انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: توزیع جالب MassOS  (دفعات بازدید: 1075 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
توزیع جالب MassOS
« : 15 فروردین 1401، 09:00 ب‌ظ »
امروز چشمم به توزیع جالب MassOS خورد. جالب از این نظر که مستقله و بر پایه‌ی هیچ توزیع دیگه‌ای نیست، و مدیر بسته نداره! بله درست خوندید! برای نصب نرم‌افزارها متکی به مخازن flatpak و بسته‌های پرتابل appimageـه و برای خودش مخازن اختصاصی نداره. بروزرسانی‌ها رو هم از طریق گرفتن یه اسکریپت از github و دانلود کردن isoـی کامل انجام میده. عملاً میشه گفت یه توزیع یک‌نفره‌س و در کمترین زمان ممکن و با کمترین زحمت ساخته شده و تمام هزینه‌ها و زحمات هاستینگ رو گذاشته رو دوش دیگران! طرف خیلی چترباز و آویزون بوده! اصلاً اسمش روشه: Mass - وزنه 😂

اما جدای از شوخی، این توزیع نشون میده که تکنولوژی‌های نرم‌افزاری چقدر پیشرفت کرده‌ن و برای ساختن یه ««سیستم‌عامل کامل»» (!)، دیگه حتی نیازی به وقت و زحمت و هزینه و نفرات خاصی هم نیست. طبق بررسی Distrowatch به شدت سریع و سبک کار می‌کنه. Reviewer این سایت نوشته تا بحال xfceـی با چنین سرعت پاسخگویی بالایی ندیده بوده!
« آخرین ویرایش: 15 فروردین 1401، 09:14 ب‌ظ توسط آرمان اسماعیلی »
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین ɴɪᴍᴀ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1275
  • یه برنامه نویس 13 ساله :)
    • smartnima Website
پاسخ : توزیع جالب MassOS
« پاسخ #1 : 15 فروردین 1401، 09:11 ب‌ظ »
جالبه! حتما تستش میکنم :)

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #2 : 15 فروردین 1401، 10:08 ب‌ظ »
من هنوز شک دارم درست خونده باشم ! یعنی اون برنامه هایی که نسخه فلت پک و اپ ایمیج ندارن با همون اسکریپت اپدیت میشن ؟ چ باحال !
آرچ و گنوم!

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1581
« پاسخ #3 : 16 فروردین 1401، 08:52 ب‌ظ »
 چقدر باحال مثل پاپی سوال فنی اینه مثلا نرم افزار بر پایه دپیان باشه مشکلی نداره؟
:My Instagram
_.hartin._