انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل با نصاب های دبیان  (دفعات بازدید: 443 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
مشکل با نصاب های دبیان
« : 31 خرداد 1401، 03:30 ب‌ظ »
سلام عزیزان
بعد چند وقت مجدد گندی زدم
متاسفانه تونستم دبیان پایدار رو با افزودن مخازن و دست کاری اون خراب کنم  \\:D/  ](*,)
از روی تنبلی رفتم دوتا نصاب دبیان (نت اینستالر و لایو) رو گرفتم و فلش و ونتوی و بوتش کردم
اول که با لایو رفتم نصب شد (نگم براتون که دفعه اول رفتم ناهار بخورم صفحه قفل شد و رمز میخواست دبیان لایو !  :P) ولی مشکلی وجود داشت هیچ برنامه ای به غیر از نرم افزار های میزکار اجرا نمیشد نه گیمپ نا فایرفاکس نه... و همچنین دیسکاور هم درست کار نمیکرد
رفتم نت اینستالر رو بوت کردم حالا ارور میده که نمیتونه کرنل رو نصب کنه ! (نصب سیستم پایه رو میگم هنوز شروع به دانلود چیزی نکرده )
چه کنم ؟ او تی جی ندارم با گوشی اوبونتو دانلود کنم یادم هم رفت امضای ایزو ها رو چک کنم ! مشکل هم اینه که کلا چخار تا رم دارم و یک کارتخوان  :oops: یعنی نمیتونم دبیان لایو رو بوت کنم و باهاش یکی دیگه رو بوتیبل  ](*,)
میگید چه کنم ؟ خسته شدم
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین mskf1383

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 407
پاسخ : مشکل با نصاب های دبیان
« پاسخ #1 : 31 خرداد 1401، 03:38 ب‌ظ »
سلام
یک‌بار دیگه همون نصاب زنده رو امتحان کنید. برای من هم صفحه‌ی قفلش اومده. اگر می‌تونید از تنظیمات غیرفعالش کنید!

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #2 : 31 خرداد 1401، 03:49 ب‌ظ »
نه دوباره کردم نصب هم شد اما دبیان نصب شده خراب بود بالا اشکالاتش رو گفتم
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین َUxmlai-ad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 486
  • متنفر از گنو و FSF
« پاسخ #3 : 31 خرداد 1401، 05:37 ب‌ظ »
خب توی همونی که با مشکل نصب شد با wget هم نمی تونید دانلود کنید؟
متنفر از گنو و FSF

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #4 : 31 خرداد 1401، 06:28 ب‌ظ »
 دبیان لایو رمزش بزنی تو نت  یکم بگردی هستش، رمزش چیزای ساده ای مثل debian یا 1234 یا admin ...

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #5 : 31 خرداد 1401، 07:35 ب‌ظ »
نگرفتید دیگه نگرفتید
دبیان لایو رو که در حال کار موندم قفل نشد نصب شد اما ناقص و خراب برای همین دبیان نت اینستالر کردم پارتیشن رو فرمت کرده تا یک جا هایی هم نصب شده اما وسط ها ارور داد یعنی الان من روی خود هارد سیستم عاملی ندارم فقط یک دبیان لایو روی فلش دارم و فلش دیگه ای هم برای بوتیبل کردن ندارم
موندم چطوری سیستم عامل نصب کنم ؟ او تی جی هم برای گوشی ندارم
نرم افزاری برای بوتیبل کردن کارت حافظه برای گوشی نیست ‍ ؟ رم دارم

آفلاین mskf1383

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 31 خرداد 1401، 07:50 ب‌ظ »
مگه ونتوی این‌طوری نیست که می‌شه چند تا ایزو رو توش ریخت و موقع راه‌اندازی انتخاب کرد؟ یعنی الان فقط نصاب اینترنتیش رو دارید؟ همون رو چند بار دیگه سعی کردید؟ می‌تونید یه عکس از خطاش بفرستید؟
(ته تهش اینه که از رایانه‌ی یک نفر دیگه برای راه‌انداز کردن فلش‌مموری‌تون استفاده کنید)

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #7 : 31 خرداد 1401، 07:56 ب‌ظ »
چرا هردو ایزو روی یک کارت اس دی ونتوی است
اره امتحان کردم
اخر فقط میگه نمیتونه یک بسته که مربوط به کرنله رو نصب کنه بعد هم میاد از اول همین
نرم افزار برای گوشی هست دیگه که کارت اس دی رو بوتیبل کنه . دنبالشم پیدا نمیکنم !

آفلاین mskf1383

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #8 : 31 خرداد 1401، 08:03 ب‌ظ »
نمی‌تونید با همون ایزوی زنده بالا بیاید (نصب نه) و یک ایزوی دیگه بریزید توی فلش‌مموری؟

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #9 : 31 خرداد 1401، 08:04 ب‌ظ »
سلام عزیزان
از روی تنبلی رفتم دوتا نصاب دبیان (نت اینستالر و لایو) رو گرفتم و فلش و ونتوی و بوتش کردم
اول که با لایو رفتم نصب شد (نگم براتون که دفعه اول رفتم ناهار بخورم صفحه قفل شد و رمز میخواست دبیان لایو !  :P)
سلام
رمز صفحه قفل توی دبیان زنده باید debian باشه. اگه اون نبود، live رو امتحان کنید.

نقل‌قول
ولی مشکلی وجود داشت هیچ برنامه ای به غیر از نرم افزار های میزکار اجرا نمیشد نه گیمپ نا فایرفاکس نه... و همچنین دیسکاور هم درست کار نمیکرد
فکر کنم به خاطر اینکه صفحه قفل شده بوده، نصب به درستی انجام نشده. سعی نکردید اون برنامه‌ها رو توی ترمینال اجرا کنید و ببینید چه خطایی میدن؟

نقل‌قول

رفتم نت اینستالر رو بوت کردم حالا ارور میده که نمیتونه کرنل رو نصب کنه ! (نصب سیستم پایه رو میگم هنوز شروع به دانلود چیزی نکرده )
دقیقا چه خطایی میده؟

نقل‌قول
چه کنم ؟ او تی جی ندارم با گوشی اوبونتو دانلود کنم یادم هم رفت امضای ایزو ها رو چک کنم ! مشکل هم اینه که کلا چخار تا رم دارم و یک کارتخوان  :oops: یعنی نمیتونم دبیان لایو رو بوت کنم و باهاش یکی دیگه رو بوتیبل  ](*,)
میگید چه کنم ؟ خسته شدم
فکر کنم iso دبیان net install وقتی بوت میشه، خودش رو کامل کپی می‌کنه توی رم و به همین خاطر میشه که فلش/cd/dvd یا هر چیز دیگه‌ای که از طریق اون بوت شده رو جدا کرد.
یه امتحان کنید که اینجوری هست یا نه.

در صورتی که اینجوری باشه، می‌تونید اون iso رو بوت و حالت expert رو انتخاب کنید. اینجوری کنترل بیشتری به شما داده میشه و به خودکار از یه مرحله به مرحله بعد نمیره. بعد شبکه رو راه بندازید.
در نهایت می‌تونید اون حافظه sd/فلش که باهاش کامپیوتر رو بوت کردید جدا کنید، یه حافظه دیگه وصل کنید، iso درست رو از اینترنت بگیرید و روی حافظه sd/ فلش مورد نظر بریزید.

البته برای اینکه بتونید اینکار رو انجام بدید، باید یه ابزاری برای دانلود داشته باشید. شاید wget یا curl همراه اون iso باشه، مطمئن نیستم.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #10 : 31 خرداد 1401، 08:41 ب‌ظ »
نه اونجا که قفل شد ول کردم دوباره از اول کامل نصب کردم ولی به خاطر قابلیت خوب ونتوی حل شد  \\:D/
چطور ؟
فلشم که اوزو های خراب داشت و روش ونتوی بود رو بوت کردم از قبل یک دبیان لایو یک نسخه قبل روی هارد ایزوش رو داشتم کلید میانبر که اون پایین گفته رفتم توی هارد و با ونتوی ایزوی روی هارد رو بوت کردم و نصب کردم الان بدون مشکل دبیان گنوم دارم ! (سودو خوشحال نشو الان حذفش می کنم کی دی ای میریزم !  :D)
خیلی ممنون از صالح و جناب دراگون !
ولی توی این چند دقیقا یکم با گنوم ور رفتم جالب بود از تجربه اوبونتو خیلی متفاوت بود احساس راحتی داره همه چی سر جاشه در کمینه ترین حالت ! راحته ولی من احساس تنگ بودن می کنم باید شلوغ باشه همه جا !  :-({|= >:D