انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل استفاده از هارد اکسترنال  (دفعات بازدید: 1442 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : مشکل استفاده از هارد اکسترنال(حل شد)
« پاسخ #15 : 20 فروردین 1401، 04:24 ب‌ظ »
btrfs قابلیت‌های بیشتری نسبت به ext4 داره ولی ... سرعتش هم از ext4 کمتره.
مطمئنی؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
پاسخ : مشکل استفاده از هارد اکسترنال
« پاسخ #16 : 20 فروردین 1401، 10:22 ب‌ظ »
راه حل رو نمی‌دونم فقط اومدم یه چی بگم و برم  ;D قدر منجارو رو ندونستی! اینقدر خوب و بی‌عیب کار می‌کرده که حوصله‌تو سر برده و با دست خودت افتادی توی مسیرهای پردردسر!
همچین هم بی عیب نیست ولی.
من سر مخازن پکمن پیر شدم، به هیچ وجه وصل نمیشه.
یک بسته می‌خوای نصب کنی باید یه دور ریستارت کنی بعد دوباره قطع میشه.
توی دبیان بیس ها اینجوری نبود ولی آرچ بیس ها این مشکل وجود داشت.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #17 : 20 فروردین 1401، 10:53 ب‌ظ »
یا بلد نبودی داری چیکار می‌کنی و با دستکاری کردن، واسه‌ش مشکل درست کردی. یا لازم بوده لیست مخازن رو بروز کنی. یادمه تنظیمات pamac رو دستکاری و خرابش کرده بودی. در کل حتی اگه چنین مشکلاتی وجود داشته باشه هم چیز خاصی نیست و میشه درستش کرد. در هر توزیعی.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
« پاسخ #18 : 20 فروردین 1401، 11:07 ب‌ظ »
یا بلد نبودی داری چیکار می‌کنی و با دستکاری کردن، واسه‌ش مشکل درست کردی. یا لازم بوده لیست مخازن رو بروز کنی. یادمه تنظیمات pamac رو دستکاری و خرابش کرده بودی. در کل حتی اگه چنین مشکلاتی وجود داشته باشه هم چیز خاصی نیست و میشه درستش کرد. در هر توزیعی.
نه حواسم هست چی کار می‌کنم، اون تاپیکی رو هم که زده بودم مربوط به همین موضوع بود موقتا درست شد دوباره خراب شد.
به مخازن متصل نمیشه، حالا نمی‌دونم برای بقیه هم اینطور باشه یا نه من روی ۲ تا سیستم تست کردم.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
« پاسخ #19 : 20 فروردین 1401، 11:12 ب‌ظ »
نه حواسم هست چی کار می‌کنم، اون تاپیکی رو هم که زده بودم مربوط به همین موضوع بود موقتا درست شد دوباره خراب شد.
به مخازن متصل نمیشه، حالا نمی‌دونم برای بقیه هم اینطور باشه یا نه من روی ۲ تا سیستم تست کردم.
من همچین مشکلی نداشتم هرگز، اما بر فرض مثال هم اگه میرورها دچار مشکل شده بودن می‌تونستی از pacman-mirrors استفاده کنی تا میرورهای سریع‌تری رو برات پیدا کنه:
sudo pacman-mirrors --fasttrack && sudo pacman -Syyuhttps://wiki.manjaro.org/index.php/Pacman-mirrors

آفلاین EnriqueTTE

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 607
« پاسخ #20 : 20 فروردین 1401، 11:51 ب‌ظ »
لا‌به‌لای بحث کردناتون یه دستی هم برسونید ممنون میشم.
توی ویندوز AOMEI Partition Assistant رو تست کردم و ارور داد. از chkdsk استفاده میکنه و این دستور باید پارتیشنی که میخواد چک بشه یه حرف برای نمایش داشته باشه مثل D, F.اگه دستی خودم یه حرف به پارتیشن اختصاص بدم با ارور مواجه میشم که این پارتیشن فرمتش RAW هست.

با testdisk مشکلم حل میشه بنظرتون؟
I am Enriquette

آفلاین EnriqueTTE

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #21 : 21 فروردین 1401، 05:08 ب‌ظ »
از testdisk استفاده کردم و یه اروری مثل این گرفتم. invalid FAT boot sector. وقتی سیستم رو چک کردم روی ۹۹ درصد بود و اینو دیدم که پایین نوشته.
I am Enriquette

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #22 : 22 فروردین 1401، 11:09 ب‌ظ »
btrfs قابلیت‌های بیشتری نسبت به ext4 داره ولی ... سرعتش هم از ext4 کمتره.
مطمئنی؟
توی benchmark هایی که دیدم، همه همینو می‌گفتن. خودم امتحان نکردم.
این آخری هست که دیدم.
https://youtu.be/G785-kxFH_M

با gparted قسمت خالی پارتیشن بزرگتر رو حذف کردم تا یه پارتیشن ext4 درست کنم اماموقع تغییر حجم روی ۱۰۰ درصد ارور داد و پارتیشن باز نمیشه.
این همه گفتیم پشتیبانی از ntfs روی کرنل لینوکس از طریق مهندسی معکوس بدست اومده و عملیات‌های نوشتن روی اون فایل‌سیستم‌ها، احتمال این رو داره تا فایل‌سیستم رو خراب کنه. شما یه فایل‌سیستم که مشکل داشته رو تغییر اندازه دادید؟؟!!
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین EnriqueTTE

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #23 : 23 فروردین 1401، 01:56 ق‌ظ »
این همه گفتیم پشتیبانی از ntfs روی کرنل لینوکس از طریق مهندسی معکوس بدست اومده و عملیات‌های نوشتن روی اون فایل‌سیستم‌ها، احتمال این رو داره تا فایل‌سیستم رو خراب کنه. شما یه فایل‌سیستم که مشکل داشته رو تغییر اندازه دادید؟؟!!
اون موقع که این کارو کردم مشکلی نداشت. قبل اینکه اینکارو بکنم پارتیشن دوم به مشکل خورده بود، وقتی درست شد تصمیم گرفتم پارتیشن بندی کنم.
ایده این بود که فضای خالی پارتیشن اول رو به ext4 تبدیل کنم، یسری از فایل هارو منتقل کنم و این کارو اونقدر انجام بدم تا کل هارد ext4 بشه.

قبلا یبار همین هارد رو پارتیشن بندی کرده بودم و مشکلی پیش نیومده بود،‌فکر نمیکردم این دفعه مشکلی پیش بیاد.

با testdisk به اطلاعات دسترسی داشتم و منتقل کردم به یه هارد دیگه که قرض گرفتمش. الان هم چهار تا پارتیشن درست کردم، سه تا ext4 و یه exfat.
I am Enriquette

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #24 : 23 فروردین 1401، 05:22 ق‌ظ »
سلام یه چیز کلی هم بگم، بهتره اگه مشکل جدی با ntfs خوردید بجای ور رفتن و درست نشدنش برید توی ویندوز و تعمیرش کنید، بعضی موقع خودمم ازش نا امید میشدم ولی میرفتم تو ویندوز تو سه سوت درست میشد
پ‌ن: که طبیعی هم هست هم غیر آزاده هم سازندش هست..

آفلاین EnriqueTTE

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #25 : 23 فروردین 1401، 12:50 ب‌ظ »
با ویندوز سعی کردم این کارو انجام بدم اما نشد، توی انجمن توزیعم پرسیدم AOMEI partition assistant رو معرفی کردن که اونم کاری نتونست انجام بده.
این وسط فقط testdisk بود که اطلاعات رو میتونست نشون بده،‌ منم باهاش اطلاعات رو منتقل کردم و هارد رو پارتیشن بندی کردم.
I am Enriquette