انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: عدم نصب نرم افزار ها و بروزرسازی مخازن در دبیان ( فوری )  (دفعات بازدید: 1901 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Nixon

• Full Member
  • *
  • ارسال: 132
  • دبیان + گنوم
سلام و عرض ادب

خوب من یه چند روزه با این مشکل مواجه شدم که نمیتونم مخازن دبیان رو از طریق :

sudo apt update

بروزرسانی کنم ( تصویر ۱ در پیوست )

و همچنین بعضی اوقات حتی نمیتونم از طریق بخش softwares نرم افزاری رو نصب کنم اصلا نرم افزار دانلود نمیشه و خطا میده ( تصویر ۲ در پیوست )

چند بار دبیان رو پاک کردم و از نو نصب کردم اما قضیه همچنان پابرجاست حتی یه بار بجای سرور اصلی یکی از سرورهای کمکی دبیان رو در جهت آپدیت مخازن امتحان کردم اما مثل اینکه مشکل چیزی دیگه ای هستش .

افرادی که دبیان دارن آیا شما هم همچین مشکلی دارید ؟

چیکار کنم الان ؟  ](*,)
کاربر تازه کار . حدود دوسال هست از گنو/لینوکس استفاده میکنم . شروع با لینوکس مینت + میزکار xfce - بعدش ابونتو و در آخر دبیان پایدار + میزکار گنوم

آفلاین 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2594
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
با فیلتر  شکن ببین میشه؟
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
مشکل از اینترنت هست. اگه از یه آینه نزدیک استفاده کنید، باید درست بشه.
مدتیه که از https://docker-registry.ir/ استفاده می‌کنم و گزینه خوبی بوده. البته فکر کنم یه دوبار قعطی موقتی داشت.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین Nixon

• Full Member
  • *
  • دبیان + گنوم
نقل‌قول
مشکل از اینترنت هست

یعنی مشکل از اینترنت منه ؟ یا سرور دبیان رو فیلتر کردن ؟ یا خود دبیان آی پی مارو بن کرده ؟

یکبار فقط از یکی از سروری های دیگه ( منظورم آینه هستش ) توی ایران استفاده کردم و اون هم تقریبا همین مشکل رو داشت

موضوع اینه که من الان وقتی دبیان رو نصب میکنم و یک سرور رو برای دانلود انتخاب میکنم دیگه نمیتونم  از بخش update سرور رو عوض کنم و وقتی روی reload کلیک میکنم ( تصویر در پیوست ) نوار لود شدن تا آخر میره و همونجا گیر میکنه و هیچ اتفاقی نمی افته
کاربر تازه کار . حدود دوسال هست از گنو/لینوکس استفاده میکنم . شروع با لینوکس مینت + میزکار xfce - بعدش ابونتو و در آخر دبیان پایدار + میزکار گنوم

آفلاین Nixon

• Full Member
  • *
  • دبیان + گنوم
با فیلتر  شکن ببین میشه؟

الان با تور امتحان کردم شد اما خوب .... اینکه چرا شرایط اینطوری شده رو هم ممنون میشم یکی برای من توضیح بده

• High Hero Member
  • *
با فیلتر  شکن ببین میشه؟

الان با تور امتحان کردم شد اما خوب .... اینکه چرا شرایط اینطوری شده رو هم ممنون میشم یکی برای من توضیح بده
میهنم ایران به دل خسته دنیا برسان مرهم  خود را بگشا راه نفس رااااااااا!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
مشکل از اینترنت سمت شماست. حالا یا سمت ISP یا سمت زیرساخت کشوری.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین bed123derkelo

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 658
باسلام
نقل‌قول
مشکل از اینترنت سمت شماست. حالا یا سمت ISP یا سمت زیرساخت کشوری.
من همین الان امتحان کردم بنظر میاد مشکلی پیش آمده :(
apt update && apt upgrade
0% [Waiting for headers] [Waiting for headers]

• High Hero Member
  • *
یعنی ممکنه که تحریم شده باشیم یا یک مشکل دیگست. این میهن  ما یا خودش فیلتر  می‌کنه یا اونا تحریم  می‌کنند. ](*,)
که البته اگه مشکلی نباشه حتما تحریم کردند

آفلاین bed123derkelo

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 658
باسلام
نقل‌قول
یعنی ممکنه که تحریم شده باشیم یا یک مشکل دیگست. این میهن  ما یا خودش فیلتر  می‌کنه یا اونا تحریم  می‌کنند. ](*,)
که البته اگه مشکلی نباشه حتما تحریم کردند

احتمالا موقت هست و رفع میشه ;)

آفلاین Nixon

• Full Member
  • *
  • دبیان + گنوم
الان چند روزه که شرایط اینطوریه

حتی تور هم سرعتش خیلی اومده پایین

آیا دبیان تیم پشتیبانی نداره که بهشون ایمیل بزنیم و جواب بدن؟

با این حال من فکر نمیکنم دبیان رو فیلتر کرده باشن احتمالا یه مشکلی این وسط پیش اومده  ](*,)

آفلاین seyal

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 90
من هم خواستم از فلت پک بسته رو نصب کنم اما انگار بدون فیلتر شکن باز نمیشه.

خواستم پروتون vpn رو راه بندازم تا بتونم از فلت پک برنامه نصب کنم اما به حساب کاربریم وصل نشد و مجبور شدم تور رو نصب کنم
خواستم تور رو راه بندازم با اینکه قبلا تو یک سیستم دیگه مراحلش رو انجام داده بودم و وصل شده بود الان هرکاری کردم متصل نشد.
جالبه که برای راه اندازی اکانت پروتون vpn هم باید از افزونه vpn استفاده کنی!!

واقعا این همه فیلتر شدید هست یا من راه رو اشتباه میرم؟
« آخرین ویرایش: 06 تیر 1401، 11:04 ق‌ظ توسط seyal »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
یعنی ممکنه که تحریم شده باشیم یا یک مشکل دیگست.
نه. تحریمی در کار نیست.

آیا دبیان تیم پشتیبانی نداره که بهشون ایمیل بزنیم و جواب بدن؟
سمت اون‌ها مشکلی نیست. مشکل از سمت ماست.

با این حال من فکر نمیکنم دبیان رو فیلتر کرده باشن احتمالا یه مشکلی این وسط پیش اومده  ](*,)
به نظرم اینترنت ایران داره می‌ره به سمت فهرست سفید شدن. یعنی فقط یه سری پایگاه‌های مشخص مثل گوگل و اینستاگرم و… بدون محدودیت وصل می‌شن و هر نشونی دیگه‌ای برای وصل شدن، می‌ره تو صف بررسی که ببینن چیه و داره از کی به کجا می‌ره. برای همینه که طول می‌کشه.

برای فلت‌پک این رو بزن:
flatpak remote-modify --no-follow-redirect flathub --url=https://front-ams.flathub.org/repo
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
نقل‌قول
به نظرم اینترنت ایران داره می‌ره به سمت فهرست سفید شدن. یعنی فقط یه سری پایگاه‌های مشخص مثل گوگل و اینستاگرم و… بدون محدودیت وصل می‌شن و هر نشونی دیگه‌ای برای وصل شدن، می‌ره تو صف بررسی که ببینن چیه و داره از کی به کجا می‌ره. برای همینه که طول می‌کشه.
دیگه داره ترسناک میشه خیلی !
از حد و مرز گذشته
شورش در اومده !!!!!!
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین Nixon

• Full Member
  • *
  • دبیان + گنوم

خواستم پروتون vpn رو راه بندازم تا بتونم از فلت پک برنامه نصب کنم اما به حساب کاربریم وصل نشد و مجبور شدم تور رو نصب کنم
خواستم تور رو راه بندازم با اینکه قبلا تو یک سیستم دیگه مراحلش رو انجام داده بودم و وصل شده بود الان هرکاری کردم متصل نشد.
جالبه که برای راه اندازی اکانت پروتون vpn هم باید از افزونه vpn استفاده کنی!!

واقعا این همه فیلتر شدید هست یا من راه رو اشتباه میرم؟

فکر کنم این مشکل همه هستش فقط کسی بازگو نمیکنه  ;D