انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: آیا به شرکتتان تعهد میدهید دانشی که در اونجا تولید شده، جای دیگری استفاده نکنید؟  (دفعات بازدید: 1445 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
احتمالا پاسخ شرکتها اینه که در ازای دانش تولیدیِ کارکنان پول(حقوق) پرداخت شده و خریداریش کرده
مگه اصلا میشه دانش رو خرید تا مال یکی باشه و مال بقیه نه؟
تا وقتی که مشخص نشه منظور از "دانش" چی هست، یه بحث طولانی لازمه تا در نهایت به نتیجه رسید که میشه اون تعهد رو قبول کرد یا نه.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
احتمالا پاسخ شرکتها اینه که در ازای دانش تولیدیِ کارکنان پول(حقوق) پرداخت شده و خریداریش کرده
من پول زمانی که براشون می‌ذارم رو می‌گیرم، نه پول دانش تولیدیم رو!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین alend

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1317
در کدوم کشور این قرار داد را از شما خواستد که امضا کنید؟
جواب بسته به قوانین اون کشور است.

آفلاین Oxygen

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 337
این دو فرض رو در نظر بگیرید:
۱. در اثر فعالیت شما در یک شرکت دانشی ایجاد میشه
۲. و یا دانش تولید نیروهای دیگری بوده و شما در جریانش قرار می گیرید
و در هر دوی این حالت  سرمایه گذاری رو شرکت انجام داده و به شما و دیگران حقوق شایسته ای پرداخت کرده.
اگر شرکت بخواد دانش تولیدی شما یا دانشی رو که ازش مطلع هستید، در جای دیگری بدون کسب اجازه از شرکت استفاده نکنید، آیا این تعهد رو امضا می کنید؟ چرا؟
اول باید ببینیم منظور دقیق شما چیه ولی طبق برداشتی که من داشتم: خیر. حرف و خواسته شون چرته، هرچند که بعد از امضا هم نمیتونن مجبورتون کنن.
مگر اینکه اون چیزی که مد نظر شماست اطلاعات طبقه بندی شده و محرمانه ای باشه که اونم قرارداد محرمانگی و عدم افشا امضا میکنن (که اونم بحثش فرق میکنه).

آفلاین shena

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 85
دانش ایجاد شده، متنی هست که ثبت میشه. چه چیزی امضا بکنید یا نکنید، قانونا اجازه ندارید اون متن رو منتشر کنید یا استفاده کنید (غیر از اینکه اون شرکت اجازه بده). اگر چیزی یاد گرفتید، اون یادگیری قاعدتا قابل استفاده هستش، تا وقتی که مرتبط به اطلاعات شرکتی که براش کار کردید، نباشه.
منطقیه 👌

من پول زمانی که براشون می‌ذارم رو می‌گیرم، نه پول دانش تولیدیم رو!
برم صحبت کنم ببینم زورم میرسه هم امضا نکنم و اخراج هم نشم   :)

آفلاین Enderman

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 327
  • Technoblade Nerver die💔
فکر می کنم قبلش باید برای دانش تعریفی آورد. آیا کدهای یه برنامه هم دانش حساب میشه؟
به نظرم این بیشتر محصول شرکت حساب میشه مگر اینکه برنامه شما نوآورانه باشه و ایده‌ش به ذهن کسی نرسیده باشه.
تا وقتی که مشخص نشه منظور از "دانش" چی هست، یه بحث طولانی لازمه تا در نهایت به نتیجه رسید که میشه اون تعهد رو قبول کرد یا نه.
منظور ایشون از دانش کد های یه برنامه است.
------
با آرزوی موفقیت.
پیامبر (ص):هرکس آبروی برادر مسلمانش را حفظ کند، بدون تردید بهشت بر او واجب شود.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
مگر اینکه برنامه شما نوآورانه باشه و ایده‌ش به ذهن کسی نرسیده باشه.
چنین چیزی امکان نداره. هر زمان که شما به یک ایده فکر می‌کنید، حداقل ۹ نفر دیگه در جهان در همون زمان دارن به همون ایده فکر می‌کنن. برای همینه که خود نفس ایده هیچ ارزشی نداره. ارزش اصلی در کیفیت پیاده‌سازی اون ایده است.

اون دانش نیست، متنه و باید طبق پروانه‌ای که داره باهاش برخورد بشه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1446
  • Dr.Code
    • My website
هر زمان که شما به یک ایده فکر می‌کنید، حداقل ۹ نفر دیگه در جهان در همون زمان دارن به همون ایده فکر می‌کنن.
یکی از قابلیت های کشف نشده دانیال جان اینه که میتونه ایده های مردم جهان رو بخونه و سر شماری کنه!
ماشاالله
هزار الله اکبر

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
من این کار رو نکردم. نتایج تحقیقات پژوهشگرانه.

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
------
با آرزوی موفقیت.
ندیدم که گفته باشند توی اون قرارداد، دانش چی تعریف شده. با این حساب، شرکت می‌تونه دانش رو هر چی خواست معنی کنه و مشکل درست کنه.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1446
  • Dr.Code
    • My website
من این کار رو نکردم. نتایج تحقیقات پژوهشگرانه.
خیلی دوست دارم بدونم چطور پژوهش کردن.

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 973
هر زمان که شما به یک ایده فکر می‌کنید، حداقل ۹ نفر دیگه در جهان در همون زمان دارن به همون ایده فکر می‌کنن.
یکی از قابلیت های کشف نشده دانیال جان اینه که میتونه ایده های مردم جهان رو بخونه و سر شماری کنه!
ماشاالله
هزار الله اکبر
دوست عزیز این صحبت آقای بهزادی کاملا درست است، البته من عدد ۷ خیلی بیشتر شنیدم و این موضوع همیشه در بحث‌های تجاری و کار‌آفرینی مطرح میشه، این که ریشه این تحقیق از کجا میاد و به چه شکل انجام شده را بنده اطلاعی ندارم، ولی حداقل تجربه شخصیم بر درست بودن این قضیه شهادت می‌ده.
اینطوری نیست که شما هر چیزی که با منطقت نخونه رو رد کنی مثلا با این جمله که "چطوری رفتن تحقیق کردن" کل موضوع را ببری زیر سوال، در این تحقیق همان‌طور که ازش پیداست به شکل گسترده‌ای از علم آمار بهره برده است و دوباره تجربه شخصی بنده نشون می‌ده آمار و احتمالات همیشه جای غافلگیری بسیار زیادی برای دیگران به وجود میاره.