انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: GNU Linux یا Custom ROM برای گوشی موبایل !؟  (دفعات بازدید: 8695 بار)

0 کاربر و 20 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ubuntuiir

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 63
پاسخ : GNU Linux یا Custom ROM برای گوشی موبایل !؟
« پاسخ #90 : 11 اردیبهشت 1401، 04:42 ب‌ظ »
یه مدت روت کرده بودم، گوشیم تا اندروید ۵ ساپورت شد بعد کاستوم رام زدم.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19702
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #91 : 11 اردیبهشت 1401، 05:00 ب‌ظ »
بوت لودر راحت باز میشه
بوت‌لودر باز بشه، ولی وقتی اصلاً fastboot نداره، به چه دردی می‌خوره؟ می‌ره توی محیطی به اسم Download mode که برای کار، نیاز به یک نرم‌افزار مالکیتی به اسم Odin است. البته یه نرم‌افزار آزاد به اسم Heimdall هم هست که با مهندسی معکوس نوشته شده و روی خیلی از گوشی‌هاش درست کار نمی‌کنه.

گوشی های سامسونگ از اکثر رام ها پشتیبانی میکنن مخصوصا اس ها
به کی داری می‌گی این رو؟ من چهار سال شغلم توسعهٔ رام اندرویدی بود و تنها سامسونگی که همه‌چیزش (اون هم تقریباً) درست کار می‌کرد، S5 بود. همین الآن هم می‌بینیم که برای هیچ گوشی سامسونگی، لینیج رسمی بر پایهٔ اندروید ۱۲ منتشر نشده!

نفر بلد نباشه و وقت یاد گرفتنش رو هم نداشته باشه. همه که نمیتونن تحلیلگر کد باشند اونم کد سیستم عامل.
خب در اون صورت یا باید به سازنده اعتماد داشته باشه، یا استفاده نکنه!

من خودم از رام های سامسونگ دل خوشی ندارم چون سرویسهای الکی و زائد روش نصبه، ولی در مقایسه با رام های بی نام و نشان و بی اعتبار، خیلی قابل اطمینان تره.
از چه نظر قابل اعتمادتره؟ رامی که مالکتیه، چه فرقی داره سامسونگ داده باشه بیرون یا علی‌اصغر، ۵ ساله از قم؟

خب روت کنید حذف کنید
کاش به همین سادگی بود. خدمت‌های سامسونگ خیلی زیاد در هم تنیده هستن و حذف یکیشون ممکنه تعداد زیای از برنامه‌هاش رو از کار بندازه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ubuntuiir

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #92 : 11 اردیبهشت 1401، 05:46 ب‌ظ »
از چه نظر قابل اعتمادتره؟ رامی که مالکتیه، چه فرقی داره سامسونگ داده باشه بیرون یا علی‌اصغر، ۵ ساله از قم؟
از این نظر که یه شرکت بزرگ مثل سامسونگ اگه سوء استفاده هم بکنه برای اهداف خودش مثل نشان دادن تبلیغات مناسب با سلیقه من و جمع آوری دیتابیس و اینطور کارهای سطح بالا سوء استفاده میکنه که تبعات جدی و مستقیم برای کاربر خصوصاً کاربر ایرانی نداره، ولی اگه علی اصغر از قم یا تهران برای کاربر ایرانی رام ساخته باشه، کاربر دست از پا خطا کنه باید بره زندان آب خنک بخوره. فرقش اینه.
« آخرین ویرایش: 11 اردیبهشت 1401، 05:49 ب‌ظ توسط ubuntuiir »

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #93 : 11 اردیبهشت 1401، 06:53 ب‌ظ »
چه ربطی داره به زندان و شرکت و ... ؟
الان دبیان شرکت خاصی پشتش نیست مال جامعه کاربریشه
الان ترس داره ؟
کاستوم رامی مثل لینچ و... اگه ازاد باشه (هر نرم افزار ازادی فقط کاستوم رام نه ) شما مالک اون هستید دیگه مهم نیست شرکت یا فرد سازنده چی میخواد شما این اجازه رو داربد که هر طور میخوان استفاده تکثیر انتشار تغییر و هر کاری میخواین باهاش کنید  \\:D/
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #94 : 11 اردیبهشت 1401، 07:34 ب‌ظ »
از درکتون نسبت به آزادی نرم افزار اطمینان دارید ؟
آرچ و گنوم!

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1582
« پاسخ #95 : 11 اردیبهشت 1401، 07:54 ب‌ظ »
چه ربطی داره به زندان و شرکت و ... ؟
الان دبیان شرکت خاصی پشتش نیست مال جامعه کاربریشه
الان ترس داره ؟
کاستوم رامی مثل لینچ و... اگه ازاد باشه (هر نرم افزار ازادی فقط کاستوم رام نه ) شما مالک اون هستید دیگه مهم نیست شرکت یا فرد سازنده چی میخواد شما این اجازه رو داربد که هر طور میخوان استفاده تکثیر انتشار تغییر و هر کاری میخواین باهاش کنید  \\:D/
قانون حمایت از ناشر رو یع بار مطالعه کنید
:My Instagram
_.hartin._

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #96 : 11 اردیبهشت 1401، 08:15 ب‌ظ »
نه برداشتم از حرفشون چیز دیگه بود الان که دوباره خوندم متوجه منظورشون شدم  :P  بدنم داره مور مور میشه  :-X
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #97 : 11 اردیبهشت 1401، 10:05 ب‌ظ »
از این نظر که یه شرکت بزرگ مثل سامسونگ اگه سوء استفاده هم بکنه برای اهداف خودش مثل نشان دادن تبلیغات مناسب با سلیقه من و جمع آوری دیتابیس و اینطور کارهای سطح بالا سوء استفاده میکنه که تبعات جدی و مستقیم برای کاربر خصوصاً کاربر ایرانی نداره، ولی اگه علی اصغر از قم یا تهران برای کاربر ایرانی رام ساخته باشه، کاربر دست از پا خطا کنه باید بره زندان آب خنک بخوره. فرقش اینه.
کی تا حالا برای کاربر ایرانی رام می‌ساخته‌ن؟ چنین چیزی ندیده‌م.
به هر حال در فروم xda تعداد زیادی توسعه‌دهنده‌ی شناخته شده دارن فعالیت می‌کنن و رام‌هاشون هم توسط جامعه‌ی کاربری بررسی میشه و اگه یه رام ریشه‌دار و معتبر استفاده کنی نیازی نیست درگیر توهمات توطئه باشی.

سامسومگ برای رام ها عالیه و کیفیت خوبی داره و رام خودش فوق العاده هست
رو چه حسابی؟
درایورهاش رو می‌ده که نمی‌ده!
APIهای داخلیش رو می‌ده که نمی‌ده!
تغییراتش رو کرنل رو می‌ده که نمی‌ده!
کد مبدأ رام استوکش رو می‌ده که نمی‌ده!
حتا حالت fastboot استانداردی داره که نداره!
بوت لودر راحت باز میشه
گوشی های سامسونگ از اکثر رام ها پشتیبانی میکنن مخصوصا اس ها
چرا من نمی‌تونم کمترین ارتباطی بین اون چیزی که نقل‌قول کردی با چیزی که نوشتی پیدا کنم؟
« آخرین ویرایش: 11 اردیبهشت 1401، 10:13 ب‌ظ توسط آرمان اسماعیلی »
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19702
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #98 : 12 اردیبهشت 1401، 05:00 ب‌ظ »
این که فکر می‌کنید سامسونگ شما رو مثل خیار نمی‌فروشه به همونی که علی‌اصغر بهش می‌فروشه، خیلی جای بحث و تأمل داره!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ubuntuiir

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #99 : 12 اردیبهشت 1401، 05:15 ب‌ظ »
این که فکر می‌کنید سامسونگ شما رو مثل خیار نمی‌فروشه به همونی که علی‌اصغر بهش می‌فروشه، خیلی جای بحث و تأمل داره!
سامسونگ چیزهای زیادی برای از دست دادن داره و به خاطر همین کاری نمیکنه که مردم دنیا تحریمش کنند ولی علی اصغر چیز زیادی برای از دست دادن نداره!
پس شما احتمالاً به کاربرانی که به مسنجر های داخلی هم اعتماد ندارند و مثلاً واتس اپ رو به سروش ترجیح میدن ایراد میگیرید؟!!! :o آره دیگه، هر دو آزاد نیستند، پس نتیجه میگیریم که: واتس اپ = سروش!
آخه این چه استدلالیه؟!  ???
این عقاید اشتباه شما رو به مرحله ای رسونده که اگه بعنوان مثال یه دوستی داشته باشید که آشنا به علوم انفورماتیک و مسائل امنیتی نباشه و از شما بپرسه سروش نصب کنم یا واتس اپ، شما در جوابش میگید فرقی نمیکنه، و او هم بر حسب حرف شما ممکنه سروش رو نصب کنه و با دست خودش گوشی اش رو تبدیل به ابزار خطرناکی علیه خودش بکنه!
همانطور که عرض کردم، من از بین یک سیستم عامل آزاد که آدمای زیادی کد و رفتارش رو بررسی کردند و یک سیستم عامل بسته مثل رام سامسونگ، قطعاً اولی رو ترجیح میدم. ولی اگه انتخاب بین یک سیستم عامل نامعتبر باشه (که ظاهرا آزاده ولی هیچکس صحت عملکرد و کدهاش رو بررسی نکرده) و رام سامسونگ، من که نه، خود عقل میگه دومی خطرش کمتره. نمیدونم کجای حرفم ایراد داره که دوستان گرامی حاضر در این تاپیک در برابرش مقاومت میکنند! واقعاً نمیدونم!
« آخرین ویرایش: 12 اردیبهشت 1401، 05:42 ب‌ظ توسط ubuntuiir »

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #100 : 12 اردیبهشت 1401، 05:17 ب‌ظ »
نقل‌قول
سامسونگ چیزهای زیادی برای از دست دادن داره و به خاطر همین هم که شده کاری نمیکنه که مردم دنیا تحریمش کنند
اگه ویندوز تحریم شد سامسونگم میشه! راستی سامسونگ نمیگه اینارو میگیرم واسه جاسوسی که!
ویرایش: حداقل ترین چیزی که میتونم بگم ۹۰ درصد مردم براشون اهمیتی نداره که اطلاعاتشون گرفته شه و دلشون با کلماتی مثل آقا مگه میشه گوگل جاسوسی کنه و ما چی داریم و... خوش میکنن ;)

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #101 : 12 اردیبهشت 1401، 08:55 ب‌ظ »
حرف حساب جواب نداره مشکل ریشه ای است فرد تا ۱۵ سال رو با ۹۰ درصد میتونی بفهمونی و از این رو به اون رو بشه تا بیست سال ۷۰_۷۵ درصد تا سی سال ۵۰_۵۵ درصد بالا تر ۲۰ درصد هم زیادشه
مثل اینه که یک قاتل که چهل ساله داری روزی سه وعده گوشت ادم میخوره خودش نمیدونه فکر می کنه مرغه رو بفهمونی که کلم و سبزی سالم هم هست !!  :o عجب مثالی برگام !

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 845
  • میلاد فشی
« پاسخ #102 : 13 اردیبهشت 1401، 12:55 ق‌ظ »
ببخشید برای سوالم تاپیک جدید ایجاد نکردم.در دیوایس های Degoogle شده شما برای نصب نرم افزارهای Third party مثل WhatsApp و Telegram از چه منبعی استفاده میکنید!? چون فروشگاه Play store  رو نداریم.از فایل apk هم امن نیست و هم بعذا آپدیت ها رو به طور خودکار نمیتونی بگیری.راه حل شما چیه!?
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #103 : 13 اردیبهشت 1401، 12:58 ق‌ظ »
اومدی دنبال ازادی نرم افزار و امنیت اطلاعات ، بعد میخوای واتساپ نصب کنی ؟
( Third party میشه شخص ثالث
دیوایس : دستگاه
اپدیت هم بروزرسانی
تلگرام و واتساپ و فروشگاه پلی یا دست کم پلی استور ، اینجوری هم نوشته بشن بازم منظورو میرسونن ! )
« آخرین ویرایش: 13 اردیبهشت 1401، 01:04 ق‌ظ توسط ㅤsudoㅤ »
آرچ و گنوم!

آفلاین EnriqueTTE

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 607
« پاسخ #104 : 13 اردیبهشت 1401، 12:59 ق‌ظ »
اومدی دنبال ازادی نرم افزار و امنیت اطلاعات ، بعد میخوای واتساپ نصب کنی ؟
یه نفر دزدی کنه بهتر ازینه ده نفر دزدی کنن.
I am Enriquette