انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: ریکاوری یا احیای باتری موبایل و شاید لپ تاپ  (دفعات بازدید: 16185 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین eMan

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1366
سلام
اول یه مقدمه بگم
بنده اصلا علاقه ای به موبایل ندارم ولی چند وقت پیش یه گوشی دست دوم N86 به پستم خورد که قیمت خیلی مناسبی داشت و به خاطر قابلیتهای مدیا پلیر و pdf reader و پخش یه سری از فایلها خریدمش که خب LCD نسبتا خوبی هم داره و کار منو راه مینداخت وگرنه سیم کارتی توش ندارم  ;D و کلا نمیخوام داشته باشم ( شخصی شد موضوع  ;) )
خب بگزریم من چند هفته ای با این گوشی کار کاردم تا اینکه باتریش به علت کهولت سن جان سپرد
به صورتی که قبلا در عرض 2 تا 3 ساعت شارژ کامل میشد و بیشتر از 24 ساعت بهم کار میداد ولی بعد از این چند هفته نزدیک 48 ساعت باید میزدمش توی شارژ تا 2 ساعت کار بده  :o
به فکر خرید یه باتری نو افتادم تا فکری به ذهنم رسید ( کنجکاو شدم و نمیدونم چرا از نتیجه مطمئن بودم ) آقا این کشف تحت لیسانس GPLه  ;D

وسایل لازم
2 عدد پلاستیک فریزری
مقداری نمک
یه فریز ( که توی همه خونه ها موجود هست )

اول باتری رو داخل پلاستیک گذاشتم و یکمی نمک داخل پلاستیک ریختم
تا جایی که شد هوا رو تخلیه کردم و در پلاستیک رو جوری که هوا هم واردش نشه گره زدم
نمک رو برای رطوبت احتمالی داخل پلاستیک ریختم که باتری رو اذیت نکنه
بعد محض احتیاط یه پلاستیک دیگه هم کشیدم روش و اونم محکم گره زدم
گذاشتمش توی دمای 17- فریزر و تا 48 ساعت سراغش نرفتم
بعد باتری یخ زده رو خارج کردم و گذاشتمش توی شارژ
به مدت 24 ساعت بدون اینکه گوشی رو روشن کنم باتری رو شارژ کردم ( نمیدونم کی شارژش فول شده بود ولی بنده با خودم عهد کردم 24 ساعت دست بهش نزنم )
و جالبه بعد از 24 ساعت بهم بیشتر از 48 ساعت کار داد
بار بعدی که زدم توی شارژ ظرف کمتر از 1 ساعت کامل شارژ شد و بازم بیشتر از 48 ساعت بهم کار داد ( با کار کرد زیاد مولتی مدیا )
پیش خودم گفتم دیر یا زود فاتحش خونده میشه ولی الان دو هفته ایه که داره مثل شیر کار میکنه و سریع هم شارژ میشه

خب این تاپیک رو زدم که دوستانی که لپ تاپ دارند این راه را دقیقا همونجوری که گفتم انجام بدند شاید بهشون جواب بده
و اگه جواب داد حتما بیان ذکر کنن تا بقیه هم استفاده کنند
منتظرتون هستم  ;)

موفق باشید
جهت تماس با بنده یا از طریق فروم آرچ و یا از طریق وبلاگ آرچ بوک و یا از طریق ایمیل با بنده تماس بگیرید

آفلاین Majidjan

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 265
در مورد لپ تاپ جواب داده ، سال گذشته تست کردم. البته این ایده شما مربوط به استفاده از کیسه فریزر و نمک رو هم بکار نبردم و حدود ۷۲ ساعت باطری تو فریزر بود. الان مارک باتری یادمه که فوجیتسو بود ولی مدلش یادم نیست.