انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پشتیبانی برد های arm(رزبری) از قابلیت مجازی سازی  (دفعات بازدید: 3489 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
سلام نصب کردم و اولین چیزی که یادش افتادم داستان ویندوز در اندروید بود :) بسیاااار کند هست، ویندوز سنگین رو بگذریم گنو لینوکس  با معماری X86 هم بسیار کنده  به صورتی که مدت زمان زیادی باید صبر کنی تا بالا بیاد بعدش هم هر کلیک که میکنی مدتی صبر کنی، شاید حتا نشه توش درست ویرایش متن کرد((: که فکر کنم برای استفاده معمولی بردی دارای کارایی چند برابری رزبری پای۴۰۰(۴) نیاز باشه

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1581
سلام نصب کردم و اولین چیزی که یادش افتادم داستان ویندوز در اندروید بود :) بسیاااار کند هست، ویندوز سنگین رو بگذریم گنو لینوکس  با معماری X86 هم بسیار کنده  به صورتی که مدت زمان زیادی باید صبر کنی تا بالا بیاد بعدش هم هر کلیک که میکنی مدتی صبر کنی، شاید حتا نشه توش درست ویرایش متن کرد((: که فکر کنم برای استفاده معمولی بردی دارای کارایی چند برابری رزبری پای۴۰۰(۴) نیاز باشه
کدوم برد رو خریدید؟
:My Instagram
_.hartin._

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
نقل‌قول
کدوم برد رو خریدید؟
raspberry pi 400

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
نقل‌قول
کدوم برد رو خریدید؟
raspberry pi 400
خوبه؟ کدوم توزیع رو نصب کردید؟
_.hartin._

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
نقل‌قول
کدوم برد رو خریدید؟
raspberry pi 400
raspberry pi os که راحت بالا  اومد همه چی خوب، دیگه دبیان و دویان(اشتب نوشتم؟!) که هردوش خیلی خام بودن  با سیم و دستور dhclient چیزای معمولی مثل میزکار مدیریت شبکه و.. نصب کردم و الان دویان دارم هنوز، طریقش سادست فایل دانلودی موفق شدم با گوشی توسط  نرم افزار EtcDroid بریزم روی کارت حافظه و بالا بیاد
و اینکه بر خلاف اینکه فکر میکردم با فلش نمیشه سیستم عامل بالا بیارم اتفاق افتاد و خیلی ساده وقتی سیستم عامل روی فلش باشه بالا میادش، در آخرم بگم اگه میخواید بخرید نخرید واقعا قدرت خوبی نداره، اگه چیزی ندارید واسه استفاده یا یه چیز اضافی میخواید خوبه، ولی فیلم 4k با کدک x265 نمیاره سرعتش 0.25 کردم تا بتونه(بعید میدونم ۲k هم بیاره) که خب اینم بگذریم نرم افزار زیاد داره ولی ممکن یه نرم افرار بخواید که نسخه arm نداره، اون موقع به مشکل میخورید و چون برد ضعیفی مجازی سازی حدودا غیر ممکن و استفاده از box86 یا box64 فارغ از عیب نیست، به یک کارت صدا هم نیاز دارید چون خودش هیچ خروجی نداره، البته درکل چیز خوبیه با توجه به قیمتش
« آخرین ویرایش: 17 فروردین 1401، 12:46 ق‌ظ توسط ali-n »

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
دوان
آرچ و گنوم!

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
نقل‌قول
کدوم برد رو خریدید؟
raspberry pi 400
raspberry pi os که راحت بالا  اومد همه چی خوب، دیگه دبیان و دویان(اشتب نوشتم؟!) که هردوش خیلی خام بودن  با سیم و دستور dhclient چیزای معمولی مثل میزکار مدیریت شبکه و.. نصب کردم و الان دویان دارم هنوز، طریقش سادست فایل دانلودی موفق شدم با گوشی توسط  نرم افزار EtcDroid بریزم روی کارت حافظه و بالا بیاد
و اینکه بر خلاف اینکه فکر میکردم با فلش نمیشه سیستم عامل بالا بیارم اتفاق افتاد و خیلی ساده وقتی سیستم عامل روی فلش باشه بالا میادش، در آخرم بگم اگه میخواید بخرید نخرید واقعا قدرت خوبی نداره، اگه چیزی ندارید واسه استفاده یا یه چیز اضافی میخواید خوبه، ولی فیلم 4k با کدک x265 نمیاره سرعتش 0.25 کردم تا بتونه(بعید میدونم ۲k هم بیاره) که خب اینم بگذریم نرم افزار زیاد داره ولی ممکن یه نرم افرار بخواید که نسخه arm نداره، اون موقع به مشکل میخورید و چون برد ضعیفی مجازی سازی حدودا غیر ممکن و استفاده از box86 یا box64 فارغ از عیب نیست، به یک کارت صدا هم نیاز دارید چون خودش هیچ خروجی نداره، البته درکل چیز خوبیه با توجه به قیمتش
وایییی حیف بودجه ندارم ولی مال شما چند گیگ رمه؟
_.hartin._

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
دوان
صحیح :)

نقل‌قول
قیمت کیبوردش از برد خالیش کمتره، من ۲۸۰۰ کیبوردیش گرفتم و فقط یه مدل ۴ گیگ رم داره (بردش ۸ گیگم داره)

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
دوان
صحیح :)

نقل‌قول
قیمت کیبوردش از برد خالیش کمتره، من ۲۸۰۰ کیبوردیش گرفتم و فقط یه مدل ۴ گیگ رم داره (بردش ۸ گیگم داره)
اندروید نصب میشه؟
_.hartin._

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
نقل‌قول
اندروید نصب میشه؟
من نکردم ولی طبق گفته ها احتمالا بله و پشتیبانی میشه

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
یکی دکمه نقل قول رو بگیره از ارتین 😐😄
آرچ و گنوم!

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
 :D  حالا که فک میکونوم منم خیلی خوشحالم بازم شد بیام انجمن :) جای مهرداد مرد بی اعصابم خالی :D

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
اگر اندروید باشه عالیه
کثل شما حرفه ای نیستم سودو جان
_.hartin._

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
بزرگوار ، اینه کوتاه نقل قول کنی سخته ؟ نمیدونی چجوری برو پیغام خصوصی یکی از دوستان و بپرس خب ! وقتی نقل قول رو زدی ، پیام طرف مقابل توی تگ نقل قول قرار میگیره ، همش رو پاک کن و یک خط رو نگه دار توی تگ ! همین !
آرچ و گنوم!

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
اره و راحتم هست، میشه مثلا توی هر کارت حافظه سیستم عاملی داشته باشی و با عوض کردن یه کارت حافظه بری توش، البته همه دستگاه ها اینطورن ::) 

آرتین توی صفحه نوشتن بالا سمت چپ عکس یه چیزی شبیه پیغام هست، اگه با سیستم باشی موس ببری روش نوشته  قرار دادن نقل قول، اگه با گوشی هم هستی خب مهم نیست، بزن روش، و خودکار یه چیزی برات میاره به این صورت   [quote][/quote]
کافیه متنی که میخوای داخلش قرار بدی، اینطوری فقط جواب همون تیکه رو میدی، اگه میخوای اسم طرفم باشه که متوجه بشه با اون هستی، مثل همیشه دکمه نقل قول بزن و  تیکه های اضافه نوشته رو پاک کن..