انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: GNU Linux یا Custom ROM برای گوشی موبایل !؟  (دفعات بازدید: 8622 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
پاسخ : GNU Linux یا Custom ROM برای گوشی موبایل !؟
« پاسخ #180 : 19 اردیبهشت 1401، 11:57 ب‌ظ »
این مخصوص المنته ، گویا خود ماتریکس راه داره برای پل زدن ! منبع : تجربه شخصی گروه خودمون !
آرچ و گنوم!

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 845
  • میلاد فشی
« پاسخ #181 : 20 اردیبهشت 1401، 12:36 ق‌ظ »
این مخصوص المنته ، گویا خود ماتریکس راه داره برای پل زدن ! منبع : تجربه شخصی گروه خودمون !
خوب محبت کنید تجربیات تون رو به اشتراک بگذارید  :) این واقعا کمک میکنه به تحریم واتساپ
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #182 : 20 اردیبهشت 1401، 03:05 ق‌ظ »
گفتم گویا ، چرا که نیما جان برامون انجام داده ، حوصله نداشتم خودم برم دربیارم روششو سپردم به ایشون ، نیما خودت بگو چجوریشو : )
آرچ و گنوم!

آفلاین ɴɪᴍᴀ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1275
  • یه برنامه نویس 13 ساله :)
    • smartnima Website
« پاسخ #183 : 20 اردیبهشت 1401، 10:08 ق‌ظ »
سلام :)
این روش رسمی نیست و اینی که من استفاده کردم یه رباته که پیامایی که تو کانال یا گروه تلگرام میاد رو متصل به روم ماتریکس میکنه! و البته این دوطرفه نیست که بیاد پیام های ماتریکسم بفرسته تلگرام :)
https://www.t2host.io/telegram/

برای واتساپ هم مینونید اینحا رو ببینید: https://github.com/YunoHost-Apps/mautrix_whatsapp_ynh

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19702
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #184 : 20 اردیبهشت 1401، 12:50 ب‌ظ »
باید یه گوشی جدا برای نرم افزار مالکیتی داشت یکی شخصی
چرا باید؟ من یه گوشی دارم که روش فقط نرم‌افزار آزاد دارم.

مهندس بهزادی شما خودتون از کدوم فرهنگ لغت استفاده میکنید.من دیکشنری های Foss رو بررسی کردم هیچ کدوم به خوبی bluedict مالکیتی نبود.البته فقط تو دیکشنری های آفلاین .دارم وسوسه میشم blue dict رو نصب کنم \\:D/ فعلا مقاومت کردم  :D
من قدیم Qdic استفاده می‌کردم. الآن مدّت‌هاست که ندارم و از ویکی‌پیدا استفاده می‌کنم به جاش.

شخصا علاقه ای به اینستاگرام ندارم و یوتوب رو ترجیح میدم.ولی سوالی که برام پیش اومده شما خودتون اینستاگرام رو روی گوشی نصب کردید یا نه !؟ از نظر امنیتی و محرمانگی و حفظ حریم خصوصی این سوال رو میپرسم.و خدای ناکرده قصد فضولی ندارم.توصیه شما چیه !؟ اینستاگرام رو نصب کنیم یا نه !؟ آیا اینستاگرام هم مثل یوتوب نرم افزار آزاد داره !؟منظورم libretube هستش
من اینستاگرم رو نصب نکردم و فعّالیتی هم روش ندارم. به‌جاش از پیکسل‌فد استفاده می‌کنم: https://pixelfed.org
ولی اون زمان که تو اینستاگرم بودم، از برنامهٔ آزاد بارینستا استفاده می‌کردم براش.

متاسفانه این قابلیت پل زدن به تلگرام و سیگنال و واتساپ پولیه و ماهی 5$ باید پرداخت کنیم.اینم منبع از المنت وان ](*,)
https://element.io/blog/element-one-all-of-matrix-whatsapp-signal-and-telegram-in-one-place/
نه. اگه بخوای از خدمات المنت وان استفاده کنی پولیه. من روی سرور خودم پلش رو راه انداختم و رایگان و بدون فیلتر، تلگرام و پیام‌های اینستاگرمم رو روی ماتریکس دارم.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی
« پاسخ #185 : 20 اردیبهشت 1401، 02:51 ب‌ظ »
نقل‌قول
من روی سرور خودم پلش رو راه انداختم و رایگان و بدون فیلتر، تلگرام و پیام‌های اینستاگرمم رو روی ماتریکس دارم.
میشه از بردهای رزبری پای برای سخت افزار این سرور استفاده کرد!؟ اینطوری برای اغلب ما خریداری یه سرور VPS به صرفه نیست.اگه از برد رزبری پای خونگی میشه استفاده کرد باید حداقل چه مقدار ram و storage داشته باشیم!؟
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #186 : 20 اردیبهشت 1401، 09:01 ب‌ظ »
از لحاظ نظری میشه. ولی باید ببینید سخت‌افزار رزبری‌پای قدرت لازم رو داره یا نه.
« آخرین ویرایش: 21 اردیبهشت 1401، 10:16 ق‌ظ توسط Dragon- »
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #187 : 21 اردیبهشت 1401، 01:20 ق‌ظ »
رزبری‌پای قدرتش رو داره. منتها چون تلگرام فیلتره، نمی‌شه تلگرام رو بهش پل کرد. ولی اینستاگرم نباید مشکلی داشته باشه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ɴɪᴍᴀ

• High Hero Member
  • *
    • smartnima Website
« پاسخ #188 : 21 اردیبهشت 1401، 10:50 ق‌ظ »
آقای بهزادی، ببخشید، رو کامپیوتر شخصی هم میشه؟ میخوام وقتی که کامپیوترم روشنه این کار اتومات انحام بشه!
ممنون :)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #189 : 21 اردیبهشت 1401، 10:56 ق‌ظ »
می‌شه. ولی خب وقتی رایانه‌ات روشن نیست،‌پیامی نمی‌گیری و اگه اون موقع کسی بهت پیام بفرسته، هرگز بهت نخواهد رسید.

آفلاین ɴɪᴍᴀ

• High Hero Member
  • *
    • smartnima Website
« پاسخ #190 : 21 اردیبهشت 1401، 11:50 ق‌ظ »
بله، درسته! مشکلی ندارم چون کامپیوترم تا شب روشنه :)
و فعلا هم برای تست میخوام انجامش بدم، ممنون میشم راهنمایی کنید  :)

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی
« پاسخ #191 : 23 اردیبهشت 1401، 12:43 ق‌ظ »
مهندس بهزادی عزیز ممنون بابت معرفی نرم افزارهای آزاد و اشتراک تجربیات تون.واقعا نرم افزارهای خیلی خوبی رو معرفی کردید.واقعا پست های شما لایک داره.حیف دکمه تشکری وجود نداره  :) همیشه پست های شما تو فروم موردعلاقه من بوده
نرم افزار QDic واقعا همون چیزیه که من میخواستم.دیکشنری های stardict بهش میخوره و دیکشنری های English خیلی زیادی مثل Oxford و Longman و ... داره.من لانگمن رو نصب کردم خیلی خوب بود.فقط نسبت به Bluedict هنوز یه کاستی هایی داره.مثلا دیکشنری خوب آریان پور برای bluedict هست ولی برای این نیست.یا لانگمن بلودیکت تلفظ های طبیعی رو هم داره ولی این نداره.تلفظ طبیعی و ضبط شده حتی جملات رو هم داره ! البته این کاستی ها کمی با تقویت زیان و خوندن دیکشنری های بریتیش و شناخت اصولی فنوتیک ها جبران میشه.اما در عوض از نرم افرار آزاد استفاده میکنیم و دنبال کرک و نسخه های مود شده مشکوک و ناشناس که احتمالا تهدیدات و حفره امنیتی هستند نمیریم  ;)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #192 : 24 اردیبهشت 1401، 01:03 ب‌ظ »
و فعلا هم برای تست میخوام انجامش بدم، ممنون میشم راهنمایی کنید  :)
پرسش جدید > موضوع جدید

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی
« پاسخ #193 : 25 اردیبهشت 1401، 02:26 ق‌ظ »
من رزبری پای ندارم.آیا فعلا میتونم به این نسخه Mobile Web  App واتساپ که لایسنس MIT داره و متن بازه اعتماد کنم !؟
https://f-droid.org/packages/io.kuenzler.whatsappwebtogo/
چون به شدت برای ارتباط با دوستان و آشنایان خود بهش نیاز دارم
نسخه اصلی رو در واقع روی تبلت دارم.اگر با اغماض نگاه کنیم میشه این ورژن رو نصب کرد!؟
« آخرین ویرایش: 26 اردیبهشت 1401، 11:58 ق‌ظ توسط milad.fashi »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #194 : 25 اردیبهشت 1401، 10:38 ق‌ظ »
بله. از خود واتس‌اپ امن‌تره لااقل