انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ارور هنگام نصب پکیج base در آرچ( حل شد )  (دفعات بازدید: 1053 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین thmkhtry

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 975
  • Fedora Linux
سلام
بنده به سراغ آرچ رفتم، پارتیشن بندی کرده و نت را وصل نمودم. پس از آن سراغ نصب پکیج base رفتم و داشتم کد میزدم
پس از به روزرسانی کور، اکسترا و کامنیوتی را شاهد بودم و سپس به ارور زیر بر خوردم
ERROR: Failed to install packages to new rootکد های زیر را نیز ران کردم ولی تا‌‌ثیری نداشت
pacman-key --initpacman-key --populateبه‌روزرسانی:با دستور زیر حل شد. البته دوباره بوتیبل را ران کردم شاید به این دلیل باشد.
pacstrap -I /mnt base base-develبه روزرسانی :حل شد
« آخرین ویرایش: 26 دی 1401، 09:03 ق‌ظ توسط Taha PyRs »

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
اینهایی که توی ترمینال می‌زنید، کد نیست. دستور هست.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین thmkhtry

• Hero Member
  • *
  • Fedora Linux
بلی کاملا صحیح می گویید

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
سلام، دستورات نصب آرچ رو دقیقا طبق سایت خودش پیش‌برو، یا هر آموزشی که صحیح هست، و اگه جایی مشکل خوردی  پرش نکن به مرحله‌بعدی با اینکار فقط بیشتر کار رو خراب می‌کنی، پیشنهاد می‌کنم اگه خیلی باهاش ور رفتی دوباره نصب کنی گام به گام، آرچ مراحل نصبش خیلی هم طولانی نیست
حالا این خطا شاید درست بشه، خب این خطا فقط داره می‌گه بسته ها در روت جدید نصب نشد! باید ببینی چرا نصب نشد؟ چیزی با مشکل هست یا اینترنت مشکله؟ اگه مشکل اینترنت هست یا اینترنتت رو عوض کن(در موارد زیادی اپراتور به اپراتور فرق داره) یا از پروکسی استفاده کنی(که شاید الان سخت باشه  استفاده ازش) و یا باید آینه آرچ رو عوض کنی که فیلتر نباشه
خیلی وقته از آرچ استفاده نکردم و نمیدونم موقع نصب آینه رو میشه تغییر داد یا نه،‌ولی با ویرایش‌گر متن پرونده /etc/pacman.d/mirrorlist
باز کن ببین چیزی می‌بینی مثل این: https://mirror.rackspace.com/archlinux/$repo/os/$arch
؟ اگه اره بگرد و یه آينه مناسب رو جایگزینش کن
باز دوستان احتمالا راهنمایی خیلی‌دقیق تری داشته باشن!

آفلاین thmkhtry

• Hero Member
  • *
  • Fedora Linux
سلام، دستورات نصب آرچ رو دقیقا طبق سایت خودش پیش‌برو، یا هر آموزشی که صحیح هست، و اگه جایی مشکل خوردی  پرش نکن به مرحله‌بعدی ...
بزرگوار این تاپیک برای چند هفته پیش است. متاسفانه اگر شاید کمی زودتر به راهنمایی می رساندید مرا، شاید بنده می‌توانستم. در آن زمان اینترنت به خوبی متصل و پارتیشن بندی نیز به خوبی انجام می شد. اما زمانی که می خواستم پکیج بیس را بارگیری و نصب کنم با ارور روت جدید مواجه می شدم. اوضاع برای آرچ اینستال نیز همین‌گونه بود و پس از کانفیگ دلخواه و انتخاب گزینه ی نصب ارور روت جدید می داد.

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
فکر کنم iso که دانلود کردید مشکل داره. البته کامل مطمئن نیستم.
شاید هم درست روی فلش کپی نشده. می‌تونید یه بار دیگه اون رو روی فلش کپی کنید و ببینید فرقی وجود داره یا نه.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین thmkhtry

• Hero Member
  • *
  • Fedora Linux
بله کاملا صحیح است. مشکل از ایزو بود