انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: کاربر عادی نیازی به رعایت کردن مسائل امنیتی داره؟  (دفعات بازدید: 1211 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1279
  • Dr.Code
    • Personal page
سلام بروبچ
انجمن رو میبینم که میگن فلان کار رو نکن، از کدهای داخل اینترنت استفاده نکن و...
آیا رعایت کردن مسائل امنیتی فرقی به حال یه کاربر عادی داره؟
مثلا یکی وبکم منو هک کنه تصویر قیافه میمون من به چه دردش میخوره؟
یا با اینترنت و سیستم داغونم چقدر می‌تونه رمزارز ماین کنه؟
یا با یه مشت پاورپوینت چیکار کنه؟
یا لوکیشن من رو برای چی میخواد؟

به طور کلی آیا کاربر عادی براش این مسائل مهم باشه و خودش رو عذاب بده یا راحت باشه؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19592
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
حالا قیافه نداری. مغز که داری ;D
این رو ببین: https://peertube.linuxrocks.online/w/p/cTLxvepgDgy1kAYe2x9qWB
خیلی خوب توضیح داده.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
نقل‌قول
تصویر قیافه میمون من
چرا خود زنی میکنی خب ؟ 😂
آرچ و گنوم!

آفلاین بریتانیای کبیر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2345
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
درست است که کاربر عادی براش این چیز ها مهم نیست.
ولی من آرزو داشتم که بتونم به سیستم  مردم عادی نفوذ کنم و از فایل هاشون استفاده مجرمانه بکنم یا باج گیری و ...
خلاصه مریض زیاده.
کار از محکم کاری عیب نمیکنه.
تازه تو تا جایی که می‌تونی از جای مطمئن  کارات را بکن و اگر هم موارد خیلی نادری پیش آمد و چاره ای نداشتی از جاهای دیگر استفاده  کن، ولی همانطور  که گفتم کار از محکم کاری عیب نمیکنه.
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5099
  • اممم . اره دیگه! mehr32
توی اینستاگرام چند نفر وجود داره که غیافشون قشنگه یا اطلاعات به درد بخوری دارند ؟
متا اطلاعاتشون رو برا چی میخواد ؟
توی این دوره زمونه اطلاعات سرمایه شرکت های انحصار گره
بهت قول میدم شرکتشون با پولاشون و حتی خودشون اتیش بگیرند اما اطلاعات کاربراشون بمونه براشون مهم نیست
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین mskf1383

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 407
سلام
قطعاً اطلاعات یه نفر به هیچ دردی نمی‌خوره. ولی وقتی قطره قطره جمع گردد وانگی دریا شود، می‌شه کلان داده. می‌شه الگوی رفتاری یک جامعه. و این چیزیه که خیلی‌ها دارن خودشون رو می‌کشن تا به دستش بیارن. کیا دارن این کلان داده رو تولید می‌کنن؟ گوگل، متا، مایکروسافت، اپل و…. دقت کنید،‌ می‌بینید که هر کدوم‌شون دارن یک‌سری چیز رو جمع می‌کنن. شاید هیچ کدوم‌شون به‌تنهایی چیز به درد بخوری رو جمع نمی‌کنن. ولی اگر اطلاعاتی که هر کدوم جمع کردن رو بذارید روی هم،‌ وضع خیلی خراب‌تر و کابوس‌وارتر از اونیه که فکرش رو می‌کنید! و همچنین در نظر داشته باشید که ما در عصر هوش مصنوعی هستیم. پردازش، تحلیل و استفاده از این کلان‌داده،‌ کاملاً شدنیه.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19592
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
نکته اینه که اطلاعات شما مهم نیست. قدرت کنترل داشتن روی افکار و اعمال شماست که مهمه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
آرچ و گنوم!

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • Dr.Code
    • Personal page
نکته اینه که اطلاعات شما مهم نیست. قدرت کنترل داشتن روی افکار و اعمال شماست که مهمه.
به قول نیما دقیقاً!
شنیده بودم گوگل صدا های اطراف دستگاه رو ضبط می‌کنه و اطلاعات رو اسکن می‌کنه و بر اساس اون تبلیغات نشون میده
فکرش رو هم نمی‌کردم زبان فارسی رو هم بشناسه ولی یه روز با دوستم در مورد دندونم داشتم حرف میزدم میخواستم پیش دندان پزشک ببرم
همون شب یوتویوب پر تبلیغات دندان پزشکی بود با اینکه گوشیم موقع حرف زدن با دوستم هیچ ارتباط اینترنتی نداشته!

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • Dr.Code
    • Personal page
حالا قیافه نداری. مغز که داری ;D
این رو ببین: https://peertube.linuxrocks.online/w/p/cTLxvepgDgy1kAYe2x9qWB
خیلی خوب توضیح داده.
ایشالا امروز میرم دندان پزشکی قیافم رو درست میکنم ;D
مطالب جالبی بود.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5099
  • اممم . اره دیگه! mehr32
به قول نیما دقیقاً!
شنیده بودم گوگل صدا های اطراف دستگاه رو ضبط می‌کنه و اطلاعات رو اسکن می‌کنه و بر اساس اون تبلیغات نشون میده
فکرش رو هم نمی‌کردم زبان فارسی رو هم بشناسه ولی یه روز با دوستم در مورد دندونم داشتم حرف میزدم میخواستم پیش دندان پزشک ببرم
همون شب یوتویوب پر تبلیغات دندان پزشکی بود با اینکه گوشیم موقع حرف زدن با دوستم هیچ ارتباط اینترنتی نداشته!
به به این هم جزو خدمات گوگله که اسمش جاسوس (دستیار)صوتی گوگله کارش اینه که بگه فارسی نمیفهمم حذف هم نشه غیر فعال هم نشه شارژ‌و اینترنت ببلعه و اطلاعات شما رو بفرسته برا باباش !
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • Dr.Code
    • Personal page
سلام
این چیزیه که خیلی‌ها دارن خودشون رو می‌کشن تا به دستش بیارن. کیا دارن این کلان داده رو تولید می‌کنن؟ گوگل، متا، مایکروسافت، اپل و….
مایکروسافت باگ های خودشو درست کنه دیگه جاسوسی پیش کش ](*,)
روزی نیست که بلند شیم و یه خبر از باگ های امنیتی عجیب و غریب ویندوز نشنویم
جدی مایکروسافت داره چیکار می‌کنه با اون همه کارمندان و سرمایه و امکانات
اگه این شرکت های محقق امنیتی باگ های ویندوز رو رسانه ای نکنن، مایکروسافت با اینکه از باگ های وحشتناکش خبر داره، باگ ها رو درست نمیکنه
الان ۳ماه هست هر روز آپدیت میده یه باگ ساده رو نتونست درست کنه!

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • Dr.Code
    • Personal page
فکرش رو هم نمی‌کردم زبان فارسی رو هم بشناسه…
به به این هم جزو خدمات گوگله که اسمش جاسوس (دستیار)صوتی گوگله کارش اینه که بگه فارسی نمیفهمم حذف هم نشه غیر فعال هم نشه شارژ‌و اینترنت ببلعه و اطلاعات شما رو بفرسته برا باباش !
من با adb همرو حذف کردم و فقط سه تا برنامه پلی استور، کروم و گوگل سرویس رو از مجموعه گوگل توی گوشیم نگه داشتم ولی گوگل پلی به زور حدود ۲۰تا اپ رو که حذف کرده بودم دوباره نصب کرد
امتحانش خیلی ساده هست!

جالب اینجاست چند بار خواستم رام دی-گوگل شده نصب کنم ولی بوت لودر رو هر کاری کردم نتونستم آنلاک کنم
قشنگ یه کاری کردن حتی نتوانیم از شرشون خلاص بشیم!
« آخرین ویرایش: 28 خرداد 1401، 01:48 ب‌ظ توسط Dr.Code »

آفلاین ɴɪᴍᴀ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1272
  • یه برنامه نویس 13 ساله :)
    • smartnima Website
به قول نیما دقیقاً!

;D ;D

برای منم این پیش اومده! با دوستم داشتیم درباره کروم بوک حرف میزدیم و وقتی بعدش رفتم یوتیوب هزار تا تبلیغ کروم بوک دیدم!

آفلاین mskf1383

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 407
مایکروسافت باگ های خودشو درست کنه دیگه جاسوسی پیش کش ](*,)
روزی نیست که بلند شیم و یه خبر از باگ های امنیتی عجیب و غریب ویندوز نشنویم
جدی مایکروسافت داره چیکار می‌کنه با اون همه کارمندان و سرمایه و امکانات
اگه این شرکت های محقق امنیتی باگ های ویندوز رو رسانه ای نکنن، مایکروسافت با اینکه از باگ های وحشتناکش خبر داره، باگ ها رو درست نمیکنه
الان ۳ماه هست هر روز آپدیت میده یه باگ ساده رو نتونست درست کنه!
واضحه دیگه! هیچ اهمیتی براشون نداره که ویندوز باگ داره. تمامش پوششیه برای خباثتی که اون پشت پنهان کردن!

نقل‌قول
من با adb همرو حذف کردم و فقط سه تا برنامه پلی استور، کروم و گوگل سرویس رو از مجموعه گوگل توی گوشیم نگه داشتم ولی گوگل پلی به زور حدود ۲۰تا اپ رو که حذف کرده بودم دوباره نصب کرد
به به. پرچم‌دارهاش رو که نگه داشتی!