انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل اسنپ  (دفعات بازدید: 5918 بار)

0 کاربر و 15 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
پاسخ : مشکل اسنپ
« پاسخ #105 : 19 اسفند 1400، 07:18 ب‌ظ »

بالاخره من با استفاده رایگان دارم جلوی این مسیر غلط وای میستم !
فک میکنم منظورش اینه شاید مسیر غلط نیست یا ممکن نباشه..
مسیر که مشخصه غلطه ! خودتون فکر کنید روش !
قطعا غلطه. ولی راه حل شما هم درست نیست.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #106 : 19 اسفند 1400، 07:25 ب‌ظ »
اون دیگه بر میگرده به روشی که من برای مبارزه باهاش برگزیدم و عقیدم که میگه پرداخت یه چیز مجازی نمیتونه واقعی باشه ، شما میتونی راه دیگه ای پیدا کنی و اونو پیش بگیری ، پیدا کردی بگو شاید بهتر بود از کار من !
آرچ و گنوم!

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #107 : 19 اسفند 1400، 08:37 ب‌ظ »
اون دیگه بر میگرده به روشی که من برای مبارزه باهاش برگزیدم و عقیدم که میگه پرداخت یه چیز مجازی نمیتونه واقعی باشه ، شما میتونی راه دیگه ای پیدا کنی و اونو پیش بگیری ، پیدا کردی بگو شاید بهتر بود از کار من !
بنظرم استفاده نکردن راه حل بهتریه.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #108 : 19 اسفند 1400، 09:10 ب‌ظ »
بنظرم استفاده نکردن راه حل بهتریه.
فقط منظورم نرم افزار نیست ! مثلا فیلم !
آرچ و گنوم!

آفلاین mamadism

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 712
    • راه های ارتباطی
« پاسخ #109 : 19 اسفند 1400، 10:06 ب‌ظ »
بنظرم از این سطح هم بالا تر بیاید !
صرف فیزیکی و واقعی نبودن ملاک نیست !
مثلا کتابی که ما میخریم بخشیش رو پول کاغذ و غیره هست اما بخش اصلی که به کتاب ارزش میده محتواشه که فیزیکی نیست (این مثاله و فقط برای تفهیم منظور گفته شده)
و اینکه میگید یکی از یه چیزی تا یه عمر پول درمیاره خب یه برنامه رو همینجوری (معمولا) رها نمیکنه دیگ
پشتیبانی و ارتقا و غیره رو هم انجام میده ! شخصا با بالابودن قیمتاشون مخالفم تا کلا پولی بودنشون ! و یا حتی اشتراکی بودنشون (لاناتی های باهوش 😑)
تازه بحث نظام اقتصادی حاکمی که روی سازنده نظارت میکنه بماند (سرمایه داری)

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #110 : 19 اسفند 1400، 10:15 ب‌ظ »
اون پشتیبانی برای محصولات فیزیکی هم هست ! اما انرژی و هزینه ای که میکنن واقعیه ، ن کپی ! من به شخصه تو کتم نمیره طرف یبار بسازه و میلیارد ها بار کپی کنه و بفروشه و انتظار داشته باشه بهاش رو واقعی بپردازم در حالی که هزینه ای که برای تولیدش کرده واقعی نیس ! و چیزی که دریافت میکنم هم مجازیه ! مثل داستان بوی کباب و صدای سکه شد که !

زهی خیال باطل !
« آخرین ویرایش: 19 اسفند 1400، 10:18 ب‌ظ توسط / sudo rm -rf »
آرچ و گنوم!

آفلاین mamadism

• Hero Member
  • *
    • راه های ارتباطی
« پاسخ #111 : 19 اسفند 1400، 11:17 ب‌ظ »
اون پشتیبانی برای محصولات فیزیکی هم هست ! اما انرژی و هزینه ای که میکنن واقعیه ، ن کپی ! من به شخصه تو کتم نمیره طرف یبار بسازه و میلیارد ها بار کپی کنه و بفروشه و انتظار داشته باشه بهاش رو واقعی بپردازم در حالی که هزینه ای که برای تولیدش کرده واقعی نیس ! و چیزی که دریافت میکنم هم مجازیه ! مثل داستان بوی کباب و صدای سکه شد که !

زهی خیال باطل !
ببین
هزینه برق هست + استهلاک لوازم هست + انرژی خود شخص + خلاقیت + علمی که شخص پاش استفاده کرده و عوامل دیگری که حضور ذهن ندارم
اما پشتیبانی هم هزینه داره برای شخص
درسته برنامه مجازیه یا فیلم یا هرچی اما هزینه واقعی برای شخص داره

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #112 : 19 اسفند 1400، 11:25 ب‌ظ »

زهی خیال باطل !
ببین
هزینه برق هست + استهلاک لوازم هست + انرژی خود شخص + خلاقیت + علمی که شخص پاش استفاده کرده و عوامل دیگری که حضور ذهن ندارم

آیا برای هر بار تولید همینقدر هزینه میکنه ؟ که میخواد واسه هر دونش وجهی دریافت کنه ؟

من نمیگم اینا نیست ، میگم این روش برای دریافت مزد کار ها و انرژی ای که گذاشته غلطه ! نمدونم چه راهی بهتره ، اما این قطع ب یقین درست نیست !
« آخرین ویرایش: 19 اسفند 1400، 11:27 ب‌ظ توسط / sudo rm -rf »
آرچ و گنوم!

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #113 : 19 اسفند 1400، 11:38 ب‌ظ »
آیا برای هر بار تولید همینقدر هزینه میکنه ؟ که میخواد واسه هر دونش وجهی دریافت کنه ؟

من نمیگم اینا نیست ، میگم این روش برای دریافت مزد کار ها و انرژی ای که گذاشته غلطه ! نمدونم چه راهی بهتره ، اما این قطع ب یقین درست نیست !
ببین یه شرکت یا استودیو درست شده و سرمایه گذاشته و تجهیزات تهیه کرده و نیرو جذب کرده و نفر ساعت خرج کرده (پرداخت حقوق کارمندا) یا حتی بخش‌هایی رو برون‌سپاری کرده تا یه نرم‌افزار یا محتوا رو تولید کرده. حالا دوباره باید کلی خرج بکنه واسه تبلیغات و بازاریابی. برای نرم‌افزارها هم بعد از فروش باز باید هزینه بکنه واسه پشتیبانی. خب در ازای تمام هزینه‌هایی که برای تولید یه چیزی کرده‌ن نباید انتظار سود و فایده داشته باشن؟ کی میگه هزینه‌ی واقعی نکرده‌ن؟
درسته که بدون هزینه‌ی خاصی راحت اون محصول مجازی رو کپی می‌کنن و می‌فروشن، اما مسلماً قیمت‌گذاری‌ای که می‌کنن اینطوریه که جمع فروش تمام اون کپی‌ها بتونه هم هزینه‌هاشون رو پوشش بده و هم سود و فایده داشته باشه براشون. دیگه اگه یه تعداد محدودی تولیدکننده می‌تونن به فروش فضایی برسن و زیادی سود کنن که نمی‌تونه کل این روش درآمد کسب کردن رو مشکل‌دار کنه.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #114 : 20 اسفند 1400، 12:12 ق‌ظ »
گفتم منظورم فقط نرم افزار نیس ، در مورد هزینه های هنگفتش هم موافقم باهاتون ، ولی فروش چیز مجازی منطقی نمیاد ، در مورد اون خدمت پشتیبانی ، بعله درسته که باید دستمزدشو دریافت کنه ، اما مثلا انرژی و هزینه میزارن و فیلمی میسازن ، توی سینما اکران میشه و درمیاره ، باز از استریمش و فروش فایلش هم تا سال های سال درمیارن !!! خب اینکه نشد ! یا هر چیز دیگه ای !

نمیدونم شاید فک کنین دنبال بهانه تراشی ام برای خودم در جهت اقناع خویش و استفاده اسوده خاطر از اون چیز و ساکت کردن وجدان ! اما اینطور نیس ، باید یکی بهم بفهمونه چرا این روش منطقیه ! وگرنه تو کتم نمیره برم کار کنم و پولی که دراوردم رو بدم یه چیز مجازی مثل فیلم رو بخرم !
آرچ و گنوم!

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #115 : 20 اسفند 1400، 01:04 ق‌ظ »
بنظرت اینکه کسی ویدیو بسازه و  در یوتیوب یا آپارات به اشتراک بزاره و مردم هر سال ببینند و پول بگیره شخص سازنده ویدیو مشکلی داره؟

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1582
« پاسخ #116 : 20 اسفند 1400، 01:24 ق‌ظ »
بنظرت اینکه کسی ویدیو بسازه و  در یوتیوب یا آپارات به اشتراک بزاره و مردم هر سال ببینند و پول بگیره شخص سازنده ویدیو مشکلی داره؟
آپارات قانون کپی رایت رو رعایت نمیکنه یوتیوب پلتفرم جهانی هست با نمایش دادن تبلیغ کسب درآمد می‌کنه حق اون تولید کننده محتوا هست چون داره محتوا آموزش میده اون دوره رو بیرون شاید خیلی باید هزینه میکردی ولی با دیدن تبلیغات پولش رو پرداخت کردی(دوستان متعصب یوتیوب هم نگاه نکنن تبلیغات بر اساس فعالیت های ما نشون میده)
:My Instagram
_.hartin._

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #117 : 20 اسفند 1400، 01:25 ق‌ظ »

زهی خیال باطل !
ببین

ببین یه شرکت یا استودیو درست شده و سرمایه گذاشته و تجهیزات تهیه کرده و نیرو جذب کرده و نفر ساعت خرج کرده (پرداخت حقوق کارمندا) یا حتی بخش‌هایی رو برون‌سپاری کرده تا یه نرم‌افزار یا محتوا رو تولید کرده. حالا دوباره باید کلی خرج بکنه واسه تبلیغات و بازاریابی. برای نرم‌افزارها هم بعد از فروش باز باید هزینه بکنه واسه پشتیبانی. خب در ازای تمام هزینه‌هایی که برای تولید یه چیزی کرده‌ن نباید انتظار سود و فایده داشته باشن؟ کی میگه هزینه‌ی واقعی نکرده‌ن؟
درسته که بدون هزینه‌ی خاصی راحت اون محصول مجازی رو کپی می‌کنن و می‌فروشن، اما مسلماً قیمت‌گذاری‌ای که می‌کنن اینطوریه که جمع فروش تمام اون کپی‌ها بتونه هم هزینه‌هاشون رو پوشش بده و هم سود و فایده داشته باشه براشون. دیگه اگه یه تعداد محدودی تولیدکننده می‌تونن به فروش فضایی برسن و زیادی سود کنن که نمی‌تونه کل این روش درآمد کسب کردن رو مشکل‌دار کنه.

نظرتون در مورد موزیک و فیلم چیه؟ یا کتاب الکترونیکی؟
دیگه اینا که پشتیبانی نداره. حالا فیلم رو در نظر نگیریم مگه ساخت آهنگ چند نفر می خواد؟
بعضی نرم افزار ها هم مثلا توی کافه بازار گذاشتن طرف یچی ساخته بعد می فروشه هزاران نفر هم خریدنش. اونها چطور؟
خداحافظ لینوکس!

آفلاین mamadism

• Hero Member
  • *
    • راه های ارتباطی
« پاسخ #118 : 20 اسفند 1400، 04:13 ب‌ظ »
ببین خیلی داری مسئله رو سخت میکنی !
قبلا کتاب روی کاغذ بود و علاوه بر پول محتوا باید پول برگه و غیره رو هم میدادی
الان تو نسخه های الکترونیک فقط پول محتوا رو میدی
زحمت نویسنده همونقدره محتوا همونه منتها شکل کتاب عوض شده
بحث اینکه میگی برای هربار زحمت ساختش رو نمیکشه
توی محصولات بحث مدیریت یه چیزه ساخت یه چیزه و طراحی هم یه چیزه
برای ساخت یه کیک (مثلا) زحمت ساخت بار اول زیاده بعدا ممکنه حتی خیلی هم سخت نباشه اما طراحی اون کیک و غیره هزینه و زحمتش خیلی زیاده
اینجا هم زحمت طراحی و ساخت و توسعه زیاده و تو فقط داری یه بخشش رو قضاوت میکنی !

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #119 : 20 اسفند 1400، 04:33 ب‌ظ »
منم موافقم که برای طراحی انرژی و هزینه گذاشته ، با بخش کپی و تولید بی هزینش مشکل دارم ! واقعا درست نیس ! صد بار : نمیدونم روش بهتر جهت کسب درامد برای اون بخش طراحی اولیه به چه شکل باشه بهتره ، اما این روش تو کت من نمیره !
آرچ و گنوم!