انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اینجا انجمن اوبونتو هست یا لینوکس؟  (دفعات بازدید: 1247 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین aFard88

• Full Member
  • *
  • ارسال: 246
سلام به همه
الان افراد کمی در حال حاظر اینجا از اوبونتو استفاده میکنند
خوبی های اوبونتو - نصب اسان (هرچی باشه از نصب ارچ بهتره) - پایداری - شخصی سازی بی حد و مرز - سادگی استفاده - میزکار گنوم - ساپورت عالی
بدی ها - اسنپ - اسنپ -اسنپ
از چه توزیعی استفاده میکنید و چرا؟ حتما بگید! ممنون  \\:D/ ;D
« آخرین ویرایش: 05 دی 1401، 10:56 ب‌ظ توسط Its_alireza! »
!Its alireza

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
پاسخ : اینجا انجمن اوبونتو هست یا لینوکس؟
« پاسخ #1 : 05 دی 1401، 07:42 ب‌ظ »
(این تکرار کردن یک کلمه یا ایموجی جالب نیست متنتون رو بد نشون میده لطفا اصلاحش کنید )
قبلش یک نکته این شخصی سازی هم از گنومه ( که خوب در واقعیت گنوم از شخصی سازی پشتیبانی نمیکنه)
من دبیان دارم دبیان پایدار که خوب از اسمش معلومه که پایدار ترین توزیعی که میتونید پیدا کنیم
میزکار پلاسما دارم و خوب لذت میبرم نصب اسان رو قبول دارم نصابش تر و تمیز ترین نصابیه که دیدم
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2594
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
« پاسخ #2 : 05 دی 1401، 08:11 ب‌ظ »
شما بعد چند سال استفاده  از گنو لینوکس بیای بگی که از کدوم توزیع استفاده می‌کنید و چرا، خیلی زشته. تجربه من این هست که تا یه چیزرو خودت آزمایش نکردی(که البته آزمایشش ریسکی و خطری نباشه) حرف مردم نمیتونه درباره تو صدق کنه. خدارو شکر که میشه به صورت لایو تقریبا همه توزیع ها رو بالا اورد بدون ترکیدن هاردت و چیزای دیگه
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین محمدرضا حقیری

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 533
    • ذهن زیبا
« پاسخ #3 : 05 دی 1401، 09:32 ب‌ظ »
در مورد عنوان مطلبت:
اصولا ضرب‌المثل «خر همون خره، فقط پالونش عوض شده» خیلی در مورد توزیع‌های گنو/لینوکس صدق می‌کنه. اوبونتو هم یکی از هزاران پالونی که برای این خر (البته پنگوئن) خوشگل دوخته شده.
به همین خاطره که کاربران توزیع‌های مختلف، میان تو این انجمن و سوالات هم عموما با یک راه‌حل واحد، حل می‌شن.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #4 : 05 دی 1401، 09:35 ب‌ظ »
پالون گنو پنگوئن فقط نعلشه اگه نعلش هم کنن  :D
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #5 : 05 دی 1401، 09:38 ب‌ظ »
کاپشن  بهتره بنظرم تا پالون. بعضی از پنگوئنا بسکی که نازن مخوای بهشون سواری بدی تا اینکه سوارشون شی

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1582
« پاسخ #6 : 05 دی 1401، 10:30 ب‌ظ »
مینت دوست داشنتی با میز کار زیبا سینامون
قبل این زورین داشتم به خاطر فاجعه بودن باگ هاش به مینت اومدم
خوبی مینت اینه که به نسبت اوبونتو خیلی خیلی سریع تره چون اسنپ نداره
:My Instagram
_.hartin._

آفلاین aFard88

• Full Member
  • *
  • ارسال: 246
« پاسخ #7 : 05 دی 1401، 11:02 ب‌ظ »
دوستان منظورم را متوجه نشدید!!! منظورم اینه که اینجا تعداد زیادی هستند که اوبونتو ندارند پس چرا اسمش انجمن اوبونتو هستش؟
!Its alireza

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #8 : 05 دی 1401، 11:12 ب‌ظ »
چون از اول اولا که این انجمن شروع به کار کرده اوبونتو اینقدر سنگین نبوده و بیشتر اعضا اوبونتو داشتند. اوبونتو  چند سال هست که فاجعه شده وگرنه قبلش خیلی خوب بوده. البته بنده سابقه و تجربه ای ندارم و این حرفا برگرفته شده از نوشته های اعضای قدیمی تر هست

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1582
« پاسخ #9 : 05 دی 1401، 11:31 ب‌ظ »
دوستان منظورم را متوجه نشدید!!! منظورم اینه که اینجا تعداد زیادی هستند که اوبونتو ندارند پس چرا اسمش انجمن اوبونتو هستش؟
اینجا انجمن اوبونتو هست دلیل نمیشه حرف زدن از بقیه توزیع ها ممنوع باشه
خیلیا اوبونتو دارن صرفا یه اسمه
مفهوم مهمه
:My Instagram
_.hartin._

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #10 : 06 دی 1401، 10:04 ق‌ظ »
چون از اول اولا که این انجمن شروع به کار کرده اوبونتو اینقدر سنگین نبوده و بیشتر اعضا اوبونتو داشتند. اوبونتو  چند سال هست که فاجعه شده وگرنه قبلش خیلی خوب بوده. البته بنده سابقه و تجربه ای ندارم و این حرفا برگرفته شده از نوشته های اعضای قدیمی تر هست
البته دلیل نصب نکردن اوبونتو معمولا سنگینی نیست من سنگینی توش در کار عادی ندیدم

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #11 : 06 دی 1401، 10:25 ق‌ظ »
صرفا چون مدت زمان بسیاری اسمش اینه، اگه بخواد عوض بشه هم باید سالها اوبونتو در کنار اسم جدید نوشته بشه چون خیلی ها به اسم انجمن اوبونتو عادت کردن!
و این برای همه چیز ها طبیعی هست، هزاران چیز دیگم اول شروع اسمی داشته و سالهای دیگه کلا به اسمش ربطی نداره :) حالا حالا ها جا داره تا به فکر تغییر اسم بیفتیم(نظر شخصی)  :) :) :) (شکلک تکراری مخصوص آقا مهرداد)

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #12 : 06 دی 1401، 11:02 ق‌ظ »
نقل‌قول
البته دلیل نصب نکردن اوبونتو معمولا سنگینی نیست من سنگینی توش در کار عادی ندیدم
ولی من حس کردم ولی باز به  ویندوز  نمیرسه. حال میکنم بعضی از توزیع ها اصلا باعث داغ شدن نمیشن که البته اوبونتو میشد

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #13 : 06 دی 1401، 11:35 ق‌ظ »
منم فک میکردم اوبونتو سنگینه ولی نصب کردم هنگ کردم از سرعت بالاش، سنگین تر هست ولی اونقدر قابل توجه نیست..
هرچند موضوع داغ کردن بنظرم بر میگرده به یه مشکلی، توی ویندوز طبیعی بی‌خودی پردازنده نصفش اشغال باشه!(اون پشت هر غلطی بخواد میکنه) ولی توی گنو لینوکس حدودا هیچ توزیعی(من ندیدم هرچی نصب کردم) بی مورد منابعت رو هدر نمیده و معمولا مصرف پردازنده باید نزدیک به 0 باشه، بنابر این اگه پردازنده مشغول نشه پس گرمایی هم نباید تولید بشه..، مگه اینکه خودت نرم افزار سنگینی استفاده کنی، ممکنه nvidia استفاده کرده باشی که معمولا با اکثر توزیع ها مشکل داره یا یه چیزی مشکل خورده بوده که مصرف یه سری منابع بالا رفته و سیستم‌ت داغ کرده

آفلاین aet

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 85
« پاسخ #14 : 06 دی 1401، 11:53 ق‌ظ »
چندین ساله که از archlinux استفاده میکنم و هیچ پشیمونی نداشتم. یه چند ماه رفتم به popos ولی باز دوباره برگشتم به archlinux.

archlinux بروزه ولی نه اونقدر که اصلا تست نکنند.از لحاظ تعداد هم بسته debian بیشتره ولی آرچ AUR داره که بسیار امن تر از ppa ها و مخازن غیر رسمیه‌.pacman هم هرچقدر از لحاظ پایداری از apt عقب باشه از لحاظ سرعت جلوتره.
حالا اگه یه توزیع برای سرور میخواستیم انتخاب debian بود ولی برای desktop فقط آرچ. اگه هم نصب آرچ سخت باشه endeavouros هست که به نظرم اولین توزیع آرچ محوره که واقعا برای افراد تازه کار ساخته شده (از مانجارو بهتره)