انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: سرعت پایین دانلود با aria2 و برنامه‌های مشابه  (دفعات بازدید: 885 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین S34b

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
سلام
من هرچه تلاش کرده‌ام نتونستم سرعت دانلود خوبی از aria2 یا wget بگیرم، درحالیکه با برنامه‌ی Internet Download Manager یا IDM سرعت چندبرابری دانلود رو دارم. نرم‌افزار مشابه و رایگان Neat Download Manager وجود داره که کپی از IDM هست و توسط یک ایرانی نوشته شده، ولی متأسفانه متن‌بسته هست و کمی مشکوک.
آیا راهی وجود داره که با برنامه‌های متن‌باز بشه به‌همون سرعت عالی IDM دانلود کرد؟

آفلاین 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2589
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
FDM آزاد و رایگانه.
نسخه ویندوز  ، لینوکس  ، و اندروید  داره.
سرعت عالییییییییی، محیط زیبا، دارای تمام امکانات  IDM یا حتی بیشتر
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین Issac

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 890
    • Mastodon
این پست رو فرستادم که تعداد ارسال‌هام زیاد بشه.

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
سلام
من هرچه تلاش کرده‌ام نتونستم سرعت دانلود خوبی از aria2 یا wget بگیرم،...
سلام. این متنی که نوشتی هیچ مدل اطلاعاتی به ما منتقل نمی‌کنه که بدونیم دقیقاً چیکار کردی و چرا نتونستی از ابزار پرقدرتی مثل aria2 سرعت مناسب بگیری. انتظار میره اطلاعات دقیق و کامل بدی. یعنی بگی چه دستوری وارد کردی و خروجیش چی بوده و در این مورد، اختلاف سرعتت با idm چقدر بوده.

چیزی مثل idm در برابر ابزارهایی که اسم بردی (یعنی aria2 و wget) بیشتر شبیه یه شوخی بچگونه‌س. علی‌الحساب برای دانلود از این دستور استفاده کن:
aria2c -c -x16 -s16 -k 1M <download link>آدرس دانلود رو با <download link> جایگزین کن.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پرسپولیس رو امتحان کن. از aria2 استفاده می‌کنه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین S34b

• Newbie
  • *
FDM آزاد و رایگانه.
ممنون، پیشنهاد خوبیه و سرعت خوبی هم داره ولی از ابزارهای CLI بیشتر خوشم میاد.
چیزی مثل idm در برابر ابزارهایی که اسم بردی (یعنی aria2 و wget) بیشتر شبیه یه شوخی بچگونه‌س.
دقیقا چرا؟
علی‌الحساب برای دانلود از این دستور استفاده کن:
aria2c -c -x16 -s16 -k 1M <download link>آدرس دانلود رو با <download link> جایگزین کن.
با این بهتر شد،‌ یا شاید به‌خوبی IDM شد. فکر می‌کنم قبلا مقادیر ناکافی برای سوئیچ‌ها انتخاب کرده بودم.
چطور می‌تونم به‌صورت دقیق سرعت بین IDM و aria2 رو اندازه‌گیری و مقایسه کنم؟ مثلا با رسم نمودار؟
پرسپولیس رو امتحان کن. از aria2 استفاده می‌کنه.
احتیاجی به رابط گرافیکی ندارم. اگر تنها بشه تنظیماتی که پرسپولیس برای بهینه‌سازی سرعت دانلود استفاده می‌کنه رو برای aria2 مستقیما اعمال کنم، خیلی خوب می‌شه.

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
FDM آزاد و رایگانه.
FDM آزاد نیست، انحصاریه و Freeware محسوب می‌شه.
البته ذکر این مسئله که چندین سال پیش تحت GPL منتشر می‌شد و از جایی به بعد سورسش رو بستند خالی از لطف نیست.

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
دقیقا چرا؟
ضریب اطمینان و پایداری و انواع امکاناتی که دارن.

با این بهتر شد،‌ یا شاید به‌خوبی IDM شد.
در واقع اینطوری بگم که از این به بعد می‌تونی معیارت رو بذاری روی همین سرعتی که aria2 بهت میده و هر ابزار دیگه رو نسبت به aria2 بسنجی.

چطور می‌تونم به‌صورت دقیق سرعت بین IDM و aria2 رو اندازه‌گیری و مقایسه کنم؟ مثلا با رسم نمودار؟
یه فایل بذار دانلود بشه و بعد از یکی دو دقیقه system monitor رو باز کن و از نمودار شبکه سکرین‌شات بگیر.
اگه اینترنتت و سروری که ازش دانلود می‌کنی وسط کار به مشکل نخوره، بهترین flatness و بیشترین peak نمودار رو از aria2 خواهی گرفت.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین S34b

• Newbie
  • *
ضریب اطمینان و پایداری و انواع امکاناتی که دارن.
به‌نظر می‌رسه IDM بیشتر از نظر grab کردن لینک‌ها در مرورگرهای وب نسبت به aria2 برتری داره.
یه فایل بذار دانلود بشه و بعد از یکی دو دقیقه system monitor رو باز کن و از نمودار شبکه سکرین‌شات بگیر.
اگه اینترنتت و سروری که ازش دانلود می‌کنی وسط کار به مشکل نخوره، بهترین flatness و بیشترین peak نمودار رو از aria2 خواهی گرفت.
برای مقایسه بین IDM و aria2 فعلا در محیط ویندوز هستم. جایگزین System Monitor در ویندوز همون Task Manager هست، ولی راه بهتر و دقیقتری غیر از مقایسه چشمی وجود داره؟
بهترین و پایدارترین سرور برای تست دانلود چیه؟
درصورت کند شدن وسط دانلود، آیا راهی هست که بشه فهمید مشکل از سرور بوده یا ایننترنت خودم؟

آفلاین 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2589
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
سرعت اینترنت  به هزارتا چیز بستگی داره و البته اگه مشکلی هم باشه فکر نکنم کاری از دست ما بربیاد. شما فقط می‌تونید مشکل سخت افزاری خودتون رو برطرف کنید، البته اگه مشکلی باشه!
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧