انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ساخت خروجی قابل نصب از برنامه GUI  (دفعات بازدید: 2189 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین abramazani

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 80
  • برنامه نویس پایتون!!
    • سایت شخصی
پاسخ : ساخت خروجی قابل نصب از برنامه GUI
« پاسخ #15 : 23 اسفند 1400، 06:58 ب‌ظ »
برای برنامهٔ شما هم کار مشابهی انجام دادم و بسته را می‌سازد ولی مشکلی اینجاست که وابستگی‌های بسته را نمی‌تواند نصب کند چون برخی از اون‌ها داخل repository های دبیان نیست برای نمونه pyglet.
در واقع بستهٔ زیر را نداریم تا به سادگی ازش استفاده کرد.
python3-pygletsudo apt install python3-pyglet
این‌ها را در حالت دستی با pip نصب می‌کنیم ولی اینکه در اینجا چطور این فرایند را به بسته دبیان می‌شود اضافه کرد را نمی‌دونم.

دوستان پیشنهادی دارند؟

خب میشه فایل های خود اون کتابخونه رو گذاشت کنار فایل! آیا با این روش شما میشه؟
مثلا برای همین pyglet من اومدم از داخل venv/lib/python3.8/site-packages خود پوشه pyglet رو کپی کردم و گذاشتم کنار همین فایل mahab.py و با دستور pip uninstall pyglet اون رو حذف کردم اما باز هم کار می کرد.
آیا میشه با این روش شما بدون نیاز به نصب کتابخونه و فقط با داشتن فایل های اون فایل deb رو ساخت؟
حرف زدن مهم نیست... کُدت را نشان بده!

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #16 : 23 اسفند 1400، 09:18 ب‌ظ »
باز هم میشه بسته deb ساخت ولی مشکل اینه که این بسته، قبول نمیشه که وارد مخازن دبیان بشه.
راه‌هایی که دارید این هست که یا از یه کتابخانه که توی مخازن دبیان هست استفاده کنید یا اینکه صبر کنید تا یکی اون کتابخانه رو برای دبیان بسته بندی کنه یا اینکه خودتون اون کتابخانه رو برای دبیان بسته بندی کنید یا اینکه بسته deb رو همینجوری که می‌خواهید بسازید و توی یه مخزن دیگه میزبانی کنید تا اگه بقیه خواستند، اون مخزن رو اضافه و برنامه رو نصبش کنند.
این راه آخر زیاد مناسب نیست چون بعیده افراد زیادی، اینکار رو انجام بدهند‌
« آخرین ویرایش: 26 اسفند 1400، 02:42 ب‌ظ توسط Dragon- »
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #17 : 23 اسفند 1400، 09:45 ب‌ظ »
باز هم میشه بسته deb ساخت ولی مشکل اینه که این بسته، قبول نمیشه که وارد مخازن دبیان بشه.
راه‌هایی که دارید این هست که یا از یه کتابخانه که توی مخازن دبیان هست استفاده کنید یا اینکه صبر کنید تا یکی اون کتابخانه رو برای دبیان بسته بندی کنه یا اینکه خودتون اون بسته رد برای دبیان بسته بندی کنید یا اینکه بسته deb رو همینجوری که می‌خواهید بسازید و توی یه مخزن دیگه میزبانی کنید تا اگه بقیه خواستند، اون مخزن رو اضافه و برنامه رو نصبش کنند.
این راه آخر زیاد مناسب نیست چون بعیده افراد زیادی، اینکار رو انجام بدهند‌
تو اینترنت تو اکثر آموزش ها ، نیاز به نصب بسته ppa دیده میشه توشون ! فک کنم فقط ما اعضای انجمن هستیم که فقط از مخزن نصب میکنیم ! البته خوبه ها ، ولی بقیه واسشون سلامت توزیعشون زیاد مهم نیس !
آرچ و گنوم!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19700
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #18 : 26 اسفند 1400، 12:46 ب‌ظ »
کار اشتباهی می‌کنن.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #19 : 26 اسفند 1400، 01:36 ب‌ظ »
آرچ و گنوم!

آنلاین esmaeelE

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1258
« پاسخ #20 : 29 اسفند 1400، 10:11 ب‌ظ »
برای برنامهٔ شما هم کار مشابهی انجام دادم و بسته را می‌سازد ولی مشکلی اینجاست که وابستگی‌های بسته را نمی‌تواند نصب کند چون برخی از اون‌ها داخل repository های دبیان نیست برای نمونه pyglet.
در واقع بستهٔ زیر را نداریم تا به سادگی ازش استفاده کرد.
python3-pygletsudo apt install python3-pyglet
این‌ها را در حالت دستی با pip نصب می‌کنیم ولی اینکه در اینجا چطور این فرایند را به بسته دبیان می‌شود اضافه کرد را نمی‌دونم.

دوستان پیشنهادی دارند؟

خب میشه فایل های خود اون کتابخونه رو گذاشت کنار فایل! آیا با این روش شما میشه؟
مثلا برای همین pyglet من اومدم از داخل venv/lib/python3.8/site-packages خود پوشه pyglet رو کپی کردم و گذاشتم کنار همین فایل mahab.py و با دستور pip uninstall pyglet اون رو حذف کردم اما باز هم کار می کرد.
آیا میشه با این روش شما بدون نیاز به نصب کتابخونه و فقط با داشتن فایل های اون فایل deb رو ساخت؟

بله یک راه ساده قرار دادن فایل اون ماژول کنار برنامهٔ اصلی و صدا زدنشه.