انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: بهینه کردن اجرای تارنما (سایت) برای مرورگر  (دفعات بازدید: 420 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
سلام مشکلم اینه که بعضی تارنما ها که میرم خیلی سنگین هستن و پردازنده پر میشه و کلا کارایی سیستم میاد پایین، که این کند شدن خیلی زیاد بستگی به تارنمایی داره  که باز میکنم، تبلیغات زیادی داره چیزی برای اجرا داره و غیره :( البته در حالت عادی هم احساس سنگینی میکنم ، مثلا میخوام چیزی جست‌وجو کنم یا تارنمایی باز کنم قشنگ احساس میشه بیشتر تا اینکه اینترنت درگیر باشه پردازنده درگیره! سخت افزارم هم رزبری پای ۴۰۰ هست که تا حدود ۲۱۰۰ خورده ای اورکلاک شده، سوالی که داشتم اینه چطور میتونم محتوای همه تارنما بدون نقص ببینم ولی سبک تر باشه؟
۱- تغییر مرورگر تاثیری داره؟
۲- میشه کاری کرد یا چیزی نصب کرد که انیمیشن های سایت ها و... سبک تر باشه یا حتا کم کیفیت تر؟
۳- بنظر شما استفاده از مسدود کننده های تبلیغات و غیره کمکی میکنه؟ و آیا تارنما مورد نظر دارای هیچ مشکلی نمیشه؟

پیشاپیش ممنونم :)

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
۱- بله
۲- فکر کنم از تنظیمات مرورگر کار هایی بشه کرد
۳- قسمت اول فکر کنم قسمت دوم بستگی به افزونت داره من با یکی مشکل داشتم هم وقتی دوباره وارد همون سایت می شدم بعضی جا ها رو نمیبست هم گاهه اشتباهی مسدود می کرد  :P
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین MADMAN

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 804
  • We are not users we are friends.
سلام مشکلم اینه که بعضی تارنما ها که میرم خیلی سنگین هستن و پردازنده پر میشه و کلا کارایی سیستم میاد پایین، که این کند شدن خیلی زیاد بستگی به تارنمایی داره  که باز میکنم، تبلیغات زیادی داره چیزی برای اجرا داره و غیره :( البته در حالت عادی هم احساس سنگینی میکنم ، مثلا میخوام چیزی جست‌وجو کنم یا تارنمایی باز کنم قشنگ احساس میشه بیشتر تا اینکه اینترنت درگیر باشه پردازنده درگیره! سخت افزارم هم رزبری پای ۴۰۰ هست که تا حدود ۲۱۰۰ خورده ای اورکلاک شده، سوالی که داشتم اینه چطور میتونم محتوای همه تارنما بدون نقص ببینم ولی سبک تر باشه؟
۱- تغییر مرورگر تاثیری داره؟
۲- میشه کاری کرد یا چیزی نصب کرد که انیمیشن های سایت ها و... سبک تر باشه یا حتا کم کیفیت تر؟
۳- بنظر شما استفاده از مسدود کننده های تبلیغات و غیره کمکی میکنه؟ و آیا تارنما مورد نظر دارای هیچ مشکلی نمیشه؟

پیشاپیش ممنونم :)
روی رسپبریت pi-hole نصب کن و دی ان است رو به pi-hole تنظیم کن
سلامتی پنگوئن که یه ذره قد داره، اما بازم لاتی راه میره ....

آفلاین seyal

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 90
سلام
یک راه ساده اش غیرفعال کردن java script از طریق تنظیمات مرورگر هست.

آفلاین MADMAN

• Hero Member
  • *
سلام
برای خیلی از سایتها به مشکل می خوره
افزونه ضد تبلیغ هم کارشو راه میندازه ولی بعضی از سایت ها می گن که ضد تبلیغت رو غیر فعال کن
بهترین راهکار همونه که گغتم

آفلاین seyal

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 90
سلام
برای خیلی از سایتها به مشکل می خوره
افزونه ضد تبلیغ هم کارشو راه میندازه ولی بعضی از سایت ها می گن که ضد تبلیغت رو غیر فعال کن
بهترین راهکار همونه که گغتم

درسته برای بعضی سایتا خوبه ولی به پردازنده کمتر فشار میاره.
« آخرین ویرایش: 11 تیر 1401، 06:22 ب‌ظ توسط seyal »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
۱. uBlock Origin رو نصب و تمام پالایه‌هاش رو به کار بنداز.
۲. WebRender رو روی مرورگرت فعّال کن.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
نقل‌قول
۳- قسمت اول فکر کنم قسمت دوم بستگی به افزونت داره من با یکی مشکل داشتم هم وقتی دوباره وارد همون سایت می شدم بعضی جا ها رو نمیبست هم گاهه اشتباهی مسدود می کرد  :P
از همینش بدم میاد ، دوست دارم تارنما رو جوری که سازنده اش ساخته ببینم و مثل همه کاربرا..

روی رسپبریت pi-hole نصب کن و دی ان است رو به pi-hole تنظیم کن
با اینکه خارج از مخازن دوست ندارم چیزی نصب کنم دوست داشتم امتحانش کنم ببینم چجوریه که با دوان کار نمیکنه:   [✗] Unsupported OS detected: Devuan 4
نقل‌قول
۱. uBlock Origin رو نصب و تمام پالایه‌هاش رو به کار بنداز.
۲. WebRender رو روی مرورگرت فعّال کن.
هر دو کارو کردم ولی بازم تغییر خاصی احساس نکردم

یعنی چطور بگم یه سایت هم باشه که کمی انیمیشن داشته باشه به سختی باز میکنه و موقع بالا و پایین کردن پردازنده ۱۰۰ میشه و کلا سیستم کندتر میشه، اگه دو یا سه تا سایت هم باز باشه با این شرایط دیگه کلا استفاده از سیستم خیلی رو مخ میشه!

یه عکس پیوست میکنم و این عکس وقتی گرفتم که تو دیجیکالا هستم، و موقع اسکرول هم همیشه ۴ تا هسته تا آخر پر میشه، طبیعی؟ :( ???

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
فکر نمیکنم
دیجی کالا جدیدا سنگین شده ولی نه اینقدر
مرورگرت چیه ؟
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
منم والا لپ تاپ داشتم یه core i5 4210u داشت، حتا وقتی بیست سی تا سایتم پر میکردم هنگی نمیشد اینطور و خیلی راحت کارم میکردم ;D
فایرفاکس دارم در دوان پایدار
پ‌‌‌ن: به دبیان ناپایدار نمیتونم برم ، قبلا رفتم و در بخش کرنل مشکل داشت و نصب نمیشد

آفلاین MADMAN

• Hero Member
  • *
از این آی پی برای DNS استفاده کن فقط حواست باشه در صورتی کار می‌کنه که تنها DNSات باشه.
167.114.220.56