انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: GNU Linux یا Custom ROM برای گوشی موبایل !؟  (دفعات بازدید: 8630 بار)

0 کاربر و 12 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1582
پاسخ : GNU Linux یا Custom ROM برای گوشی موبایل !؟
« پاسخ #165 : 19 اردیبهشت 1401، 04:04 ب‌ظ »
باید یه گوشی جدا برای نرم افزار مالکیتی داشت یکی شخصی
:My Instagram
_.hartin._

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 845
  • میلاد فشی
« پاسخ #166 : 19 اردیبهشت 1401، 04:04 ب‌ظ »
تا جایی که میدونم نه دقیق نمیدونم
مگه ویز مال گوگل نبود ؟
ویز در ابتدا یک استارتاپ اسراییلی بوده که توسط گوگل خریداری شده
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی
« پاسخ #167 : 19 اردیبهشت 1401، 04:36 ب‌ظ »
مهندس بهزادی شما خودتون از کدوم فرهنگ لغت استفاده میکنید.من دیکشنری های Foss رو بررسی کردم هیچ کدوم به خوبی bluedict مالکیتی نبود.البته فقط تو دیکشنری های آفلاین .دارم وسوسه میشم blue dict رو نصب کنم \\:D/ فعلا مقاومت کردم  :D
شخصا علاقه ای به اینستاگرام ندارم و یوتوب رو ترجیح میدم.ولی سوالی که برام پیش اومده شما خودتون اینستاگرام رو روی گوشی نصب کردید یا نه !؟ از نظر امنیتی و محرمانگی و حفظ حریم خصوصی این سوال رو میپرسم.و خدای ناکرده قصد فضولی ندارم.توصیه شما چیه !؟ اینستاگرام رو نصب کنیم یا نه !؟ آیا اینستاگرام هم مثل یوتوب نرم افزار آزاد داره !؟منظورم libretube هستش
« آخرین ویرایش: 19 اردیبهشت 1401، 04:41 ب‌ظ توسط milad.fashi »
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #168 : 19 اردیبهشت 1401، 04:38 ب‌ظ »
ببین آرتین جان نمیدونم چه جوری بگم تا درک کنی ولی فقط اینکه اطلاعات شخصی رو در یک گوشی مخصوص نرم افزارهای مالکیتی قرار ندی ، سوای داده ای که برای تبلیغات هدفمند در اختیارشون میزاری ، بازم داری به نرم‌افزارهای غیرآزاد برای رشد و قدرتمند تر شدنشون کمک میکنی !
آرچ و گنوم!

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی
« پاسخ #169 : 19 اردیبهشت 1401، 04:44 ب‌ظ »
ببین آرتین جان نمیدونم چه جوری بگم تا درک کنی ولی فقط اینکه اطلاعات شخصی رو در یک گوشی مخصوص نرم افزارهای مالکیتی قرار ندی ، سوای داده ای که برای تبلیغات هدفمند در اختیارشون میزاری ، بازم داری به نرم‌افزارهای غیرآزاد برای رشد و قدرتمند تر شدنشون کمک میکنی !
یه وقت میبینی گوشی مون هیچ سیستم عامل آزادی بهش نمیخوره
مثلا من تبلت Asus zenpad 3.0 8 inch دارم .نتونستم براش custom ROM پیدا کنم
تو خریدتون دقت کنید.البته این تبلت من هدیه بوده و چون کادو بوده نگهش داشتم.الان من تصمیم به فروش ندارم و نرم افزارهای مالکیتی رو تصمیم دارم فقط روی اون داشته باشم.
« آخرین ویرایش: 19 اردیبهشت 1401، 04:47 ب‌ظ توسط milad.fashi »

آفلاین ɴɪᴍᴀ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1275
  • یه برنامه نویس 13 ساله :)
    • smartnima Website

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی
« پاسخ #171 : 19 اردیبهشت 1401، 05:20 ب‌ظ »
https://forum.xda-developers.com/t/rom-7-1-2-unofficial-lineageos-14-1-weekly-builds-for-asus-zenpad-8-0-z380k-n-l.3968526/
نیما جان اینو قبلا دیدم .نصبش نکردم چون هم خیلی قدیمی بود و هم غیررسمی برا همین بهش اعتماد نکردم و ترجیح دادم روی رام رسمی باقی بمونم.همچنین نسخه اندروید رام رسمی با این یکیه و از این نظر هم برتری نداره.هر دو اندروید 7 هستند

آفلاین ɴɪᴍᴀ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1275
  • یه برنامه نویس 13 ساله :)
    • smartnima Website
« پاسخ #172 : 19 اردیبهشت 1401، 05:22 ب‌ظ »
آهان، درسته : )

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #173 : 19 اردیبهشت 1401، 08:12 ب‌ظ »
تو دنیای امروز سخته از اونا استفاده نکنی البته ای او اس رو نمیگنم حتی گوگل هم منظورم نیست نشان و نرم افزار های بانک و اینستاگرام تازه اگر بخای خیلی بهتر کار کنی میتونی فیزیکی میکروفن و دوربین گوشی رو قطع کنید مثلا خودم از داک داک گو استفاده میکنم ولی اگر جواب درست نداد از گوگل همیشه تو هر چیزی بهترین پرفورمنس رو کار هیبرید داره از ماشین تا گوشی و کامپیوتر ...
_.hartin._

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی
« پاسخ #174 : 19 اردیبهشت 1401، 09:13 ب‌ظ »
تو دنیای امروز سخته از اونا استفاده نکنی البته ای او اس رو نمیگنم حتی گوگل هم منظورم نیست نشان و نرم افزار های بانک و اینستاگرام تازه اگر بخای خیلی بهتر کار کنی میتونی فیزیکی میکروفن و دوربین گوشی رو قطع کنید مثلا خودم از داک داک گو استفاده میکنم ولی اگر جواب درست نداد از گوگل همیشه تو هر چیزی بهترین پرفورمنس رو کار هیبرید داره از ماشین تا گوشی و کامپیوتر ...
من علاقه ای به اینستاگرام ندارم البته این کاملا شخصیه.من به جای اینستاگرام یه یه سری دیکشنری و نرم افزار مالکیتی و تجاری زبان انگلیسی احتیاج دارم.OSM هم ظاهرا نرم افزار خوبیه و میشه به جای نشان ازش استفاده کرد.محیط فارسی داره.نقشه های همه شهرهای بزرگ ایران رو داره و میشه دانلودشون کرد  که آفلاین هم کارکنه.صداهای طبیعی ضبط شده فارسی هم داره تا به صورت سخنگو تو مسیریابی راهنمایی کنه.برای نرم افزارهای بانکی باهات موافقم.چاره ای جز نصب شون نداریم.
به نظرتون بهتر نیست نگاه صفر و یکی نداشته باشیم!؟ منظورم اینه کمالگرا نباشیم.نگاه همه یا هیچ نداشته باشیم.قرار نیست همه نرم افزارهای گوشی ما متن باز و آزاد باشه.از اون ور بوم هم نباید بیفتیم که از هر برنامه ای استفاده کنیم و برده گوگل و متا یا فیس بوک و... بشیم.مگه همین میانه روی اوبونتو نبود که باعث محبوبیت ش بین تازه کارها شد.من وقتی از ویندوز به گنولینوکس مهاجرت کردم اولین توزیعی که نصب کردم اوبونتو بود.توزیعی که خیلی از تندروها اون رو آزاد نمیدونند و تحریمش میکنند! نمیدونم شاید این نگاه من هم درست نباشه و بهش نقد وارد باشه ولی من این طور فکر میکنم
« آخرین ویرایش: 19 اردیبهشت 1401، 09:51 ب‌ظ توسط milad.fashi »

آفلاین EnriqueTTE

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 607
« پاسخ #175 : 19 اردیبهشت 1401، 10:04 ب‌ظ »
وقتی مجبور به استفاده باشی آره، اما واسه من که پول خرید یه گوشی جدید رو ندارم، واتس اپ رو داخل secure folder نصب کردم تا حداقل دسترسی کمتری به اطلاعات داشته باشه. راه دیگه‌ای ندارم فعلا که
I am Enriquette

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #176 : 19 اردیبهشت 1401، 10:20 ب‌ظ »
مصلا گلکسی اس ۳ یا اس ۴ قیمت مناسب دارن میتونید تهیه کنید ازشون برای کاستوم رام استفاده کنید و از گوشی الان به عنوان گوشی معمول
_.hartin._

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #177 : 19 اردیبهشت 1401، 10:20 ب‌ظ »
من علاقه ای به اینستاگرام ندارم البته این کاملا شخصیه.من به جای اینستاگرام یه یه سری دیکشنری و نرم افزار مالکیتی و تجاری زبان انگلیسی احتیاج دارم.OSM هم ظاهرا نرم افزار خوبیه و میشه به جای نشان ازش استفاده کرد.محیط فارسی داره.نقشه های همه شهرهای بزرگ ایران رو داره و میشه دانلودشون کرد  که آفلاین هم کارکنه.صداهای طبیعی ضبط شده فارسی هم داره تا به صورت سخنگو تو مسیریابی راهنمایی کنه.برای نرم افزارهای بانکی باهات موافقم.چاره ای جز نصب شون نداریم.
به نظرتون بهتر نیست نگاه صفر و یکی نداشته باشیم!؟ منظورم اینه کمالگرا نباشیم.نگاه همه یا هیچ نداشته باشیم.قرار نیست همه نرم افزارهای گوشی ما متن باز و آزاد باشه.از اون ور بوم هم نباید بیفتیم که از هر برنامه ای استفاده کنیم و برده گوگل و متا یا فیس بوک و... بشیم.مگه همین میانه روی اوبونتو نبود که باعث محبوبیت ش بین تازه کارها شد.من وقتی از ویندوز به گنولینوکس مهاجرت کردم اولین توزیعی که نصب کردم اوبونتو بود.توزیعی که خیلی از تندروها اون رو آزاد نمیدونند و تحریمش میکنند! نمیدونم شاید این نگاه من هم درست نباشه و بهش نقد وارد باشه ولی من این طور فکر میکنم
منم همینو میگم
_.hartin._

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی
« پاسخ #178 : 19 اردیبهشت 1401، 10:27 ب‌ظ »
وقتی مجبور به استفاده باشی آره، اما واسه من که پول خرید یه گوشی جدید رو ندارم، واتس اپ رو داخل secure folder نصب کردم تا حداقل دسترسی کمتری به اطلاعات داشته باشه. راه دیگه‌ای ندارم فعلا که
من دیشب یه قابلیت جالب از ماتریکس تو یوتوب دیدم.چیز زیادی دستگیرم نشد.ولی موضوع راجب element 1 بود.قابلیتی به اسم پل یا Bridge.بتونیم از المنت به واتساپ و فیسبوک و تلگرام پل بزنیم و به مخاطبین هر سه پیام رسان بواسطه پلی که المنت ایجاد میکنه پیام بدیم.این همون جیزیه که ما میخوایم.البته امیدوارم این سرویسش پولی نباشه.اطلاعات بیشتری ازش بدستم اومد حتما به اشتراک میزارم

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی
« پاسخ #179 : 19 اردیبهشت 1401، 11:28 ب‌ظ »
متاسفانه این قابلیت پل زدن به تلگرام و سیگنال و واتساپ پولیه و ماهی 5$ باید پرداخت کنیم.اینم منبع از المنت وان ](*,)
https://element.io/blog/element-one-all-of-matrix-whatsapp-signal-and-telegram-in-one-place/