انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: مشكل در حالت suspend  (دفعات بازدید: 3318 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین fallen

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
مشكل در حالت suspend
« : 16 امرداد 1386، 08:59 ق‌ظ »
سلام  ;D
من از اوبونتو 7.04 استفاده ميكنم وكارت گرافيكم geforce fx 5500  و از Athlon64 استفاده ميكنم. درايور كارت رو با اوبونتو از سايتش گرفتم.
بعد از نصب كارت هر وقت به حالت  suspend ميرم بعد از روشن شدن مجدد صفحه كاملا سياه است و نميتونم پسورد وارد كنم .مشكل چيه؟

آفلاین fallen

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
پاسخ به: مشكل در حالت suspend
« پاسخ #1 : 18 امرداد 1386، 03:39 ق‌ظ »
بابا اينجا يكي نيست جواب منو بده ؟؟!!! ??? ??? ???

آفلاین SalarSoft

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 40
« پاسخ #2 : 18 امرداد 1386، 09:00 ق‌ظ »
برای من هم گاهن این طور میشه!
راه حل سریعش استفاده از کلید های Ctrl+Alt+Backspace است که باعث Restart شدن XWindow میشه.

آفلاین Saied

• Full Member
  • *
  • ارسال: 118
« پاسخ #3 : 18 امرداد 1386، 12:19 ب‌ظ »
از درایور nv استفاده کنی مشکلی پیش نمیاد.

lomion

• مهمان
« پاسخ #4 : 19 امرداد 1386، 02:41 ب‌ظ »
من هم این مشکل رو دارم... :(

lomion

• مهمان
« پاسخ #5 : 19 امرداد 1386، 09:25 ب‌ظ »
یه راهی پیدا کردم! برای خودم که کار کرد  ;D امیدوارم برای شما هم کار کنه. چون کارت nvidia دارید. داخل فایل
/etc/X11/xorg.conf
(یادتون نره حتما با دستور sudo اون رو باز کنید. مثلا با sudo gedit /etc/X11/xorg.conf اون رو با ویرایشگر بازکنید. مهم sudo هست!) اگه صلاح می دونید از فایل اصلی یه جایی یه بک آپ بگیرید یعنی قبل ویرایش با دستور sudo cp /etc/X11/xorg.conf /etc/X11.xorg.conf.mybackup یا هر روش دیگه بک آپ تهیه کنید.
در قسمت "Device" خط زیر رو اضافه کنید:
Option          "RenderAccel"  "false"بعدش محیط گرافیکی رو دوباره اجرا کنید. بعد از بستن برنامه ها Alt+Ctrl+Backspace. رو بزنید یا به هر روشی محیط گرافیکی رو ریست (Reset) کنید. سرعت شما پایین تر می‌آد ولی مشکل رو احتمالا حل میکنه.
این ماجرا مربوط می شه به مشکل درایور nVidia توی Xorg 7.1 که توی ۷.۰۴ هست. هنوز حل نشده. باید منتظر درایور جدید باشید.

(اگه هم کار نکرد یا دوباره ویرایش کنید یا بک آپ رو برگردونید sudo cp /etc/X11/xorg.conf.mybackup /etc/X11.xorg.conf و دوباره محیط گرافیکی رو شروع کنید. حداقل برمیگردیم به جای اول!)

lomion

• مهمان
« پاسخ #6 : 27 شهریور 1386، 06:15 ب‌ظ »
این تاپیک رو دیدم گفتم آخرین نتایج خودم رو اینجا بنویسم که تاپیک به یه نتیجه برسه!

من بعد از کلی دردسر از suspend2 استفاده کردم و وضعیت بهتره.