انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کسی اطلاعات درباره ی نسخه ای از ادیتور spacemacs داره ؟  (دفعات بازدید: 318 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین darksouls

• Full Member
  • *
  • ارسال: 135
سلام دوستان ازتون راهنمای میخواستم من الان نزدیک ۶ ماه از ادیتور ویم استفاده میکنم بالاخره باسختیزیادتوش راه افتاد و عملکردم داره روبه روز بهترمیشه ولی به مقاله ای برخورده ام  دربار هی ادیتوری بنام spacemacs  یه نسخه از ایماکسه که ویژگی های ویم داره مثلاینکه با شورتکات اونم کار میکنه میخواستم ببینم که کسی تجربه کار با این ادیتور داره  باید جالب باشه انگار مخلوتی از ایماکس و ویم هست اگه کسی میتونه  نو راهنمای بکنه چون من  باویم عادت کردم مهم  برام شورتکاته ویم داشته باشه 

آفلاین 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2594
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
سلام دوستان ازتون راهنمای میخواستم من الان نزدیک ۶ ماه از ادیتور ویم استفاده میکنم بالاخره باسختیزیادتوش راه افتاد و عملکردم داره روبه روز بهترمیشه ولی به مقاله ای برخورده ام  دربار هی ادیتوری بنام spacemacs  یه نسخه از ایماکسه که ویژگی های ویم داره مثلاینکه با شورتکات اونم کار میکنه میخواستم ببینم که کسی تجربه کار با این ادیتور داره  باید جالب باشه انگار مخلوتی از ایماکس و ویم هست اگه کسی میتونه  نو راهنمای بکنه چون من  باویم عادت کردم مهم  برام شورتکاته ویم داشته باشه
اصلااااااااااااااااا خودتان را درگیر کدوم بهتره و فلانی در مقابل فلانی نکنید و من همین الآن می‌تونم بگم که ویم هم از ایمکس و اسپیسمکس هم سبکتر، سریع تر حرفه‌ای  تر، و راحت تره.
کار با همان ویم را ادامه بده و به سخن دیگران توجه نکن.
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
در مورد spacemacs چیزی نمی‌دونم ولی doom emacs هم باید شبیه چیزی باشه که می‌گید. میانبر‌های ویم روی اون تنظیم شده تا کار باهاش خیلی شبیه ویم باشه.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین darksouls

• Full Member
  • *
خوب به نظرم vim  میتونه تو حالت insert mode میتونه خیلی بهتر باشه شایدم من تمام ویژیگی هاشوکارنکردم یاکامل یادش نگرفتم

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
شش ماه ! اموزش جناب امیر صمیمی رو میدیدید من یک هفته ای مسلط شدم !
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین darksouls

• Full Member
  • *
اینکه بلد باشی و تسلط داشته باشی فرق داره باهم بعدش اگه منطورت فقط بتونی باهاش   کار کنی که یه چند روزه  کافیه ولی  منطورم که به بیشتر شورتاکاتاش تسلط داشته باشی بعد اموزش های امیر صمیمی دیدم   اون اموزش ها در حد کار کردنه فقط و فقط vimtutor اموزش میده  و  اون اموزش برای کار راه انداختن داره ویم امکانتش خیلی بیشتر من همیشه چندتا شورتکاتش اننخاب میکنم خوب یادگرفتم میریمچندتا دیگه اش   

آنلاین esmaeelE

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1258
spaceemacs و doom emacs دو توزیع از ویرایشگر متن emacs هستند. این‌ها یکسری تنظیمات اولیه روی ایمکس خام اعمال می‌کنند تا کاربرد آن برای تازه کاران آسان‌تر شود.

پروژهٔ doom emacs بهتر به نظر می‌رسه.

این‌ها برای وقتی است که روی ای‌مکس مسلط باشید و بخواهید امکانات ویم را هم روی ای‌مکس داشته باشید.
احتمالا یادگیری ای‌مکس برای شما بسیار سخت‌تر از ویم باشد. منحنی یادگیری ایمکس را به صورت زیر توصیف می‌کنند.

ایمکس بسیار گسترده است و یادگیری‌اش ممکن است سال‌ها طول بکشه.

اگر به ای‌مکس علاقه‌مند هستید این ویدیو‌ها را ببینید.

در کل ایمکس را توصیه نمی‌کنم احتمالا یادگیری‌اش برای شما بسیار طول بکشه.

به نظر من روی ویم تمرکز کنید پیشرفت بیشتری خواهید داشت تا بخواهید ایمکس را هم شروع کنید.

ویدیوهای زیر هم برای آشنایی با doomemacs خوب است.

« آخرین ویرایش: 12 اسفند 1401، 02:57 ب‌ظ توسط esmaeelE »