انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پایین اومدن رزولوشن بعد از Sleep  (دفعات بازدید: 1008 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 844
  • میلاد فشی
پایین اومدن رزولوشن بعد از Sleep
« : 05 بهمن 1401، 01:00 ب‌ظ »
من دبیان ۱۱ دارم.گرافیک م انویدیا س و درایورم آزاد هستش.همون درایور آزاد انویدیا که اسم سختی داره  :)
گاهی بعد اسلیپ لپ تاپم که روشن میشه خود ب خود وضوح تصویر تا 1024x768پایین میاد.البته من با کابل VGA لپ تاپ رو به مانیتوری وصل کردم که وضوح تصویر(رزولوشن) پیشنهادی اون 1440x900 (16:10)  هستش.وقتی از Display هم تلاش میکنم که وضوح رو بالا ببرم.گزینه 1440x900  رو نداره!اگر ریستارت کنم درست میشه.پیش خودم گفتم به جای ریستارت از Alt+F2+r استفاده کنم که پیغام داد Restart is not available on Wayland !
از ترمینال دستور killall -HUP gnome-shell رو زدم.بدتر شد و مجبور شدم reboot کنم.به نظرتون این مشکل راه حلی به غیر از reboot داره !؟
« آخرین ویرایش: 05 بهمن 1401، 01:02 ب‌ظ توسط milad.fashi »
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : پایین اومدن رزولوشن بعد از Sleep
« پاسخ #1 : 07 بهمن 1401، 02:33 ق‌ظ »
از X.org استفاده کن
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 844
  • میلاد فشی
پاسخ : پایین اومدن رزولوشن بعد از Sleep
« پاسخ #2 : 08 بهمن 1401، 12:13 ب‌ظ »
از X.org استفاده کن
از X.org هم استفاده نکردم.ولی یه راه حل پیدا کردم.من درب لپ تاپ رو میبندم و اون رو به مانیتور وصل میکنم.جالب این یود وقتی درب لپ تاپ رو یه بار باز و بسته کردم.پنجره Display تغییر کرد و به من دو تا مانیتور رو نشون داد.یکی مانیتور لپ تاپ و یکی هم مانیتور LG .رزولوشن مانیتور LG هم درست شد و بالا رفت.راه حل یه بار باز و بست کردن درب لپ تاپ بود  :o
« آخرین ویرایش: 13 بهمن 1401، 04:04 ب‌ظ توسط milad.fashi »
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft