انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: تنفر از پایتون  (دفعات بازدید: 2920 بار)

0 کاربر و 10 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 973
پاسخ : تنفر از پایتون
« پاسخ #15 : 03 اسفند 1400، 03:29 ب‌ظ »
واقعا لزومی نداره وقتی از براکت استفاده می‌کنی حتما از سمی‌کالن هم استفاده بکنی. الان JS میتونی از سمی‌کالن استفاده نکنی ولی {} هم داره، با مورد بعدی هم که عرض کردید موافق هستم ولی شما منظور منو متوجه نشدید.

آفلاین pythonly

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 82
  • Arch one :)
« پاسخ #16 : 03 اسفند 1400، 03:50 ب‌ظ »
به به چناب پایتون لی یادی از ما کردید  :D

به شخصه با ترو و فالس موافق هستم و علاقه ای به گرفتن شیفت با حرف ندارم
قربان شما جناب :)
ولی True و False یک چیز قراردادی هست و به نظرم آنقدر هم چیز بدی نیست!
بیشت  بستگی داره که شما اول با کدام زبان و کدام قرارداد ها کار کرده باشید.
JUST SUDO IT
============
   LINUX

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #17 : 03 اسفند 1400، 03:59 ب‌ظ »
پایتون بعد از سی، بهترین، منطقی‌ترین و منظّم‌ترین زبانه. من خودم R کار می‌کردم و حتا سال ۸۹، اولین کنفرانس R ایران رو با حضور توسعه‌دهنده‌هاش برگزار کردیم. ولی خب در شیش هفت سال گذشته، تقریباً همهٔ Rکارها به خاطر سرعت بالاتر و راحتی عملکرد پایتون، به پایتون مهاجرت کردن.

خوبه پس ، تشکر …
( یه سوال ؟ یه عمر حتی رو اشتباه مینوشتیم ما ؟ چون فک نمیکنم شمایی که اینقدر حساسین در این مورد اشتباه نوشته باشید ، اونم شمایی که حتی جاهایی که نیازه نیم فاصله میزارید ، دفعه اولی که دیدم شک کردم که شاید دستتون خورده اما این دومین باره ! )
آرچ و گنوم!

آفلاین amini_am

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 62
« پاسخ #18 : 03 اسفند 1400، 04:04 ب‌ظ »
پایتون بعد از سی، بهترین، منطقی‌ترین و منظّم‌ترین زبانه. من خودم R کار می‌کردم و حتا سال ۸۹، اولین کنفرانس R ایران رو با حضور توسعه‌دهنده‌هاش برگزار کردیم. ولی خب در شیش هفت سال گذشته، تقریباً همهٔ Rکارها به خاطر سرعت بالاتر و راحتی عملکرد پایتون، به پایتون مهاجرت کردن.

خوبه پس ، تشکر …
( یه سوال ؟ یه عمر حتی رو اشتباه مینوشتیم ما ؟ چون فک نمیکنم شمایی که اینقدر حساسین در این مورد اشتباه نوشته باشید ، اونم شمایی که حتی جاهایی که نیازه نیم فاصله میزارید ، دفعه اولی که دیدم شک کردم که شاید دستتون خورده اما این دومین باره ! )
تا جایی که اطلاع دارم حتی رو حتا هم می‌شه نوشت. مثل مصلا، مبتلا، فتوا و ...

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
« پاسخ #19 : 03 اسفند 1400، 04:05 ب‌ظ »

خوبه پس ، تشکر …
بله توی یک پستی ایشون گفتند تو فارسی حتی وجود نداره و کتاب های درسی هم حتا می نویسن.
البته من حتا تایپ می کنم مرورگر خط قرمز می کشه زیر کلمه.

لطفاً اگر میشه پست های مربوط به پایتون رو از تاپیک تغییر نام ها در ترمینال منتقل کنید اینجا.
بنظرتون پایتون حتی از php بهتره؟ پس چرا این انجمن با پی اچ پی نوشته شده؟
پی اچ پی هم کنده؟ یادش نگیرم؟
خداحافظ لینوکس!

آفلاین sameet

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 901
  • وبمستری به سبک سامیت
« پاسخ #20 : 03 اسفند 1400، 04:08 ب‌ظ »
درود !
یک سوالی دارم :
شما از پایتون خوشتون نمیاد و این تاپیک رو درست کردید که سعی کنید بیاید روی پایتون یا ...
دقیقا هدفتون رو میشه بفرمایید شاید تونستیم بهتر راهنماییتون کنیم : )
وبمستری به سبک سامیت

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #21 : 03 اسفند 1400، 04:12 ب‌ظ »
درود !
یک سوالی دارم :
شما از پایتون خوشتون نمیاد و این تاپیک رو درست کردید که سعی کنید بیاید روی پایتون یا ...
منظورتون با منه؟ البته من این تاپیک رو نزدم.
از پایتون بدم نمیاد منتها حس خوبی نسبت بهش ندارم. مخصوصا این که خیلی جاها میگن کنده که ظاهراً اشتباه می کردم.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین sameet

• Hero Member
  • *
  • وبمستری به سبک سامیت
« پاسخ #22 : 03 اسفند 1400، 04:12 ب‌ظ »
نقل‌قول
لطفاً اگر میشه پست های مربوط به پایتون رو از تاپیک تغییر نام ها در ترمینال منتقل کنید اینجا.
راستش بهتری نداریم ! هر کدوم با قابلیت های مشخصی هستن دیگه ...
اون هم زبان خیلی خوب و سریع تری هستش نسبت به پایتون امید وارم صحبتم رو بد برداشت نکرده باشید !
وبمستری به سبک سامیت

آفلاین sameet

• Hero Member
  • *
  • وبمستری به سبک سامیت
« پاسخ #23 : 03 اسفند 1400، 04:13 ب‌ظ »
درود !
یک سوالی دارم :
منظورتون با منه؟ البته من این تاپیک رو نزدم.
از پایتون بدم نمیاد منتها حس خوبی نسبت بهش ندارم. مخصوصا این که خیلی جاها میگن کنده که ظاهراً اشتباه می کردم.
نه !
اون دوستمون که گفته بود متنفرم !
بله قطعا کند نیست
وبمستری به سبک سامیت

آفلاین mamadism

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 712
    • راه های ارتباطی
« پاسخ #24 : 03 اسفند 1400، 05:42 ب‌ظ »
سلام
کند بودنش که فکر میکنم بخاطر مفسری بودن این زبانه ولی خب تا جایی که من میدونم توی برنامه های خیلی بزرگ این مسئله حس میشه نه برنامه های معمولی
ولی کلا اینکه اولین زبانت پایتون باشه ممکنه باعث شه واسه سوییچ به زبان های دیگ کمی اذیت شی
ضمنا اینا نظرات شخصی هر فرده و هر زبانی درجای خودش بهترینه (البته نه هرزبانی !)
نسبت به هم گارد نگیریم و به سلایق هم احترام بزاریم

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19699
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #25 : 03 اسفند 1400، 05:47 ب‌ظ »
ببخشید آقای بهزادی کدوم زبان دقیقا داره این کار میکنه؟
مثلاً ‪C++‬ و جاوا.

و  واقعا دلیلش چیه که باید ثابت‌ها باید SnakeCase باشن؟ چرا مثل بقیه زبان‌ها کل روند روی همون Camelcase پیش نمیره؟
البته من موقع نوشتن،‌مار و شتر رو با هم قاطی کردم ((:
این ثابت‌ها، مثل کلاس‌ها به صورت CamelCase نوشته می‌شن؛ چرا که ذاتاً MetaClass هستن. نام متفیرها، تابع‌ها و روش‌ها به صورت snake_case نوشته می‌شه.

منم میدونم پایتون قواعدی داره ولی با همین قواعد مشکل دارم، دلایلی که برای این نوع نوشتار دارن واقعا ارزشش داره که اینقدر پراکندگی به وجود بیاد داخل این زبان؟
اتّفاقاً با این کار، زبان یکپارچه‌تر و قابل پیش‌بینی‌تر شده. من خودم هر بار که می‌بینم تو ‪C++‬ ثابت true با حرف کوچیکه و ثابت None با حرف بزرگ، برگ‌هام می‌ریزه!

آقای بهزادی اگه میشه نظرتون به شکل دقیق در مورد اشکال 5 می‌خوام بدونم.
متوجه نشدم این اشکالی که می‌گی چیه. برای مثال نخستین برخورد من با جنگو، چند سال پیش بود که چون پایتون بلد بودم، ازم خواستن برم جایی و برای تیمی که در حال توسعهٔ یه پروژهٔ نرم‌افزاری بود، نقش مربی رو بازی کنم. وقتی رسیدم اون‌جا فهمیدم که درواقع مربی جنگو می‌خواستن. توی یک ربع تا ۲۰ دقیقه مستندات جنگو رو خوندم و نیم ساعت بعد، بهشون چنگو یاد دادم و در آخر اون روز، پروژه رو بسته بودن.

بله توی یک پستی ایشون گفتند تو فارسی حتی وجود نداره
نگفتم حتی وجود نداره :D
گفتم حتی یه واژهٔ عربیه که ما تو فارسی بهش می‌گیم «تا».
حتا یا هتا یه واژهٔ فارسیه که معنیش همینیه که تو ذهنتونه.

بنظرتون پایتون حتی از php بهتره؟
اصلاً بحث بهتر و بدتر تو زبان‌ها بی‌معنیه. بهترین زبان، اونیه که بهش تسلط داری.
ولی برای نمونه عرض کنم، من قبلاً‌phpکار بودم و یه پروژهٔ شخصی داشتم که حدود ۳۰۰۰ خط شده بود و خیلی کثیف شده بود. هر باگی که توش پیدا می‌شد، چند روز وقت می‌برد که بشه ریشه‌اش رو پیدا و رفعش کرد.
یه روز به خودم گفتم من که الآن دارم همهٔ پروژه‌ها رو با پایتون می‌زنم. بذار این رو هم ببرم رو پایتون. نهایت می‌خواد یه ماه وقت بگیره دیگه!
نشون به اون نشون که تو یه بعد از ظهر اون پروژه رو پورت کردم به پایتون. حجمش شد حدود ۳۰۰ خط، منطقش بهبود داده شد، نیازش به ابزارهای جانبی از بین رفت، سرعت و کاراییش خیلی بالاتر رفت و اون‌قدر توسعه‌اش راحت شد که عصر همون روز، دو تا از ویژگی‌هایی که مدّت‌ها بود تو ذهنم بود و می‌ترسیدم برم سمتش، چون احتمالاً چند ماهی ازم وقت می‌گرفت رو هم توش پیاده کردم.
باز هم می‌گم. این به این معنی نیست که پایتون بهتره. بلکه برای اون کار و با تسلط من، پایتون بهترین گزینه بود.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ابو مصعب

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 28
  • ازادی گنو/لینوکس بی منت
« پاسخ #26 : 03 اسفند 1400، 06:02 ب‌ظ »

خوبه پس ، تشکر …
بله توی یک پستی ایشون گفتند تو فارسی حتی وجود نداره و کتاب های درسی هم حتا می نویسن.
البته من حتا تایپ می کنم مرورگر خط قرمز می کشه زیر کلمه.

نگاه کنید اگر قرار به پرفورمنس وب هست خب قطقا پی اچ پی خیلی راحت تره من خودم از اون هایی هستم که سر سختانه جنگو کار میکنن اما برام سخته برا یک وبسایت ساده کلی خرت و پرت نصب کنم تا روی هاست اجرا شه و هاست هایی هم که به صورت رایگان هستن کمه اما پیاتون مث یک زبان کراس پلتفرم میخواد عمل کنه و تمام تمرکزشو روی وب نزاره ..

خب پایتون رو در داده میخوان با متلب مقایسه کنن
در وب مبخوان با پی اچ پی مقایسه کنن
در بحث دسکتاپ هم همین طوره
اما پیاتون در حد قابل قبولی خوش درخشیده و میتونیم بگیم داره انتظارات رو کملا براورده میکنه
برای استعمار گران کاملا طبیعی است که با دینی هم اواز شوند . که به مردم می اموزد بخاطر بهشت موهوم در اسمان ، جهنم روی زمین را بی گلایه تحمل کنند .

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #27 : 03 اسفند 1400، 06:14 ب‌ظ »
از لحاظ سادگی پایتون راحت تره بنظرتون سینتکسش؟
من چند ماه با سی شارپ کار کرده بودم. یکم هم جاوا اسکریپت بلدم و قبلا هم خیلی کم آردوئینو کار کرده بودم. جاوا هم یکم یاد گرفتم ولی دیگه ادامه ندادم.
ولی تنها زبانی که سینتکسش با اینا خیلی تفاوت داشت پی اچ پی بود.
سینتکس اینا یکم شبیه همه ولی تو پی اچ پی من خیلی اذیت شدم مخصوصا سر $، با این حال پایتون برای من بنظرتون مناسبه؟
خداحافظ لینوکس!

آفلاین ابو مصعب

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 28
  • ازادی گنو/لینوکس بی منت
« پاسخ #28 : 03 اسفند 1400، 06:59 ب‌ظ »
من چند ماه با سی شارپ کار کرده بودم. یکم هم جاوا اسکریپت بلدم و قبلا هم خیلی کم آردوئینو کار کرده بودم. جاوا هم یکم یاد گرفتم ولی دیگه ادامه ندادم.
سینتکس اینا یکم شبیه همه ولی تو پی اچ پی من خیلی اذیت شدم مخصوصا سر $، با این حال پایتون برای من بنظرتون مناسبه؟

پایتون یک زبان خیلی ساده در عین حال خیلی کارا میشه باهاش کرد
برای استعمار گران کاملا طبیعی است که با دینی هم اواز شوند . که به مردم می اموزد بخاطر بهشت موهوم در اسمان ، جهنم روی زمین را بی گلایه تحمل کنند .

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #29 : 03 اسفند 1400، 07:33 ب‌ظ »

پایتون یک زبان خیلی ساده در عین حال خیلی کارا میشه باهاش کرد

پس با این حال، خداحافظ پی اچ پی. سلام پایتون!
فقط لطفاً لینک دوره پایتون جادی رو میشه بدید. (چند قسمته؟)
فقط پایتون و جنگو راحتن؟
در ضمن من فکر می کنم خیلی از مشکلات من توی برنامه نویسی بلد نبودن مفاهیم اونه، بنظرتون اول مفاهیم اولیه رو باید یاد بگیرم؟
اگر منبعی در این مورد دارید لطفاً معرفی کنید.
خداحافظ لینوکس!