انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کتاب در زمینه طراحی وبسایت  (دفعات بازدید: 761 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Nixon

• Full Member
  • *
  • ارسال: 132
  • دبیان + گنوم
کتاب در زمینه طراحی وبسایت
« : 08 خرداد 1401، 04:38 ب‌ظ »
سلام و عرض ادب خدمت تمام دوستان

خوب مسئله این است که من میخوام html5 و CSS3 رو یاد بگیرم

همونطور که میدونید منابع روی اینترنت خیلی زیاده ( خیلی خیلی زیاد  ;D )

اما من میخواستم اگر کتابی برای یادگیری این دو زبان ( البته اگر بشه اسمشون رو زبان گذاشت ) سراغ دارید بهم معرفی کنید ؟ ( ترجیحا کتاب فیزیکی نه پی دی اف )

کاربر تازه کار . حدود دوسال هست از گنو/لینوکس استفاده میکنم . شروع با لینوکس مینت + میزکار xfce - بعدش ابونتو و در آخر دبیان پایدار + میزکار گنوم

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
پاسخ : کتاب در زمینه طراحی وبسایت
« پاسخ #1 : 08 خرداد 1401، 04:42 ب‌ظ »
حالا که بحثش شد دوستان اگه درباره php هم میدونید بگید
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین Nixon

• Full Member
  • *
  • ارسال: 132
  • دبیان + گنوم
« پاسخ #3 : 08 خرداد 1401، 05:35 ب‌ظ »
سلام

https://www.digikala.com/product/dkp-2387797/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%85%D8%B1%D8%AC%D8%B9-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D9%88%D8%A8%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A8%D8%A7-php-mysql-javascript-jquery-css-%D9%88-html-%D8%A7%D8%AB%D8%B1-robin-nixon-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%B4%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C-%DA%A9%DB%8C%D8%A7%D9%86/

ممنون جناب طلایی . اگر براتون مقدور هست یه مقدار درباره خود کتاب توضیح بدید ( مثلا آیا بصورت پروژه محور پیش میره یا ... )

خوب مثل اینکه علاوه بر html و css مطالب دیگه ای رو هم داره . بنظرتون برای منی که میخوام از صفر شروع کنم مناسبه ؟

( سطح دانش من : در حال حاضر فقط یه مقدار پایتون و سی پلاس پلاس بلدم ( در حد مطالبی که توی دانشگاه یاد میدن و شایدم کمتر ) )

صرفا من میخوام برای شروع html و css رو بصورت کامل و با جزئیاتش یاد بگیرم ( اگر بصورت پروژه محور باشه خیلی بهتره یعنی در کنار یادگیری چندتا پروژه کاربردی هم برای حل وجود داشته باشه ) بعد برم سراغ بقیه موارد فرات اند و زبان هایی که مربوط به بک اند میشه

( در کل یه حسی بهم میگه کتاب خیلی سنگیه )

بازم بابت کتابی که معرفی کردید تشکر میکنم
« آخرین ویرایش: 08 خرداد 1401، 05:44 ب‌ظ توسط Nixon »
کاربر تازه کار . حدود دوسال هست از گنو/لینوکس استفاده میکنم . شروع با لینوکس مینت + میزکار xfce - بعدش ابونتو و در آخر دبیان پایدار + میزکار گنوم

آفلاین قاسم طلایی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 121
« پاسخ #4 : 08 خرداد 1401، 07:13 ب‌ظ »
خواهش می کنم.کتاب مرجعه و برای شروع خوبه.بعدش باید برای هر مبحث ریز بشید و کتابای خودشون رو تهیه کنید.آخر کتاب هم پروژه انجام داده.در کل کتاب بسیار خوبیه.البته تخصصی برای html و css نیست ولی برای شروع خوبه
« آخرین ویرایش: 08 خرداد 1401، 07:49 ب‌ظ توسط قاسم طلایی »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19702
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #5 : 08 خرداد 1401، 10:02 ب‌ظ »
کتاب گزینهٔ خوبی برای یادگیری رایانه نیست. چون فرایند چاپ کتاب، دو سال طول می کشه و اطلاعات دوسال پیش، خیلی قدیمی حساب می‌شه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 973
« پاسخ #6 : 09 خرداد 1401، 12:10 ق‌ظ »
سلام بنده هم به جای کتاب دوره‌های آموزشی پیشنهاد می‌کنم، به چند دلیل، یک اینکه به قول آقای بهزادی آپدیت نیستن و دو که مهمترین دلیل هست اینه که شما الان دستورات HTMl, CSS برو اصلا توی w3school و اکثر دستورات کاربردیش توی یک تا دو روز تموم کن، هیچ اتفاقی نمیفته، شما باید تجربه استفاده از هر کدام از این دستورات در جای درست خودش در قالب پروژه داشته باشید که این مسئله با دوره آموزشی ویدئویی مقدور تر هست.
تازه باید در نظر داشته باشید که بعد از آموزش هم شما کلی پروژه تمرینی باید بزنید تا تازه دستتون راه بیفته.

نگران نباشید ولی در پرانتز میگم تازه بعد از همه این موارد شما باید برید به شکل کاملا اصولی HTML5 و اصول سئو را در مقاله‌ها و کتاب‌های مرجع مطالعه داشته باشید، چون توی دوره‌های آموزشی فارسی حداقل من ندیدم که به این موارد در آموزش‌های HTML بپردازن، که البته بهترم هست چون اینها بعدا باید توسط خود فرد جست‌وجو شود، مثلا می‌گویند تگ h1 برای اولین عنوان است ولی دیگه توضیح نمی‌دهند که هر section باید h1 خاص خودش داشته باشه، یا به عنوان مثال فقط از همین section باید در جایی که بار معنایی قراره انتقال پیدا کنه باید استفاده کرد نه هر جا، غیر از اون از همون div استفاده میشه. یه مثال دیگه اینه که میگه header برای بخش‌بندی عنوان سایت که این اشتباه است، header یا footer برای هر بخش(section) و موارد دیگه نیز استفاده میشه.

این یک بند آخرم نگرانش نباشید فقط گوشه ذهنتون داشته باشید بعد از آموزش طراحی، یعنی اینکه یک سایت از لحاظ ظاهری توانستید بالا بیاورید آن وقت روی بخش معنایی و سئو در HTML ریز بشوید.

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #7 : 09 خرداد 1401، 12:49 ق‌ظ »
سلام و عرض ادب خدمت تمام دوستان

خوب مسئله این است که من میخوام html5 و CSS3 رو یاد بگیرم
...
سلام. واقعاً شما اینهمه حال و حوصله دارید که چیزی مثل طراحی سایت رو با کتاب یاد بگیرید؟! مرحبا!
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 973
« پاسخ #8 : 09 خرداد 1401، 10:06 ق‌ظ »
غیر از سایت‌ها معروف دیگه این سایت هم من به تازگی دیدمش، جالب و خوبیش اینه برای هر چیزی مثال ویژوال داره و توضیحاتش کوتاه و مفید:
https://cssreference.io/

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #9 : 09 خرداد 1401، 11:34 ق‌ظ »
کتاب گزینهٔ خوبی برای یادگیری رایانه نیست. چون فرایند چاپ کتاب، دو سال طول می کشه و اطلاعات دوسال پیش، خیلی قدیمی حساب می‌شه.
البته همه دوسال نیست دوتا کتاب من توی ۳ تا ۴ ماه چاپ شدن
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2595
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
« پاسخ #10 : 09 خرداد 1401، 11:42 ق‌ظ »
کتاب چون از پایه درس میده اتفاقا خیلی خوبه، برای چیزای جدید هم کتاب هست ولی زبان اصلی
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین ɴɪᴍᴀ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1275
  • یه برنامه نویس 13 ساله :)
    • smartnima Website
« پاسخ #11 : 09 خرداد 1401، 11:44 ق‌ظ »
دوره اینترنتی از پایه توضیح نمیده؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19702
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #12 : 09 خرداد 1401، 12:16 ب‌ظ »
کتاب چون از پایه درس میده اتفاقا خیلی خوبه، برای چیزای جدید هم کتاب هست ولی زبان اصلی
خب بهتره از مستندات خودش استفاده کنید که هم پایه‌ایه، هم جدید.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین amini_am

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 62
« پاسخ #13 : 09 خرداد 1401، 03:48 ب‌ظ »
کتاب فارسی نخونید. توی هیچ زمینه‌ای از حوزه‌ی مهندسی.

آفلاین 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2595
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
« پاسخ #14 : 09 خرداد 1401، 08:20 ب‌ظ »
دوره اینترنتی از پایه توضیح نمیده؟
چرا. درسته که آدم با دوره اینترنتی بهتر می‌فهمه ، ولی اگر کتاب را بادقت بخوانی و خوب تمرین کنی خیلی عمیق تر می‌فهمی. تازه کتاب کامل تر و با حوصله تر توضیح میده، نگران کمبود وقت هم نیست و در دسترس  تره
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧