انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ترجمه یک کلمه یا پاراگراف به فارسی در صفحه وب (حل شد)  (دفعات بازدید: 676 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ɴɪᴍᴀ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1275
  • یه برنامه نویس 13 ساله :)
    • smartnima Website
سلام،   https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/traduzir-paginas-web/?utm_source=addons.mozilla.org&utm_medium=referral&utm_content=search این هم خوبه و یکی از خوبی هاش اینه میتونی از چند مترجم در این افزونه استفاده کنی اگه اشتباه نکنم بعلاوه اینکه تیکه تیکه میتونی متن ترجمه کنی با کلیک بر روش، کل صفحه هم میشه ترجمه کرد، البته میتونی از goldendict و اضافه کردن trans -e google -s en -t fa -show-original n -show-original-phonetics n -show-translation y -no-ansi -show-translation-phonetics n -show-prompt-message n -show-languages n -show-original-dictionary n -show-dictionary n -show-alternatives n "%GDWORD%" -no-bidi و تنظیم پاپ آپ goldendictهر متنی در هرجا که روش کلیک مینی ترجمه اش ببینی! که خب خیلی خوبه چون حتا تو مرورگر هم نباشی جواب میده
ممنونم، میشه درباره روش goldendict بیشتر توضیح بدید؟

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
ممنونم، میشه درباره روش goldendict بیشتر توضیح بدید؟
حتما :) ببین یه  قطعه کده که در بخش برنامه های goldendict قرار میدی، که این قطعه کد هر متنی رو ترجمش میده با استفاده از مترجم گوگل که اگه دقت کنی fa داره یعنی متن هارو به فارسی تغییر میده، اگه اشتباه نکنم فقط نیازه این رو در goldendict وارد کنی و یه برنامه که اسمش شبیه به trans-shell  هست نصب کنی(دقیق یادم نیست اسمش رو) و این روش اول پیدا کردم ولی متن فارسی درست نمی نوشت و جدا از هم بود که در این آدرس(بالاخره باز پیدا کردم): https://github.com/goldendict/goldendict/issues/1056 چیز بهتری پیدا کردم که فارسی هم خوب نمایش بده، همین دیگه، توضیحی نداره :)
این قطعه کد در بخش برنامه های goldendict قرار میدی و نوع‌ش هم میزاری روی متنی ، و پاپ آپ goldendict هم تنظیم میکنی چطور بالا بیاد ، با فشردن دکمه ای؟ یا  بعد چند ثانیه بالا بیاد..
خودم تنظیم کردم روی هر متنی بزنم یکم صبر کنم ترجمش نمایش میده، که این خیلی خوبه چون هم تو مرورگر هم توی برنامه ها و هرجا کار میکنه..
« آخرین ویرایش: 21 خرداد 1401، 05:01 ب‌ظ توسط ali-n »