انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: شخصی سازی یه ران لول و پرسشی درباره نمایشگر ها در صفحه ورود و تی تی وای  (دفعات بازدید: 451 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
درود دوستان ، درود بزرگواران : )
توزیع دوان ، اینیت اپن ارسی و دسکتاپ گنوم !
۱ ، ران لول صفر تا دو به ترتیب خاموش ، تک کاربره و حالت گرافیکیه ، ششمی رو هم که راه اندازه مجدد در اختیار گرفته ! اما خب باقیشون خالین ، میخوام ران لول سوم محیط کاربریش متنی باشه و چند کاربره ، به اینترنت هم دسترسی داشته باشه ، چجوری باید پیکربندیش کنم و از کجا ؟
۲ ، نمایشگر خود لپ تاپم اسیب دیده و یه نمایشگر دیگه بهش وصل کردم با کابل ، وقتی خود سیستم عامل بالا میاد تنظیم کرده ام که فقط از نمایشگر خارجی استفاده کنه ولی برای صفحه ورود نمیدونم چیکار کنم چراکه از هر دو استفاده میکنه ! فیلد ورود رمز و انتخاب کابر و در کل همه چیز روی نمایشگر اصلی که خرابه و چیزی نمایان نمیشه هست و فقط تصویر زمینش میاد روی نمایشگر خارجی ، چاره ای داره ؟ بخاطر همین موضوع خیلی وقته تنظیم کردم رمز نپرسه و وارد بشه که امنیت رو زیر سوال برده !
۳ ، وقتی وارد محیط تی تی وای میشم هم همین داستان هست با این تفاوت که همه چیز روی نمایشگر خارجیه اما خب نمایشگر خراب لپ تاپ هم روشنه و بخشیش میوفته اونجا ! در محیط متنی چه دستوری تنظیم میکنه که فقط از فلان نمایشگر استفاده کن ؟
آرچ و گنوم!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
گمون کنم تاپیکام تازگیا شدن مثل پیامک های ایرانسل ! ندیده ردشون میکنین 🥲
« آخرین ویرایش: 26 اردیبهشت 1401، 05:44 ب‌ظ توسط ㅤsudoㅤ »
آرچ و گنوم!

آفلاین mobin1387

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 495
  • به زودی اینجا چیزی نوشته خواهد شد!
فکر کنم تنها کسی که به این مسئله مسلط باشه خودمم و متاسفانه به خاطر امتحانات فرصت ندارم که توضیح بدم. فقط تا همینجا بگم که این صفحه از ویکی جنتو احتمالا شمارو به جواب میرسونه : https://wiki.gentoo.org/wiki/OpenRC#Runlevels

بعدش می‌تونید با دستور rc-update سرویس های مختلف رو بهش اضافه کنید:
sudo rc-update add یا del [service] [runlevel]

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
سپاس ، ولی دو پرسش دیگه که به اپن ارسی ربطی ندارن 🤷🏻‍♂️
نقل‌قول
بعدش می‌تونید با دستور rc-update سرویس های مختلف رو بهش اضافه کنید
از کجا بدونم چه سرویس هایی نیازه ؟
آرچ و گنوم!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19702
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
وقتی انتخاب‌هات تا این حد خاص می‌شن،‌ خودت رو از جامعهٔ کاربری بزرگ‌تر محروم می‌کنی و طبیعیه که افراد کم‌تری بدونن مشکلت چیه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین mobin1387

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 495
  • به زودی اینجا چیزی نوشته خواهد شد!
وقتی انتخاب‌هات تا این حد خاص می‌شن،‌ خودت رو از جامعهٔ کاربری بزرگ‌تر محروم می‌کنی و طبیعیه که افراد کم‌تری بدونن مشکلت چیه.
درسته!
جناب sudo، فکر می‌کنم بهتر باشه بیشتر از منابع انگلیسی استفاده کنین. جامعه فارسی توزیع های بدون systemd نسبتا کوچیکه.
فکر می‌کنم بهتر باشه این مسئله رو هم در dev1galaxy مطرح کنید.

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
نقل‌قول
در مورد گزینه اول حق با شماس ، ولی پرسش دوم و سومم قبلا هم همین بود و اصلا ربطی به اینیت نداره که !
آرچ و گنوم!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
فکر کنم تنها کسی که به این مسئله مسلط باشه خودمم و متاسفانه به خاطر امتحانات فرصت ندارم که توضیح بدم. فقط تا همینجا بگم که این صفحه از ویکی جنتو احتمالا شمارو به جواب میرسونه : https://wiki.gentoo.org/wiki/OpenRC#Runlevels

بعدش می‌تونید با دستور rc-update سرویس های مختلف رو بهش اضافه کنید:
sudo rc-update add یا del [service] [runlevel]
عذر میخوام من خوندم ولی متوجه نشدم درست ! تو /etc/runlevels باید چیکار کنم ؟

( دوستان دو تا سوال دوم ربطی به اینیت نداره ، ممنون میشم راهنمایی کنید : )
آرچ و گنوم!