انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: VPN مناسب برای اوبونتو؟  (دفعات بازدید: 2435 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 845
  • میلاد فشی
پاسخ : VPN مناسب برای اوبونتو؟
« پاسخ #15 : 30 آذر 1401، 04:16 ب‌ظ »

Windscribe افزونه فایرفاکس ش هست .plan رایگانش ماهی 10 گیگ میده.ولی بیچاره شدم انقدر امتحان کردم.user pass درست وارد میکم ولی همش مینویسه : "Could not log in with provided credentials".نمیدونم چه مرگشه.
چون فیلتره vpn روشن کنید بعد وارد حساب کاربری بشید
بله میدونم.به VPN هم و‌صل بودم !!!
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی
« پاسخ #16 : 20 دی 1401، 11:53 ب‌ظ »
VPN hotspot از EveryProxy خیلی بهتره.چون نیازی نیست تو مبدا و مقصد proxy تنظیم کنی و آدرس socket تنظیم کنی و این دردسرا.VPN hotspot دو تا مزیت به every proxy داره.متن بازه.کل ترافیک شما رو از vpn عبور میده و دردسرهای تنظیم proxy و. Socks و ... نداره.اما یه بدی داره و اونم اینه که حتما باید گوشی رو روت کنی.ولی به نظر من ارزششو داره روت کنی.چون خیلی کار رو راحت میکنه.شاید شما بگی خوب مگه چقدر زمان میبره تو تنظیمات گنوم یه proxy به صورت manual تنظیم کنی! بله درست میگی زمان بر نیست ولی مشکل این جاست که ترافیک apt از اون proxy که تو settings>network تعریف کردی عبور نمیکنه.من حتی کدی رو نوشتم و داخل پوشه تنظیمات apt یعنی apt.conf.d قرار دادم.ولی باز apt نتونست به proxy دستی من اعتماد کنه و از اونجا بره نرم افزار نصب کنه.شاید apt بیچاره ندونه هدف من ایرانی از این کار عبور از فیلترینگ و نصب و بروزرسانیه.
خلاصه vpn hotspot خیلی بهتره چون ترافیک کل سیستم شما رو از vpn روی گوشی عبور میده و دیگه نیاز به تعریف global proxy و ایجاد تغییر در فایروال iptable و ... نیست
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)

آفلاین electromagnet5

• Full Member
  • *
  • ارسال: 131
« پاسخ #17 : 21 دی 1401، 01:00 ق‌ظ »
خلاصه vpn hotspot خیلی بهتره چون ...
نرم افزاری که میگید اینه؟
https://play.google.com/store/apps/details?id=be.mygod.vpnhotspot&hl=en_US&gl=US&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dvpn+hotspot&pcampaignid=APPU_1_Oda9Y-GzLIjRqwG56bDwBw
مناسب نیست! دسترسی های بسیار غیر عادی به تنظیمات امنیتی گوشی میخواد و فقط برای اندروید عرضه شده.

آفلاین سودو..

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 343
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #18 : 21 دی 1401، 01:26 ق‌ظ »
خب اون روت می‌خواد
ولی لینیج خودش داره این اپشن‌و.
آرچ و گنوم!

آفلاین سودو..

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #19 : 21 دی 1401، 01:27 ق‌ظ »
خلاصه vpn hotspot خیلی بهتره چون ...
نرم افزاری که میگید اینه؟
https://play.google.com/store/apps/details?id=be.mygod.vpnhotspot&hl=en_US&gl=US&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dvpn+hotspot&pcampaignid=APPU_1_Oda9Y-GzLIjRqwG56bDwBw
مناسب نیست! دسترسی های بسیار غیر عادی به تنظیمات امنیتی گوشی میخواد و فقط برای اندروید عرضه شده.
شما از امنیت هر اپی که از اف‌دروید می‌گیری می‌تونی صددرصد مطمئن باشی.
آرچ و گنوم!

آفلاین electromagnet5

• Full Member
  • *
« پاسخ #20 : 21 دی 1401، 05:13 ق‌ظ »
از آلوده نبودن خود اپ آره، ولی اینکه صاحبان اون اپلیکیشن با دیتای جمع آوری شده چه میکنند، هیچ مارکتی نمیتونه در این مورد تضمین بده چون نمیتونه بفهمه که اونجا توی مرکزشون با اطلاعات چه میکنند. مارکت/استور فقط میتونه سلامت فایل و ادعایی که سازنده در مورد دسترسی ها کرده رو بررسی کنه! مثلاً اگه اپ X ادعا کنه که فقط به دوربین و بلوتوث و ارسال اطلاعات دسترسی داره و به هیچ قسمت دیگری (مثلاً به قسمت storage) دسترسی نداره، مارکت با آنالیز اون فایل میفهمه که ادعای این اپ درسته یا نه. حالا بعدش با دیتای ارسال شده چه میکنه، مارکت نمیتونه بفهمه.
« آخرین ویرایش: 21 دی 1401، 05:58 ق‌ظ توسط electromagnet5 »

آفلاین سودو..

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #21 : 21 دی 1401، 11:00 ق‌ظ »
اپ‌های توی اف‌دروید هیچ اطلاعاتی نمی‌فرستند به هیچ‌کجا.
فکر می‌کنی چرا خود فایرفاکس توی اف‌دروید نیست؟ به همین دلیل! واسه همین خاطر به‌جاش فنک داریم.
این چیزیه که من این مدت فهمیدم از گفته‌های بزرگواران، باز خود دانیال به‌تر می‌تونه توضیح بده.
« آخرین ویرایش: 21 دی 1401، 11:04 ق‌ظ توسط سودو »
آرچ و گنوم!

آفلاین 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2594
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
« پاسخ #22 : 21 دی 1401، 11:02 ق‌ظ »
البته دلیل اینکه چرا فایرفاکس تو افدروید نیست را من در انجمنش خوندم که چون بعضی از کتابخانه هایی که استفاده میکنه انحصاری هست
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین سودو..

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #23 : 21 دی 1401، 11:04 ق‌ظ »
پس من اشتباه فهمیدم، چون همچین چیزی یادم بود از گفته‌های دانیال‌خان.
آرچ و گنوم!

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی
« پاسخ #24 : 21 دی 1401، 11:17 ق‌ظ »
فعلا راه حلی بهتر از این ندارم.هیچ نرم افزار جایگزینی هم نیست.Lineage رو هم روی گوشی ام تست کردم.خیلی باهاش سازگار نبود.ROM اصلی سازگاری بیشتری داشت.مجبورم بهش اعتماد کنم  :oops:

آفلاین chandlerbing

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 79
« پاسخ #25 : 21 دی 1401، 12:21 ب‌ظ »
توی تهران که سه روزه شدوساکس رو از کار انداختن. برای من تور جواب می‌ده با پل وانیلی داخلی.

سلام میشه درمورد پل وانیلی داخلی راهنمایی کنید چون برای من تور وصل نمیشه اصلا با هیچ کدوم از اپراتورها کارنمیکنه

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #26 : 21 دی 1401، 04:59 ب‌ظ »
ممنون VPN hotspot برنامه کاربردی هست، خواستم نصبش کنم دیدم روت میخواد و من روت نیستم، بعد یادم افتاد لینیج دارم خودش همین قابلیت رو داره اصلا ;D
از آلوده نبودن خود اپ آره، ولی اینکه صاحبان اون اپلیکیشن با دیتای جمع آوری شده چه میکنند، هیچ مارکتی نمیتونه در این مورد تضمین بده چون نمیتونه بفهمه که اونجا توی مرکزشون با اطلاعات چه میکنند. مارکت/استور فقط میتونه سلامت فایل و ادعایی که سازنده در مورد دسترسی ها کرده رو بررسی کنه! مثلاً اگه اپ X ادعا کنه که فقط به دوربین و بلوتوث و ارسال اطلاعات دسترسی داره و به هیچ قسمت دیگری (مثلاً به قسمت storage) دسترسی نداره، مارکت با آنالیز اون فایل میفهمه که ادعای این اپ درسته یا نه. حالا بعدش با دیتای ارسال شده چه میکنه، مارکت نمیتونه بفهمه.
برنامه نرم افزار آزاد هست و میتونی مطالعه‌اش کنی، و اصلا این کاری که میکنه نیازی به اینترنت نداره، کار برنامه فقط انتقال داده فیلتر شکن به دستگاه های دیگه هست، و اگه جایی دیدی از سروری خارجی استفاده میکنه‌ممنون میشم بفرمایید خودم به شخصه برنامه‌ای که به اینترنت نیاز نداره ولی استفاده میکنه ازش خوشم نمیاد، درضمن دسترسی روت هم نیاز داره برای کارش، خب اینکاری که انجام میده یجورایی با چیزای اصلی اندروید کار داره، که به‌صورت معمولی برنامه‌ای قادر به انجام اینکار نیست، بجز اینکه دسترسی روت داشته باشه یا سیستمی باشه، که برای مثال همین لینیج سیستمی از قبل داخلش هست..
« آخرین ویرایش: 21 دی 1401، 05:01 ب‌ظ توسط aboldom »

آفلاین electromagnet5

• Full Member
  • *
« پاسخ #27 : 21 دی 1401، 05:02 ب‌ظ »
حالا اینجا جمع خودمونیه اشکال نداره ولی این حرفو جای دیگه نزن. اگه اطلاعات به هیچ جا نمیفرستند چه جوری از شبکه اینترنت استفاده میکنند؟ پایه استفاده از اینترانت بر اساس سند و رسیوه. مگر اینکه اپ مورد نظر اصلاً کاری با اینترنت نداشته باشه، مثل calculator
« آخرین ویرایش: 21 دی 1401، 05:06 ب‌ظ توسط electromagnet5 »

آفلاین electromagnet5

• Full Member
  • *
« پاسخ #28 : 21 دی 1401، 05:10 ب‌ظ »
برنامه نرم افزار آزاد هست و میتونی مطالعه‌اش کنی، و اصلا این کاری که میکنه نیازی به اینترنت نداره، کار برنامه فقط انتقال داده فیلتر شکن به دستگاه های دیگه هست، و اگه جایی دیدی از سروری خارجی استفاده میکنه‌ممنون میشم بفرمایید خودم به شخصه برنامه‌ای که به اینترنت نیاز نداره ولی استفاده میکنه ازش خوشم نمیاد، درضمن دسترسی روت هم نیاز داره برای کارش، خب اینکاری که انجام میده یجورایی با چیزای اصلی اندروید کار داره، که به‌صورت معمولی برنامه‌ای قادر به انجام اینکار نیست، بجز اینکه دسترسی روت داشته باشه یا سیستمی باشه، که برای مثال همین لینیج سیستمی از قبل داخلش هست..
راستش اپ بهتری سراغ ندارم و فکر نمیکنم برای این منظور اپ های زیادی وجود داشته باشه.

آفلاین سودو..

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #29 : 21 دی 1401، 08:11 ب‌ظ »
حالا اینجا جمع خودمونیه اشکال نداره ولی این حرفو جای دیگه نزن. اگه اطلاعات به هیچ جا نمیفرستند چه جوری از شبکه اینترنت استفاده میکنند؟ پایه استفاده از اینترانت بر اساس سند و رسیوه. مگر اینکه اپ مورد نظر اصلاً کاری با اینترنت نداشته باشه، مثل calculator
منظور اطلاعات نالازمه.
آرچ و گنوم!