انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: درایور های انویدیا در OPENSUSE  (دفعات بازدید: 757 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
پاسخ : درایور های انویدیا در OPENSUSE
« پاسخ #15 : 29 تیر 1401، 03:27 ب‌ظ »
منظور از خروجی دستور، چیه؟
وقتی توی ترمینال یه دستوری رو اجرا می‌کنید، ممکنه یه سری چیز‌ها توی ترمینال نمایش بده. اونها خروجی دستور هستند.
البته چیز‌هایی مثل stderr و stdout هم هستند، ولی فعلا لازم نیست نگران اونها باشید.

صبر کنید یک دستور بنویسم \\:D/
zypper in microsoftedge.RPM
راستی این دستور رو هم بی علت ننوشتم.اگر من یک فایل RPM(مثلا مایکروسافت اج) رو بارگیری و وارد پوشه شده و این دستور رو وارد کنم، برای نصبش کافیه؟ یا باید پیش از اون با کاربر روت وارد بشیم؟
بابت راهنمایی ممنون و متشکرم😄
بدرود!
معمولا برای اینکه بتونید یه برنامه رو در سطح سیستم نصب کنید، لازمه دسترسی روت داشته باشید.
می‌تونید اول وارد کاربر روت بشید و اینکار رو انجام بدید، می‌تونید هم اون دستور رو با sudo اجرا کنید تا با دسترسی روت اجرا بشه.

اون zypper in مخفف  zypper install هست.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین حافظ دوست

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 252
  • بی صدا اماپرمعنا! کم گوی اماگزیده گوی! حافظ دوست:)
« پاسخ #16 : 29 تیر 1401، 04:13 ب‌ظ »
Wow!Very good!
منظور از خروجی دستور، چیه؟
وقتی توی ترمینال یه دستوری رو اجرا می‌کنید، ممکنه یه سری چیز‌ها توی ترمینال نمایش بده. اونها خروجی دستور هستند.
البته چیز‌هایی مثل stderr و stdout هم هستند، ولی فعلا لازم نیست نگران اونها باشید.

صبر کنید یک دستور بنویسم \\:D/
zypper in microsoftedge.RPM
راستی این دستور رو هم بی علت ننوشتم.اگر من یک فایل RPM(مثلا مایکروسافت اج) رو بارگیری و وارد پوشه شده و این دستور رو وارد کنم، برای نصبش کافیه؟ یا باید پیش از اون با کاربر روت وارد بشیم؟
بابت راهنمایی ممنون و متشکرم😄
بدرود!
معمولا برای اینکه بتونید یه برنامه رو در سطح سیستم نصب کنید، لازمه دسترسی روت داشته باشید.
می‌تونید اول وارد کاربر روت بشید و اینکار رو انجام بدید، می‌تونید هم اون دستور رو با sudo اجرا کنید تا با دسترسی روت اجرا بشه.

اون zypper in مخفف  zypper install هست.
بسیار عالی، فقط همین!
چشم حتماً نکاتی که فرمودین رو سعی میکنم رعایت کنم ;D.
« آخرین ویرایش: 29 تیر 1401، 06:23 ب‌ظ توسط 313.110 »
مالی که ز تو کس نستاند، علم است...حرزی که تو را به حق رساند، علم است....جز علم طلب مکن تو اندر عالم... چیزی که تو را ز غم رهاند، علم است... مباش غره به علم و عمل، فقیه! مدام که هیچکس ز قضای خدای جان نبرد!

آفلاین حافظ دوست

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #17 : 29 تیر 1401، 05:07 ب‌ظ »
با دستور زیر فلت پک رو نصب کنید
sudo zypper install flatpak
با دستور زیر مخزن فلت هاب رو اضافه کنید.
flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo
بعد سیستم رو ریستارت کنید

و از این به بعد با دستور زیر به سادگی برنامه مورد نظرتون رو نصب کنید
flatpak install pkgnameجای pkgname هم باید بسته مورد نظرتون رو بزارید

بعد از اینکه برنامه رو نصب کردید میتونید در منوی برنامه پیداش کنید

و باز هم میگم بجای اج از کرومیوم، فایرفاکس، اپیفانی یا فالکون و بقیه مرورگر ها که تو مخزن هستند استفاده کنید
]درود. Very Good! بسیار عالی! دیگه سوالی ندارم😶
سعی میکنم مواردی که متذکر شدید، رعایت کنم.
ضمن اینکه برای راهنماییتون خیلی ممنونم :)
بدرود!
مالی که ز تو کس نستاند، علم است...حرزی که تو را به حق رساند، علم است....جز علم طلب مکن تو اندر عالم... چیزی که تو را ز غم رهاند، علم است... مباش غره به علم و عمل، فقیه! مدام که هیچکس ز قضای خدای جان نبرد!

آفلاین حافظ دوست

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #18 : 29 تیر 1401، 06:03 ب‌ظ »
این پاسخ تکراری بود. نمیدونستم پاسخ ها هم پیج بندی میشن به خاطر همین فکر کردم پاسخ هایی که ثبت کردم به دلیل وجود باگ حذف میشوند.ببخشید😟.
« آخرین ویرایش: 29 تیر 1401، 06:22 ب‌ظ توسط 313.110 »