🧐

دوست عزیز من اصلا این تایپک‌هایی رو که شما می‌گید نخوندم…

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11

و انیمیشن  ;D :o
خداحافظ لینوکس!

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
من چاپی رو ترجیح می دهم
الکترونیک هم چشم رو ازیت می کنه هم به نظرم یادگیری باهاش زیاد نیست توی درس ها و یادداشت و نوشتن توش سخته
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:

و انیمیشن ! 😂
آرچ و گنوم!

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
تموم شد ؟ ول کنید دیگه اینجا کافه است تاپیک رو به هم نریزید
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین mamadism

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 712
    • راه های ارتباطی

اینم شانس گند مایه 😅

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
سلام
من چندتا کتاب کمک درسی تست و… رو به صورت الکترونیکی دارم؛ می‌خواستم بپرسم که به نظر شما مطالعهٔ درسی به صورت چاپی بهتره یا الکترونیکی؟ و این که برای افزایش بهره‌وری چه راه‌هایی رو پیش‌نهاد می‌کنید؟
من باشم از چاپی استفاده می‌کنم. الکترونیکی برای من حواس پرتی ایجاد می‌کنه، توی استفاده طولانی مدت هم چشمم رو اذیت می‌کنه.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین seyal

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 90
سلام من خودم الکترونیکی استفاده می کردم(لرنیتو اگه تبلیغ نباشه ;)) خیلی هم برای من خوب و به صرفه تر از کتاب بود به این دلایل:
تعویض منبع تست به راحتی(خیلی از منابع تستی تو بازار کتاب های غیراستاندارد هستند که بیشتر برای فروش انتشار پیدا کردن تا اینکه برای کنکور مفید باشن)
نشان گذاری تست های منتخب
تنظیم یادآور های مختلف آزمون و برنامه درسی و ...
در کنارش مثلا سوال مبحثش بلد نبودم کلی سایت های رایگان مثل آلاء و چند تا دیگه بود فیلم مبحث رو نگاه می کردم دوباره تست رو حل می کردم
و همچنین چند تا دلیل دیگه

اما به شرط اینکه خودت رو موظف کنی که در اون ساعت درس بخونی.

البته سیستم عاملت رو باید طوری تنظیم کنی که کمترین حواس پرتی رو برات ایجاد کنه و برای درس خوندن شخصی سازیش کنی مانیتور هم اندازش مثل مانیتور لپ تاپ های ۱۵ اینچ خیلی خوبه.
برای بانک تست های آنلاین هم میتونی مثلا از مرورگر Epiphany استفاده کنی که ظاهر مینیمال و هماهنگی به همراه قابلیت webapp رو داره

البته اگه پولش رو داری میتونی یک کتابخوان الکترونیکی بخری که خیلی عالی هست و مثل کتاب هست و کمترین حواس پرتی برات ایجاد میکنه(مدل بوکس باید بخری که اندروید داره و اذیت نمیکنه اما خوب با توجه به شرایط فعلی خیلی گرون تر از کتاب در میاد مگه اینکه کسی داشته باشی برات قیمت خوب بیاره)

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
Ebook readers
Enote taking devices

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
یک کاربر درست کنید (ترجیحا میزکار کی دی ای باشه تا راحت شخصی و محدودش کنید ) بعد قسمت برنامه ها روحذف کنید و فقط برنامه های خاصی و خیلی ساده بزارید توی داک
یک نکته خیلی مهمه خیلی اونجا به هیچ‌ وجه وارد انجمن نشید اصلا انجمن بسیار همهس پرت کن و اعتیاد اوره  ](*,)

آفلاین mah_diar

• Full Member
  • *
نقل‌قول
من چاپی رو ترجیح می دهم الکترونیک هم چشم رو ازیت می کنه هم به نظرم یادگیری باهاش زیاد نیست توی درس ها و یادداشت و نوشتن توش سخته
نقل‌قول
من باشم از چاپی استفاده می‌کنم. الکترونیکی برای من حواس پرتی ایجاد می‌کنه، توی استفاده طولانی مدت هم چشمم رو اذیت می‌کنه.
درسته من هم سعی می‌کنم بیشتر کتاب چاپی مطالعه کنم ولی باز مجبورم از الکترونیکی هم استفاده کنم…
نقل‌قول
سلام من خودم الکترونیکی استفاده می کردم(لرنیتو اگه تبلیغ نباشه ;)) خیلی هم برای من خوب و به صرفه تر از کتاب بود …
مفید بود با دلایلتون هم موافقم.
نقل‌قول
Ebook readers
Enote taking devices
بودجهٔ خرید کتاب‌خوان رو ندارم متاسفانه…
نقل‌قول
یک کاربر درست کنید (ترجیحا میزکار کی دی ای باشه تا راحت شخصی و محدودش کنید )…
ممنون فکر خیلی خوبیه برای جلوگیری از حواس‌پرتی…

یک سوال دیگه هم داشتم؛ این که برای اذیت نشدن چشم، بهتره نور صفحه رو چقدر تنظیم کنم و از چه حالتی استفاده کنم؟ (?Light? Dark? Sepia)

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
یک سوال دیگه هم داشتم؛ این که برای اذیت نشدن چشم، بهتره نور صفحه رو چقدر تنظیم کنم و از چه حالتی استفاده کنم؟ (?Light? Dark? Sepia)

هرطور که چشتون اذیت نمیشه. Sepia که نمی دونم چیه ولی من اگر باشم Dark رو ترجیح میدم.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
نرم افزار هست برای محافظت چشم برای گنو توی ویکی هم معرفی شده خیلی هم خوبه روی حالت سخت گیرانه بزارید عالیه
حالت تیره بزارید و نور هم تا جای ممکن کم کنید
یک نرم افزار دیگه هم هست که به دل خواه میتونید تنظیم کنید که توی چه ساعاتی چقدر صفحه رو کرم رنگ کنند بزارید ۲۴ ساعته و شب ها بیشتر