انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: امکان نوشتن برنامه های گرافیکی با c# روی گنو/لینوکس هست؟  (دفعات بازدید: 622 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین 13Mahdi84

• Full Member
  • *
  • ارسال: 183
  • Arch-Gnome
درود بر همگی
سوال رو که گفتم اگه این امکان وجود داره لطف کنین راهنمایی کنین در این باره
اگه منتظر بمونیم که یکی ظهور کنه واسه کمک کردن به ما و بهتر کردن دنیا،
هیچ وقت این اتفاق نمیوفته مگه اینکه خودمون دست به کار بشیم و به هم دیگه کمک کنیم

آفلاین 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2588
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
دات نت یعنی خودتو در زندان مایکروسافت بندازی و بردش بشی.
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین 13Mahdi84

• Full Member
  • *
  • Arch-Gnome
دات نت یعنی خودتو در زندان مایکروسافت بندازی و بردش بشی.
بله درست میفرمایید ولی سوال چیز دیگه ای بود
این جواب مال وقتیه که من یه همچین سوالی بپرسم:
آیا من با نصب دات و c# برده ی مایکروسافت میشم و تو زندانش میوفتم؟
امیدوارم حرف هام رو اشتباه برداشت نکنین قصدم بی احترامی نیست
هیچ وقت این اتفاق نمیوفته مگه اینکه خودمون دست به کار بشیم و به هم دیگه کمک کنیم

آفلاین 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2588
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
آیا ازتون بپرسم سم خوشمزه هست می‌گید بله یا می‌گید که سم رو نخور چون XD (البته این مثال را گفتم تا خیلی واضح باشه)؟ بعد اونوقت یکی بیاد بگه که نه این جواب برای این سوال هست که چرا باید سم را نخوریم؟
« آخرین ویرایش: 17 اسفند 1401، 06:43 ب‌ظ توسط 🇬🇧United Kingdom🇬🇧 »
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین behzad1

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 513

آفلاین 13Mahdi84

• Full Member
  • *
  • Arch-Gnome
آیا ازتون بپرسم سم خوشمزه هست می‌گید بله یا می‌گید که سم رو نخور چون XD (البته این مثال را گفتم تا خیلی واضح باشه)؟ بعد اونوقت یکی بیاد بگه که نه این جواب برای این سوال هست که چرا باید سم را نخوریم؟
دقیق متوجه نشدم چی گفتید ولی در جواب سوال اول میگم که سم رو نخوردم که بدونم مزش چطوره ولی میدونم که خوردنش خطرناکه.
و این رو هم میگم که از همین سم میشه دارو درست کرد(مثلا مثل زهر مار)(فک کنم خیلی بی ربط بود  ](*,) ](*,))

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
آقای فردوسی پور شما دنبال چی میگردی((: منظورش اینه بیخیال این زبان شو به کارت نمیاد.

آفلاین 13Mahdi84

• Full Member
  • *
  • Arch-Gnome
آقای فردوسی پور شما دنبال چی میگردی((: منظورش اینه بیخیال این زبان شو به کارت نمیاد.
;D ;D بله اینو میدونم فقط واسم سوال شده بود که دوستمون همون اول کار زد از بیخ ترکوند

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
بله، با استفاده از mono که متن‌بازه.
https://www.mono-project.com/
ابزار توسعه‌ش هم MonoDevelop هست:
https://www.monodevelop.com/
البته ادیتورهای دیگه‌ای هم وجود دارن که از سینتکس c# پشتیبانی می‌کنند.
به‌غیر از مونو، می‌شه از SDK خود دات‌نت هم استفاده کرد، اما اطلاعی از متن‌باز بودنش ندارم:
https://www.pragmaticlinux.com/2021/03/install-visual-studio-code-and-net-core-for-c-coding-on-linux/
این رو از این نظر می‌گم که غیرممکن نیست، اما برای دات نت بهتره از ویندوز استفاده بشه.
« آخرین ویرایش: 17 اسفند 1401، 11:28 ب‌ظ توسط میمو ☕ »

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 973
سلام من برای استفاده از یونیتی با کلی کلنجار رفتن #C و net. راه‌انداختم و مشکلی نداشت، همون‌جوری که دوست قبلی گفت از دات‌نت‌کور خود مایکروسافت و پروژه مونو هم به منظور فریم‌ورک استفاده کردم.
برای IDE هم VS Code کانفیگ کردم و خیلی خوب شد، قشنگ دیگه پروژه‌ی #C رو می‌شناخت و اوکی بود. فقط مشکلی که هست اینه که شما برای طراحی گرافیکی دیگه ابزارهای VS رو ندارید، حالا اگه WPF باشه راحتتره ولی توی ویندوز‌فرم خیلی اذیت می‌شید.
پیشنهاد من اینه کوچ کنید به سمت Qt با پایتون یا ++C، منم با #C توی برنامه‌های گرافیکی برا دستکاپ، خیلی مسلط‌ تر هستم و قبول دارم تا حدودی ساده‌تر هست، ولی واقعاً منطق احمقانه‌ای داره... بنده به شکل کامل نتونستم کوچ کنم سمت Qt چون اکثر چیزای گرافیکی رو معمولاً برای پروژه‌های دانشگاه استفاده می‌کنم که اونا هم ارزش وقت گذاشتن تا این حد نداشتن، معمولاً برنامه که محیط گرافیکی نداشته باشه برنامه درست حسابیه 😂 ::)
در آخر هم با اینکه نحوه بیان دوستان خوب نیست ولی بحث کاملاً درستیه، وابسته شدن به این جور ابزارهای مایکروسافتی زیاد جالب و پسندیده نیست. موفق باشید.

آفلاین thmkhtry

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 975
  • Fedora Linux
کیوتی نصب کنید لذتشو ببرید.

آفلاین 13Mahdi84

• Full Member
  • *
  • Arch-Gnome
سلام من برای استفاده از یونیتی با کلی کلنجار رفتن #C و net. راه‌انداختم و مشکلی نداشت، همون‌جوری که دوست قبلی گفت از دات‌نت‌کور خود مایکروسافت و پروژه مونو هم به منظور فریم‌ورک استفاده کردم.
برای IDE هم VS Code کانفیگ کردم و خیلی خوب شد، قشنگ دیگه پروژه‌ی #C رو می‌شناخت و اوکی بود. فقط مشکلی که هست اینه که شما برای طراحی گرافیکی دیگه ابزارهای VS رو ندارید، حالا اگه WPF باشه راحتتره ولی توی ویندوز‌فرم خیلی اذیت می‌شید.
پیشنهاد من اینه کوچ کنید به سمت Qt با پایتون یا ++C، منم با #C توی برنامه‌های گرافیکی برا دستکاپ، خیلی مسلط‌ تر هستم و قبول دارم تا حدودی ساده‌تر هست، ولی واقعاً منطق احمقانه‌ای داره... بنده به شکل کامل نتونستم کوچ کنم سمت Qt چون اکثر چیزای گرافیکی رو معمولاً برای پروژه‌های دانشگاه استفاده می‌کنم که اونا هم ارزش وقت گذاشتن تا این حد نداشتن، معمولاً برنامه که محیط گرافیکی نداشته باشه برنامه درست حسابیه 😂 ::)
در آخر هم با اینکه نحوه بیان دوستان خوب نیست ولی بحث کاملاً درستیه، وابسته شدن به این جور ابزارهای مایکروسافتی زیاد جالب و پسندیده نیست. موفق باشید.
خیلی ممنون از همگی دوستانی گه جواب دادن
منم علاقه ندارم به مایکروسافت و محصولاتش فقط تو دبیرستان C# یاد میدن میخواستم تمرین کنم و بعضی وقتا هم یه پروژه هایی میدن که واسه حل کردنش نیاز به ویندوز داشتم میخواستم ببینم رو گنو/لینوکس هم میشه این کار رو کرد یا نه

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 973
خیلی ممنون از همگی دوستانی گه جواب دادن
منم علاقه ندارم به مایکروسافت و محصولاتش فقط تو دبیرستان C# یاد میدن میخواستم تمرین کنم و بعضی وقتا هم یه پروژه هایی میدن که واسه حل کردنش نیاز به ویندوز داشتم میخواستم ببینم رو گنو/لینوکس هم میشه این کار رو کرد یا نه
آره سر فصل‌های درسی هنرستان روی #C هستش، نه مشکلی نداره، توضیح دادم هم من هم کامل‌ترش دوست قبل از من، راحت می‌تونید با یکم کلنجار رفتن اوکی بکیند...

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
بله. امکانش هست: https://www.mono-project.com/docs/gui/gtksharp
ولی چرا عاقل کند کاری؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین mj_badameh

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 38
سلام وقت بخیر
تا اونجایی که یادم میاد تو محیط کنسول میشه اون هم باید افزونه های دات نت رو روی vs code نصب کنی تا بالا بیاد