انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نرم افزار آزاد پولی (حل شد)  (دفعات بازدید: 13060 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین behzad1

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 513
پاسخ : نرم افزار آزاد پولی (حل شد)
« پاسخ #45 : 26 امرداد 1401، 12:48 ب‌ظ »
یعنی برنامه نویسی یه شغل در نظر نباید گرفت؟
تو هم میتونی از نرم‌افزار آزاد پول در بیاری، هم انحصاری. یا استخدام بشی یا پروژه ای کار کنی یا ... . کجاش شغل نیست؟

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #46 : 26 امرداد 1401، 01:24 ب‌ظ »
تو هم میتونی از نرم‌افزار آزاد پول در بیاری، هم انحصاری. یا استخدام بشی یا پروژه ای کار کنی یا ... . کجاش شغل نیست؟
نمیدونم، احساس میکنم نرم افزار آزاد راه های خیلی کمتری برای درآمد داره نسبت به انحصاری، فکر کنم بهتر باشه یکم درموردش جست‌و‌جو کنم و مقایسه کنم، در ظاهر فکرم میگه اینطوره، که ممکنه اشتباه باشه(نمیدونم) به هرحال ممنون

آفلاین 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2591
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
« پاسخ #47 : 26 امرداد 1401، 01:36 ب‌ظ »
اشتباه نیست. ولی یک چیز هست اونم اینه که بعضی از نرم‌افزار  ها آزاد به قدری قدرتمند  و بزرگ هستند که اگه بخوای به طور انحصاری توسعش بدی یا اصلا نمیشه یا سرعت توسعش خیلی پایین میاد. مثل همین لینوکس :-)
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1582
« پاسخ #48 : 26 امرداد 1401، 01:54 ب‌ظ »
خب برو حمایت کن و پول واریز کن به حسابشون! مگه کسی جلوت رو گرفته؟
نه نگرفته منظور من یه توزیعی مثل زورین بود که خدمات اینجوری بده مگر نه پول که همه میتونن
:My Instagram
_.hartin._

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #49 : 26 امرداد 1401، 02:24 ب‌ظ »
نقل‌قول
نمیدونم، احساس میکنم نرم افزار آزاد راه های خیلی کمتری برای درآمد داره نسبت به انحصاری، فکر کنم بهتر باشه یکم درموردش جست‌و‌جو کنم و مقایسه کنم، در ظاهر فکرم میگه اینطوره، که ممکنه اشتباه باشه(نمیدونم) به هرحال ممنون
فروش نرم افزار که هست خدمت که هست حمایت مالی که هست
دیگه چی میمونه ؟
بعد هم اینکه برای پول برنامه بنویسن یک چیزه و برنامه بنویسن یک چیز دیگه
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین behzad1

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 513
« پاسخ #50 : 26 امرداد 1401، 02:42 ب‌ظ »
ممگنه تو ایران اینطوری باشه، و همینطور افراد کمتری دونیت کنن.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4857
  • masoft قدیم
« پاسخ #51 : 26 امرداد 1401، 04:32 ب‌ظ »
احساس میکنم نرم افزار آزاد راه های خیلی کمتری برای درآمد داره نسبت به انحصاری
مقایسهٔ مستقیم اشتباهه، چون راه‌های درآمد از نرم‌افزار آزاد با درآمد از نرم‌افزار انحصاری متفاوته. همچنین هزینه‌های شما توی جامعهٔ نرم‌افزار آزاد با جامعهٔ نرم‌افزار انحصاری متفاوته.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #52 : 26 امرداد 1401، 04:42 ب‌ظ »
نقل‌قول
چرا، صداش در میاد. این همه خبر درباره در های پشتی ویندوز  و جاسوسی  گوگل و متا، فقط این استفاده کننده هاشن که ....
اونی که در میاد ویز ویز مگس هست که با مگس کش حل میشه صدا نیست  :D
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #53 : 26 امرداد 1401، 05:35 ب‌ظ »
این موضوع رو متوجه‌ام، ولی این دیگه کسب کار نیست اسمش
خب دبیان که کسب و کار نیست. اصلاً چیزهایی به بزرگی دبیان رو نمی‌شه به صورت کسب و کارس یا سازمانی دولتی و مثل این‌ها پیش برد. این‌ها به صورت جنبش‌های اجتماعی پدید می‌آن.

خب این بخاطر همون حمایت مالی افراد بوده البته میشه گفت 99 درصد افراد حمایت مالی نمیکنند ولی خب همون درصد کمش هم کافی بوده، خب درآمد که حمایت مالی حساب نمیشه؟!، اگه هم درآمد از روی حمایت مالی باشه و برنامه ساخته شده کاربر های زیادی نگیره حالا به هر علتی، اون کاربر هام حمایت مالی نکنن داستان چی میشه؟
نه اتفافاً. این به خاطر این بوده که بحث پول و کسب و کار واردش نشده. حمایت‌هایی که از دبیان یا اوبونتو می‌شه، معمولاً از جنس اهدای سرور و مثل این‌هاست، نه پول!

خیر. قرار نیست که نشه فهمید. میشه دیس اسمبلش کرد و فهمید.
تا حالا تلاش کردی چنین کاری کنی؟ عملاً غیرممکنه

خوب پس قبول داری که نمیشه کد و باینریش  رو فروخت و فقط اون سفارش دهنده اولیه شاید پول بده. و 📃 📜
نه. اتفاقاً من خودم همیشه کد رو فروختم. پروندهٔ اجرایی خودش ارزشی نداره و اشانتیون کده. اون سفارش‌دهنده هم تا پول رو نده، کد نوشته نمی‌شه!

اشتباه حس می‌کنی. درامد مربوط به مدل کسب و کار نرم‌افزاره. پر مدل کسب و کار، آزاد یا مالکیتی بودن اصلاً مهم نیست.

نه نگرفته منظور من یه توزیعی مثل زورین بود که خدمات اینجوری بده مگر نه پول که همه میتونن
حتماً باید یقه‌ات رو بگیرن، مجبورت کنن؟
« آخرین ویرایش: 26 امرداد 1401، 05:44 ب‌ظ توسط دانیال بهزادی »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #54 : 26 امرداد 1401، 05:49 ب‌ظ »
بابا، ته تهش پس نمیشه کد و باینریش  رو فروخت. فقط اون سفارش دهنده باید پول بده که اونم حساب نیست. من می‌گم که کسی بیاد مثلا ادوبی بیاد به مردم بفروشه نه اون سفارش دهنده اولیه ](*,)

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #55 : 26 امرداد 1401، 05:56 ب‌ظ »
نقل‌قول
نه. اتفاقاً من خودم همیشه کد رو فروختم. پروندهٔ اجرایی خودش ارزشی نداره و اشانتیون کده. اون سفارش‌دهنده هم تا پول رو نده، کد نوشته نمی‌شه!

+ ۱ اگه پروژتون کوچیکه میتونی بخشی از پول رو بگیرید تا اعتماد کنند اما پول رو برای اخر نزارید

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #56 : 26 امرداد 1401، 06:01 ب‌ظ »
فقط اون سفارش دهنده باید پول بده که اونم حساب نیست. من می‌گم که کسی بیاد مثلا ادوبی بیاد به مردم بفروشه نه اون سفارش دهنده اولیه ](*,)
یعنی چی حساب نیست؟ اتفاقاً همون حسابه. خود ادوبی هم می‌دونه فروختن به مردم جواب نمی‌ده. برای همینه که نرم‌افزارهاش رو اشتراکی کرده.

+ ۱ اگه پروژتون کوچیکه میتونی بخشی از پول رو بگیرید تا اعتماد کنند اما پول رو برای اخر نزارید
منطقاً اگه بدون بستن قرارداد، شروع به کار می‌کنید، یه جای کارتون مشکل داره‌!
« آخرین ویرایش: 26 امرداد 1401، 06:03 ب‌ظ توسط دانیال بهزادی »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #57 : 26 امرداد 1401، 07:06 ب‌ظ »
نقل‌قول
منطقاً اگه بدون بستن قرارداد، شروع به کار می‌کنید، یه جای کارتون مشکل داره‌!
درسته من هم نگفتم کار گفتم کار  :D
مثلا دیگه برای برداشتن یک جوش از روی دماغ کسی نیاز به قرارداد نیست برای این چیز های دم دستی میگم  :)

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1582
« پاسخ #58 : 26 امرداد 1401، 07:38 ب‌ظ »
جناب بهزادی نمیشه یه سیستم برای سایت بیاد که وقتی حل شد بیاد تاپیک بسته بشه؟
:My Instagram
_.hartin._

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #59 : 26 امرداد 1401، 08:14 ب‌ظ »
تصمیم این با مدیران ولی میدونم که این طور سوالا در خصوصی جاشه. 
:P