انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: آیا سایت های X میتوانند کاربران ایرانی را (به دلیل بی جنبه بودن اعضا، متوقف شد)  (دفعات بازدید: 596 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین electromagnet5

• Full Member
  • *
  • ارسال: 131
یکی از کاربران ارزشی توییتر آماری رو از سایت معروف ...هاب گذاشته بود و میگفت ببینید آمار بازدید ایرانی ها چقدر پایینه و آمار اون کشورهایی که ادعای آزادی دارند چقدر بالاست! (همین عکسی که ضمیمه کردم رو گذاشته بود). منظورش این بود که جوانان ایرانی زیاد تشنه نیستند ;D
عده ای در پاسخ به آن کاربر گفتند پایین بودن آمار ایران به دلیل استفاده از vpn هست. اون کاربر میگفت نه، این سایت خودش میدونه که در بعضی کشورها بسته است و بنابراین موقعیت مکانی رو از روی مک آدرس تشخیص میده نه از روی آی پی.
این موضوع برای خودم هم عجیبه. چطور آمار ایران و چین اینقدر پایینه؟ از طرفی اون کاربر ارزشی هم آنقدر پرت و پلا نمیگفت، اینگونه وبسایتها میدانند که در بعضی کشورها توسط دولت مسدود هستند، بنابراین جمع آوری آمار از روی آی پی، بسیار احمقانه به نظر میرسه.
نظر شما چیه و کدام سناریو درسته؟
« آخرین ویرایش: 04 دی 1401، 12:25 ق‌ظ توسط electromagnet5 »

آفلاین 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2594
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
بنظرم اصلا این بحث هایی که با چیز های بد قاطی میشه جاش در هیچ انجمنی نیست و میشود به صورت مجهول بنویسید و بگید یک سایت میتونه ایرانی بودن مارو بفهمه با اینکه با vpn به اینترنت  وصلیم؟ و درضمن مگه فقط یک سایته که این چیزای بدو داره که بشه از روش یه آماره کلی گفت؟
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین electromagnet5

• Full Member
  • *
وقتی مجبورم آمار رو ضمیمه پستم کنم دیگه نمیشه چیزی رو مخفی کرد و اصلاً چرا باید یک مبحث آماری رو مخفی کنم؟ مگه قراره عکس و فیلم مستهجن بزاریم؟ این یک بحث علمی و آماریه. حالا دست بر قضا آمار مورد بحث بنده در مورد اونجاست. چرا با فکر بسته با پدیده های دور و برتون برخورد میکنید؟
حالا میفهمم چرا کسی در این تاپیک پاسخ نمیداد، قضیه ترس و خودسانسوریه!
جالبه که ناظران انجمن این تاپیک رو غیر قانونی تشخصی ندادند و ولی یک عده از دوستان کاسه داغتر از آش شدند. (منظورم این دوست گرامی (بریتانیای کبیر) نیست، در کل میگم).
با شما چه کردند که خودتون عشق خود سانسوری پیدا کردید؟!
به دوستانی که صرفاً به دلیل اینکه از یک سایت مستهجن مثال آورده شده از شرکت در این بحث خودداری کرده اند پیشنهاد میکنم هرچه زودتر گشت ارشاد درونشان را تعطیل کنند و اگر نمیتوانند این کار را بکنند بپذیرند که تفکر بسته ای دارند. بنده نه عکس و فیلم اونطوری گذاشتم و نه داستان اونطوری تعریف کردم، صرفاً یک ارائه آمار با هدف بحث علمی و در نهایت رسیدن به یک نتیجه مفید بود و نوعی آگاهی اجتماعی.
اینگونه بحث ها حتی در روزنامه های داخلی بعنوان پاورقی و مقاله چاپ میشه، اون وقت ما اینجا وقتی چنین مطلبی را به بحث میزاریم، اعضای محترم انجمن دچار ترس و لرز و خودسانسوری میشن.
فکر میکردم بلاخره بعد از سالها سطح فکر مردم اندکی بالا رفته، ولی میبینم که اینطور نیست.
این تاپیک باعث شد به واقعیتی بسیار تکان دهنده تر از اون آمار پی ببرم، اینکه پدیده گشت ارشاد و خودسانسوری در درون مردم و علی الخصوص اعضای این انجمن نهادینه شده.
واقعاً متاسفم و به نظرم بهتره که این بحث رو ادامه ندم...
« آخرین ویرایش: 04 دی 1401، 12:27 ق‌ظ توسط electromagnet5 »

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
جدا از این موضوعات همچین بحثی نه مربوط به انجمن و نرم افزار ازاده نه از نظر اجتماعی از نظر من اهمیتی داره که بخواد بحث سرش بشه .
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین electromagnet5

• Full Member
  • *
همچین بحثی نه مربوط به انجمن و نرم افزار ازاده
این تاپیک در مورد طریقه تشخیص کاربران ایرانی از پشت vpn بود، یعنی بحث شبکه بود. در همین کافه اوبونتو موضوعاتی به مراتب بی ربط تر رو پیدا میکنید که کسی به اونها گیر نداده. به هر حال من نمیدونستم که اعضای انجمن تا این حد سطح فکرشون پایینه که صرفاً به دلیل اینکه مثال مورد بحث از یک سایت جنسی هست، دچار رعشه دست و پا میشن و احساس شرم میکنند. مثل اون جوانانی که در اوایل دهه شصت وقتی یک دستگاه ضبط صوت میدیدند احساس شرم میکردند. واقعاً نمیدونستم که محیط اینجا در اون حده.
« آخرین ویرایش: 04 دی 1401، 12:14 ق‌ظ توسط electromagnet5 »

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
آرچ و گنوم!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19700
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
دلیلش ساده است. این سایت‌ها در ایران تبلیغات نداره و بازار دست سایت‌های دیگه است که برخیشون فیلتر هم نیستن.

در مورد بعد فنی هم می‌شه با آماره‌های مختلف، از طریق قاعدهٔ بیز کشور مبدأ رو حدس زد. لزوماً به آی‌پی وابسته نیست. هرچند دقتش خیلی بالا نیست‌
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین electromagnet5

• Full Member
  • *
دلیلش ساده است. این سایت‌ها در ایران تبلیغات نداره و بازار دست سایت‌های دیگه است که برخیشون فیلتر هم نیستن.

در مورد بعد فنی هم می‌شه با آماره‌های مختلف، از طریق قاعدهٔ بیز کشور مبدأ رو حدس زد. لزوماً به آی‌پی وابسته نیست. هرچند دقتش خیلی بالا نیست‌
مگه چندتا سایت و سرویس مشابه ایرانی داریم؟ همش دو تا و نصفی سایت قراضه هستند که از نظر مدیای حجیم (مشخصاً فیلم) واقعاً تعطیل اند. اشتباه میکنید، جوانان تشنه ایرانی به اعتراف بعضی از مسئولین خودمون یکی از مشتری های پر و پا قرص سایتهای X خارجی هستند و حتی اخیراً در اون سایتها یه کتگوری به اسم فیلم ایرانی به منوی آنها اضافه شده! گوگل هم اول همین سایتهای معروف رو بالا میاره و به کاربر نشون میده. فقط چیزی که باعث تعجب منه این هستش که چرا در آمار بازدید از این سایتها، کشوری مثل ایران یا چین رتبه بازدیدشون اینقدر پایینه!؟ فرمودید با قاعده بیز تشخیص میدن، به هر طریقی که تشخیص بدهند منطقی نیستش که آمار ایران و چین اینقدر پایین باشه. در همین آماری که عکسشو گذاشتم، آمار بازدید ایرانی های تشنه، کمتر از کشوهایی مثل سوئد و بلژیک هست که جمعیتشون هم یک چهارم ایرانه. به نظر شما این آمار منطقیه؟ به نظر شیوه جمع آوری آمار این سایتها از اساس اشتباست، حالا از روی آی پی هست یا هر طریق دیگه. به نظر میرسه این آمار رو از روی همان آی پی بدست آوردند که اینقدر از واقعیت فاصله داره.
« آخرین ویرایش: 03 دی 1401، 04:09 ق‌ظ توسط electromagnet5 »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19700
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
قطعاً روش بیز، نمی‌تونه صددرصد درست جواب بده. قطعیتش فقط از پنجاه درصدر بالاتره، مخصوصاً وقتی آماره‌ها کم باشن.
ولی دلیل اصلی پایین بودن رتبهٔ ایران در این فهرست، همون‌طور که گفتم تبلیغ نداشتن این پایگاه در ایران و به طبعش، پخش شدن افراد، در پایگاه‌های مختلفه. مخصوصاً که این پایگاه به خاطر بخش پولیش معروفه و از ایران نمی‌شه پرداخت داشت بهش.
این آمار، آمار دیدن پورن نیست، آمار تقریبی بازدید از یک پایگاه خاصه. وگرنه مثل تمام جهان، ۹۹٪ ایرانی‌ها هم به این پایگاه‌ها سر می‌زنن.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن