انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکلات نصب devuan نسخه زنده، و انتخاب init  (دفعات بازدید: 570 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
مشکلات نصب devuan نسخه زنده، و انتخاب init
« : 11 اسفند 1400، 02:38 ب‌ظ »
سلام من devuan نسخه لایو یا همون زنده نصب کردم، که خب برام جالب بود انگار بعد نصب همه همون نسخه زنده کپی کرد برای من، و چیزای انحصاری و برنامه های مختلف همراهش داشت و داره، اول از همه سوالم اینه مشکلی از این بابت نیست؟ فقط چندتا چیز عادی نصب کرده و یکم قیافش تغییر کرده و میتونم حتی مثل اولش کنم، و فرقی با نصب مینیمال نداره؟
دوم اینکه من یا ندیدم یا اصلا از من سوال نپرسید چه init داشته باشه و الان فک کنم روی sysinit هستم که خب من این نمیخوام، من openrc میخوام هرچی جست‌و‌جو هم کردم زیاد چیز خاصی پیدا نکردم تا اینکه برام عجیب بود دیدم یه عکس هست که انگار انتخاب بین چندتا init میده که من اونو ندیدم توی مراحل نصب باشه، ممنون میشم راهنمایی کنید برم روی openrc

آفلاین mskf1383

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 407
پاسخ : مشکلات نصب devuan نسخه زنده، و انتخاب init
« پاسخ #1 : 11 اسفند 1400، 03:27 ب‌ظ »
سلام
پیشنهاد می‌کنم دوباره نصب کنید. عوض کردن اینیت پایداری رو کم می‌کنه.
این هم آموزش تصویری نصب: https://www.devuan.org/os/documentation/install-guides/chimaera/install-devuan
مرحله‌ی ۱۹ انتخاب اینیت هست.

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #2 : 11 اسفند 1400، 03:36 ب‌ظ »
سلام ممنونم، هیب چی بگم والا یبار گفتم یه چیز نصب کنم بمونه برنامه هم نصب کردم دوباره نصب کنم؟ ??? امم فقط میگم این یعنی نباید به صورت زنده نصب کنم؟ چون این هم به روش گرافیکی نیست و توی خط فرمان، پس اینطور به نظر میرسه که  بدون خط فرمان نصبش ناقصه درسته؟!

آفلاین mskf1383

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 407
« پاسخ #3 : 11 اسفند 1400، 03:51 ب‌ظ »
نقل‌قول
برنامه هم نصب کردم دوباره نصب کنم؟
طبیعتاً وقتی توزیع رو از اول نصب کنید،‌ همه‌ی برنامه‌ها هم پاک می‌شن و باید دوباره نصب کنید.
نقل‌قول
نباید به صورت زنده نصب کنم؟
نمی‌دونم،‌ تا به حال دوان نصب کردم. این هم چندان سخت نیست. تنها فرقش اینه که از موشی نمی‌تونید استفاده کنید.

پیشنهاد می‌کنم منتظر بقیه‌ی دوستان هم بمونید. من خیلی اطلاعی در زمینه‌ی تعویض اینیت ندارم. فقط می‌دونم که ممکنه ناپایداری ایجاد بشه.

آفلاین EnriqueTTE

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 607
« پاسخ #4 : 11 اسفند 1400، 04:02 ب‌ظ »
سلام من آرتیکس با OpenRC دارم، یسری مشکلات داشتم که داخل انجمن خود آرتیکس پرسیدم ینفر دیگه هم گفت که مشکل مشابهی رو داشته و این مشکل فقط روی OpenRC اتفاق افتاده و نه init دیگه.
نمیدونم این مشکل فقط مربوط به آرتیکس هست یا کلا OpenRC این مشکل رو داره. فعلا که مشکلات رفع شده.

بنظر شما ایزوی مربوط به sysinit رو دانلود کردید برای همین سوال نپرسیده کدوم init رو نصب کنه.
نصب کننده گرافیکی فکر کنم فقط روی ایزو هایی هست که Desktop Environment پیشفرض دارن و شما نیازی ندارید که اونو موقع نصب دانلود کنید، برای آرتیکس که اینطوری بود.
I am Enriquette

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #5 : 11 اسفند 1400، 04:34 ب‌ظ »
پیشنهاد می‌کنم منتظر بقیه‌ی دوستان هم بمونید. من خیلی اطلاعی در زمینه‌ی تعویض اینیت ندارم. فقط می‌دونم که ممکنه ناپایداری ایجاد بشه.
ممنونم به هرحال ;)

سلام من آرتیکس با OpenRC دارم، یسری مشکلات داشتم که داخل انجمن خود آرتیکس پرسیدم ینفر دیگه هم گفت که مشکل مشابهی رو داشته و این مشکل فقط روی OpenRC اتفاق افتاده و نه init دیگه.
نمیدونم این مشکل فقط مربوط به آرتیکس هست یا کلا OpenRC این مشکل رو داره. فعلا که مشکلات رفع شده.

بنظر شما ایزوی مربوط به sysinit رو دانلود کردید برای همین سوال نپرسیده کدوم init رو نصب کنه.
نصب کننده گرافیکی فکر کنم فقط روی ایزو هایی هست که Desktop Environment پیشفرض دارن و شما نیازی ندارید که اونو موقع نصب دانلود کنید، برای آرتیکس که اینطوری بود.
امم درسته آرتیکس اینطوریه نصبش کردم نسخه openrc گرفتم اونم توزیع خوبیه ولی نرم افزار آزاد و نمیشد جدا کرد خوشم نیومد، ولی openrc تو جنتو دارم خیلی خوبه شاید باگ آرتیکس+  ولی دویان فک کنم یه نسخش همه رو داره، نگاه نکردم شاید همین که گرفتم از خط فرمانم نصب بشه ولی یکم مسخرست گرافیکیش اینطور بود..(نمیدونم شایدم دستم خورد)

به هرحال پس بهترین کار عوض کردن نمیشه تغییر بعد نصب ایجاد کرد؟

آفلاین َUxmlai-ad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 486
  • متنفر از گنو و FSF
« پاسخ #6 : 11 اسفند 1400، 05:28 ب‌ظ »
سلام باید اون نسخه غیر لایو(اسمش رو یادم نیست) رو دانلود می کردی توی اون firmware ها (از این چیز های انحصاری) همراهش نیسستن و نصابش هم همون نصاب دبیان هست توی اونجا ازت می پرسه که کدوم init رو می خواهی

فکر نکنم نصب openrc خیلی مشکل درست کنه اونوقت که می خواستم sysvinit رو روی دبیان نصب کنم network-manager پرید. ولی توی devuan یه بار اشتباهی (نمی فهمم چی شد!) network-manager حذف شد تونستم با گوشی دوباره برگردونمش
« آخرین ویرایش: 11 اسفند 1400، 05:34 ب‌ظ توسط Aminavy »
متنفر از گنو و FSF

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #7 : 11 اسفند 1400، 05:48 ب‌ظ »
سلام باید اون نسخه غیر لایو(اسمش رو یادم نیست) رو دانلود می کردی توی اون firmware ها (از این چیز های انحصاری) همراهش نیسستن و نصابش هم همون نصاب دبیان هست توی اونجا ازت می پرسه که کدوم init رو می خواهی

فکر نکنم نصب openrc خیلی مشکل درست کنه اونوقت که می خواستم sysvinit رو روی دبیان نصب کنم network-manager پرید. ولی توی devuan یه بار اشتباهی (نمی فهمم چی شد!) network-manager حذف شد تونستم با گوشی دوباره برگردونمش
سلام، ممنونم
فقط یه مشکلی هست، من الان باید چجوری کنمش openrc!!  اصلا نمیدونم باید کجاش دستکاری کنم، دبیان یبار کردم خراب شد البته هم خیلی ور رفتم هم دبیان خب سخت تره..  یکی راهنمایی کنه ممنون میشم، وگرنه برم همین دوباره نصبش کنم.. البته iso ندارم پس باید دان کنم، الان دیدم رو این نسخه فقط لایو هست(لایوشم تازه اشتباهی قدیمی بود بروزش کردم دوباره به جدید)

آفلاین َUxmlai-ad

• Sr. Member
  • *
  • متنفر از گنو و FSF
« پاسخ #8 : 11 اسفند 1400، 05:55 ب‌ظ »
خب می تونی بسته openrc رو نصب کنی چون با init تداخل داره جایگزین sysvinit میشه، البته مطمئن نیستم که خراب نشه ولی فکر کنم مشکلاتش از دبیان کم تر باشه (اگه مشکلی ایجاد شد همینجا بگو)
« آخرین ویرایش: 11 اسفند 1400، 06:05 ب‌ظ توسط Aminavy »
متنفر از گنو و FSF

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #9 : 11 اسفند 1400، 06:14 ب‌ظ »
خب می تونی بسته openrc رو نصب کنی چون با init تداخل داره جایگزین sysvinit میشه، البته مطمئن نیستم که خراب نشه ولی فکر کنم مشکلاتش از دبیان کم تر باشه (اگه مشکلی ایجاد شد همینجا بگو)
اتفاقا openrc نصب کردم ولی عجیب بود برام، مثلا من در جنتو دستورات rc-update و دیگر دستورات دارم ولی توی دویان اینا نیومد،  ولی بجاش چیزی با مثلا دستور update-r.d(دقیق ننوشتم شاید) که دیدم برای تغییر سرویس های init‌ معمولی هست میزدم +نوشته های فعال شدن یه نوشته درمورد openrc میومد که انگار openrc هم در کنار اون دستور  اون سرویس فعال کرده، هرچند اصلا وضعیتش خوب نیست، اگه کسی نظری بلد نیست یا اصلا شدنی نیست فک کنم برم همون بگیرم بهتره..

آفلاین َUxmlai-ad

• Sr. Member
  • *
  • متنفر از گنو و FSF
« پاسخ #10 : 11 اسفند 1400، 07:00 ب‌ظ »
الان با openrc بالا میاد یا نه؟
متنفر از گنو و FSF

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #11 : 12 اسفند 1400، 11:54 ب‌ظ »
برای استفاده از openrc به عنوان init system، باید devuan رو از طریق اون نصاب قدیمی نصب کنید که توی دبیان هم استفاده میشه.
فکر کنم پشتیبانی از openrc توی devuan هنوز به صورت آزمایشی هست. مطمئن نیستم.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #12 : 14 اسفند 1400، 04:31 ق‌ظ »
برای استفاده از openrc به عنوان init system، باید devuan رو از طریق اون نصاب قدیمی نصب کنید که توی دبیان هم استفاده میشه.
فکر کنم پشتیبانی از openrc توی devuan هنوز به صورت آزمایشی هست. مطمئن نیستم.
همینطوره از نصاب قدیمی نصب شد، ولی احساس میکنم دویان درکل خیلی روش کار نشده، مثلا گراب آپدیت میکنم اسمش میشه دبیان(:
و یه مشکلی توش دیدم فلش و چیزی نمیتونسم سوار کنم چون توی پوشه media و اسم کاربرم میرفت و خودم اجازه دسترسی به پوشه نداشتم و مال روت بود! دستی مجوزش و مالکیتش تغییر دادم، فکر میکنم توزیع خودش اینش درست باشه بهتره تا ما تغییری توش ایجاد کنیم، شاید مثلا این تغییری که ایجاد کردم در آینده مشکل زا بشه(البته این فک کنم احتمالش کمه خیلی چیز ریزی بود) به هرحال توزیع باحالیه(«:

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #13 : 14 اسفند 1400، 09:10 ق‌ظ »
اسمش دِوان هست.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #14 : 14 اسفند 1400، 10:10 ق‌ظ »
چه جالب ! منم فک میکردم بر وزن دبیان باشه !
آرچ و گنوم!