انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل در اجرای xorg پس از نصب درایور گرافیک nvidia و amd  (دفعات بازدید: 664 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین nasirim

• Newbie
  • *
  • ارسال: 6
سلام دوستان

من یه مشکلی دارم و مدتی هست هر چی سرچ میکنم به در بسته میخورم.
من برای کارم نیاز دارم که رو اوبونتو همزمان بتونم از کارتهای گرافیک انویدیا و ای ام دی استفاده کنم. البته بیشتر نیازهای ما محاسباتی هست نه گرافیکی.

برای نصب درایورهای انویدیا چند گزینه داشتم. یکی درایور رسمی خود شرکت انویدیا هست که به صورت runfile عرضه میشه. دوم استفاده از پکیجهای اوبونتو یا دبین هست مثه nvidia-drivers-470(510) یا nvidia-headless-470(510). برای نصب درایور ای ام دی هم از سایت ای ام دی درایور رو دانلود و نصب میکردم.

اما چند تا مشکل دارم این وسط. اگه پکیج nvidia-driver-470(510) رو نصب کنم و قبل یا بعدش ای ام دی رو، موقع اجرای xorg سیستم فریز میشه. اگه هم از headless استفاده کنم که نمیتونم انویدیا هام رو اورکلاک کنم. چند جا تو فرومهای خارجی خوندم که مشکل از libglxهای انویدیاست. اونها رو هم پاک کردم، ولی باز مشکل برقرار بود. کسی از دوستان اطلاع داره راه حل این مشکل چی هست و چه باید بکنم؟

برای جمع بندی: من باید سیستم عاملی داشته باشم بر پایه لینوکس. درایور انویدیا و ای ام دی رو هم زمان بتونم نصب کنم. سوم اینکه بتونم کارتهام رو اورکلاک کنم لذا احتمالا به xorg هم نیاز پیدا میکنم
ممنون از همه دوستان

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
مدل گرافیک‌ها چیه؟
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین nasirim

• Newbie
  • *
۳۰۶۰ انویدیا و ۶۷۰۰ ای‌ام‌دی

آفلاین Dragon-

• *
شاید با استفاده از درایور‌های آزاد خود انویدیا مشکل حل بشه. ولی اون درایور‌ها تازه منتشر شدند و بعیده به این زودی‌ها شاخه اصلی کرنل بشند.
شاید با نصب دستی اونها بتونید به نتیجه برسید، هرچند پیشنهاد نمیشه.

آفلاین nasirim

• Newbie
  • *
در مورد درایورهای آزاد انویدیا چیزی نشنیده بودم. امکانش هست کمی بیشتر راهنمایی بفرمایید که از کجا باید نصب کنمشون؟

آفلاین Dragon-

• *
اینجا رو ببینید.
https://github.com/NVIDIA/open-gpu-kernel-modules

البته مطمئن نیستم پایداری کافی داشته باشند و مشکل ایجاد نکنند.