انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل با کیبورد، عادت یا مشکل؟(حل شد)  (دفعات بازدید: 1251 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 973
مشکل با کیبورد، عادت یا مشکل؟(حل شد)
« : 24 فروردین 1401، 10:55 ق‌ظ »
سلام، دوستان شاید به نظر این مشکل من براتون مسخره بیاد ولی خوب من هم یکسری عادت‌هایی دارم که شکستنشون برام یکم سخته و هم میخوام تا میشه روی استاندارد و اصول باشم.
مشکل اینجاست که من با کیبورد لپ‌تاپ کد میزدم و الان یک کیبورد گیمینگ گرفتم برای این کار. این مدل:
https://www.digikala.com/product/dkp-7389089
اگه دقت کنید می بینید این صفحه‌کلید دکمه‌هاش برآمده هست و یه جورایی طرح مکانیکی هست، البته دکمه‌هاش نرمه و مشکلی نداره، فقط منی که به کیبورد لپ‌تاپ با ارتفاع کم و لمس خیلی کوچیک عادت کردم الان با این مشکل دارم، انگشتام داره درد میگیره، نمیدونم مال تلقین یا واقعا همین‌جوری هست. از یکسری دوستان شنیدم که خوب این نوع دکمه‌ها به دلیل ارتفاع بیشتر باعث میشه اشتباهات تایپی کمتر بشه و از این حرفا، الان سوال بنده از دوستان این هست که آیا این نوع صفحه‌کلیدها به نظرتون اینقدر مزیت ایجاد میکنه که من مجبور کنم خودمو ازشون استفاده کنم یا نه برم همون یه کیبورد تخت با ارتفاع کم بگیرم؟
« آخرین ویرایش: 25 فروردین 1401، 01:27 ب‌ظ توسط sajadspeed »

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
پاسخ : مشکل با کیبورد، عادت یا مشکل؟
« پاسخ #1 : 24 فروردین 1401، 05:08 ب‌ظ »
سلام بنظر منم با بعضی کیبوردا اشتباه نوشتاری زیاد پیش میاد و با عوض کردنش حسش میکنیم بعد مدتی حتا، ولی اینکه تلقین یا نه خودت ببین مدتی استفاده کن به احتمال زیاد بهش عادت میکنی اگه همیشه با کیبورد لپ تاپ کار میکردی طبیعی  اینطور باشه، البته باز بستگی به کیبورد هم داره که مناسبه اندازه و.. یا نه

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
« پاسخ #2 : 24 فروردین 1401، 05:14 ب‌ظ »
بنظرم بیشتر از ارتفاع کلید ها صداشون مهم تر باشه.
مثلاً صفحه کلید لپ تاپ ارتفاعش کمتره ولی بخاطر صداش باعث میشه من بهتر و راحت تر تایپ کنم.

صفحه کلیدی هم که گذاشتید خیلی شبیه صفحه کلید منه البته از قیافش اینطور بنظر میاد.
ازین اصطلاحات مکانیکی و اینا سر در نمیارم اما اگر این کیبورد شبیه کیبورد من باشه صداش کمه ولی در عوضش ارتفاعش بالاتره.
بنظرم اگر کیبوردی که می‌خرید صدای زیادی داشته باشه خیلی خوبه.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #3 : 24 فروردین 1401، 05:27 ب‌ظ »
راهی نداره کم کم عادت می کنید شاید اگه یک چیزی زیر دستتون بزارید که بالا تر بیاد کمک کنه
چقدر سابت جدید دیجی کالا بده ده ثانیه از عمرم هدر رفت !
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #4 : 24 فروردین 1401، 06:51 ب‌ظ »
مهرداد ! الان برگشتی به انجمن و اون تاپیک واسه بیشتر شدن ارسال هات بود یا نه هنوز تو مرخصی ای ؟ 😂️
« آخرین ویرایش: 24 فروردین 1401، 07:52 ب‌ظ توسط ㅤsudoㅤ »
آرچ و گنوم!

آفلاین #unknown#

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 441
« پاسخ #5 : 24 فروردین 1401، 07:23 ب‌ظ »
یه کیبورد معمولی دست دو رو امتحان کن .

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 24 فروردین 1401، 09:00 ب‌ظ »
والا خودمم اینقدر کلنجار رفتم آخر دارم میرم فردا همون کیبوردهای تخت بخرم. خیلی حسم بهتره توی تایپ باهاشون و ارتفاع دکمه‌ها هم که کمه برای خیلی بهتره. ممنون اگه تجربه دیگه‌ای هم داشتید در اختیارم بزارید ممنون میشم.

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #7 : 24 فروردین 1401، 09:44 ب‌ظ »
یه بار دیگه مجموعه‌ی موس و کیبورد استاندارد شیائومی رو پیشنهاد می‌کنم. طراحی زیبا و مدرن با شیب ۶ درجه‌ای، کلیدهای جزیره‌ای با ارتفاع نه زیاد و نه کم با نرمی و سفتی متعادل، کیفیت ساخت عالی و قیمت به شدت مناسب. الان معمولی‌ترین موس بیسیم از یه برند معتبر حدود ۴۵۰ تومن قیمت داره. کیبورد که دیگه هیچ! اما این مجموعه‌ی موس و کیبورد شیائومی جمعاً کمی بیشتر از ۶۰۰ هزار قیمت داره:
https://torob.com/p/8d6ea708-1e27-46c9-8ac6-f7825f965d5c/%DA%A9%DB%8C%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%88-%D9%85%D8%A7%D9%88%D8%B3-%D8%A8%DB%8C-%D8%B3%DB%8C%D9%85-%D8%B4%DB%8C%D8%A7%DB%8C%D9%88%D9%85%DB%8C-%D9%85%D8%AF%D9%84-wxjs01ym/

طبق تجربه‌ای که از محصولات تسکو دارم، فقط چند ماه بیشتر از تاریخ اتمام گارانتی کار می‌کنن و عمر بسیار کمی دارن.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
« پاسخ #8 : 25 فروردین 1401، 12:38 ق‌ظ »
یه بار دیگه مجموعه‌ی موس و کیبورد استاندارد شیائومی رو پیشنهاد می‌کنم. طراحی زیبا و مدرن با شیب ۶ درجه‌ای، کلیدهای جزیره‌ای با ارتفاع نه زیاد و نه کم با نرمی و سفتی متعادل، کیفیت ساخت عالی و قیمت به شدت مناسب. الان معمولی‌ترین موس بیسیم از یه برند معتبر حدود ۴۵۰ تومن قیمت داره. کیبورد که دیگه هیچ! اما این مجموعه‌ی موس و کیبورد شیائومی جمعاً کمی بیشتر از ۶۰۰ هزار قیمت داره:
https://torob.com/p/8d6ea708-1e27-46c9-8ac6-f7825f965d5c/%DA%A9%DB%8C%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%88-%D9%85%D8%A7%D9%88%D8%B3-%D8%A8%DB%8C-%D8%B3%DB%8C%D9%85-%D8%B4%DB%8C%D8%A7%DB%8C%D9%88%D9%85%DB%8C-%D9%85%D8%AF%D9%84-wxjs01ym/

طبق تجربه‌ای که از محصولات تسکو دارم، فقط چند ماه بیشتر از تاریخ اتمام گارانتی کار می‌کنن و عمر بسیار کمی دارن.
برادر بله همون موقع که پیشنهاد دادید بررسی کردم، خیلی به نظر خود بنده خوب و عالی هست، یعنی کیبوردش همونه که میخوام، فقط دو تا مشکلی که هست اینه که یک وایرلس هست واقعا حوصله باطری عوض کردن ندارم، مورد دیگه توی نظرات خوندم انگار جدیدا خیلی خرابی دارن، نمیدونم ولی زیاد راضی نبودن ازش نظرات توی دیجی‌کالا رو داشتم میخوندم.
یکمم قیمتش الان واسم زیاده و این که موس هم همراهش داره که من نیاز ندارم و تازه یکمم موسش کوچیکه، الان از موس گیمینگ استفاده میکنم.
در هر حال ممنون بابت پیشنهادتون.

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #9 : 25 فروردین 1401، 01:04 ق‌ظ »
برادر بله همون موقع که پیشنهاد دادید بررسی کردم، خیلی به نظر خود بنده خوب و عالی هست، یعنی کیبوردش همونه که میخوام، فقط دو تا مشکلی که هست اینه که یک وایرلس هست واقعا حوصله باطری عوض کردن ندارم، مورد دیگه توی نظرات خوندم انگار جدیدا خیلی خرابی دارن، نمیدونم ولی زیاد راضی نبودن ازش نظرات توی دیجی‌کالا رو داشتم میخوندم.
یکمم قیمتش الان واسم زیاده و این که موس هم همراهش داره که من نیاز ندارم و تازه یکمم موسش کوچیکه، الان از موس گیمینگ استفاده میکنم.
در هر حال ممنون بابت پیشنهادتون.
باتری‌های داخل جعبه‌ش چند ماه شارژدهی می‌کنن. اگه باتری خوب هم تهیه کنید (مثلاً برند Micropower) باز به همین شکله.
نظرات دیجیکالا هم که خب... :) چی میشه گفت.
و به نظرم قیمت این پکیج اونقدی به‌صرفه هست که حالا یه موس اضافه هم برای روز مبادا داشته باشید.
ابعاد موس هم معمولیه. کوچیک نیست اما بله به اندازه‌ی موس‌های گیمینگ نیست.
در کل از نظر راحتی استفاده و ارزش خرید چیز خوبی بود.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
« پاسخ #10 : 25 فروردین 1401، 03:20 ق‌ظ »
آهان متوجه شدم.
حله، آخر باید برم فیزیکی ببینم تست کنم بخرم  ;D اتفاقا مثل شما هم من اصفهانم، اگه جایی پاساژی جایی سراغ دارید که یه جورایی منبع لوازم کامپیوتری و اینا باشه بگید ممنون می‌شم.

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #11 : 25 فروردین 1401، 12:58 ب‌ظ »
توی خیابان طالقانی یه مجتمعی هست که پر از مغازه‌های کامپیوتری هست. شاید اونجا بتونید پیدا کنید.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #12 : 25 فروردین 1401، 01:04 ب‌ظ »
مثل اینکه شهر های اصفهان و یزد همه گنو لینوکسی ها رو به انحصار گرفتن ! مشهدی داریم اینجا ؟ 😃️
آرچ و گنوم!

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
« پاسخ #13 : 25 فروردین 1401، 01:14 ب‌ظ »
یه بار دیگه مجموعه‌ی موس و کیبورد استاندارد شیائومی رو پیشنهاد می‌کنم. طراحی زیبا و مدرن با شیب ۶ درجه‌ای، کلیدهای جزیره‌ای با ...
خیلی جالب بنظر میاد از عکساش. شما خودتون از همین استفاده می‌کنید؟
من خودم نمی‌دونم چرا هر کیبوردی که می‌خرم بعد یه مدت ال‌ای‌دی کلید numlockـش می‌سوزه. اینا همچین مشکلاتی رو ندارن؟
خداحافظ لینوکس!

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
« پاسخ #14 : 25 فروردین 1401، 01:25 ب‌ظ »
ممنون از دوستان، فعلا یه کیبورد HP خیلی نرم خریدم، نمونش توی سایت‌ها ایرانی نبود ولی خوبه، این مدل شیائومی هم هزینش یکم واسم مقدور نبود.
بازم ممنون از دوستان