انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: آپدیت تلگرام  (دفعات بازدید: 1370 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین گیسو

• Full Member
  • *
  • ارسال: 232
آپدیت تلگرام
« : 13 مهر 1401، 09:50 ق‌ظ »
درود.

روی زوبونتو تلگرام دارم. مدام پیام میده که آپدیت کن چون بزودی دیگر ساپرت نمیشه.
من تلگرام را از خود مخزن گرفتم و در این دوسال هیچ آپدیتی براش نیامد.وتاجائیکه یادم میاد جز کرنل و پیچ ومهره های خود زوبونتو وگاهی هم مرورگر؛برای هیچکدام از نرمافزار ها آپدیت نمیاد.
حالا باید چه کنم؟ پیام آپدیت تلگرام راندید بگیرم یا دستی آپدیتش کنم و چطور؟
سپاس.
کاملا تازه کار و دارای زوبونتو(18.4) و لینوکس مینت(19.3) همراه با ویندوز اکس پی روی دو رایانه ی (32bit).

آفلاین mskf1383

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 407
پاسخ : آپدیت تلگرام
« پاسخ #1 : 13 مهر 1401، 10:57 ق‌ظ »
کدوم نگارش زوبونتو رو دارید؟

آفلاین sd70

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 95
« پاسخ #2 : 13 مهر 1401، 11:05 ق‌ظ »
احتمالا توزیع‌تون ۳۲ بیتی که نیست؟

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 973
« پاسخ #3 : 13 مهر 1401، 04:07 ب‌ظ »
سلام توی مخازن ورژن بروزی وجود نداره و از اونجایی که تلگرام هم خیلی سریع آپیدت میده بنده هم مجبور شدم خارج از مخازن نصب کنم.
یکم صبر کنید اگر دوستان نظر بهتری ندادن همین کار انجام بدید.

آفلاین گیسو

• Full Member
  • *
« پاسخ #4 : 13 مهر 1401، 05:48 ب‌ظ »
درود و سپاس.

عجب آفتی شده این تلگرام هم!
من این را روی ویندوزXP هم دارم؛ و در آنجا تا زمانیکه از xp ساپورت میکرد خودش آپدیت میشد و تنها پیام میداد که آپدیت شدم.
البته هنوز هم روی XP کارمیکنه و فقط آن بالا یک نوار قرمز داره که میگه سیستم عاملت را بروز کن ولی کار میکنه و مثل لینوکس مدام اخطار نمیاد که این ورژن قدیمیه و دیگر ساپورت نمیشه.
حالا میفرمائید پس از مدتی برم به سایت خود تلگرام و ورژن جدیدش را دوباره دان کنم؟

سپاسگزارم.
کاملا تازه کار و دارای زوبونتو(18.4) و لینوکس مینت(19.3) همراه با ویندوز اکس پی روی دو رایانه ی (32bit).

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #5 : 13 مهر 1401، 06:26 ب‌ظ »
بله البته پیشنهاد دیگم هم اینه که به جای زوبونتو قدیمی از اخرین نسخه دبیان ۳۲ بیت استفاده کنید
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #6 : 13 مهر 1401، 07:42 ب‌ظ »
همونطور که پرسیدن، کدوم نگارش اوبونتو استفاده میکنید خب اگه جدیدترینش رو ندارید یا نسخه lts دارید طبیعی، در نگارش های قدیمی برنامه ها نسخه جدیدشون قرار گرفته نمیشه و اکثر بروزرسانی ها امنیتی هست، احتمالا برنامه های دیگر توزیعی که دارید هم قدیمی ولی مشکلی پیش نمیاره چون نه اینترنت نیاز دارن نه نیازه جدیدترین باشن، ولی تلگرام نیازه همیشه نسخه جدیدش رو داشته باشید(یا حداقل نزدیک به جدید ترین) برای این کار میتونید اگه نگارش جدیدتری از زوبونتو اومده بهش ارتقا پیدا کنید، اینطوری در مخازن نگارش جدید نسخه جدیدتری از تلگرام موجوده، و راهکار بهتر؟! دبیان نصب کنید و برای سبک بودن محیط xfce نصب کنید، مخازن backports فعال کنید برای دریافت نسخه های جدیدتر برنامه ها(همچنین تلگرام) تازه اگه خواستید میتونید دبیان ارتقا بدید به unstable یا همون sid (البته نمیشه بعدش باز برگشت به مخازن اولیه، که بستگی به انتخاب شما داره بخواید رو کدوم باشید)
« آخرین ویرایش: 13 مهر 1401، 07:46 ب‌ظ توسط ali-n »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #7 : 14 مهر 1401، 01:01 ق‌ظ »
اگه دبیان داری، مهازن back port نگارش جدید رو دارن. اگه توزیع ۳۲بیتی داری، فکر کنم خود تلکرام دیگه پشتیبانی نمی‌کنه و باید بری سراغ telegram-purple
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین گیسو

• Full Member
  • *
« پاسخ #8 : 14 مهر 1401، 03:37 ق‌ظ »
درود و سپاس از همه ی دوستان.

اینطور که متوجه شدم بهترین گزینه برای رایانه ی ۳۲ بیتی من دبیان بوده و از اول باید میرفتم سراغ دبیان. من این زوبونتو و لینوکس مینت را از جستجو در گوگل پیدا کردم که در آنجا چند نژاد از لینوکس را با هم مقایسه کرده بود.من با دانش کمی که داشتم بین آنها این دو تارا داون کردم.
وظاهرا تا نزدیک تابستان آینده پشتیبانی میشه. چون کلی کشتی گرفتم تا برپاش کردم(البته بایاری دوستان این انجمن)؛پس بااجازه تا تابستان نگهش میدارم و آنوقت میرم دنبال دبیان و پیکربندی آن.که با وقت کم و دانش کمتر من خود حکایتی خواهد بود.
سپاسگزارم.

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #9 : 14 مهر 1401، 04:00 ق‌ظ »
بله در دبیان الان که نگاه کردم تلگرام ۳۲ بیتی هم کاملا پشتیبانی میشه(جدید ترین نسخه هاش هم هنوز ارائه میدن)، و کلا بجز تلگرام فکر میکنم دبیان پشتیبانی بهتری از رایانه های قدیمی تر کنه، برای مثال چند وقت پیش اوبونتو روی کامپیوتر هایی که از uefi پشتیبانی نمیکردن نصب نمیشد، ولی از این سری مشکلات بعیده در دبیان بدون دلیل به وجود بیاد، اگه تغییر توزیع و خراب شدنش براتون سخته بهترین گزینه احتمالا دبیان پایدار هست، نصبش هم اونظور که میگن سخت نیست همون به قول جامعه next-next-next و next زدن و نصب شدنه، همه چی رو واضح نوشته، در مواردی فقط ممکنه به مشکل بخورید که نادره، که میتونید در انجمن کمک بگیرید+

آنلاین esmaeelE

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1253
« پاسخ #10 : 14 مهر 1401، 05:35 ق‌ظ »
خب شما که دو رایانه دارید بهتره زودتر روی یکی دبیان را نصب کنید و شروع کنید به کارکردن.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #11 : 14 مهر 1401، 09:43 ق‌ظ »
البته فکر نمیکنم پردازندتون ۳۲ بیتی باشه دبیان که سبکه ۶۴ بیتی هم فکر نمیکنم مشکلی به وجود بیاره
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2589
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
« پاسخ #12 : 14 مهر 1401، 10:38 ق‌ظ »
ربطی به پردازنده نداره. اصلا معماری ۶۴ بیتی با ۳۲ بیتی فرق می‌کنه
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #13 : 14 مهر 1401، 12:54 ب‌ظ »
معماری رو دارم عرض می کنم
https://fa.m.wikipedia.org/wiki/%DB%B3%DB%B2-%D8%A8%DB%8C%D8%AA

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #14 : 15 مهر 1401، 12:20 ب‌ظ »
uname -m
چی میگه؟
میدونید که زکات علم نشر آن است