انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: یه نظرم لینوکسم بیش از حد رم استفاده میکنه برنامه برای بهینه سازی وجود داره  (دفعات بازدید: 1925 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین darksouls

• Full Member
  • *
  • ارسال: 135
سلام دوستان بنظرم خودم سیستم بیش تر از حد معمول رم مصرف میکنع نسبت به برنامه های که دارم استفاده میکنم  میشه دستور  ترمینالی  که نشون میده چه برنامه های در حال اجراست بگین برنامه ای هست که رم بهینه سازی کنه توزیع مورد استفاده  اوپن سوزه   با میزکار کی دی ای

آفلاین 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2587
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
آره خیلیه
اصلا  فقط xfce
htop هم نصب کن خیلی خوبه.
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
سلام، اره  اون اولیه خیلی مصرف میکنه، میتونی حذفش کنی(:، بقیه نرم افزار ها که بنظر مصرف رم طبیعی دارن، فایرفاکس هم که هرچی بیشتر استفاده کنی بیشتر میشه

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
میشه دستور  ترمینالی  که نشون میده چه برنامه های در حال اجراست بگین
دستورات top و htop و glances برای اینکار هستند.

معمولا top به صورت پیش‌فرض نصب هست.
htop و glances معمولا به طور پیش‌فرض نصب نیستند ولی تقریبا توی مخازن همه توزیع‌ها پیدا میشن. (توزیعی نمی‌شناسم که اونها رو نداشته باشه)
توی مخازن opensuse هم هستند.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین esmaeelE

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1251
روی فایرفاکس افزونهٔ one tab را نصب کنید مصرف حافظه کمتر می‌شود.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19687
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
متوجه مشکل نمی‌شم! رم خالی، رم اسراف شده است. بهینه‌ترین حالت اینه که رم ۹۹٪ پر باشه. تنها حالتی که ممکنه مشکل‌زا باشه، اینه که رم پر باشه و کندی سرعت محسوس داشته باشید که باید دلیلش رو پیدا کرد.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین darksouls

• Full Member
  • *
تا حالا اینجوری بهش فکر نکرده بوده ام

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1581
متوجه مشکل نمی‌شم! رم خالی، رم اسراف شده است. بهینه‌ترین حالت اینه که رم ۹۹٪ پر باشه. تنها حالتی که ممکنه مشکل‌زا باشه، اینه که رم پر باشه و کندی سرعت محسوس داشته باشید که باید دلیلش رو پیدا کرد.
یه سوال
اگر رم تا ۹۹باشه که سیستم تحت فشاره معلومه جانداره سوآپ میکنه
:My Instagram
_.hartin._

آفلاین darksouls

• Full Member
  • *
اره  برایه همینکاره سواپ

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
خب سوآپ سرعتش پایین تر از رمه
و اینکه فرق زد رم و سوآپ چیه؟
_.hartin._

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
اره خب اگه پایین تر نبود شاید رم مورد استفاده نمیشد، معلومه بهترین گزینه رم هست
زد رم توسط پردازنده رم رو فشرده میکنه و سرعتش از سواپ معمولی خیلی بالاتر میتونه باشه، ولی مقداری از پردازنده موقع این عمل بسته به مقدار مورد نظر درگیر میشه، هرچند بازم زد رم گزینه بهتری(از نظر من)  با زد رم بازی هم حتا کردم ولی با سواپ کاملا کندی موقع بازی رو میشه حس کرد، و سواپ بر روی اس اس دی میتونه کاهش عمر داشته باشه چون هی روش چیزی نوشته و پاک میشه

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
ممنون از توضیحات فقط تو اندروید هم زد رم داریم کاربرد همینو داره؟
_.hartin._

آفلاین Enderman

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 326
  • Technoblade Nerver die💔
Zram اندروید نداره.
سواپ داره.(اندروید 12 به بعد)
پیامبر (ص):هرکس آبروی برادر مسلمانش را حفظ کند، بدون تردید بهشت بر او واجب شود.

آفلاین farooqkz

• Full Member
  • *
  • ارسال: 112
    • وب‌سایت شخصی

البته توی حالت عادی لینوکس از اکثر فضای رم استفاده میکنه. هر چی برنامه‌ها نیاز دارن رو میده با برنامه‌ها و هرچی نیاز ندارن رو به عنوان کش استفاده میکنه و معمولا مقدار خیلی کمی از رم «آزاد» هست.

Zram اندروید نداره.
سواپ داره.(اندروید 12 به بعد)

آره مثلا گوشی KaiOS من متاسفانه Zram داره. اگر اشتباه نکنم بر پایه اندروید ۶ هست.

سلام دوستان بنظرم خودم سیستم بیش تر از حد معمول رم مصرف میکنع نسبت به برنامه های که دارم استفاده میکنم  میشه دستور  ترمینالی  که نشون میده چه برنامه های در حال اجراست بگین برنامه ای هست که رم بهینه سازی کنه توزیع مورد استفاده  اوپن سوزه   با میزکار کی دی ای

چند تا تب همزمان توی فایرفاکس باز دارید که همچین مقدار رمی مصرف میکنه؟ بعدش الآن دارید برای بقیه برنامه‌ها رم کم میارید؟