انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: آن ها همدست اند؟  (دفعات بازدید: 614 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین shena

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 85
آن ها همدست اند؟
« : 05 اسفند 1400، 01:03 ب‌ظ »
بعد از این رای کمیسیون مجلس به طرح صیانت از ما ](*,)، در لینکدین و باقی شبکه های اجتماعی انگشت اتهام به سمت همکلاسی های گذشته ما و کارکنان امروز بعضی از شرکتهای IT گرفته شده که سرویسهای مشابه خدمات دهندگان بین المللی در ایران ارائه می دن،‌صحبت از همراهی با شر میشه و با لفظ خائن خطاب میشن. این صحبت قبلا هم بود و این دو سه روزه شدیدتر شده.

من فکر می کنم جوی که در دو سه سال آخر دولت روحانی علیه اصلاح طلب ها بود (و منجر به خفقان و سکوت و کناره گیری جمعی از فعالین جوانتر شد)، الآن تارگت تازه پیدا کرده و نفرات فنی و شرکتای داخلی رو هدف گرفته.
بچه هایی که در اون شرکتها دارن کار می کنن، این رو سایبربولی می دونن. فعالیت کارمندای بانک، چه دولتی و چه خصوصی، ما رو از بانکهای جهانی خیلی ساله که بی نیاز کرده و به دولت امکان داده که در قطع ما از جریان تبادلات مالی جهانی، همچنان مراودات مالی مردم رو امکان پذیر کنه در حالی که با امکان تبادلات جهانی میشد به گستره بزرگتری از خدمات در جهان دسترسی داشت. آیا کارمند بانک خائنه؟ یا اونهایی که نرم افزار فروشگاهی، صنعتی، علمی، حسابداری و غیره نوشتن در بی نیاز کردن ما از مشابهات بین المللی دست داشتند و با بومی کردن جریان های صنعتی و علمی خائن اند.
به عبارتی حرفشون اینه ما با هدف کمک به دولت در محدودسازی نیست که داریم کار می کنیم، اما دولت چه از کار ما و چه از کار خیلیای دیگه در حوزه های مختلف صنعتی و بازاری و دانشگاهی ممکنه بهره برداری خودش رو ببره؛

حال که نیت های حاکمیت عیان میشه، آدم های این شرکتها چه باید بکنن، ترک شرکت؟
شما چی فکر می کنید؟

تصویر پیوست از یه پست روی لینکدین گرفته شده.
« آخرین ویرایش: 05 اسفند 1400، 01:29 ب‌ظ توسط shena »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19697
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : آن ها همدست اند؟
« پاسخ #1 : 05 اسفند 1400، 01:15 ب‌ظ »
خیلی بحث پیچیده‌ایه. از اون‌چایی که من با مدیران چند تا از این شرکت‌ها آشنایی دارم، به سه دسته تقسیم می‌شن:
یه دستهٔ خیلی کوچیکی که واقعاً هدفشون اینه که خدمت خوب بدن و یه جریان خوبی رو راه بندازن.
یه دستهٔ خیلی بزرگ که تقریباً‌ اکثر این شرکت‌ها رو تشکیل می‌دن، هدفشون اینه که خب حالا که صحبت بستن فلان چیزهاست، ما بریم مشابه ایرانیش رو به سرعت و با هر کیفیت ممکنی بالا بیاریم که یه پولی این وسط هاپولی کنیم. هر جا هم تونستیم یه لگدی بزنیم که اون فلان چیزها،‌زودتر بسته بشن.
یه دستهٔ خاص دیگه‌ای هم هستن که اصلاً هدفشون اینه که بریم یه چیزی بالا بیاریم که بشه زودتر فلان چیزها رو بست. این‌ها معمولاً نیازی به این که یه محصول بدن که بشه پول هاپولی کنن هم ندارن. پولشون رو از قبل هاپولی کردن.

از نظر من اون دو دستهٔ آخر که متأسفانه ۹۹٫۹۹٪ شرکت‌ها رو هم تشکیل می‌دن، خائن و بی‌شرف هستن.
حالا کسی که اون‌جا کار می‌کنه، دو حالت داره:
یا می‌دونه هدف شرکت اینه و باز براشون کار می‌کنه که در این صورت خائنه.
یا نمی‌دونه هدف شرکت اینه و باز براشون کار می‌کنه که در این صورت نادانه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین shena

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 85
« پاسخ #2 : 05 اسفند 1400، 01:43 ب‌ظ »
پس اون یک صدم درصد شرکت هایی که ناخواسته دارند به دولت کمک می کنن، اوکی ان؟
دسته بندی ات رو قبول دارم اما جز معدودی (مثلا شاید اپ سروش) نمی تونم تصمیم بگیرم باقی شرکتها در کدوم دسته قرار می گیرند و نادانهای شرکتها هم شاید مثل من نتونن به این تشخیص برسند و نیاز به مرجعی باشه چیزی مثل جابگای: خائنگای

مسئله بعد، اون ۹۹/۹۹ درصد اگر شرکتهاشون رو رها کنند، کجا کار کنند؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19697
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #3 : 05 اسفند 1400، 02:34 ب‌ظ »
گفتم که… بحث پیچیده‌ایه. من خودم ترجیح دادم بیام تو شرکت‌هایی کار کنم که جزو هیچ کدوم از اون سه دسته نیستن.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4859
  • masoft قدیم
« پاسخ #4 : 05 اسفند 1400، 08:01 ب‌ظ »
پس اون یک صدم درصد شرکت هایی که ناخواسته دارند به دولت کمک می کنن، اوکی ان؟
شما احتمالا هر جایی توی ایران کار کنید، دارید به دولت کمک می‌کنید. زندگی هم نمیشه تعطیل کرد. باید کمک‌ها رو دو کفهٔ ترازو گذاشت و ببینید چقدر به مردم کمک می‌کنید و چقدر به دولت. بر اون اساس میشه تصمیم گرفت.

مسئله بعد، اون ۹۹/۹۹ درصد اگر شرکتهاشون رو رها کنند، کجا کار کنند؟
شرکت‌های دیگه، کار آزاد، ...