انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نبود آزادی در انجمن و اضافه شدن بخش موبایل  (دفعات بازدید: 19421 بار)

0 کاربر و 9 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1581
متاسفانه توی انجمن  افراد زیادی متعصب وجود داره تا یه چیزی میگی فوری حمله میکنن و باعث ضربه به انجمن میشن از اون بد تر تا یه بحث به نتیجه میرسه ناظر ها به جای محدود کردن متعصب ها ارسال رو محدود میکنن تازه بحث ارسال رو جوری عوض میکنن که کلا از موضوع خارج میشه
« آخرین ویرایش: 19 اسفند 1400، 07:04 ب‌ظ توسط artin h »
:My Instagram
_.hartin._

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
پاسخ : نبود آزادی در انجمن
« پاسخ #1 : 19 اسفند 1400، 12:35 ق‌ظ »
[url]https://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=153651.0/url]
خیلی مشکل رو خوب توضیح دادن ایشون
_.hartin._

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #2 : 19 اسفند 1400، 12:41 ق‌ظ »
واقعا باهات موافقم ، تعصب شدیدی دیده میشه درین انجمن ، ولی در مورد اندروید راس میگن ، اینجا انجمن گنو لینوکس هست ، ن گنو با کرنل های دیگه ، ن لینوکس با سیستم عاملای دیگه ، اختصاصا هم بخاطر اینکه اوبونتو برای کاربر تازه کار محیط خوبی رو فراهم کرده ، انجمن اوبونتو نام گرفته …
آرچ و گنوم!

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #3 : 19 اسفند 1400، 12:42 ق‌ظ »
سلام
اون موضوع بسته شد، ولی برعکس دیدم آقای مهرداد نقد میکردن اصلا دلیل خوبی نداشتند! چه ربطی داره مهرداد از نرم افزار انحصاری استفاده میکنه یا نمیکنه که تازه نمیکنه و گفته شد قبلا میکرده خب چه ربطی داره! و فقط بحث سر ضایع کردن افراد بود نه چیز درستی...

تعصبی درکار نیست داستان اشتباه گرفتید! من شاید با بعضی نظرات مدیر انجمن مخالف باشم ولی اینکه میان از نرم افزار آزاد حرف میزنن چیز بدیه؟ مثلا یکی بی ادبی کنه بهش بگن دوست عزیز خوب نیست  و کمی کمکش کنند در حرف زدن یعنی شست و شوی مغزی؟!

نمیدونم چی بگم میترسم از اندروید و هرچی بگیم باز یه موضوعی باز بشه!

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #4 : 19 اسفند 1400، 12:46 ق‌ظ »
سلام
اون موضوع بسته شد، ولی برعکس دیدم آقای مهرداد نقد میکردن اصلا دلیل خوبی نداشتند! چه ربطی داره مهرداد از نرم افزار انحصاری استفاده میکنه یا نمیکنه که تازه نمیکنه و گفته شد قبلا میکرده خب چه ربطی داره! و فقط بحث سر ضایع کردن افراد بود نه چیز درستی...

تعصبی درکار نیست داستان اشتباه گرفتید! من شاید با بعضی نظرات مدیر انجمن مخالف باشم ولی اینکه میان از نرم افزار آزاد حرف میزنن چیز بدیه؟ مثلا یکی بی ادبی کنه بهش بگن دوست عزیز خوب نیست  و کمی کمکش کنند در حرف زدن یعنی شست و شوی مغزی؟!

اینجا انجمن نرم افزار آزاد نیست انجمن اوبونتو هست حالا ما یه چیز داریم تقزیبا آزاده هسته لینوکس داره برای گوشی هم هست آیا بیایم به کاستوم رام های آزاد بها بدیم باعث پیشرفت بشیم اشکالش چیه؟
_.hartin._

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #5 : 19 اسفند 1400، 12:50 ق‌ظ »
البته اسم انجمن موافقم کمی مسخرست و واقعا اوبونتو خیلی عجیب شده عملکردش.. قبلا هم خیلی گفتم حتا درش بحث شد هرچند نظر مدیران انجمن نمیدونم، ولی متاسفانه اسمی که سر یکی دوسال نیست که بالای ده پونزده ساله هست سخته تغییرش و از اونور انجمن موضوعش فرق داره، اصلا من این انجمن فکر میکردم نمیتونم سوال درمورد دبیان بپرسم اومدم دیدم نگو کلا یه حال و هوای دیگه داره..

سلام

اینجا انجمن نرم افزار آزاد نیست انجمن اوبونتو هست حالا ما یه چیز داریم تقزیبا آزاده هسته لینوکس داره برای گوشی هم هست آیا بیایم به کاستوم رام های آزاد بها بدیم باعث پیشرفت بشیم اشکالش چیه؟
دوتا چیز داریم شما میگی باید درمورد اوبونتو باشه؟ خب نیست حالا گیریم اشتباه! ولی حالا اینطور نیست و رفته سمت آزادی نرم افزار، و فلسفه اش فرق داره با چیزی که در ذهنت جای گرفته اندروید اون آزادیش خیلی از اون فلسفه دور هست

یک کلمه یه لحظه قابلیت های اندروید ول کن
اندروید بنظرت به آزادی بیشتر اهمیت میده امنیت استفاده و... استفاده کاملا آزاد کاربران ازش بیشتر مهمه؟
 یا گنو لینوکس بیشتر این چیزا براش مهمه؟
همین
و دلیل کاربران و مدیران هم همینه الکی به موضوع اندروید خیلی قابلیت داره و.. ربطش ندیم.
« آخرین ویرایش: 19 اسفند 1400، 12:51 ق‌ظ توسط ali-n »

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 19 اسفند 1400، 12:52 ق‌ظ »
بار ها گفتم که گزینه آزاد ی نرم افزاری در زمینه احتیاجم بر نمونه انحصاریش برتری داشته ، قطعا انتخاب من خواهد بود ، اما خیلی از بزرگواران در این انجمن کلا هر چیز غیر آزاد رو بد میدونن ، یعنی نرم افزار انحصاری نمیتونه عملکرد خوبی داشته باشه ؟ کار به جاسوسی و حریم خصوصی و امنیت ندارم ، عملکرد ؟
« آخرین ویرایش: 19 اسفند 1400، 01:08 ق‌ظ توسط / sudo rm -rf »
آرچ و گنوم!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #7 : 19 اسفند 1400، 12:55 ق‌ظ »
حق مینوازی ali-n
راس میگه این دوستمون ، باید هر جا میری فلسفه و شرایط و قوانینش رو رعایت کنی ! چه خوب ، چه بد !
آرچ و گنوم!

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #8 : 19 اسفند 1400، 12:58 ق‌ظ »
شما خب میخواید بگید آقا بگذریم اندروید ببخشیم حالا که مقداریش هم آزاده بریم تغییرش بدیم عالیش کنیم

بیشتر یاد یه کسی افتادم(مثال میزنم مسخره نمیکنم) که گفته بود سورس کد ویندوز xp لو رفت بریم ازش یدونه سیستم عامل خوب و قوی بسازیم
ولی عملا کار خوبی نیست و پیچ دادن خودمونه
اندروید هربار بروزرسانی میده تغییر میکنه و.. مام باید با بازی هاش برقصیم هرکاری که میکنه، ساختارش خوب نیست(همونطور که آقای بهزادی کمی درموردش گفت) و کلا بر ضرر نرم افزار آزاده، وقتی اینهمه شرکت نرم افزار آزاد هست چرا بریم وقتمون برای اینها هدر بدیم و تضعیف کنیم قدرت، مثل اینه بگیم یه شرکت نرم افزار آزاد نرم افزار داده بیرون مایکروسافتم یه نرم افزار آزاد داده بیرون، کدوم کمک کنیم؟ شاید الان بگم نرم افزار آزاد بگید خب تعصبه ولی اسمش تعصب نیست شرایط همسان و با کمک به اون شرکت آزاد داری از فلسفه آزاد حمایت میکنی نه به یه شرکت سرمایه دار که کلا کارش فرق داره..

بار ها گفتم که آزاد ی نرم افزاری در زمینه احتیاجم بر نمونه انحصاریش برتری داشته ، قطعا انتخاب من خواهد بود ، اما خیلی از بزرگواران در این انجمن کلا هر چیز غیر آزاد رو بد میدونن ، یعنی نرم افزار انحصاری نمیتونه عملکرد خوبی داشته باشه ؟ کار به جاسوسی و حریم خصوصی و امنیت ندارم ، عملکرد ؟
درسته من البته استفاده نمیکنم یکیش کمک به نرم افزار آزاد دومش امنیتش اعتماد ندارم و نمیخوام سیستم عاملم رو آلوده به اون کنم(نمیگم صد درصد ولی خب احتمال میگم)

حق مینوازی ali-n
راس میگه این دوستمون ، باید هر جا میری فلسفه و شرایط و قوانینش رو رعایت کنی ! چه خوب ، چه بد !
ممنون لطف داری سید مثل خودت :)

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #9 : 19 اسفند 1400، 01:08 ق‌ظ »
البته اسم انجمن موافقم کمی مسخرست و واقعا اوبونتو خیلی عجیب شده عملکردش.. قبلا هم خیلی گفتم حتا درش بحث شد هرچند نظر مدیران انجمن نمیدونم، ولی متاسفانه اسمی که سر یکی دوسال نیست که بالای ده پونزده ساله هست سخته تغییرش و از اونور انجمن موضوعش فرق داره، اصلا من این انجمن فکر میکردم نمیتونم سوال درمورد دبیان بپرسم اومدم دیدم نگو کلا یه حال و هوای دیگه داره..

سلام

دوتا چیز داریم شما میگی باید درمورد اوبونتو باشه؟ خب نیست حالا گیریم اشتباه! ولی حالا اینطور نیست و رفته سمت آزادی نرم افزار، و فلسفه اش فرق داره با چیزی که در ذهنت جای گرفته اندروید اون آزادیش خیلی از اون فلسفه دور هست

یک کلمه یه لحظه قابلیت های اندروید ول کن
اندروید بنظرت به آزادی بیشتر اهمیت میده امنیت استفاده و... استفاده کاملا آزاد کاربران ازش بیشتر مهمه؟
 یا گنو لینوکس بیشتر این چیزا براش مهمه؟
همین
و دلیل کاربران و مدیران هم همینه الکی به موضوع اندروید خیلی قابلیت داره و.. ربطش ندیم.
نگاه کنید اندروید رو یه شخص توسعه نمی‌ده ولی گوگل بزرگترین توسعه دهنده اونه یه کاستوم رامی داریم مثل لینیج او اس کاملا بر پایه امنیت ولی یکی هست بر پایه امکانات
مثل وان یو آی
« آخرین ویرایش: 19 اسفند 1400، 01:10 ق‌ظ توسط artin h »
_.hartin._

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #10 : 19 اسفند 1400، 01:09 ق‌ظ »
این جامعه (انجمن فارسی اوبونتو) بر اساس دموکراسی عمل نمی‌کنه. یعنی حتی اگه تمام کاربران هم یه چیزی رو بخوان آخرش رأی خود تصمیم‌گیرنده‌ها اجرا میشه.
حالا اگه فکر می‌کنی اینکه نخواستن استدلال‌هات رو موجه و معتبر بدونن و قبول نکردن یه بخش خیلی بزرگی رو به انجمن اضافه کنن که با خودش کلی پیچیدگی و داستان‌های جدید میاره و حتی مستقیماً ارتباطی به فلسفه‌ی وجودی این انجمن نداره، اسمش میشه «نبود آزادی در انجمن»، باید بهت بگم شاید درست فکر می‌کنی و شاید هم برداشتت کامل اشتباه باشه. اما مهم نیست اصلاً. چون در نهایت آزادی بری واسه خودت یه انجمن درست کنی و هر طور دلت خواست مدیریتش کنی و هر بخش‌هایی که دوست داشتی رو بهش اضافه کنی.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #11 : 19 اسفند 1400، 01:11 ق‌ظ »
ب شخصه با ی بخش اختصاصی برای کاستوم رام های کاملا آزاد موافقم ، چ گنو ، چ اندروید … اما تصمیمش با من نیس ! انجمن رو هم بهم میریزه اون بخش اندرویدیش ! مگر اینکه فقط گنو
« آخرین ویرایش: 19 اسفند 1400، 01:13 ق‌ظ توسط / sudo rm -rf »
آرچ و گنوم!

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
« پاسخ #12 : 19 اسفند 1400، 01:11 ق‌ظ »
نرم افزار آزاد خوبه. ولی وقتی کاربر میاد اینجا و تا اسم از نرم افزار انحصاری میاره می پرن بهش و تاپیک رو می بندن این بده.
وقتی میان جواب بدن کلمات عجیب و غریب مثلا فارسی به کار می برن این بده.
وقتی به جای اینکه جواب سوال رو بدن میگن لینوکس کرنله، گنو سیستم عامله این بده.
دیگه اسمش تعصب نیست پس چیه؟
من هم اگر اینجا موندم بخاطر اینه که مشکلاتم رو مجبورم اینجا مطرح کنم و بخاطر افرادی مثل جناب دراگون هست که ساعت ها در انجمن می چرخن و دنبال حل مشکلات کاربران هستن.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #13 : 19 اسفند 1400، 01:14 ق‌ظ »
نرم افزار آزاد خوبه. ولی وقتی کاربر میاد اینجا و تا اسم از نرم افزار انحصاری میاره می پرن بهش و تاپیک رو می بندن این بده.
وقتی میان جواب بدن کلمات عجیب و غریب مثلا فارسی به کار می برن این بده.
وقتی به جای اینکه جواب سوال رو بدن میگن لینوکس کرنله، گنو سیستم عامله این بده.
دیگه اسمش تعصب نیست پس چیه؟
من هم اگر اینجا موندم بخاطر اینه که مشکلاتم رو مجبورم اینجا مطرح کنم و بخاطر افرادی مثل جناب دراگون هست که ساعت ها در انجمن می چرخن و دنبال حل مشکلات کاربران هستن.
حق ! واقعا درست میگی ، حیف که هیچ جای دنیا هیچ چیزی اونجوری که باید پیش نمیره !
« آخرین ویرایش: 19 اسفند 1400، 01:16 ق‌ظ توسط / sudo rm -rf »
آرچ و گنوم!

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #14 : 19 اسفند 1400، 01:17 ق‌ظ »
این جامعه (انجمن فارسی اوبونتو) بر اساس دموکراسی عمل نمی‌کنه. یعنی حتی اگه تمام کاربران هم یه چیزی رو بخوان آخرش رأی خود تصمیم‌گیرنده‌ها اجرا میشه.
حالا اگه فکر می‌کنی اینکه نخواستن استدلال‌هات رو موجه و معتبر بدونن و قبول نکردن یه بخش خیلی بزرگی رو به انجمن اضافه کنن که با خودش کلی پیچیدگی و داستان‌های جدید میاره و حتی مستقیماً ارتباطی به فلسفه‌ی وجودی این انجمن نداره، اسمش میشه «نبود آزادی در انجمن»، باید بهت بگم شاید درست فکر می‌کنی و شاید هم برداشتت کامل اشتباه باشه. اما مهم نیست اصلاً. چون در نهایت آزادی بری واسه خودت یه انجمن درست کنی و هر طور دلت خواست مدیریتش کنی و هر بخش‌هایی که دوست داشتی رو بهش اضافه کنی.
دقیقا اشتباه منه که فکر کردم بر اساس دموکراسی هست
_.hartin._