انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اگر به هر دلیلی مجبور شی مهاجرت کنی، کدوم توزیع مدنظرته؟ و چرا؟  (دفعات بازدید: 3635 بار)

0 کاربر و 12 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1582
چرا نباید مک رو پاک کرد ؟ خیلی غیر منطقیه  ???

چون پایدار و بی‌دردسره، تمام نرم‌افزارهای پدرمادر روش اجرا میشن، برای کسی که هم دولپره، هم موزیسین، انتخاب خوبیه. گذشته از این، همیشه امکان دوال‌بوت هم هست.
+ شبه‌یونیکس هم هست و تقریبا هر کاری روی گنو/لینوکس می‌کنم می‌تونم روش انجام بدم (به جز یکی دو مورد، که اونم باز میگم همیشه امکان دوال‌بوت و ماشین مجازی هست).

مک فراتر از پایداره برای مک ها بهتترین گزینه مک او اس هست یستم عامل محدودی هست ولی عالیه بدون دردسر
دوآل بوت همآموزشش رو بزارید جناب حقیری من نتونستم بکنم
:My Instagram
_.hartin._

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
هی هی هی! تو این تاپیک بحث مک ممنوع. داریم قشنگ درباره سیستم‌عامل مورد علاقمون گپ می‌زنیم، گنو!
آرچ و گنوم!

آفلاین norouzi90

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 777
  • Debian + Mate
چرا سودو ؟  ???

دوستشان دارم، فکر  نمی کنم با شوخی هایم هم چیزی به دل بگیرند.

حالا چرا xp؟

عکس 1 :
این عکس برایم همیشه تازه و جالب است.

عکس 2 :
هاپوی ناز . حیف که گنو لینوکس  ندارد. به من که خیلی انرژی مثبت می داد.

عکس 3:
نرم‌افزار windows movie maker در زمانیکه در ویندوز xp بودم برایم خیلی کار راه انداز بود . ولی حیف که الان در گنو لینوکس نرم‌افزار مشابه با آن قابلیت و سادگی برای استفاده را نمی شناسم.
چند تا برنامه مشابه نصب کردم ولی هیچ کدام آن لذت و سادگی در استفاده که آن برایم داشت این‌ها نداشتند. همه اشان را حذف کردم. ای کاش می‌شد بدون wine ،خود این برنامه را در دبیان نصب می کردم.

عکس 4:
در wimdows media player در هنگام پخش ترک های صوتی برای تصویر این افکت ها می آمدند،برایم این تصاویر تخیلی جالب بودند. مثل آدمهای قرون وسطایی دقایقی چند به این تصاویر میخکوب می شدم.

عکس 5:
آن زمانها خیلی با بازی spider حال می‌کردم و اوقات تنهایی ام را پر می‌کرد ، الان انگار افسردگی بعد از زایمان گرفته‌ام ، دیگه هیچی حال نمی ده ، از بس کتاب‌های مربوط به روش‌های شاد بودن و غیره را خوانده‌ام ، از خودم و شادی حالم بهم می خوره .
آقا مهرداد هم وقتی از دلتنگی هایش میگه می فهم چی میگه.
الان بیشتر دوست دارم شتر باشم و زندگی شتری داشته باشم. بروم در بیابان خارشتر بخورم !!

آفلاین محمدرضا حقیری

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 533
    • ذهن زیبا
هی هی هی! تو این تاپیک بحث مک ممنوع. داریم قشنگ درباره سیستم‌عامل مورد علاقمون گپ می‌زنیم، گنو!

آقا مشخص نکردی توزیع گنو، گنو/لینوکس یا فلان که :)) خب ما گفتیم توزیع BSD موردعلاقمون :))

البته این هم محض اطلاع بگم که FreeBSD, NetBSD, OpenBSD و DragonFlyBSD رو نمیشه گفت «توزیع». چون سیستم‌عامل‌های مستقل و مبتنی بر ایده BSD هستند. ولی مک رو میشه گفت «توزیعی از FreeBSD» (باز هم کاملا درست نیست چون خیلی تغییرش دادند، اما تا حدی از نظر فنی درسته این ادعا).

ولی توزیع گنوی مورد علاقه‌م؟ دبیان با کرنل XNU Mach 😈

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
بین مدیر بسته‌ها من از xbps خوشم می‌اد!
سرعت خالص در نصب!

اصلا مدیربسته چه معنی‌ای داره؟
شما خودت سورس برنامه‌ها و پیش‌نیازهاشون رو بگیر، کامپایل کن ((:
این روش خیلی دوست دارم ولی بنا به گفته ها در طولانی مدت مشکل ساز هست، و دقیق نمیدونم میشه مدیریتش کرد یا نه مثلا فرض کنیم من گنوم رو کامپایل کردم(که تاحالا نکردم و نمیدونم چقدر دشوار هست) حالا برای بروزرسانی باید دوباره دستی بگیرمش و کامپایل کنم؟! نمیدونم و نکردم ولی بنظر کمی دشوار هست برام، منظور از کامپایل میشه توضیح بدید؟ یعنی بگیریم کامپایل کنیم و استفاده کنیم(بصورت قابل حمل) یا کامپایل و نصب روی سیستم، که درصورت مورد دوم فکر میکنم پاکیزگی سیستم‌عامل‌ رو خراب میکنه؟!،‌ بعد یه سوال پیش میاد اینه که واقعا هیچ چیز خاصی نیاز نداره؟ مثلا برنامه اوپن سوزه دبیان آرچ فدورا، هیچ تنظیم خاصی نباید انجام بگیره براشون؟(:  والا من جنتو نصب کردم با اینکه مدیر بسته اش کار خودش کامپایل بود ولی سر آدم درد می ‌آورد گاهی :D
هرچند خودم هم زیاد موافق مدیر بسته و هر توزیع بسته های متفاوت نیستم و فکر میکنم الکی داره پیچ میخوره داستان و جایگزین های بهتر میتونن بیان و کاملا کار رو دست بگیرن

عکس 2 :
هاپوی ناز . حیف که گنو لینوکس  ندارد. به من که خیلی انرژی مثبت می داد.
((((: بهترین چیز بود واسه اون زمان،‌ اون موقع بچه بودم گمش میکردم کل گزینه هارو میزدم تا پیداش کنم
« آخرین ویرایش: 28 مهر 1401، 12:24 ق‌ظ توسط ali-n »

آفلاین farooqkz

• Full Member
  • *
  • ارسال: 112
    • وب‌سایت شخصی
قدیما(قبل از ۲۰۱۵) خیلی توزیع‌بازی یا حتی سیستم‌عامل‌بازی می‌کردم. از بی‌اس‌دی گرفته تا توزیع‌های مختلف لینوکس یا گنو/لینوکس و انواع داس و مینیکس و visopysys. الآن مدت زمان خیلی زیادی هست که با زوبونتو کار می‌کنم و پیش‌فرض‌ها رو هم زیاد تغییر ندادم به استثنای نصب مدیر بسته‌های اضافی و اینکه از آی۳(مدیر پنجره) و روفی استفاده می‌کنم.

اگر همین الآن مجبور بشم از اوبونتو مهاجرت کنم گزینه‌های مدنظرم توزیع‌های گنو/لینوکس هست چون با گنو خیلی عادت کردم و لینوکس هم به عنوان کرنل آزاد بالغ هست(کرنل‌های FreeBSD و Hurd هنوز مناسب نیستن). حالا بین این‌ها کدوم احتمالا برم سراغ یه دبیان‌بیس که نخوام چیزای زیادی رو تغییر بدم. ضمن اینکه روی سرور هم دبیان‌بیس استفاده می‌کنم. در صورتی که دبیان‌بیس به هر دلیلی مناسب نباشه بنظر تنها گزینه یه آرچ‌بیس هست که بدون زحمت نصب و کانفیگ بشه.

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
هاپوی ناز میخواید ؟
پاپی در خدمت شما خیلی هم باحاله امکانات هم داره فقط نصب نمیشه کرد مگر نه نه باعاش مشکل گرافیک خواهید داشت نه بقیه موارد 😉
_.hartin._

آفلاین farooqkz

• Full Member
  • *
  • ارسال: 112
    • وب‌سایت شخصی

آقا مشخص نکردی توزیع گنو، گنو/لینوکس یا فلان که :)) خب ما گفتیم توزیع BSD موردعلاقمون :))

البته این هم محض اطلاع بگم که FreeBSD, NetBSD, OpenBSD و DragonFlyBSD رو نمیشه گفت «توزیع». چون سیستم‌عامل‌های مستقل و مبتنی بر ایده BSD هستند. ولی مک رو میشه گفت «توزیعی از FreeBSD» (باز هم کاملا درست نیست چون خیلی تغییرش دادند، اما تا حدی از نظر فنی درسته این ادعا).

ولی توزیع گنوی مورد علاقه‌م؟ دبیان با کرنل XNU Mach 😈

البته توزیع FreeBSD هم داریم چند تا مثلا خود این درگون‌فلای فکر کنم یه دونشون باشه. یا مثلا توزیع GNU/FreeBSD داریم. فضای کاربری گنو با هسته FreeBSD که دبیان ارائه میده.

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
هاپوی ناز میخواید ؟
پاپی در خدمت شما خیلی هم باحاله امکانات هم داره فقط نصب نمیشه کرد مگر نه نه باعاش مشکل گرافیک خواهید داشت نه بقیه موارد 😉
قبلا امتحان کردم فکر میکنم گزینه برای نصبش داشت؟!

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
من ندیدم بشه نصب کرد ولی یه جا خوندم میشه
بقیه دوستان اکر بلدن بگن سوال خود منم هست
_.hartin._

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
البته در تاپیکی جدا.
آرچ و گنوم!

آفلاین mahdiyar11

• Full Member
  • *
  • ارسال: 209
  • با سیستم عامل میشه صلح ایجاد کرد؛ میشه فرهنگ ساخت.
حالا بزارین من یه سوال دیگه بپرسم
پیشنهادتون برای مهاجرت از گنوم به یه میزکار دیگه چیه؟؟
خیلیارو دیدم که KDE رو پیشنهاد دادن اما اصلا باهاش کنار نمیام (شبیه ویندوزه  ](*,) )

دوستان اگه پیشنهادی دارن حتما بگن چون دیگه از گنوم هم دارم خسته میشم :)
لینوکس یک سیستم عامل نیست ؛ یک روش زندگیه

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
کی دی ای نه ؟   :P خوب با ایکس اف سی ئی زیاد حال نکردم شاید خودم dde رو امتحان کنم یا سینامون
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2594
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
برای آپدیت روزانه دبیان ناپایدار و آپدیت  هفتگی دبیان تست برای هر کدمشون چقدر اینترنت  لازمه؟ میشه ماهانه آپدیت  کرد؟ برای ماهانه چقدر اینترنت  می‌خواد؟
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
من بیرون از گنوم نمی‌تونم نفس بکشم!
آرچ و گنوم!