انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نبود آزادی در انجمن و اضافه شدن بخش موبایل  (دفعات بازدید: 19443 بار)

0 کاربر و 10 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1581
پاسخ : نبود آزادی در انجمن
« پاسخ #30 : 19 اسفند 1400، 03:01 ق‌ظ »
میگم کنجکاو شدم ، یه تاپیک بزن توش بپرس میشه یه گنو کنار اندروید نصب کرد توی موبایل ؟ که هم اندروید رو داشته باشیم ، هم گنو رو ؟ واسه خودم سوال شد ، شاید زدم تاپیکشو !
عالیه منم خیلی دوست دارم اگه مراحلش باشه انجام بدم و پشتیبانی و بازگشتم باشه روشش، مثل ویندوز اول خواستیم بیایم  دوتایی باشه بعد با گنو لینوکس راحت شدیم کلا توش موندیم..((:
واقعا خوب میشه ، البته من به شخصه همچین یه کله اومدم گنو ، در کنار ویندوز نصبش نکردم ! 😂
خب شما سطحتون در این زمینه بالا بود فرق داره ;D
نمیدونم والا من گوشیم هم ضعیفه یکم با اندرویدم براش سنگینه(دوتا نرم افزار باز میشه هنگی میشه نصف جاشم که اندروید خورده :D)
ولی از اونور ندیدم هیچجا بزنه پشتیبانی میشه ولی مشتاقم یکبارم که شده بدون خرابی نصب کنم گوشی قبلیم یبار خرابش کردم سیستم عاملش دیگه میترسم با سر برم توش :)
باید کامل آموزش دیده باشید مگر نه کل گوشی میپوکه مثلا شما که گوشیت ضعیفه میتونی رام های سبک استفاده کنی اگر علاقه داشتید بگید یه رام خوب برای گوشی های ضعیف میشناسم لینک آموزش نصبشو میزارم البته اگر مدیران کلا منو اخراج نکنن به جرم اندروید فن بودن 😏(واقعا میترسم ازشون)
:My Instagram
_.hartin._

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #31 : 19 اسفند 1400، 03:04 ق‌ظ »
معلومه ! چون اصلا پارتیشن سیستم عامل اصلی قفله! نمیتونی حذفش کنی ، در اصل اون کاستوم رام یا گنو رو داری روی فضای storage گوشی نصب میکنی !
نه کلا اون سیستم عامل قبلی پاک میشه یه دونه جدید میاد شما برو اندروید ده رو گوشی اندروید پنج نصب کن مشکلی ندارن (خدایی از نظر من بهترین سیستم عامل موبایل جاوا بود هرچند سیستم عامل نبود سکو اجرا بود هیچ جا هم مطلبی در موردش نیست)
_.hartin._

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #32 : 19 اسفند 1400، 03:13 ق‌ظ »
عزیز من ، سیستم عامل پیش فرض رو نمیتونی پاک کنی ! پارتیشنش قفله !
آرچ و گنوم!

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
_.hartin._

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #34 : 19 اسفند 1400، 03:39 ق‌ظ »
واژه به واژشو خوندم ، کجاش گفته سیستم عامل اصلی حذف میشه ؟!!
آرچ و گنوم!

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #35 : 19 اسفند 1400، 03:42 ق‌ظ »
یه لحظه منظور از سیستم عامل اصلی چیه؟
_.hartin._

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
« پاسخ #36 : 19 اسفند 1400، 03:47 ق‌ظ »
شما اوبونتو رو روی لپ تاپی که ویندوز از اول داشته نصب کنی دیگه ویندوزی وجود نداره.
اندروید هم که پارتیشن نداره همه چیز در یک محل ذخیره میشه.
سیستم عامل هم همونجا نصب میشه منتها دسترسی به بخش های سیستم عامل رو محدود کردند.
قفل هاشو که بشکونید و سیستم عامل جدید نصب کنید دیگه قبلیه پاک میشه.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1446
  • Dr.Code
    • My website
« پاسخ #37 : 19 اسفند 1400، 05:05 ق‌ظ »
شما اوبونتو رو روی لپ تاپی که ویندوز از اول داشته نصب کنی دیگه ویندوزی وجود نداره.
سیستم عامل هم همونجا نصب میشه منتها دسترسی به بخش های سیستم عامل رو محدود کردند.
خیر اندروید از دو تا پارتیشن تشکیل شده که یجورایی میشه گفت پارتیشن دوم به همون اولی لینک شده
یه پارتیشن رام داریم و یه پارتیشن دیتا
مثلاً شما اگه دیوایس رو روت کنی و بخوای یه سری از برنامه ها رو سیستمی کنی بیشتر از حدی راه نمیده
نحوه پارتیشن بندی توی اندروید با لینوکس و ویندوز کاملا ساختار دیگه ای داره
جمع بندی کنم
دو تا پارتیشن رام و دیتا داریم ولی دوتاشون به هم دیگه لینک شدن و اگه با فایل منیجر باز کنی همرو توی یه مکان نشون میده
اگر هم کارت است دی رو با حافظه خود گوشی ادغام کنید اون هم همین بلا سرش میاد و توی یه مکان نشون داده میشه
اگه میخوای فایل های رام / دیتا / کارت است دی رو به صورت مجزا ببینی و مثل پارتیشن بندی توی ویندوز باشه باید از کاستوم ریکاوری cwn استفاده کنی

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #38 : 19 اسفند 1400، 05:23 ق‌ظ »
میدونم منظور دادش ولی خب یه مشکلی خوردم نمیدونم اینجا بپرسم  یا یه موضوع ایجاد کنم
خواستم بوت لودرم انلاک کنم که برای هم نصب گنو لینوکس هم کاستوم رام نیازه!
ولی خب گوشی من honor 8c که دیدم هواوی دیگه براش کد نمیدهههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه
راستش یادمه اول این گوشی انتخاب کردم فکر میکردم میشه راحت روتش کرد(تحقیق اشتباه) الان دیدم برعکس بدترین پشتیبانی گرفتم
چه راه هایی واسه گرفتن اون کد دارم حالا که دیگه هواوی نمیده؟

پ‌ن: برای انلاک کردن بوت لودر یه کد نیاز داریم که هواوی قبلا بزور میداد ولی بعد یه مدت دیگه با همون سختی هم کد نمیده(:

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1446
  • Dr.Code
    • My website
« پاسخ #39 : 19 اسفند 1400، 08:33 ق‌ظ »
میدونم منظور دادش ولی خب یه مشکلی خوردم نمیدونم اینجا بپرسم  یا یه موضوع ایجاد کنم
ولی خب گوشی من honor 8c که دیدم هواوی دیگه براش کد نمیدهههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه
راستش یادمه اول این گوشی انتخاب کردم فکر میکردم میشه راحت روتش کرد(تحقیق اشتباه) الان دیدم برعکس بدترین پشتیبانی گرفتم

پ‌ن: برای انلاک کردن بوت لودر یه کد نیاز داریم که هواوی قبلا بزور میداد ولی بعد یه مدت دیگه با همون سختی هم کد نمیده(:
با KingRoot یا KingoRoot روت بکن
دقت کن این دوتا با هم فرق میکند
برای آنلاک بوت لودر از روش قانونی کاری نمیشه کرد یا خیلی دردسر داره
اگه کسی رو میشناسید که فلش باکس داره با فلش باکس بوت لودر رو آنلاک کن
البته فلش باکس داشته باشی نیاز به آنلاک بوت لودر نیست
« آخرین ویرایش: 19 اسفند 1400، 08:42 ق‌ظ توسط Dr.Code »

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #40 : 19 اسفند 1400، 10:16 ق‌ظ »
گوشی فرق میکنه با لپ تاپ و امثالهم ! حالا بزار افراد آگاه تر آنلاین شن ، متوجه میشین !

شایدم اشتباه کنم ! ولی چیزی که میدونستم رو دارم میگم !
آرچ و گنوم!

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #41 : 19 اسفند 1400، 10:17 ق‌ظ »

راحت ترین مال سامسونگ هست خودم با یه حرکت تو دولوپر آپشن بازش کردم اون یکی گوشیم نوکیا هست اونم یکم سخت باز میشه هوآوی ها هم سخت ترین یه لینک میزارم شاید به درد خورد(خدایی امکانات وان یو آی سامسونگ تکه میاز به روت و کاستوم رام نیست)
_.hartin._

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #42 : 19 اسفند 1400، 10:19 ق‌ظ »

راحت ترین مال سامسونگ هست خودم با یه حرکت تو دولوپر آپشن بازش کردم اون یکی گوشیم نوکیا هست اونم یکم سخت باز میشه هوآوی ها هم سخت ترین یه لینک میزارم شاید به درد خورد(خدایی امکانات وان یو آی سامسونگ تکه میاز به روت و کاستوم رام نیست)
موافقم ! one ui محشره ! هیچ رابط کاربری دیگه ای به گرد پاشم نمیرسه !
آرچ و گنوم!

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #43 : 19 اسفند 1400، 10:21 ق‌ظ »
گوشی فرق میکنه با لپ تاپ و امثالهم ! حالا بزار افراد آگاه تر آنلاین شن ، متوجه میشین !

شایدم اشتباه کنم ! ولی چیزی که میدونستم رو دارم میگم !
حالا مهم نیست لطفا متحرف نکنید بحث رو
_.hartin._

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #44 : 19 اسفند 1400، 10:28 ق‌ظ »
احیانا همینجوریش بحث منحرف شدس !!! از نبود ازادی در انجمن رسیده به راهنمایی برای نصب کاستوم رام ! بهتره یه تاپیک جدید باز کنی آرتین جان !
آرچ و گنوم!