انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل در به روز رسانی (حل شد)  (دفعات بازدید: 670 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ـFarshadـ

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 57
  • همیشه در حال یادگیری
مشکل در به روز رسانی (حل شد)
« : 03 تیر 1401، 11:15 ق‌ظ »
سلام به همه وقت همگی بخیر
من kubuntu 22.04 استفاده میکنم و تازگی ها به مشکل خیلی عجیبی خوردم که هرکاری میکنم حل نمیشه  و اون مشکل اینه که بعد از
apt update
با این رو به رو میشم
Err:1 http://mirror.faraso.org/ubuntu jammy InRelease
  403  Forbidden [IP: 89.106.206.253 5555]
Reading package lists... Done
E: Failed to fetch http://mirror.faraso.org/ubuntu/dists/jammy/InRelease  403  Forbidden [IP: ##.###.###.### 5555]
E: The repository 'http://mirror.faraso.org/ubuntu jammy InRelease' is not signed.
N: Updating from such a repository can't be done securely, and is therefore disabled by default.
N: See apt-secure(8) manpage for repository creation and user configuration details.
خیلی زیاد گشتم در موردش اکثرا نوشتن که تغییر source ولی خوب اونم نمیشه  ](*,)
« آخرین ویرایش: 24 تیر 1401، 09:26 ق‌ظ توسط ـFarshadـ »
معمولا آدما دودسته میشن یا لینوکس کار میکنن یا دوست دارن لینوکس کار کنن

آفلاین جادی

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1602
    • در دفاع از آزادی بیان
پاسخ : مشکل در به روز رسانی
« پاسخ #1 : 03 تیر 1401، 11:41 ق‌ظ »
خب می خواد از یه سرور آپدیت بشه که اون بهش ۴۰۳ میده. چیکار می تونی بکنی به جز حل این مشکل؟ یا باید با فراسو حرف بزنی ببینی چرا ۴۰۳ می دن یا طرف خودت ببینی آیا در شبکه دیگه ای حل می شه یا به شکل معقولتر از جایی استفاده کنی که این مشکل رو نداره. راحت میتونی عوض کنی به هر چیز دیگه. احتمالا از برنامه گرافیکی مدیریت منابع خودش انواع دیفالت ها رو داره.
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1446
  • Dr.Code
    • My website
« پاسخ #2 : 03 تیر 1401، 01:29 ب‌ظ »
خب می خواد از یه سرور آپدیت بشه که اون بهش ۴۰۳ میده. چیکار می تونی بکنی به جز حل این مشکل؟ یا باید با فراسو حرف بزنی ببینی چرا ۴۰۳ می دن یا طرف خودت ببینی آیا در شبکه دیگه ای حل می شه یا به شکل معقولتر از جایی استفاده کنی که این مشکل رو نداره. راحت میتونی عوض کنی به هر چیز دیگه. احتمالا از برنامه گرافیکی مدیریت منابع خودش انواع دیفالت ها رو داره.
میشه معرفی کنید چه برنامه ای برای مدیریت گرافیکی این کار هست؟

آفلاین ـFarshadـ

• Jr. Member
  • *
  • همیشه در حال یادگیری
« پاسخ #3 : 03 تیر 1401، 10:13 ب‌ظ »
جادی اتفاقی که افتاده اینکه من حداقل همه سرور های ایرانی رو تست کردم و به مشکل خوردم ، علاوه بر اون چندتایی رو هم خارجی تست کردم مشکل خوردم و نمیدونم راه حل دقیقش چیه که انجام بدم
[sudo] password for master:
Err:1 http://mirror.0-1.cloud/ubuntu jammy InRelease
  403  Forbidden [IP: 89.106.206.253 5555]
Reading package lists... Done
E: Failed to fetch http://mirror.0-1.cloud/ubuntu/dists/jammy/InRelease  403  Forbidden [IP: 89.106.206.253 5555]
E: The repository 'http://mirror.0-1.cloud/ubuntu jammy InRelease' is not signed.
N: Updating from such a repository can't be done securely, and is therefore disabled by default.
N: See apt-secure(8) manpage for repository creation and user configuration details.
نکته بعدی که برام سواله اینکه که من وقتی مودم رو خاموش میکنم و روشن میکنم چک میکنم IP  ام عوض شده منظورم IP که مودمم گرفته ولی اینجا هم چنان همین IP رو میگه که Forbidden و نمیدونم این مال کجاست و نکته بعدی اینکه واسه هر سورس جدیدی هم میخوام تست کنم باز همین رو میگه رو سیستم هم سرچ زدم همچین چیزی جایی ست نکردم
« آخرین ویرایش: 03 تیر 1401، 10:17 ب‌ظ توسط Farshad Asadpour »

آفلاین ـFarshadـ

• Jr. Member
  • *
  • همیشه در حال یادگیری
« پاسخ #4 : 03 تیر 1401، 10:14 ب‌ظ »

من از muon  استفاده میکنم

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #5 : 04 تیر 1401، 12:47 ب‌ظ »
جادی اتفاقی که افتاده اینکه من حداقل همه سرور های ایرانی رو تست کردم و به مشکل خوردم ، علاوه بر اون چندتایی رو هم خارجی تست کردم مشکل خوردم و نمیدونم راه حل دقیقش چیه که انجام بدم
نشونی استاندارد http://archive.ubuntu.com رو هم بررسی کن

software-properties-gtk
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Dragon-

• *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #6 : 04 تیر 1401، 06:40 ب‌ظ »
من حداقل همه سرور های ایرانی رو تست کردم و به مشکل خوردم ، علاوه بر اون چندتایی رو هم خارجی تست کردم مشکل خوردم و نمیدونم راه حل دقیقش چیه که انجام بدم
همه اونها خطای 403 میدادند؟
شاید مخازن رو درست تنظیم نکردید. خروجی این دستورات رو قرار بدید
cat /etc/apt/sources.list
ls -l /etc/apt/sources.list.d
دستورات بالا فقط یه سری اطلاعات نمایش میدن. اولی محتویات فایل sources.list رو نشون میده و دومی فایل‌هایی که داخل دایرکتوری /etc/apt/sources.list.d/ قرار دارند رو لیست می‌کنه.

نقل‌قول
نکته بعدی که برام سواله اینکه که من وقتی مودم رو خاموش میکنم و روشن میکنم چک میکنم IP  ام عوض شده منظورم IP که مودمم گرفته
چون ip عمومی مودم شما ثابت نیست. و با هر بار روشن و خاموش شدن اون، ممکنه نغییر کنه. می‌تونید به ISP هزینه بدید تا همیشه یه ip ثابت رو به شما بده. ولی برای کاربر معمولی اینکار لازم نیست، مگه اینکه واقعا به یه دلیلی ip ثابت بخواهید. مثلا وب سرور راه انداخته باشید.

نقل‌قول
ولی اینجا هم چنان همین IP رو میگه که Forbidden و نمیدونم این مال کجاست
اون ip مربوط به آینه‌ای هست که APT داره سعی می‌کنه بهش وصل بشه.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین ـFarshadـ

• Jr. Member
  • *
  • همیشه در حال یادگیری
« پاسخ #7 : 04 تیر 1401، 09:51 ب‌ظ »
نقل‌قول
نشونی استاندارد http://archive.ubuntu.com رو هم بررسی کن

مشکل از اینا نبود ، مشکل  apt.conf بود که زده بودم برای دانلود داکر و یادم رفته بود بردامش و قشنگ سه روز منو سرکار گذاشته بود  ](*,)

« آخرین ویرایش: 04 تیر 1401، 09:52 ب‌ظ توسط ـFarshadـ »

آفلاین ـFarshadـ

• Jr. Member
  • *
  • همیشه در حال یادگیری
« پاسخ #8 : 04 تیر 1401، 09:52 ب‌ظ »
نقل‌قول
من حداقل همه سرور های ایرانی رو تست کردم و به مشکل خوردم ، علاوه بر اون چندتایی رو هم خارجی تست کردم مشکل خوردم و نمیدونم راه حل دقیقش چیه که انجام بدم
همه اونها خطای 403 میدادند؟
شاید مخازن رو درست تنظیم نکردید. خروجی این دستورات رو قرار بدید
cat /etc/apt/sources.list
ls -l /etc/apt/sources.list.d
دستورات بالا فقط یه سری اطلاعات نمایش میدن. اولی محتویات فایل sources.list رو نشون میده و دومی فایل‌هایی که داخل دایرکتوری /etc/apt/sources.list.d/ قرار دارند رو لیست می‌کنه.

همه موارد رو بررسی کرده بود و مشکل از apt.conf بود ، برای دانلود داکر پراکسی ست کرده بودم و فراموش کرده بودم بردامش ، ممنون

آفلاین Dragon-

• *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #9 : 04 تیر 1401، 10:39 ب‌ظ »
پس یه (حل شد) به عنوان موضوع اضافه کنید.
برای اینکار، ارسال اول توی این موضوع رو ویرایش کنید و اونجا عنوان رو تغییر بدید.
میدونید که زکات علم نشر آن است