انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل mesa و glxgears  (دفعات بازدید: 405 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
مشکل mesa و glxgears
« : 09 امرداد 1401، 03:10 ق‌ظ »
سلام دوستان :) دوان دارم و بروزش کردم البته یکم زیادی ;) رفتم روی unstable فک کنم درست هم انجام دادم و با دستور sudo apt full-upgrade
انجامش دادم، ولی کمی دچار اختلال شده که اصلا توی محتوای انگلیسی هم چیزی پیدا نکردم
دستورglxgears اسمش به glxgears.x86_64-linux-gnu تغییر کرده! و البته بعد حذف و نصب mesa و اینجور چیزا دوتا شد! یکی glxgears.x86_64-linux-gnu و یکی glxgears این مشکل برای ابزار های glxheads glxinfo  glxdemo هم هست و مهم تر از همه کار نمیکنه! خطا داده شده: glxgears
glxgears: ../nptl/pthread_mutex_lock.c:424: __pthread_mutex_lock_full: Assertion `e != ESRCH || !robust' failed.
Aborted
اینم بگم یه چیزایی کار نمیکنه مثلا استیم بازی بازی csgo نمیاد که احتمال میدم ربط داشته باشه به این مشکل..
« آخرین ویرایش: 11 امرداد 1401، 03:19 ق‌ظ توسط ali-n »

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
پاسخ : مشکل mese و glxgears
« پاسخ #1 : 10 امرداد 1401، 04:25 ق‌ظ »
سلام، دوستان نمیخوام هرزنامه ایجاد کنم که دوباره دیده بشه، ولی اگه راه حلی هست بفرمایید حتا حذف نصب کلی پکیج، یا اگه واقعا چیزی نمیدونید دوباره نصبش کنم :'( (آخر ناپایداریش کار دستم داد)

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #2 : 11 امرداد 1401، 12:43 ق‌ظ »
بسته‌های mesa-utils و mesa-utils-extra را پاک و دوباره نصب کنید. ببینید  اینجوری فرقی می‌کنه یا نه.

از چیز‌هایی که گفتید، شاید برای سیستم alternatives مربوط به dpkg مشکل پیش اومده.
شاید هم کتابخانه‌ها درست ارتقا پیدا نکردند و به همین خاطر مشکل پیش میاد.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #3 : 11 امرداد 1401، 03:19 ق‌ظ »
کردم ولی فرقی نکرد، خیلی چیزارم حذف نصب کردم ولی هیچ تغییری نمیکنه خطایی که میده

راستش نمیدونم اصلا داستان چیه ولی اگه این اتفاق بیفته معمولا راه حلی داره؟
راستی گفتم استیم مشکل داره و.. الان زدم درسته و بازی اجرا شد، یعنی میشه گفت تنها چیزی که تا الان دیدم مشکل داره فقط همین glxgears اینجور چیزا بود، ولی خب از این رو که اینا کلا درست نمیشن یه استرسی دارم سیستمم خراب باشه بعدا مشکلات بیشتری هم بخورم، نمیدونم حذفش کنم یا نه

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
پاسخ : مشکل mesa و glxgears
« پاسخ #4 : 12 امرداد 1401، 01:24 ب‌ظ »
نمی‌دونم مشکل از‌ چی هست. شاید در ادامه با انجام یه سری بروزرسانی، مشکل بیشتر هم بشه. ولی مطمئن نیستم.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
پاسخ : مشکل mesa و glxgears
« پاسخ #5 : 12 امرداد 1401، 03:38 ب‌ظ »
ممنونم از همراهی تا الان، احتمالا حذف نصب کنم یا برم یه توزیع دیگه :)